dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radoslav

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Barlinek, Poland
    Posty
    46

    Domyślnie Niby ciepło a chłodno

    Witam

    Sprawa wygląda tak. W domu mamy ciepło, termometry pokazują 22,5st ale pomimo tego jest takie wrażenie chłodu. U rodziców w bloku jest 19st a wydaje mi sie jakby sauna tam była. Jak to wytłumaczyć?

    radek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał radoslav Zobacz post
    Witam

    Sprawa wygląda tak. W domu mamy ciepło, termometry pokazują 22,5st ale pomimo tego jest takie wrażenie chłodu. U rodziców w bloku jest 19st a wydaje mi sie jakby sauna tam była. Jak to wytłumaczyć?

    radek
    Sprawdz wilgotnosc powietrza u siebie i rodziców

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Temperatura ścian ? będzie miała znaczenie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Brak promieniowania IR. W bloku u rodziców najprawdopodobniej (szczególnie, jeśli nie jest dobrze ocieplony) grzejniki pracują non-stop i są wyczuwalnie ciepłe, w domu energooszczędym, przy takich temperaturach jak teraz źródło ciepła włącza się na jakiś czas, co jakiś okres.
    Warto jeszcze sprawdzić, czy termometry są tak samo skalibrowane.

    Do tego dochodzi jeszcze różnica w wilgotności. Jak jest duża, wydaje sie, ze jest duszno i temperatura odczuwalna się zwiększa.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radoslav

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Barlinek, Poland
    Posty
    46

    Domyślnie

    No na pewno konstrukcyjnie i technologicznie to są dwa różne światy. U rodziców płyta z '78, wentylacji praktycznie brak, grzejniki na 2 cały czas
    U mnie podłogówka 100%, reku. Zeszłej zimy wilgotność u mnie wynosiła ok 30%

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to sobie odpowiedziałeś
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radoslav

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Barlinek, Poland
    Posty
    46

    Domyślnie

    przewaga wielkiej płyty

    Chyba przyjdzie lampkę wina co wieczór strzelić żeby komfort cieplny podnieść

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał radoslav Zobacz post
    przewaga wielkiej płyty

    Chyba przyjdzie lampkę wina co wieczór strzelić żeby komfort cieplny podnieść
    Podnieś sobie temperaturę o 1-1,5* w całym domu i obejdzie się bez wina ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Winem taniej. I działa wielopłaszczyznowo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radoslav

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Barlinek, Poland
    Posty
    46

    Domyślnie

    Warunkiem jest tylko lampka wieczorem Przy butelce na dwoje ten bilans ekonomiczny zrobi się ujemny
    A biorąc ten temat technicznie to jakieś pomysły na podniesienie komfortu cieplnego? podniesienie wilgotności?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    U siebie utrzymuję ok. 23,5 st C, a w łazienkach nawet 26, także mam rekuperator i wilgotność na poziomie 40-50%.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał radoslav Zobacz post
    Warunkiem jest tylko lampka wieczorem Przy butelce na dwoje ten bilans ekonomiczny zrobi się ujemny
    A biorąc ten temat technicznie to jakieś pomysły na podniesienie komfortu cieplnego? podniesienie wilgotności?

    Zmuś system do grzania wtedy, kiedy jesteś w domu, albo kiedy tego grzania najbardziej potrzebujesz.
    U mnie jest to 6 rano, 15, i 21.
    Czyli pobudka, powrót z pracy i wieczorny prysznic.

    Zwiększanie wilgotności jak najbardziej. 30% to trochę mało.
    Jaką masz ustawioną wydajność rekuperatora ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Cytat Napisał radoslav Zobacz post
    Warunkiem jest tylko lampka wieczorem Przy butelce na dwoje ten bilans ekonomiczny zrobi się ujemny
    A biorąc ten temat technicznie to jakieś pomysły na podniesienie komfortu cieplnego? podniesienie wilgotności?
    Przyzwyczaić się
    Możesz też zobaczyć czy nie masz nawiewu z reku tak, że powietrze leci na ciebie, (np nad kanapą) wtedy komfort spada.
    Ja mam biokominek, jak czasami mam odczucie zimna, odpalam i moment czujesz przyjemne ciepełko.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Tez tak miałem pierwsze dwa sezony , to są zalety mechanicznej wentylacji termometr jedno a ty czujesz co innego wentylację skrece na 30 % jaj nie mniej chyba ze gotujesz, nie wiem czy jest sens manipulacji z podlogowce, czy nie lepiej stała temp 24 h

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim. Zmienność samopoczucia człowieka jest w totalnej opozycji do stabilnie ustawionych parametrów mikroklimatu otoczenia. Z wiekiem ten problem będzie rósł. Z czasem wyjdzie na moje...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Dzień dobry wszystkim. Zmienność samopoczucia człowieka jest w totalnej opozycji do stabilnie ustawionych parametrów mikroklimatu otoczenia. Z wiekiem ten problem będzie rósł. Z czasem wyjdzie na moje...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Dawno Ciebie tu nie było.

    Z jakim czasem?

  17. #17

    Domyślnie

    Niektórzy się ucieszą, że bogusław wrócił do żywych tego forum Coś czuję, że znów zaczną się ciekawe wątki

  18. #18

    Domyślnie

    ja mam podobne odczucia - 23C w domu a wydaje sie chlodno. Wilgotnosc niestety 32-37%, czytalem ze powinno byc 45%.

    Poszukam nawilzacza.
    Druga sprawa to wskazania termometrow potrafia sie roznic nawet o 1C

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na Twoją kubaturę, to nawet nie oglądaj zabawek za 200zł...
    Też kiedyś przechodziłem przez ten problem, w domu ~200m2 po podłogach.
    Na parterze, przy gresie, to większy efekt dało przejechanie mopem podłogi, niż kilkugodzinna praca nawilżacza za 200zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20

    Domyślnie

    chyba że do wyjścia rekuperatora wsadze szmatę i będę ja wodą polewał

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony