dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze kanalizacyjne - cena za wykonanie

    Proszę o opinię na temat ceny wykonania przyłącza kanalizacyjnego.

    Długość ok.30mb z tym, że na odcinku ok.5mb jest naprawdę głęboko bo ok.3m.

    Dostałem na razie jedną ofertę wykonania na 6500zł -cena obejmuje materiał+robociznę (wykonanie jednej studzienki, ułożenie rur, zamknięcie jednego pasa drogi etc. - bez geodety)
    w sumie razem z dokumentacją przyłącze będzie mnie kosztować ok.8500zł
    czyli wychodzi ok.282zł/mb.
    Proszę o informacje jak to u Was wyglądało w przeliczeniu na mb.

    Pozdr

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Miesiac temu robiłem w sumie było 64mb. 40mb było kopane od ~-2,8 do ~-2,5 czyli tez głęboko, reszta płycej na metr. Po drodze była studzienka. Materiał kosztowł mnie 1700zł, w tym studzinka, koparka 700zł i gośc co układał 200zł. Koszt wyszedł 41zł/mb. Cena miejskiego przedsiebiorwswa kanalizacjyjnego to cos kolo 65zł/mb plus cos tam za studnie. to co podajesz to jakiś cenowy kosmos.

  3. #3

    Domyślnie

    jajmar - dzięki za odpowiedź.
    Ja w tej cenie uwzględniłem wszelkie koszty dokumentacji (mapka do celów projektowych+projekt+uzgodnienia+warunki tech.+geodeta+odbiór - w sumie ok.2000zł - a u Ciebie ile?)

    No i nie wiem czy u Ciebie też rozkopywaliście pół szerokości ulicy?
    To jest na razie moja pierwsza oferta ale Twój post mnie trochę przeraził

  4. #4

    Domyślnie

    A jak w przypadku innych? Jak u Was wyglądała cena?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris.p
    jajmar - dzięki za odpowiedź.
    Ja w tej cenie uwzględniłem wszelkie koszty dokumentacji (mapka do celów projektowych+projekt+uzgodnienia+warunki tech.+geodeta+odbiór - w sumie ok.2000zł - a u Ciebie ile?)

    No i nie wiem czy u Ciebie też rozkopywaliście pół szerokości ulicy?
    To jest na razie moja pierwsza oferta ale Twój post mnie trochę przeraził
    U mnie to troche jest złożona sytuacja, upraszczając to projekt opłacałem w ramach projektu kanlizy na całym osiedlu - 200zł od działki było. Odbiór to zdaje sie ze 84zł, zdaje sie bo odbior był, a faktury jeszcze nie miałem.
    Geodeta nanosi kanlize odrazu z budynkiem wiec to troche jakby nie do kanlizy doliczam.

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie ale dwa lata temu (nie tak znowu dawno)
    20 m w tym 5m przez drogę na głębokości ok. 2,5 m z materiałami
    + woda na tej odległości ze studzienką (studzienka moja)
    2 tys 200 zł
    Papierkologię załatwiałem sam
    dokumentacja ogólna była w projekcie
    przekop przez drogę załatwiłem (RDP, Wydział jakiś tam UM)
    geodeta chyba 200 lub 300 zł
    M. Lenart

  7. #7

    Domyślnie

    A co ja mam powiedzieć?
    Kanalizacja okoł 15 m, przecisk przez jeden pas jezdni a drugi rozkopany na głębokość ponad 4m.
    Mam kilka wycen - najtańsza 25tys kilku wykonawców w ogóle nie chciało się podjąć tej roboty co niestety utwierdza mnie w przekonaniu że taniej chyba nie znajdę.
    Generalnie wtopa.

  8. #8

    Domyślnie

    Jutro mają mi kopać - odcinek 15m głębokość średnia 1,6 metra do tego dochodzą materiały plus skrzynka wodomierzowa i robocizna i do tego sprawy urzędowe - koszt ma wynieść 2500 zł. Projekt już mam a geodeta we własnym zakresie
    Pozdro

  9. #9

    Domyślnie

    w tym tygodniu będę rozmawiał jeszcze z kilkoma wykonawcami więc będę miał porównanie

  10. #10

    Domyślnie

    Hmm, u mnie w piatek kopali, 6mb bez kopania przez ulice bo do lini parkanu bylo podprowadzone wszystko, glebokosc do 2,4m, studzienka, wyjecie kostki, skucie starej warstwy betonu ( ok. 15cm), zasypanie i ulozenie kostki.
    Koszt roboty z materialem to 2800. Bez geodety itd. bo to bylo w gesti miasta.
    Dodam, ze to byla jedna z tanszych ofert.
    Okolice Wawy.

  11. #11

    Domyślnie

    około 40mb wody i 25mb ścieków + studzienka i przekop w drodze + wszystkie papiery razem z materiałem 3000 + koparka 850 + jeszcze nie wiem ile przyjdzie z wodociągów za przyłączenie do głównej rury

  12. #12

    Domyślnie

    ...no to ja chyba mieszkam w innym kraju
    bo propozycje cenowe kilku innych wykonawców są następujące:

    1) 10.000PLN
    2) 14.500PLN
    3) 22.000PLN!!!!!!

    Także w tym świetle pierwsza oferta wydaje się bardzo interesująca
    najgorsze jest to że nie wiem skąd taka rozbieżność cen - to jest nienormalne!!!!!

  13. #13

    Domyślnie

    seba_x- to ile kosztowała Cię dokumentacja???? bo może ja coś źle liczę:

    -mapa do celów projektowych - 700zł
    -warunki z Wodociągów - 80zł
    -projekt+uzgodnienia - 600zł
    -geodeta(wytyczenie+inwentaryzacja) - 450zł
    -odbiór - 100zł (chyba)

    Razem:1930zł[/b]

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris.p
    seba_x- to ile kosztowała Cię dokumentacja???? bo może ja coś źle liczę:

    -mapa do celów projektowych - 700zł
    -warunki z Wodociągów - 80zł
    -projekt+uzgodnienia - 600zł
    -geodeta(wytyczenie+inwentaryzacja) - 450zł
    -odbiór - 100zł (chyba)

    Razem:1930zł[/b]
    w tych 3 tyś. mają być wszystkie papiery

  15. #15

    Domyślnie

    mam kolejną ofertę na wykonanie :
    10.000 PLN.

    Powiem szczerze, że spodziewałem się więcej odpowiedzi od Szanownych Forumowiczów w celu porównania kosztów - w końcu przecież każdy musi mieć kanalizację (z wyjątkiem tych, którzy mają szambo lub POŚ).
    No ale skoro do tej pory tak mało osób podało swoje koszty (wielkie dzięki dla Was) to prośba do moda o zamknięcie wątku.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris.p
    to prośba do moda o zamknięcie wątku.
    Jeszcze nie widziałem żeby tu ktoś kiedyś jakiś wątek zamknął
    Spoko zaglądaj tu czasem - za 10 lat dostaniesz 500 odpowiedzi...
    Sam ostatnio odpisałem na posta wysłanego w 2000r. wątpie żeby to autorowi pytania pomogło

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał chris.p
    Powiem szczerze, że spodziewałem się więcej odpowiedzi od Szanownych Forumowiczów
    oj nie przejmuj się , mi czasami wogóle nie odpisują , tak czy siak wydaje mi się żę te 10 tyś to i tak za drogo , zresztą niech ci wykonawca zrobi kosztorys , będziesz mniejwięcej wiedział co i jak wycenia .

    ja mam zaprzyjaźnionego geodetę wrysuje mi wodę i prąd za jednym zamachem więc i koszt mniejszy , np. elektryk za położenie kabla zasilającego chciał 600zł koparka i 600 geodeta + swoje koszty a ja załatwię to sam i koparkę będę miał za 200zł a geodeta w jednej cenie wrysuje wszystkie przyłącza

    poszukaj jeszcze może w sąsiednich miastach , fachowcy z mniejszych mieścin na ogół są tańsi .

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam około 70 m deszczówki ( 4 studzienki), 36 m kanalizy( 2 studzienki), 28 m wody, około 20 m gazu do wykonania, ofery jakie dostałam to 24 tysiace i dwie firmy oferowały około 15 tysiecy, oczywiście geoadeta jest we własnym zakresie. Bede kopała w lipcu i mam nadziej ze poziom wody bedzie niski aby mi kosztów nie podrożyc.

  19. #19

    Domyślnie

    33tys. kanalizacja + 7 tys. woda, kanalizacji ok 120m. woda 30m. Od projektu do konca.

  20. #20

    Domyślnie

    Przedwczoraj płaciłem fakturę. 18m kanalizacji 200mm w drodze, 14m przykanalika 160mm, dwie studzienki 400mm. Wszystko kosztowało 4600zł brutto, z czego 2600 za kanalizację i 2000 za przykanalik.

    Instalację wykonało miejscowe PGK.
    Pozdrawiam,
    DW

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony