dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grudosia
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie SZCZAW - jak go skutecznie wytępić?

    Witam
    Pytanie jak w temacie - jak go skutecznie wytępić?
    Ręcznie - wykopuje krzak po krzaku - razem z korzeniem - no ale jak zostanie fragment korzenia - to odrośnie czy nieodrośnie? Zauważyłam też że wokół korzenia jest taka gęsta sieć korzonków - czy jeśli one zostaną to "ON" powróci?
    Chemicznie - Roundup tudzież Starane widzę, że działa - mam jednak obawy czy jesli po przekopaniu i wybraniu korzeni, co nieco zostanie w ziemi to przypadkiem nie "odrodzi się" w przyszłym roku?
    Działka nasza przeszło 2300 m2 - z tego 1300 m2 będzie trawnikiem,reszta nasadzenia, warzywnik, kostka...
    Tam gdzie nasadzenia roślin ozdobnych:
    czy jeśli zastosuje roundup, odczekam z 2 tyg, przekopie, wybiore co się da, zakryje czarną agrowłókniną i zasypie korą to będzie ok?
    I co z nim zrobić na niedawno (miesiąc temu) posianym trawniku? Niestety szczaw był szybszy niz trawa
    Jak to jest z tym szczawiem - bardzo proszę forumowych ogrodników o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Można ręcznie, ale na pewno odrośnie. Ja pryskałam roundupem 2x, po pierwszym razie trochę "przygasł", więc po 3 tygodniach drugi raz - padł definitywnie

  3. #3

    Domyślnie

    jesc, bo zdrowy
    pozdrawiam

    Ole

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grudosia
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jedzenie odpada - nie lubie szczawiu po całości

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grudosia
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał skama
    Można ręcznie, ale na pewno odrośnie. Ja pryskałam roundupem 2x, po pierwszym razie trochę "przygasł", więc po 3 tygodniach drugi raz - padł definitywnie
    ooo dzięki Ci ale jeszcze jedno ...
    - po takim zatruciu zostawić go samemu sobie - czy kopać i wybierać??

  6. #6

    Domyślnie

    Roundup niszczy całą roślinę więc korzenie też będą martwe. Problem teraz tylko ze słoneczną pogodą

  7. #7

    Domyślnie

    mam ten sam problem.....szczaw na całej działce DUŻO SZCZAWIU!!!!
    też nie lubię....
    i moje pytanie: mam małe dzieci i przyjaciele z za płotu też, jesteśmy na etapie wykończeniówki i właświe codzienniie jesteśmy z dziećmi na działce, gdzie mają plac zabaw, bujaki i stosy zabawek...wiec u nas drastyczna metoda odpada.....
    proszę mądre głowy o pomoc...albo chociaż czasowo ile trzeba odczekać żeby bezpiecznie wejść na teren.?????
    we wrześniu planuję urządzenie przedogródka i dlatego szykuję się do przygotowania podłoża
    pamietam że jak chciałam uzyć randaup to mnie tu zlinczowali a teraz widzę że dużo forumowiczów stosuje tylko mało się przyznaje, wsczyscy tacy ekologiczni
    bardzo proszę o pomoc, przy okazji o potwierdzenie informacji: szczaw jest rośliną wskaźnikową dla gleb kwaśnych??? więc może bym tak powapnowała to by się przeprowadził????ale nie sądzę dobrze mu u mnie......

  8. #8

    Domyślnie

    Zwapnować po całości. Po 2 tyg obarot. Sądzę, że 4 takie serie dadzą efekt. Koszt niewielki ( może to być kreda ogrodnicza) . Wystarczy zmienić ph i szlag trafi szczaw.
    Kiedyś walcząc ze szczawiem zauważyłam, że lepsza jest kreda sypka od granulatu. Posypać, podlać obficie i dziwować się.

    ps. uwaga na kierunek wiatru w momencie sypania

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grudosia
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    spróbuje z tą kredą tam gdzie trawnik rośnie
    tylko pytanko - sypać tak żeby gleba biała była czy tak symbolicznie?
    Ale dzieki za odzew i kolejny pomysł wytępienia badziewia

  10. #10

    Domyślnie

    Sypnąć po Bożemu. Ma być biało jak w Boże Narodzenie

    Jeśli masz na działce choinki, ogranicz wapnowanie do minimum ( zwapnuj jedynie sam szczaw punktowo )

    I podlewać, podlewać, aż białe błotko zniknie ( upierdliwa robota niestety )
    lub czekać na deszcz, co teraz nie jest trudne.


    W sklepach ogrodniczych są ph-metry w różnych wersjach.
    Najłatwiejszy ( i najbliższy prawdy ) jest test miseczkowy - w dany pojemniczek wkładasz ciut ziemi ( ok 1/2 łyżeczki ) wlewasz odczynnik, mieszasz patyczkiem, odcedzasz- i w tą breję wtykasz pasek testowy. Odczyt z kolorowej tabelki porównawczej.
    Kliknij w allegro "kwasomierz glebowy, płyn Helliga"
    - można nabyć już za ok 30 pln do wielokrotnego użytku.

    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    no dziękujemy)
    to będziemy mieli bilelutka zimą w ciagu lata)
    poczekam aż przyjaciele wyjadą na urlop, bo by mnie chybawiatrówką popędzili gdyby ich pociech z "białą " podeszwą do domku wchodziły.....
    dalsze porady mile widziane, a my powalczymy ze szczawiwym przeciwnikiem.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ziaba, a co bedzie, jak kordzina zapragnie rododondery i inne takie...?

  13. #13

    Domyślnie

    Jeżeli środki chemiczne, to u mnie lepiej sprawdził się Starane + Chwastox turbo.
    Taka mieszanka jest zalecana jako szczególnie skuteczna na uporczywe głębokokorzeniące się chwasty, szczególnie szczawie. Po całej roślinie ani śladu.
    Roundup powodował jedynie więdnięcie części liści, cała roślina przeżywała.
    Paweł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony