dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Swiezo wylane ławy i ulewa....

    Witam,
    Wczoraj na naszej budowie zostały wylane ławy, 3h pozniej spadl ulewny deszcz.
    Kiedy pojawilem sie na na budowie po deszczu zauwazylem, ze lawy sa nie ruszone, jedynie z gory ław zostały troche wypłukane przez deszcz(widac wiecej zwiru), pomiedzy ławami stała woda
    Dodam jeszcze, ze pod ławami byl wylany chudziak B-15

    Pytanko, czy takie zdarzenie mialo wplyw na wytrzymalosc ław?
    Co dalej? Czy sie nie przejmowac, czy dac probke betonu do zbadania?
    W innym watku wyczytałem, ze ludzie leja beton B-20 do ław, w ktorych stoi woda i sie nie przejmuja, ze woda betonu nie rusza etc

    Dziekuje
    Pawel

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli ławy były wylane betonem B20 z gruszki, a deszcz spadł po trzech godzinach to możesz spać spokojnie.
    Beton nic na tym nie ucierpiał.

    Jeśli wyobrazisz sobie, że wiele osób nadal wylewa fundamenty z betoniarki, w ciągu kilku dni lejąc wyprodukowany przez siebie "beton" B7 wprost w wykopane rowy (często bezpośrednio w czarnoziem), a mimo to wybudowane na takim podłożu domy mają się dobrze, to dojdziesz do wniosku że niepotrzebnie w swoim przypadku stwarzasz sobie problemy tam, gdzie ich nie ma.

    Życzę tylko takich zmartwień w dalszych etapach wznoszenia domu.

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    dziekuje Ci bardzo za odpowiedz! poczytalem i faktycznie troche sie wyluzowalem! ale niestety jestem swiezynka w te klocki, stad moja reakcja... dzieki!
    oczywiscie domyslam sie, ze nie tylko takie "problemy" bede mial z ta budowa :/

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał piegoosek
    ...troche sie wyluzowalem! ale niestety jestem swiezynka w te klocki, stad moja reakcja...
    zatrudnij kierownika budowy - odetchniesz !
    trzeba pare groszy zapłacić - ale warto ...

  5. #5

    Domyślnie Re: Swiezo wylane ławy i ulewa....

    Cytat Napisał piegoosek
    Witam,
    Wczoraj na naszej budowie zostały wylane ławy, 3h pozniej spadl ulewny deszcz.
    Kiedy pojawilem sie na na budowie po deszczu zauwazylem, ze lawy sa nie ruszone, jedynie z gory ław zostały troche wypłukane przez deszcz(widac wiecej zwiru), pomiedzy ławami stała woda
    Dodam jeszcze, ze pod ławami byl wylany chudziak B-15

    Pytanko, czy takie zdarzenie mialo wplyw na wytrzymalosc ław?
    Co dalej? Czy sie nie przejmowac, czy dac probke betonu do zbadania?
    W innym watku wyczytałem, ze ludzie leja beton B-20 do ław, w ktorych stoi woda i sie nie przejmuja, ze woda betonu nie rusza etc

    Dziekuje
    Pawel
    miałem dawno temu podobną sytuację beton jest zbyt spójny żeby sam się przemieszał z deszczem więc nie masz się o co martwić a to że na wierzchu widać zwir też nie szkodzi na wierzchu torchę zawsze wypłuka, pamiętaj tylko żeby polewać te ławy wodą w trakcie schnięcia inaczej mogą popekać.

    pzdr.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam w naszym przypadku wygląda to gorzej. Ławy wylane 21 czerwca, a z początkiem lipca ulewy kilku dniowe. Ławy stoją całe zalane pod wodą już trzeci dzień. Wkleję fotkę to zobaczycie w jakim terenie zostały zalane. Co robić?



  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malybialy Zobacz post
    Witam w naszym przypadku wygląda to gorzej. Ławy wylane 21 czerwca, a z początkiem lipca ulewy kilku dniowe. Ławy stoją całe zalane pod wodą już trzeci dzień. Wkleję fotkę to zobaczycie w jakim terenie zostały zalane. Co robić?
    Odpompować wodę i budować dalej

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Zacząć myśleć...
    Badania geotechniczne były? Patrząc po ilości wody nie było
    Kierownik budowy jest na budowie czy "na papierze"? Gdyby był na budowie to by sprawdzał prognozę pogody...

    Budownictwo nie jest takie "proste" jak się każdemu w Polsce wydaje... dlatego macie takie problemy
    i powiedz mi mądralo, co by taki kierownik budowy zrobił. Rozstawiłby 1000 parasoli?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    i powiedz mi mądralo, co by taki kierownik budowy zrobił. Rozstawiłby 1000 parasoli?
    Gdyby to był PRAWDZIWY kierownik budowy, to by kazał chmurze się rozwiać i znikać a ona by grzecznie posłuchała. Bo taką ma moc prawdziwy fachowiec.
    To był chyba najlepszy tekst w karierze Zibika, a stara sie chłop jak może

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malybialy Zobacz post
    Witam w naszym przypadku wygląda to gorzej. Ławy wylane 21 czerwca, a z początkiem lipca ulewy kilku dniowe. Ławy stoją całe zalane pod wodą już trzeci dzień. Wkleję fotkę to zobaczycie w jakim terenie zostały zalane. Co robić?


    beton uwielbia wode w poczatkowym stadium, ale wyglada to jak bajorko, raczej bym sie martwil potem izolacja, jak woda sobie gdzies tam splynela to ok ale jak poziom wod gruntowych wzrosl, to bedzie wesolo - chociaz to malo prawdopodobne do takiej wysokosci.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Do pieerwszego wątku...nic się nie stanie.
    Odnośnie że kiedyś wylewano z betoniarki i stoja domy jest nie cała prawdą, wtedy wylewano fundament monolityczny wraz ze ścianami i słabszy beton był kompensowany jego przekrojem. Obecnie budując z bloczków to niemozna tak do tyego podchodzic.
    Co do bajora w ławach..odpąpować wodę i jeszcze wykonaj odpływ wody aby w przyszłości zanim przykryjesz dom woda nie stawała w wykopie, bo nie uda Ci się połozyć izolacji

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Woda już wypompowana zajęło mi to około 2 godz. Po wypompowaniu, ławy prawie suche. Jeśli chodzi o wody gruntowe i wzrost poziomu, to się nie martwię bo woda jest dość nisko. Martwi mnie tylko to, co już się stało z gruntem w koło ław. Jutro zrobię wykop bezpośrednio przy ławie na całej jej wysokości i zobaczę jak to wygląda.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    też swego czasu miałam taki problem. ławy zalane i pada, pada. Wypompowywaliśmy wodę ale ile można. Wreszcie wezwałam kierbuda, a to był (jest) dobry fachowiec. Popatrzył i mówi - co się martwicie, przyjedzie ekipa, wygarnie wodę i zacznie murować Trochę mnie to otrzeźwiło, faktycznie, przyjechali, wylali wodę (poklęli przy tym) i dom stoi... 4 lata.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Tak sobie tłumaczcie debile... Kierownik Budowy obejrzałby prognoze pogody i wykonałby telefon do betoniarni aby przyjechali w innym terminie...
    to ten kierownik musiałby mieć niezłą wróżkę pogodową
    cytuję " Witam w naszym przypadku wygląda to gorzej. Ławy wylane 21 czerwca, a z początkiem lipca ulewy kilku dniowe."

    Nie wiem czy nazywanie debilem przez kogoś, kto nie potrafi 1 zdania przeczytać ze zrozumieniem ma jakąś moc sprawczą.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Tak sobie tłumaczcie debile... Kierownik Budowy obejrzałby prognoze pogody i wykonałby telefon do betoniarni aby przyjechali w innym terminie...
    Wiesz co, jak chcesz koniecznie szukać debila, to podejdź do lustra i tam zajrzyj. Ale jak będziesz sam.
    Temat kierownika i prognozy pogody w opisanej sytuacji na poziomie średniaka-przedszkolaka wyklarował Sławek. Ja jeszcze prościej ująć tego nie umiem. Może ktoś pomoże?
    Weź już człowieku wstydu oszczędź... Zgadnij, komu.
    Ostatnio edytowane przez Baba_Budowniczy ; 05-07-2011 o 16:28

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Proszę o zachowanie kulturalnego poziomu dyskusji, albo temat idzie do zamknięcia.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja bym jednak apelował o wycięcie kilku postów. I się samo rozwiąże
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #18

    Domyślnie

    Przepraszam, że dałam się wciągnąć w goopie przepychanki. Krew nie woda .
    Mam nadzieję, że w temacie bajorka wszystko gra

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziś po raz kolejny ławy zostały zalane jw. Żona do pomocy, pompa, wąż ogrodowy i po godzinie wody już nie było. W między czasie zjawił się wykonawca. Podsuwam pomysł zrobienia wieńca na bloczkach dla wzmocnienia (czytałem, że jest kilka osób na forum które robiły wieniec na bloczkach fundamentowych) całości i zapobiegnięcia nierównomiernemu osiadaniu budynku. Pan majster mówi, dobrze zrobimy wieniec i do tego jeszcze wylany, połączony razem z grubszym chudziakiem około 15cm grubości zbrojonym siatką. Oczywiście na dobrze zagęszczanym piasku co 30cm. Co o tym myślicie?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malybialy Zobacz post
    Pan majster mówi, dobrze zrobimy wieniec i do tego jeszcze wylany, połączony razem z grubszym chudziakiem około 15cm grubości zbrojonym siatką. Oczywiście na dobrze zagęszczanym piasku co 30cm. Co o tym myślicie?
    NO to tak chudziak to beton B10 wieniec pownien być przynajmniej z B15 - cięzko to razem wylać. Druga sprawa to kestia zbrojenia nie "siatka" a nad ścianami dwie siatki , ale to nie chudziak a płyta..............wg mnie bez sensu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony