dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    macie jakieś namiary na fachowców z okolic Piaseczna koło Warszawy - kanalizacja około 145m

  2. #22

    Domyślnie

    Witam. Może ktoś wie czy jak mam już studzienkę na terenie posesji (jakieś 15m od domu) to też potrzebuję mapki i geodety?

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam

    Ja mam doś skomplikowaną sprawę bo muszę robić rozbudowę sieci. Domek będę budować za domem stojącym przy ulicy czyli w takiej bocznej dróżce. Ulica główna jest skaalizowana ale abym miała wode i odprowadzenie ścieków muszę sobie rozbudować sieć i dopiero potem zrobić przyłącze.

    Co do wody to wyraziłam chęć budowy wodociągu bo wodę mieć muszę, mam już projekt i decyzję lokalizacyjną i inne niezbędne papiery. Dałam teraz do wyceny kosztów. Szacuję na jakieś 25tys i bardzo się boję, żeby nie wyszło więcej bo muszę sie przebić przez całą ulicę zrobić jakieś przeciski i zakończyć hydrantem. W sumie ok 85m.

    Co do kanalizy. chciałam zrobić tymcasowe szambo do momentu zrobienia kanalizy przez miasto ale robią mi problemy i strasznie się boję, że każą mi jedna budować i to. A szacowany kost może się ahać na takim odcinku 70-100tys. to dla nas masakra bo nie będzie nas na to stać. Zreszta dlaczego mam robić coś dla miasta skoro zwracają mi tylko 30%. Ich nie stać i mnie też. Ale wściekła jestem i denerwuję się co z tym będzie bo muszę przez to wycofać wniosek o pozwolenie na budowę a to przesuwa mi wszystko w czasie.

    Koniec końców tak się zastanawiam o czym wy piszecie podając dość rozbieżne ceny.
    Ninja Gacek czy robisz 120m przyłącza, trochę to mi się dziwne wydaje przy takiej odległości. Choć cena wskazuje ze to raczej przyłącze a ne rozbudowa sieci tak jak w moim przypadku.

    Czekam na wypowiedzi, jak ktoś jesze coś mi może wyjaśnić.
    pozdrawiam

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gawo

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Dębe Wielkie

    A czy ktoś zna firmę z uprawnieniami z okolic miejscowości Dębe Wielkie - powiat Mińsk Mazowiecki, co by wykonała od A do Z, kanalizację i wodociąg? Bo w gminie krzyknęli za 10mb kanalizacji 2000 zł, a za wodociąg 1500 zł. Wydaje mi się, że to za dużo, a mam około 35 m do podciągnięcia.

    Czekam na jakieś namiary.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam U nas kopania 85 metrów gł.2-2,50 za materiał płacimy sami facet załatwia wykop, położenie, zasypanie odbiory wpinkę i projekt! nie robimy nic poza odkręceniem kurka i umyciem rąk za projekt 800PLN za metr 100PLN czy to drogo czy tanio? Bądz tu mądry i pisz...

    POzdrowasy

  6. #26

    Domyślnie

    Ja za zrobienie przyłącza wodociągowego zapłaciłem 3000 zł (w cenie robocizna, studzienka i materiały).

    Rura jest po drugiej stronie ulicy, droga nieutwardzona. Zrobił mi pracownik Zakładu Komunalnego po znajomości. Firmy budowlane chciały po 8000-10000 zł

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Kolego,

    ... a w jakiej drodze kopiesz, ... i co ma do rzeczy przyłącze wodociągowe ?
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  8. #28

    Domyślnie

    Pisząc o rurze po drugiej stronie ulicy chodziło mi o główną rurkę do której się podczepiałem. Trzeba było zrobić wykop w drodze gminnej i zakończyć studzienką.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja mam też do rozbudowy sieć wodociągową. Jakieś 90mb rurą 90. W tym przekop pod drogą w rurzę osłonowej (metalowej). Cena jaka własnie uszlyszałem to 19000zł. I teraz nie wiem co o tym mysleć. Człowiek z firmy który miała by to robić zapewnia mnie że UM zwraca 100%.
    Może się ktoś podzielić informacją jak to u was wygladało ?

    Dzieki z góry!

  10. #30

    Domyślnie

    1900 zł za tak długie przyłącze?

    Dlatego że UM zwraca? Jak można to załatwić? Muszą być jakieś plany rozbudowy sieci?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thoby
    1900 zł za tak długie przyłącze?

    Dlatego że UM zwraca? Jak można to załatwić? Muszą być jakieś plany rozbudowy sieci?
    Przepraszam "ucieklo" mi jedno zero.

    Jako że jest to rozbudowa sieci wodociągowej to niby UM zwraca 100%. Oczywiście po mojej stronie leży wykonanie projektu i badań wody. Pkt które musze spełnić żeby to było odebrane przez UM jest 17.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    franzkru ja o swoim problemie pisałam kilka postów wyżej, dostałam właśnie wycene od wykonawcy (narazie to jedyna wycena jaką mam ale wiem ze to dobra ekipa), no i lekko się przeraziłam bo liczylam na 25k a wyszło prawie 35k. No i teraz na mój skrupulatnie wyliczony kosztorys do kredytu wychodzi o 10tys wiecej.
    Z tego co wiem to u nas we wrocławiu koszty zwraca MPWiK jak przejmuje wodociąg na własność i zwraca kasę ale niestety tylko 20%.
    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniak25
    franzkru ja o swoim problemie pisałam kilka postów wyżej, dostałam właśnie wycene od wykonawcy (narazie to jedyna wycena jaką mam ale wiem ze to dobra ekipa), no i lekko się przeraziłam bo liczylam na 25k a wyszło prawie 35k. No i teraz na mój skrupulatnie wyliczony kosztorys do kredytu wychodzi o 10tys wiecej.
    Z tego co wiem to u nas we wrocławiu koszty zwraca MPWiK jak przejmuje wodociąg na własność i zwraca kasę ale niestety tylko 20%.
    pozdrawiam
    Ja liczyłem na jakies 10-12tys. Wiem że ta firma jest porządna ale jeżeli bym to robił sam to pewnie by było duzo taniej. Oczywiście pewnie musiałbym na to poświęcić dużo czasu.
    A tak upewnie się że zrwacają 100% FV za wykonanie rozbudowy (nie zwracają za projekt - 1200zł). I jeżeli tak to dlugo się nie zastanawiam. Jedynie to że utopie 19tys na 1,5miesiąca.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    franzkru i jak tam dowiedziałeś się o ten zwrot kosztów?

    Mi projekt i wszystkie uzgodnienia papierkowe robi architekt od wodociągów. Ma moje pełnomocnictwa i umówiliśmy się na 3000zł. Projekt i jego trasę mam już zatwierdzoną, pozostaje wykonać. Na razie jedyna oferta to ta co wyżej pisałam ale jeszcze się rozglądam. Też muszę robić jakieś przeciski przez drogę i to asfaltową więc załatwiania co nie miara, naszczęście raczej wszyscy wykonawcy biorą to na siebie.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tecumseh

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    8

    Domyślnie cena przyłacza wodnego

    Witam,
    moje koszty to mapki 700
    projekt przyłącza 700
    warunki ZUK 80
    fizyczne podłączenie 15 mb, prosty przekop ( materiał plus robocizna) 2500 początkowo ok 3000
    odbiór techniczny ZUK 300
    Razem 4280

    miejsce Nadarzyn k. W-wy

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojt3k

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie przyłącz

    witam u mnie w gminie powiedzieli bratu za przyłącz 6000 ale mi sie wydaje ze cos drogo jak uwazacie, bo jest mozliwośc zrobienia sobie samemu kanalizacji małej własnej która wynosi cos około 6500


    czy ktos ma jakieś firmy by sie skontaktować odnośnie ceny na podkarpaciu???

  17. #37

    Domyślnie

    Ja na podkarpaciu(okolice Rzeszowa) za robotę zapłaciłem 1400 zł i tyle samo za materiał. Do wykopania miałem 110 metrów w linie prostej + 2 studzienki po drodze.
    Najlepszym i najtańszym sposobem wg mnie na zrobienie kanalizacji to znalezienie kogoś ze wsi z koparką, a on już zna kogoś kto przyłącza robi.

    U mnie było tak, że facet od koparki znał gości którzy odbierają kanalizację w gminie, więc wykopali rówi, położyli rury, sami sobie odebrali i zakopali. Wszystko w jeden dzień! Wszystko zależy od gminy, w mojej facet od inwestycji zna każdego w okolicy i podał mi namiary na kogo się tylko da: schody (dębowe zabiegowe za ok 3500 zł, wylewki [proste] za 9.5 zł itp.).

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkanon

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam
    dostałem wycenę za kanalizę sieć 230zł./mb + 2 studzienki 1200zł. każda.

    może ktoś polecić tańszego wykonawcę w Gdańsku??

  19. #39

    Domyślnie

    W Gdańsku to nikogo nie znajdę, ale jeśli jest to zwykła kanalizacja (tzn. poprowadzona po zwykłym polu bez konieczności rozwalania drogi albo robienia podwiertów pod mostkami to cena okropna). Najdroższy wykonawca u mnie pod Rzeszowem powiedział 70 zł/mb + 250 za każdą studzienkę - wszystko z materiałem.

    Jedna moja uwaga. Facet od projektu kanalizacji zaprojektował całą "moją" drogę rurami fi 200. Kiedy umawiałem się z facetami którzy to mieli robić - i przy okazji odbierać(tacy uniwersalni - chłopy pracują w gminnej oczyszczalni ścieków, dodatkowo wykonują odbiorcy pracy a poza godzinami robią same przyłącza, powiedzieli, że jeżeli mam za dużo kasy to powinienem kupić rury fi200, a jeśli nie to oni bez problemu odbiorą jak będą fi 160).

    Jeżeli Twoje rury kanalizacyjne będą zakopane w miejscu gdzie nie będą jeździć ciężarówki, betoniarki, tylko do czasu do czasu traktor albo jakiś samochód śmiało możesz obniżyć koszty zakupując rury najtańsze.

    Różnice między rurami w "pole" a rurami pod "drogę" - przynajmniej w Rzeszowie - wynoszą około 10 zł za metr.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WIKR

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzika_wenza
    Ja na podkarpaciu(okolice Rzeszowa) za robotę zapłaciłem 1400 zł i tyle samo za materiał. Do wykopania miałem 110 metrów w linie prostej + 2 studzienki po drodze.
    Najlepszym i najtańszym sposobem wg mnie na zrobienie kanalizacji to znalezienie kogoś ze wsi z koparką, a on już zna kogoś kto przyłącza robi.

    U mnie było tak, że facet od koparki znał gości którzy odbierają kanalizację w gminie, więc wykopali rówi, położyli rury, sami sobie odebrali i zakopali. Wszystko w jeden dzień! Wszystko zależy od gminy, w mojej facet od inwestycji zna każdego w okolicy i podał mi namiary na kogo się tylko da: schody (dębowe zabiegowe za ok 3500 zł, wylewki [proste] za 9.5 zł itp.).
    witam!!
    właśnie poszukuje ludzi z koparką do wykonania kanalizacji i wody w okolicy rzeszowa bylabym wdzięczna za otrzymanie namiarów na tych ludzi

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony