dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szlifowanie / Obróbka płytek ceramicznych

    Witam wszystkich na forum,
    Jest to moj pierwszy post wiec bardzo bym prosil o wyrozumialosc.
    Jako amator chcialbym polozyc plytki w lazience.Pytanie do specjalistow,jak je ciac,zeby ich nie postrzepic/kaleczyc?

    Mam maszynke reczna Walmera i przyznam tnie dosyc ladnie,ale i tak widac gdzie niegdzie leciutkie odpryski.
    Probowalem ciac katowka na sucho standardowa tarcza i wyszlo tragicznie wszystko wystrzepione,wyrwane krawedzie...
    Chcialbym je polozyc licami do siebie zeby uniknac ochydnych bialych listew (flozowac)...
    Myslalem o zakupie zwyklej przecinarki na mokro i zainwestowaniu w konkretna tarcze np. Würth MultiMax 1,1mm z tego co pisza tnie idealnie gladko...a ile w tym prawdy nie wiem.
    Moze zakup takiej opcji to nie glupi pomysl?
    Bede wam wdzieczny z jakiekolwiek porady opinie...
    Pozdrawiam,Dawid...

  2. #2

    Domyślnie

    Z kupnem tej maszynki do cięcia na mokro to nie jest głupi pomysł bo fakt nie szczerbi płytek[zależy tez jaki masz materiał].Ja to po cięciu na mokro czy na sucho to jeszcze drobnym papierem ściernym przecieram krawędz płytki.Jeśli chodzi o kładzenie płytek licem do siebie to nie popieram takiego rozwiązania wiedz że w końcu krawędz płytki jest narażona na uderzenie obojętnie czym i co potem,płytka się uszczerbi i problem
    Pozdro... kielo

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za info...a jakie tarcze polecisz?Ta würth-a jest dobra,ktos z was nia operowal?
    A moze sa inne lepsze w zblizonej cenie?
    Co do flizowania podoba mi sie efekt koncowy,nie chcialbym zakladac listew z plastiku...wiem,ze sa tez listwy z mosiadzu,ale nie wiem jaka jest ich cena i za bardzo nie mam u kogo podpatrzec jak to wyglada.
    A plytki mam z opoczna pierwszy gat.

    Pisales tez ze po cieciu przeciagasz papierem drobnoziarnistym...ale jakim na mokro czy sucho,granulacja itd?

  4. #4

    Domyślnie Re: Szlifowanie / Obróbka płytek ceramicznych

    Cytat Napisał basiunia321
    Witam wszystkich na forum,
    Jest to moj pierwszy post wiec bardzo bym prosil o wyrozumialosc.
    Jako amator chcialbym polozyc plytki w lazience.Pytanie do specjalistow,jak je ciac,zeby ich nie postrzepic/kaleczyc?

    Mam maszynke reczna Walmera i przyznam tnie dosyc ladnie,ale i tak widac gdzie niegdzie leciutkie odpryski.
    Probowalem ciac katowka na sucho standardowa tarcza i wyszlo tragicznie wszystko wystrzepione,wyrwane krawedzie...
    Chcialbym je polozyc licami do siebie zeby uniknac ochydnych bialych listew (flozowac)...
    Myslalem o zakupie zwyklej przecinarki na mokro i zainwestowaniu w konkretna tarcze np. Würth MultiMax 1,1mm z tego co pisza tnie idealnie gladko...a ile w tym prawdy nie wiem.
    Moze zakup takiej opcji to nie glupi pomysl?
    Bede wam wdzieczny z jakiekolwiek porady opinie...
    Pozdrawiam,Dawid...
    Nim kupisz zwykłą przecinarkę najpierw spytaj czy można w niej zamontować tak cienką tarczę. Z opisu wynika, że producenci przewidzieli 2,2. Przy cieńszych może być problem z osłoną a potem ma się wodę na twarzy a nie na tarczy.
    Opoczno pierwszy gatunek nie daje gwarancji że płytki będą idealne wierz mi tak nie będzie przerabiałem to osobiście. Moim zdanie krzyżyki 2,5mmm to niezbędne minimum do płytek z opoczna jeśli nie są kalibrowane (to nie jest chyba fachowa nazwa docinania każdej płytki na wymiar)
    Odpryski będą zawsze przy cięciu ręcznym (maszynowym też się zdarza) kup sobie kamień szlifierski i szlifuj na mokro. Przydaje się też szlifierka kątowa.
    Powodzenia

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    defbond

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Polecam tarcze Żbika do kupienia w leroy`u.nie są tanie ale dobre.Tarcza tarczy nie równa. Wiele różnych już wypróbowałem, a z tej jestem w 100% zadowolony.

  6. #6

    Domyślnie

    Tniesz płytkę zwykłą ręczną maszynką. Następnie szlifujesz kąty zwykłą tanią szlifierką z zapasem jakiegoś milimetra, a jak masz dobre oko i pewną rękę to i mniej. Niestety. Nie możesz przesadzić, bo wyszczerbisz. A teraz to już tylko ostry papier ścierny i ręczne robótki. Stosunek cena jakość - rewelacja. Na jedną łazienkę wystarczy i szkoda inwestować w inny sprzęt.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja polecam takie amatorskie maszynki:

    powierzchnię płytki kładziemy do góry i jak wolno tniemy niema szans na odpryski. Taką przecinarkę można już kupić do 200zł. Nie polecam natomiast jak są teraqz w reloua merlin takie 350 W bo za słabe! Tą maszynką dotniesz perfekcyjnie i podstawa to tniecie po skosie co czasami się przydaje a inną metodą to nieda się wcale.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony