dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak ładnie wykończyć kafelki docinane na skosie na poddaszu

    Witam,
    mam łazienke na poddaszu.Kafelkarz rozplanował mi kafle, tak że u góry jest cały kafel, a docinane są przy podłodze. Miedzy ostatnim kaflem, a sufitem z regipsu wyszeła mu jednak ok. 1 cm szczelina Na oko, moze z 7 mm). Podobnie jest na ścianach ze skosami - kafle są ładnie docięte, ale też jest szpara. Dziś zaproponował mi, aby w szczeline wkleić plastykowe listwy, ale nie bardzo podoba mi sie to rozwiązanie. Drugi jego pomysł, to tynk (zaprawa) ilub silikon w kolorze fugi.
    Obawiam się, czy na poddaszu przy pracujących regipsach zaparawa nie popęka z czasemi i się nie wykruszy?
    Czy z kolei silikon na 1 cm, nie jest za gruby?

    Prosze o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    A jaki jest kolor fugi ? Czy to jakiś bardzo wyraźny kolor? Z jakim kolorem będzie sąsiadować ? chodzi mi o płytki i ewentualna inna stykająca się powierzchnia? Bo jeżeli chodzi o sylikon to na pewno jest materiałem bardziej plastycznym bo z tynkiem to może być tak jak mówisz, że zacznie się w końcu kruszyć pod wpływem pracującej ściany, tym bardziej na poddaszu. Fachowcem nie jestem, ale to raczej na chłopski rozum można przewidzieć, że tak będzie.
    A nie możesz wstawić zdjęcia jak to wygląda z bliska, bo jak się to zobaczy to szybciej będzie można coś doradzić, nawet jeżeli chodzi o kolor materiału jaki miałby być tam najodpowiedniejszy i najmniej rzucający się w oczy.

  3. #3

    Domyślnie

    Kalelki sa koloru jasnożółtego, takie jak w linku poniżej:

    http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,501743,2,18.html

    Na razie nie mam żadnych fotek.
    Też myśleliśmy o silikonie, ale martwimy się czy to nie za duża szpara. Silikon jest już kupiony w kolorze fug - kolorek wanilia.

  4. #4

    Domyślnie

    Acha sufit będzie w kolorze jaśminu, czy jakośc tak, w kazdym razie nie bedzie biały.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym narzucila kleju do równego (plus wygladzenie), na polaczeniu z kartongipsem akryl i malowanie wszystkiego na jeden kolor (akrylem mamy zrobione kazde polaczenie kartongipsu ze scianami - jak na razie nie pęka, ale jesli kartongipsy zostana zle zamocowane to takie polaczenie bedzie pękało). Zadne plastiki i zaden silikon w kolorze fugi - bedzie sie rzucal w oczy przy tej szerokosci.

  6. #6

    Domyślnie

    Cos kiepsko rozplanowal te plytki, skoro taka przerwa mu wyszla :>
    Poza tym, czemu na skosie przy docinaniu nie dojechal na 1-2 mm do plyty?
    Najprostszym rozwiazaniem jest dokrecenie drugiej warstwy plyt na sufity

  7. #7

    Domyślnie

    no właśnie, też mam płytki do skosów dochodzące i jakoś żadnej przerwy płytkarz nie zrobił... coś mi się wydaje, że komuś się tutaj chyba nie chciało przyłożyć i wysilić...
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jeśli g-k jest krzywo... wybór jest albo płytki krzywo albo szpara ...
    Oczywiście nie wtedy, gdy płytki po prostu nie są do końca "dociągnięte"..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    A może spróbuj wypełnić szczelinę akrylem a potem po prostu pomaluj w kolorze sufitu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony