dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domincollab

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-216
    Posty
    10

    Domyślnie Kocioł DUVAL THELIA CONDENS AS 25-A i komin Schiedel AVANT

    Witam
    Posiadam kocioł DUVAL THELIA CONDENS AS 25-A i komin Schiedel AVANT. Jestem na etapie instalacji i tu pojawia się problem ponieważ instalatorzy twierdzą że trzeba zainstalować dodatkową rurę spalinową do komina, a przecież Avant to komin przeznaczony do kotłów kondesancyjnych. Czy jest możliwość instalacji bez żadnych dodatkowych udziwnień? Przecież nie po to się płaci tyle pieniędzy za komin Schiedel aby teraz coś do tego dokładać.
    A może to polityka Duval aby coś specjalnie kupować? Może ktoś użytkuje taki zestaw podłączony bezpośrednio?

    Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Czy posiadasz razem z kominem specjalną końcówkę dla przystosowania szachtu kotła kodnensacyjnego czyli specjalnej rury koncentrycznej do wejścia komina.
    Powinna tam być redukcja oraz przejście z wewnętrznej ceramiki oraz pustaków kominowych na koncentryczną rurę szachtu.
    Schiedel Avant to zależy jaki kupiłeś ale ceramika jest średnicy np 120mm natomiast kotły mają wyjście 80
    Tam jest dodatkowy pakiet spalinowy ale to chyba nie polityka producenta ale fanaberie instalatora a następnie autoryzowanego serwisanta gdyż naszpikowane elektroniką kotły różnie współpracują z wynalazkami producentów kominów i aby zabezpieczyć się przed niespodzianką montują rurę w ceramice.
    .
    Nie wiem czyja to polityka ale w Vaillancie i kominie kondensacyjnym IBF wprowadzał mi rurkę PCV 80 do ceramiki.
    Nie oponowałem gdyż koszt tego odcinka w porównaniu do całości usługi to kropla w morzu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony