dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tynk CW na zabudowę GK i kolejność prac

    Witam

    Mam do Was pytanie jak rozwiązać problem konieczności wykonania tynków „ na raty”? Chodzi o to, że nie wiem jak prawidłowo powinno rozwiązać się problem kolejności prac i późniejszego poprawiania tynków w miejscach, w których na początku nie da się ich zrobić (glify przy oknach, pionowe krawędzie stropu przy schodach itp.). Tynki chcę mieć cementowo wapienne ze względu na ich strukturę, ale będę zmuszony w kilku miejscach zastosować zabudowę GK (drzwi przesuwne chowane w ścianę, podwieszany sufit maskujący instalację wentylacyjną, zabudowa poddasza itp.). Czy można na taka zabudowę stosować tynk CW, a jeśli nie to dlaczego i jak wtedy rozwiązać kwestuję różnej struktury powierzchni ściany. Czy jest standardową praktyką, że tynkarze wykonują swoją pracę w dwóch etapach czyli tynki na ścianach i sufitach, a następnie poprawki i tynki na zabudowie GK i w miejscach gdzie pierwotnie nie było możliwości ich wykonania?
    Kolejna sprawa to kolejność prac przed zamknięciem domu. Co powinno być najpierw wylewka na podłogach czy tynki na ścianach? Okna czy tynki? Z jednej strony chciałbym jak najszybciej zamknąć dom czyli zamontować okna, drzwi i bramy garażowe, z drugiej bramy mogę (podobno) montować do wypełni wykończonego garażu. Jak to pogodzić.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    temat nadania faktury powierzchni plyt nie jest problemem.
    pozostale "problemy" sa wymyslone (lejesz wode jak malo kto).

  3. #3

    Domyślnie

    Co to znaczy, że „temat nadania faktury powierzchni plyt nie jest problemem”? Z rozmów z wieloma posiadaczami tynków CW wiem, że zrobienie poprawki na tynku tak, żeby jej nie buło widać jest w zasadzie nie możliwe, a co dopiero wyrównanie struktury powierzchni na zupełnie innych materiałach i to po wyschnięciu tynku. Wielokrotnie widziałem bardzo dobrze i równo zrobioną ścigane, na której po środku były koliste kręgi od zacierania otworu po przesunięciu kinkietu o kilka centymetrów.
    Jeśli uważasz, że poruszone przeze mnie problemy są wymyślone (rozumiem, że dla Ciebie nie istnieją) to podaj jak powinno się zrobić i dlaczego tak.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    w moim przypadku będzie odwrotnie, na poddaszu regipsy są gładkie, cienkie ścianki z gazobetonu będą otynkowane tynkiem CW, a żeby to razem zgrać z regipsami potrzeba będzie jeszcze je pociagnąć gipsem.

    Inaczej sobie nie wyobrażam, ale być może istnieje inna możliwość, w każdym razie wydaje mi się to rozwiązaniem bardzo nietypowym czytaj kosztownym.

    Kolejność: najpierw tynki, potem wylewki
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    w moim przypadku będzie odwrotnie, na poddaszu regipsy są gładkie, cienkie ścianki z gazobetonu będą otynkowane tynkiem CW, a żeby to razem zgrać z regipsami potrzeba będzie jeszcze je pociagnąć gipsem.
    Tyle, że ja chcę zgrać w drugą stronę. Zdecydowanie nie podobają mi się super gładkie ściany i na tynki CW zdecydowałem się właśnie z powodu ich faktury.

    Kolejność: najpierw tynki, potem wylewki
    A czy są możliwe odstępstwa od tej zasady? Na przykład poprzez zrobienie grubszej (2 - 3 cm) dylatacji pomiędzy ścianą a wylewka. Tak sobie kombinuję, żeby tynki zrobić na samym końcu przed wykończeniówką. W ten sposób tynkarze z jednego „rozdania” zrobią wszystko i nie będzie (przynajmniej teoretycznie) potrzeby poprawiania. W końcu wylewki są przykrywane i ewentualnych uszkodzeń, zabrudzeń itp. i tak nie będzie widać, a na tynki idzie tylko farba, która nie ukryje nawet minimalnych uszkodzeń.

    Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał swegnerowski
    w moim przypadku będzie odwrotnie, na poddaszu regipsy są gładkie, cienkie ścianki z gazobetonu będą otynkowane tynkiem CW, a żeby to razem zgrać z regipsami potrzeba będzie jeszcze je pociagnąć gipsem.
    Tyle, że ja chcę zgrać w drugą stronę. Zdecydowanie nie podobają mi się super gładkie ściany i na tynki CW zdecydowałem się właśnie z powodu ich faktury.

    Kolejność: najpierw tynki, potem wylewki
    A czy są możliwe odstępstwa od tej zasady? Na przykład poprzez zrobienie grubszej (2 - 3 cm) dylatacji pomiędzy ścianą a wylewka. Tak sobie kombinuję, żeby tynki zrobić na samym końcu przed wykończeniówką. W ten sposób tynkarze z jednego „rozdania” zrobią wszystko i nie będzie (przynajmniej teoretycznie) potrzeby poprawiania. W końcu wylewki są przykrywane i ewentualnych uszkodzeń, zabrudzeń itp. i tak nie będzie widać, a na tynki idzie tylko farba, która nie ukryje nawet minimalnych uszkodzeń.

    Pozdrawiam
    Twoj cyrk, Twoje małpy.
    Co do tynkowania g/k to, oby tylko sam tynk spadl z sufitow.

  7. #7

    Domyślnie

    Twoj cyrk, Twoje małpy.
    Co do tynkowania g/k to, oby tylko sam tynk spadl z sufitow.
    Wiesz co kolego, jeśli wszystkie Twoje posty na forum były w tym tonie to gratuluję określenia „ELITA FORUM”.
    Uwaga do moderatora. Może warto by się zastanowić nad punktami przyznawanymi przez innych użytkowników, które byłyby nadawane tym, którzy w czymś pomogli, bo jeśli tacy „fachofcy” są określani mianem „ELITA FORUM” to dobrze o forum nie świadczy.

    Czy poza „fachfcem” FlaschBlack’iem, któremu już dziękuje, ktoś miał podobne doświadczenia i jeśli tak to jak rozwiązał problem?

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Ja u siebie, niektore rury mialem zakryte styropianem. Tynkarze robiacy tynk CW zaciagneli je klejem z siatka a na to polozyli tylko finalna warstwe tynku (czyli wapno z piaskiem z odrobina cementu - jakies 3mm). Nie ma roznicy w strukturze pomiedzy sciana a tak zrobiona zabudowa.
    Tak samo sadze, da sie zrobic GK. po prostu przeciagnac plyty gladzia wapienna. Byc moze trzeba by dac jakis grunt ale na pewno sie da.
    Poszukaj gotowej gladzi wapiennej i zadzwon do doradcy tech. producenta i zapytaj czy da sie to polozyc na GK. Cos pewnie wymysla.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał swegnerowski
    Twoj cyrk, Twoje małpy.
    Co do tynkowania g/k to, oby tylko sam tynk spadl z sufitow.
    Wiesz co kolego, jeśli wszystkie Twoje posty na forum były w tym tonie to gratuluję określenia „ELITA FORUM”.
    Uwaga do moderatora. Może warto by się zastanowić nad punktami przyznawanymi przez innych użytkowników, które byłyby nadawane tym, którzy w czymś pomogli, bo jeśli tacy „fachofcy” są określani mianem „ELITA FORUM” to dobrze o forum nie świadczy.

    Czy poza „fachfcem” FlaschBlack’iem, któremu już dziękuje, ktoś miał podobne doświadczenia i jeśli tak to jak rozwiązał problem?

    Pozdrawiam
    ten tytul to dzieki spamowi na forum a nie udzielaniu komus rad
    co jest powodem ze tynk ma taka a nie inna fature?
    bo powtarzam lagodniej tynkowanie plyt jest iscie szalenczym pomyslem.
    na Twoj problem tynku na tynku powiem tak jak powyzej a na wykoncznie przed malowaniem gladz wapienna o konsystencji pod walek i na przod tym sposobem unikniesz rozczarowan w przypadku ujawniania sie "pajakow".

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nie spotkałem się z tynkiem cem wap na gk
    ale cóż, nigdy nie mów nigdy

    no, ale ciekawe, co na to nasz ekspert siggi&alka
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    Na scianach bede mial tylk cw a pod sufitem plyty gk, nie bedzie problemu z polaczeniem by nie bylo roznicy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony