dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Brak ekranu termicznego w podłogówce!!!

    Mam pytanie czy brak folii z powłoka aluminiową (zamiast tego czarna a tym siatka) pod rurkami od podłgówki to BARDZO duży błąd? U nas "Fachowcy" jej nie połozyli, tylko zwykłą czarna folię. Pod spodem jest "ciepła wylewka". Na szczęście jeszcze nie zapłacone.
    Prosze o odpowiedź. Bo jak to źle to musze kuc całą wylewkę.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Brak ekranu termicznego w podłogówce!!!

    Cytat Napisał g_cz
    Mam pytanie czy brak folii z powłoka aluminiową (zamiast tego czarna a tym siatka) pod rurkami od podłgówki to BARDZO duży błąd? U nas "Fachowcy" jej nie połozyli, tylko zwykłą czarna folię. Pod spodem jest "ciepła wylewka". Na szczęście jeszcze nie zapłacone.
    Prosze o odpowiedź. Bo jak to źle to musze kuc całą wylewkę.

    Nie napisałeś ile masz izolacji, ale kucie wylewki odpuść sobie.

  3. #3

    Domyślnie

    Izolacja jest następująca: parter ok. 5-7 zm ciepłej wylewki + 3 cm styropian, na to folia czarna, potem siatka i do niej wiązane rurki, na to wylewka docelowa. Poddasze podobne, tylko chyba trochę mniej ciepłej wylewki.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_cz
    Izolacja jest następująca: parter ok. 5-7 zm ciepłej wylewki + 3 cm styropian, na to folia czarna, potem siatka i do niej wiązane rurki, na to wylewka docelowa. Poddasze podobne, tylko chyba trochę mniej ciepłej wylewki.

    A co to za ciepła wylewka?

  5. #5

    Domyślnie

    kulku styropianowe z betonem - nowość. Ponoc dobra rzecz.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_cz
    kulku styropianowe z betonem - nowość. Ponoc dobra rzecz.
    Zgaduję, że własności izolacyjne będą minimum 3 razy gorsze od samego styropianu, czyli wychodzi tej izolacji bardzo mało jak na ogrzewanie podłogowe.
    Tak jak twierdziłem poprzednio brak tej folii aluminiowej to najmniejszy problem.

  7. #7

    Domyślnie

    Ehh ci spece... Niestety będziesz tracił energie na ogrzewaniu oraz wolniej będzie ci się podłoga rogrzewać. Ciepło z rurek zamiast iśc głównie w góre w posadzke to będzie również iść w dół. Tracisz ciepło, jak i pieniędzy na ogrzewaniu. Folia ta jak kazda taka odbija ciepło w danym kierunku czyli do góry. Jej brak to oczywsity błąd...

    Co znaczy ciepła wylewka pod spodem. Pod spodem to możesz mieć chudziak na piasku z dodatkiem styropianu - żadna nowość, kazdy taka moze sobie zrobic. Na tym (lub nawet pod) powinien być styropian tak z minimum 8cm. Dopiero na tym styropianie układa się folie z ekranem i na to rurki. Po czym robi się finalna wylewke.

  8. #8

    Domyślnie

    Folia będzie odbijała tylko promieniowanie podczerwone, a podłogówka (czyt. rury) większość ciepła oddaje przez konwekcję, więc brak folii to nie aż taki dramat. Gorzej, że tam jest tylko 3cm styro.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Panowie.... Błagam... Toż to podstawy fizyki!

    Ciepło z rurek w wylewce rozchodzi się głównie przez przewodzenie (stąd kładzie się styropian) i w znikomym stopniu przez promieniowanie (od tego jest folia. Nie jest karygodnym błędem brak foli. Karygodnym błędem jest zastosoawnie 3cm styropianu. Głównie będziesz grzał grunt pod domem - ciepło w ciałach stałych rozchodzi się od ciała cieplejszego do zimniejszego. Wrzuciłem sobie w OZC taką przegrodę i równie dobrze styropianu mogłoby tam nie być. 3 cm kompletnie nic nie daje.

    TRAGEDIA.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    3 cm kompletnie nic nie daje.
    Coś tam jednak da, to zawsze nie to samo co zupełny brak styropianu...
    U mnie miałem tylko 6cm na ocieplenie na gruncie. Kupiłem płyty poliuretanowe Ecotherm 6cm (to samo co 9-10cm styro) z folią aluminium z obu stron. Niestety na korytarzu szły rurki od wody do kuchni i mam właśnie taki pasek ~10cm szeroki, długi na ok 3m w którym przebiegają te rurki w korytarzu. Na te rurki położyłem w większości 3cm styropianu (w jednym miejscu tylko 2cm, bo wylewka i tak cienka, ok 5-6cm) i zapianowałem wszystko pianką poliuretanową, tak, żeby w miarę możliwości piana dostała się między rurki i pomiędzy rurkami, a ścianami płyt poliuretanowych (niestety folia na chudziaku mocno to utrudniła). Jest jak jest, nie mogłem zrobić tego inaczej. Podejrzewam, że takie kombinacje z rurkami to ma większość inwestorów...
    Jednak 3cm styropianu na CAŁEJ podłodze to:
    Cytat Napisał coulignon
    TRAGEDIA.
    a na podłogówce, to WIELKA TRAGEDIA.

  11. #11

    Domyślnie

    Spoko bez paniki
    Ta folia to nie jest niezbędny i niezastąpiony składnik systemu
    Dowód nie wprost
    gdyby było to karygodne zaniedbanie to kilka poważnych firm oferujących metodę suchą lub styropian z wyżłobieniami do mocowania rur przestało już istnieć
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  12. #12

    Domyślnie

    nie każdy Pex ma warstwę aluminium. Ale też się nad tym zastanawiam jak to ciepło z tego Pexa uchodzi . Może góra rurki nie ma warstwy aluminium i ta dolna warstwa aluminium odbija ciepło które promieniuje do góry .
    Normalnie niezła zagadka. I też już mam nawet terorie dlaczego pex pęka bo właśnie ta warstwa aluminium w nim zawarta nie pozwala uwolnić się tej Energi która się kumuluje i w końcu wybucha czego efektem jest pęknięcie .

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za opinie. Pocieszyliście mnie z tą folią aluminiową. Ale bardzo martwi mnie ta zbyt mała izolacja. Spędza mi to sen z powiek. Nie wiem co z tym fantem zrobic - skuć i robić od nowa , czy zostawic i marznąć w zimie.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  14. #14

    Domyślnie

    Aha gość wykonujący całośc mówił że niby ta "ciepła wylewka" lepsza od styropianu bo nie osiada i nie pękają potem płytki. A ja myślę że nie chciało mu się układać styropianu, przycinać, dopasowywać. Szybciej wylac i mieć spokój.
    A mam jeszcze jedną wątpliwośc - na górze facet w ogóle chyba nie dał styropianu, tylko na tą "ciepłą wylewkę" a na to folię i resztę ja na dole.
    Dom w Chabrach 2 - Archon

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_cz
    Aha gość wykonujący całośc mówił że niby ta "ciepła wylewka" lepsza od styropianu bo nie osiada i nie pękają potem płytki.

    Ale to też prawda. Jednak przy tej grubości nie ma to istotnego znaczenia.


    A ja myślę że nie chciało mu się układać styropianu, przycinać, dopasowywać. Szybciej wylac i mieć spokój.
    A mam jeszcze jedną wątpliwośc - na górze facet w ogóle chyba nie dał styropianu, tylko na tą "ciepłą wylewkę" a na to folię i resztę ja na dole.

    Jak góra użytkowa to to ocieplenie ma znacznie mniejsze znaczenie.

  16. #16

    Domyślnie

    dobra to ja juz niewiem po co ta folia w takim razie ale tego styropianu to masz malo.

  17. #17

    Domyślnie

    MARTiiii
    To jest tak jak z tą folią aluminiowaną na poddasze
    może być żółta zwykła lub srebrna tudzież inny wynalazek
    Jej podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie przed zawilgoceniem izolacji i dostaniu się wody w przestrzeń pod izolacją termiczną
    Srebrna ma podstawowy atut propagandowy - nadruk który piekielnie ułatwia montaż - ponadto jest bardzo mocna (przynajmniej sprawia wrażenie)
    Czy ten kolorek w czymś pomaga - być może ale przyrost ten jest raczej promilowy
    Kolejny dowód nie wprost
    Systemy ścienne - przecież nie daje się tam srebrnej foli a działają -CUD
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał g_cz
    Dziękuję wszystkim za opinie. Pocieszyliście mnie z tą folią aluminiową. Ale bardzo martwi mnie ta zbyt mała izolacja. Spędza mi to sen z powiek. Nie wiem co z tym fantem zrobic - skuć i robić od nowa , czy zostawic i marznąć w zimie.
    jakie lambda ma ta wylana warstwa pod podłogówką na parterze ? oto jest pytanie...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał g_cz
    Dziękuję wszystkim za opinie. Pocieszyliście mnie z tą folią aluminiową. Ale bardzo martwi mnie ta zbyt mała izolacja. Spędza mi to sen z powiek. Nie wiem co z tym fantem zrobic - skuć i robić od nowa , czy zostawic i marznąć w zimie.
    jakie lambda ma ta wylana warstwa pod podłogówką na parterze ? oto jest pytanie...
    O właśnie...
    Gosiu pisząc o ciepłej wylewce wspominałaś o mieszaninie styro z betonem.
    Warto dowiedzieć się dokładniej co to było, może np. perlitobeton (PTB)? Znając materiał,klase wytrzymałości i grubość warstwy możemy pokusić się o obliczenia lambdy np. w OZC.

    Tak jak poprzednicy nie przeceniałbym znaczenia folii.
    Ostatnia warstwa u mnie to gotowiec: 3 cm z rolki styropianowej z naklejona fabrycznie folią (prod TECE) ona nie jest jakaś super odbijająca
    jest jednak czymś zbrojona (wyrwać z tego klipsy - porażka, miałem jeden obwód do przeróbki i łatwiej było je obcinać niz wyrywać)

    Same sztywne wylewki na poddaszu mogą (czy ta ciepła wylewka była jakoś dylatowana od ścian nośnych?) skutkować sporą "akustycznością" domu

  20. #20

    Domyślnie

    Znam tą ciepła wylewkę pewnie była zamawiana w Czechowicach-Dziedzicach bo sam ja tam zamówiłem na szczęście na jeden pokój na poddaszu. Własności izolacyjne ma zdecydowanie gorsze od styropianu. Miałem nią też robić wylewkę na tarasie na szczęście nie zrobiłem tego błędu. Na poddaszu taka ciepła wylewka jest wystarczająca, ale na parterze to porażka no chyba że ktoś ja zrobi na 30cm grubą. To wtedy będzie miała takie parametry jak 10cm styropianu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony