dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie balkonu w bloku z wielkiej płyty.

    Witam
    Chcę ocieplić ścianę balkonową w bloku z wielkiej płyty.

    1. Czy styropian grubości 5 cm starczy (wysunięcie parapetu okna przeszkadza na więcej) ?

    2. Balkon ma długość około 5 m i wysokość około 2,5 m. Jest na ścianie duże okno i drzwi balkonowe.
    W związku z tym, że nie ma dużej powierzchni samej ściany do ocieplenia trzeba płyty styropianowe przykręcać również na kołki czy wystarczy przykleić je na klej ?

    3. Balustrada balonu jest drewniana i chciałbym ją odświeżyć/pomalować na brązowo (teraz też ma taki kolor). Jaką polecacie farbę ?

    4. Jakich firm produkty polecacie użyć do ocieplenia balkonu ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Ocieplenie balkonu w bloku z wielkiej płyty.

    Cytat Napisał Master1
    Witam
    Chcę ocieplić ścianę balkonową w bloku z wielkiej płyty.

    1. Czy styropian grubości 5 cm starczy (wysunięcie parapetu okna przeszkadza na więcej) ?


    Wystarczy do czego? Tylko tą ścianę chcesz ocieplić? Nie ma innych?


    2. Balkon ma długość około 5 m i wysokość około 2,5 m. Jest na ścianie duże okno i drzwi balkonowe.
    W związku z tym, że nie ma dużej powierzchni samej ściany do ocieplenia trzeba płyty styropianowe przykręcać również na kołki czy wystarczy przykleić je na klej ?


    Jeśli zrobisz dobrze to wystarczy, choć zgodnie z systemem powinny być kołki.



    3. Balustrada balonu jest drewniana i chciałbym ją odświeżyć/pomalować na brązowo (teraz też ma taki kolor). Jaką polecacie farbę ?

    4. Jakich firm produkty polecacie użyć do ocieplenia balkonu ?

    To w końcu chodzi o balkon, czy o ścianę bo plączesz w zeznaniach?



    Dodatkowe pytania to jak ściany sąsiadujące? Nie będą ocieplane?
    Zgoda zarządcy budynku też jest wymagana.

  3. #3

    Domyślnie

    @zbigmor dziękuję za zadanie pytań a nie odpowiedzi...
    Może ktoś bardziej kompetentny odpowie na moje pytania, które jeszcze raz przedstawię.

    Chcę ocieplić ścianę balkonową w bloku z wielkiej płyty.

    1. Czy styropian grubości 5 cm starczy do efektywnego ocieplenia(wysunięcie parapetu okna przeszkadza na więcej) ?

    2. Balkon ma długość około 5 m i wysokość około 2,5 m. Jest na ścianie duże okno i drzwi balkonowe.
    W związku z tym, że nie ma dużej powierzchni samej ściany do ocieplenia trzeba płyty styropianowe przykręcać również na kołki czy wystarczy przykleić je na klej ?

    3. Czy ścian bocznych nie muszę ocieplać jeśli są wysunięte i nie są ścianami pokoju ?

    4. Jakich firm produkty polecacie użyć do ocieplenia balkonu ?

    Dla zobrazowania wklejam przykładową fotkę:

  4. #4

    Domyślnie

    5 cm to za malo nie pomoze ale i nie zaszkodzi

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    @zbigmor dziękuję za zadanie pytań a nie odpowiedzi...
    Może ktoś bardziej kompetentny odpowie na moje pytania, które jeszcze raz przedstawię.

    Chcę ocieplić ścianę balkonową w bloku z wielkiej płyty.

    1. Czy styropian grubości 5 cm starczy do efektywnego ocieplenia(wysunięcie parapetu okna przeszkadza na więcej) ?

    2. Balkon ma długość około 5 m i wysokość około 2,5 m. Jest na ścianie duże okno i drzwi balkonowe.
    W związku z tym, że nie ma dużej powierzchni samej ściany do ocieplenia trzeba płyty styropianowe przykręcać również na kołki czy wystarczy przykleić je na klej ?

    3. Czy ścian bocznych nie muszę ocieplać jeśli są wysunięte i nie są ścianami pokoju ?

    4. Jakich firm produkty polecacie użyć do ocieplenia balkonu ?

    Dla zobrazowania wklejam przykładową fotkę:

    Żeby sensownie odpowiedzieć na pytania to i pytania muszą być sensownie zadane. Załączone zdjęcie dopiero wiele wyjaśnia i już odpowiadam.
    1. Nadal nie wiem do czego, czyli co to wg Ciebie jest efektywne ocieplenie? Znowu pytanie, ale jakie pytanie taka odpowiedź.
    2. W Twoim wypadku wystarczy na klej.
    3. Ściany boczne powinny być ocieplone z obu stron.
    4. Ze względu na ilość miejsca użyj jak najlepszej izolacji (o najlepszej lambdzie).

  6. #6

    Domyślnie

    Najsensowniej byłoby ocieplić cały blok. Zbigmor słusznie napisał o zgodzie zarządcy. Obecnie zaleca się izolowanie styropianem min 8cm.
    Obawiam się, że tego rodzaju parapet jak na zdjeciu zadziała podobnie jak nieizolowane gzymsy w starych budynkach czyli powstanie mostek cieplny i nalezy go izolować.
    Ściany boczne jak napisano wyżej. Co do polecenia oferty to chyba raczej nie jest festiwal producentów. Każdy użytkownik wie w czym mieszka i może wybrać sobie co mu najbardziej będzie odpowiadać.

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie:
    1. Czy jest sens w ogóle ocieplać balkon jeśli nie mogę dać grubszego styropianu jak 5 cm ponieważ parapet jest wysunięty coś koło 6-7 cm ?
    2. Ścianą pokoju jest tylko ściana gdzie znajduje się okno i drzwi. Jaki jest sens ocieplania ścian bocznych skoro one są wysunięte i nie są ścianami pokoju ?
    3. Co w takim razie radzicie zrobić na moim miejscu ? Ocieplać czy nie ? a jak tak to czym ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    W takim razie:
    1. Czy jest sens w ogóle ocieplać balkon jeśli nie mogę dać grubszego styropianu jak 5 cm ponieważ parapet jest wysunięty coś koło 6-7 cm ?

    Zawsze można zmienić parapet, ale sam znam kilka domów ocieplonych 5cm i właściciele są zadowoleni.

    2. Ścianą pokoju jest tylko ściana gdzie znajduje się okno i drzwi. Jaki jest sens ocieplania ścian bocznych skoro one są wysunięte i nie są ścianami pokoju ?

    Bo tworzą one mostek termiczny (są radiatorem dla ściany).

    3. Co w takim razie radzicie zrobić na moim miejscu ? Ocieplać czy nie ? a jak tak to czym ?
    A czy masz inne ściany zewnętrzne i jeśli tak to jak ocieplone?

  9. #9

    Domyślnie

    Innych ścian nie mam ocieplonych ale wychodzę z założenia (przy okazji remontu balkonu), że lepiej ocieplić jeden pokój niż żadnego.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    Innych ścian nie mam ocieplonych ale wychodzę z założenia (przy okazji remontu balkonu), że lepiej ocieplić jeden pokój niż żadnego.
    nie, to nie ma sensu, na styku ścian ocieplonych i nieocieplonych powychodzi grzyb
    poczekaj az spółdzielnia/zarządca ociepli cały blok
    pozdrawiam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    Innych ścian nie mam ocieplonych ale wychodzę z założenia (przy okazji remontu balkonu), że lepiej ocieplić jeden pokój niż żadnego.

    To założenie jest wbrew pozorom błędne. Ma sens tylko wtedy, jeśli planowane jest ocieplenie reszty.
    Jeśli w wiadrze masz 4 dziury i jedną zatkasz to tyle samo wody ci wyleci i niewiele wolniej.

  12. #12

    Domyślnie

    Przedstawiam rysunek jak to wygląda i napiszcie czy ma sens ocieplać tą ścianę czy nie ?


  13. #13

    Domyślnie

    Nie ma sensu. Sensowniej zebrać mieszkańców i zwrócić się do zarządcy budynku w sprawie ocieplenia całego bloku.
    Jeżeli jednak chcesz jakoś to odizolować to z dwojga złego zalecałbym raczej jakąś obudowę balkonu.

  14. #14

    Domyślnie

    Czemu nie ma sensu ?
    Wydaje mi się, że zawsze zimą w pokoju będzie cieplej niż bez ocieplenia.

  15. #15

    Domyślnie

    Proszę o odpowiedź na pytanie:

    Czemu nie ma sensu ?
    Wydaje mi się, że zawsze zimą w pokoju będzie cieplej niż bez ocieplenia.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    Proszę o odpowiedź na pytanie:

    Czemu nie ma sensu ?
    Wydaje mi się, że zawsze zimą w pokoju będzie cieplej niż bez ocieplenia.

    No właśnie wydaje się. A czy jak połowę tej ściany obłożysz ociepleniem to w środku zrobi się cieplej? Nie. Po prostu innymi miejscami szybciej ciepło ucieka. Cieplej będzie (pomijając kwestię ogrzewania), ale sensu żadnego to nie ma bo oszczędności będą znikome z powodów o których już któryś raz piszę.

  17. #17

    Domyślnie

    Ok. Skoro mówicie, że nie ma sensu balkonu ocieplać to nie będę tego robił tylko wyszpachluję ścianę i pomaluję. W związku z tym mam pytanie:
    Jakiego szpachlu użyć do wyszpachlowania ściany zewnętrznej balkonu narażonej na warunki atmosferyczne ?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    Ok. Skoro mówicie, że nie ma sensu balkonu ocieplać to nie będę tego robił tylko wyszpachluję ścianę i pomaluję. W związku z tym mam pytanie:
    Jakiego szpachlu użyć do wyszpachlowania ściany zewnętrznej balkonu narażonej na warunki atmosferyczne ?

    Jeśli w planie jest ocieplenie reszty to może warto.
    Szpachli chyba nie znajdziesz do stosowania na zewnątrz, ale tego nie jestem pewny. Można użyć tynku lub kleju i wygładzić.

  19. #19

    Domyślnie

    Z tego co wiem to blok nie będzie ocieplany przynajmniej w najbliższym czasie więc chyba nie warto.
    @zbigmor zdecyduj się wreszcie czy warto czy nie warto, bo co post piszesz inaczej.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Master1
    Z tego co wiem to blok nie będzie ocieplany przynajmniej w najbliższym czasie więc chyba nie warto.
    @zbigmor zdecyduj się wreszcie czy warto czy nie warto, bo co post piszesz inaczej.

    Zacznij czytać całe zdania. Pisałem wyraźnie, że jeśli nie ma planów na ocieplenie całości to nie warto. Jeśli plany są to może warto.
    Napisałem gdzieś inaczej?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony