dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 84
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1677
  1. #221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Czy mógłbyś podać jakieś konkretne modele, lub ewentualnie sklepy internetowe gzie można znaleźć takie składaki?
    Nie mogę Ci podać z czystym sumieniem adresu bo do tej pory każdy sklep/sprzedawca, który sprawdzałem, kombinował i na czymś chciał zaoszczędzić...

    Czy na przykład taki zmiękczacz jest warty uwagi?, Zastanawiam się nad tym złożem, raczej nie jest ono monosferyczne, ale występuje ono w większości zmiękczaczy w tym przedziale cenowym.
    To złoże to taki średniak, ale na pewno jest lepsze niż chińskie "no name". Zanim zaczniesz używać wody z tego złoża zrób porządne płukanie i regenerację solą.
    I głowica mogłaby być z nowszym sterownikiem (np. CI lub CK), ale to mniej istotna kwestia.

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie mogę Ci podać z czystym sumieniem adresu bo do tej pory każdy sklep/sprzedawca, który sprawdzałem, kombinował i na czymś chciał zaoszczędzić...

    To złoże to taki średniak, ale na pewno jest lepsze niż chińskie "no name". Zanim zaczniesz używać wody z tego złoża zrób porządne płukanie i regenerację solą.
    I głowica mogłaby być z nowszym sterownikiem (np. CI lub CK), ale to mniej istotna kwestia.
    A co sądzisz o MAXIMA ECO 26 ERIE?
    Ma złoże monosferyczne (choć nie wiem jakiego producenta). Nie wiem też jaka jest w tym zmiękczaczu głowica. Różnica 350 zł w porównaniu do Clack EI.

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    A co sądzisz o MAXIMA ECO 26 ERIE?
    Ma złoże monosferyczne (choć nie wiem jakiego producenta). Nie wiem też jaka jest w tym zmiękczaczu głowica. Różnica 350 zł w porównaniu do Clack EI.
    Głowica to Erie - tak się nazywa ale tej firmy jest wiele modeli i niestety niektóre z nich mocno okrojone. Na pewno też będzie to działać, ale osobiście wolałbym Clacka.
    Tu masz przykładowy model z nowszym sterownikiem CK i (z tego co wiem) monosferycznym złożem Lewatit (ale to radzę potwierdzić osobiście): http://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie-...yw-1-3m-h.html
    Można się próbować powołać na forum i zapytać o jakiś rabat

  4. #224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Głowica to Erie - tak się nazywa ale tej firmy jest wiele modeli i niestety niektóre z nich mocno okrojone. Na pewno też będzie to działać, ale osobiście wolałbym Clacka.
    Tu masz przykładowy model z nowszym sterownikiem CK i (z tego co wiem) monosferycznym złożem Lewatit (ale to radzę potwierdzić osobiście): http://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie-...yw-1-3m-h.html
    Można się próbować powołać na forum i zapytać o jakiś rabat
    Dzięki za informację. Będę dopytywał o to złoże.

    EDYCJA

    Uzyskałem informację, że jest to złoże monosferyczne firmy Lanxess S1567
    Ostatnio edytowane przez peem26 ; 21-06-2017 o 08:16

  5. #225
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysiek150

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    właśnie mam podjąć decyzje o kupnie zmiękczacza i po przeczytaniu ile się dało wiem że dobrze jak będzie Clack i Lanxess S1567 i chyba zdecyduje się na Aqua-Soft Basic tylko pytanie 25 czy 30?

    twardość wody 584 mg/l, zużycie 10-12l/mc

    Czy model na 25 litrów da radę czy już należy brać 30 litrowy?

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek150 Zobacz post
    Witam,
    właśnie mam podjąć decyzje o kupnie zmiękczacza i po przeczytaniu ile się dało wiem że dobrze jak będzie Clack i Lanxess S1567 i chyba zdecyduje się na Aqua-Soft Basic tylko pytanie 25 czy 30?

    twardość wody 584 mg/l, zużycie 10-12l/mc

    Czy model na 25 litrów da radę czy już należy brać 30 litrowy?
    Zdecydowanie 30 litrow to minimum.

  7. #227

    Domyślnie

    Witam, również proszę o radę odnośnie zakupu konkretnego modelu:
    - twardość wody około 350 mg/l CaCO3
    - 4 osobowa rodzina (2 dzieci), zużycie 10-15 m3/mc
    Początkowo patrzyłem na Viessmanna Aquahome 20-N, potem na 30-N, ale że nie lubię kupować kota w worku zacząłem szukać więcej informacji także tutaj. Po drodze wpadłem na Ecoperle np Toro, ale dla mnie ta firma to jakiś lipny marketing bo na stronie nie ma kart produktów, gwarancji, instrukcji obsługi, żadnej sieci dystrybucji, nawet NIP, REGONU, a adres w Łodzi to jakieś baraki. Natomiast mnóstwo jest pozytywnych komentarzy, tyle że często pisanych pod tą samą datą :| Teraz zastanawiam się nad tym Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa, przepływ 1,5m3/h - jest coś podobnego jakościowo/cenowo do rozważenia? Dziękuję za odzew.

  8. #228
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysiek150

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zdecydowanie 30 litrow to minimum.
    Dziękuję za info. Zamówiłem wersję 30 litrową.

    Jak sprawdziłem dokładnie zużycie z ostatniego roku to okazuje się że jest mniej niż szacowałem, ok 7-8 l/mc (2 osoby), więc te 30 litrów powinno być optymalnie dla tej twardości wody.

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek150 Zobacz post
    Dziękuję za info. Zamówiłem wersję 30 litrową.

    Jak sprawdziłem dokładnie zużycie z ostatniego roku to okazuje się że jest mniej niż szacowałem, ok 7-8 l/mc (2 osoby), więc te 30 litrów powinno być optymalnie dla tej twardości wody.
    Przy niższym zużyciu mogłoby starczyć 25 litrów, ale 30 przy takiej twardości będzie bardziej ekonomiczne.

  10. #230

    Domyślnie

    Posiadam uzdatniacz Viessman 20-N. Woda na wejściu ok. 20dH. Serwisant ustawił wodę na wyjściu ok. 5dH.
    Użytkuję nowy dom od marca i niestety nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do starego mieszkania, w którym nie miałem uzdatniacza, a woda na wejściu również miała ok. 20dH. Kamień na armaturze potworny- nie mogę doczyścić nawet profesjonalną chemią. Płytki gresowe pod prysznicem po tych czterech miesiącach były całe białe od kamiennego nalotu. Szyba prysznicowa pomimo powłoki Shower Guard już po jednej kąpieli cała w zaciekach. W czajniku elektrycznym także kamień.
    Po 3 miesiącach zrobiłem prosty test papierkiem z 4-ro stopniową skalą. Wyszło, że mieszczę się w przedziale do 6dH. Uzdatniacz zatem działa, złogów soli nie mam.
    Czy takie efekty to norma przy 5dH? Czy obniżenie do 4 lub nawet 3 będzie stanowiło realną różnicę? Czy obniżać do zera? (co niezgodne z przepisami z tego co wiem)

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zgr Zobacz post
    Posiadam uzdatniacz Viessman 20-N. Woda na wejściu ok. 20dH. Serwisant ustawił wodę na wyjściu ok. 5dH.
    Użytkuję nowy dom od marca i niestety nie widzę żadnej różnicy w porównaniu do starego mieszkania, w którym nie miałem uzdatniacza, a woda na wejściu również miała ok. 20dH. Kamień na armaturze potworny- nie mogę doczyścić nawet profesjonalną chemią. Płytki gresowe pod prysznicem po tych czterech miesiącach były całe białe od kamiennego nalotu. Szyba prysznicowa pomimo powłoki Shower Guard już po jednej kąpieli cała w zaciekach. W czajniku elektrycznym także kamień.
    Po 3 miesiącach zrobiłem prosty test papierkiem z 4-ro stopniową skalą. Wyszło, że mieszczę się w przedziale do 6dH. Uzdatniacz zatem działa, złogów soli nie mam.
    Czy takie efekty to norma przy 5dH? Czy obniżenie do 4 lub nawet 3 będzie stanowiło realną różnicę? Czy obniżać do zera? (co niezgodne z przepisami z tego co wiem)
    Zmiękczaj do zera i sprawdź czy będzie różnica. Przepisy to tylko wytyczne dla wodociągów co mogą dostarczać odbiorcom i nikt nie zmusi Cię do picia czegoś co nie spełnia tych wytycznych.
    Jak przy zmiękczeniu do zera nadal będą zacieki to znaczy, że masz w wodzie sporo innych soli (niż te wapnia i magnezu) i to one zostawiają naloty. Wtedy możesz sobie wrócić do ustawień zgodnych z rozporządzeniem bo to i tak nic nie zmieni.
    Jeśli jednak osady znikną to możesz wtedy stopniowo podnosić twardość (np. o 1 dH co tydzień) i sprawdzać przy jakiej twardości pojawia się osad.

    W miejscach typu prysznic czy czajnik osad (kamień) będzie zawsze (tzn przy każdej twardości) - różnica będzie tylko w ilości. Wynika to z tego, że jak odparujesz wodę to wszystko co w niej rozpuszczone pozostanie.

  12. #232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tech-Spec Zobacz post
    Witam, również proszę o radę odnośnie zakupu konkretnego modelu:
    - twardość wody około 350 mg/l CaCO3
    - 4 osobowa rodzina (2 dzieci), zużycie 10-15 m3/mc
    Spore zużycie. Myślę, że 30 litrów złoża będzie OK.

    Początkowo patrzyłem na Viessmanna Aquahome 20-N, potem na 30-N, ale że nie lubię kupować kota w worku zacząłem szukać więcej informacji także tutaj. Po drodze wpadłem na Ecoperle np Toro, ale dla mnie ta firma to jakiś lipny marketing bo na stronie nie ma kart produktów, gwarancji, instrukcji obsługi, żadnej sieci dystrybucji, nawet NIP, REGONU, a adres w Łodzi to jakieś baraki. Natomiast mnóstwo jest pozytywnych komentarzy, tyle że często pisanych pod tą samą datą :|
    Wykonałeś pracę i poszukałeś. A większość ludzi nabiera się na takie "pierwsze wrażenie" i kupuje "cudowne produkty" które znikają tak szybko jak się pojawiają...

    Teraz zastanawiam się nad tym Aqua-Soft Basic 30-wersja objętościowa, przepływ 1,5m3/h - jest coś podobnego jakościowo/cenowo do rozważenia? Dziękuję za odzew.
    Możesz poszukać składaka... ale jeśli szukasz gotowego zestawu to ten jest chyba jednym z lepszych: ma dobrą głowicę i dobre złoże (to podstawa).

  13. #233

    Domyślnie

    Witam,
    Mam ogromną prośbę o polecenie/doradzenie jaki zmiękczać mam kupić. Mój czajnik ma miesiąc a już na spodzie jest spora warstwa kamienia. Na naczyniach mam masę osadu który ciężko zmyć. Sprawdzałam i twardość wody to 20 dh. Nie znam się na zmiekczaczach dlatego piszę tutaj. Dom ma ok. 200 M2, jest 6 dzieci i 4 dorosłych (przez nasze mieszkanie idzie woda na cały dom). Na miesiąc zużywamy ok. 20m3. Bardzo proszę was o rade

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samira Zobacz post
    Witam,
    Mam ogromną prośbę o polecenie/doradzenie jaki zmiękczać mam kupić. Mój czajnik ma miesiąc a już na spodzie jest spora warstwa kamienia. Na naczyniach mam masę osadu który ciężko zmyć. Sprawdzałam i twardość wody to 20 dh. Nie znam się na zmiekczaczach dlatego piszę tutaj. Dom ma ok. 200 M2, jest 6 dzieci i 4 dorosłych (przez nasze mieszkanie idzie woda na cały dom). Na miesiąc zużywamy ok. 20m3. Bardzo proszę was o rade
    Co to znaczy, że przez wasze mieszkanie idzie woda na cały dom? Czy to zużycie jest tylko "wasze" czy "całego domu"?
    Na pewno potrzebujesz większego modelu zmiękczacza - minimum to 30 litrów, ale nie zaszkodziłby też taki z 40-50 litrami. Poza tym - czy chcecie zmiękczać do zera?

  15. #235

    Domyślnie

    Posiadam zmiękczacz USTM WS-25-C-1650 i kraniki przecierane były raz po kilku dniach tylko. Od kilku dni coś się "zaczęło" dziać. Regeneracja "złoża" odbywa się co 10 dni, sól zasypana lekko nad lustro wody, ale woda już nie jest taka jak była. Do tej pory każda kąpiel kończyła się tak, że po wyjściu odczucie jak posmarowany masłem człowiek wychodził. Teraz dwa ruchy ręką po namydlonej skórze i za chwilę całkiem zmyte mydło.

    Czy to ewentualnie zmiana soli (kupiona w Castorama) mogła sprawić, że coś się "rozregulowało"? Śrubka mieszacza skręcona na maxa (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara)) jak fabryka wypuszcza czyli powinna być miekkość na maxa - a pomimo tego nie jest. Niestety osoba montująca "wyjechana" na dobre 2 miesiące i nie do końca wiem co ewentualnie mam sprawdzić we własnym zakresie? Ustawienia BNT165 sprawdziłem i wydają się ok.

    W czajniku przez 3 miesiące elektrycznym płytka była jak nowa, teraz jest nalot już po 10 gotowaniach.

    Ja tą wodę wyczułem od razu. To było nagle. Rano kąpiel i mycie się jak w maśle, wieczorem już wszystko szorstkie.

    I teraz najważniejsze. Jeżeli ktoś mi coś zasugeruje to zmiany to ewentualnie po tych zmianach w jakim czasie mając na uwadze, że kocioł ma 160l powinienem zauwazyć zmiane?

    Dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez Diamondzik ; 16-08-2017 o 09:17

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diamondzik Zobacz post
    Posiadam zmiękczacz USTM WS-25-C-1650 i kraniki przecierane były raz po kilku dniach tylko. Od kilku dni coś się "zaczęło" dziać. Regeneracja "złoża" odbywa się co 10 dni, sól zasypana lekko nad lustro wody, ale woda już nie jest taka jak była. Do tej pory każda kąpiel kończyła się tak, że po wyjściu odczucie jak posmarowany masłem człowiek wychodził. Teraz dwa ruchy ręką po namydlonej skórze i za chwilę całkiem zmyte mydło.

    Czy to ewentualnie zmiana soli (kupiona w Castorama) mogła sprawić, że coś się "rozregulowało"? Śrubka mieszacza skręcona na maxa (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara)) jak fabryka wypuszcza czyli powinna być miekkość na maxa - a pomimo tego nie jest. Niestety osoba montująca "wyjechana" na dobre 2 miesiące i nie do końca wiem co ewentualnie mam sprawdzić we własnym zakresie? Ustawienia BNT165 sprawdziłem i wydają się ok.

    W czajniku przez 3 miesiące elektrycznym płytka była jak nowa, teraz jest nalot już po 10 gotowaniach.

    Ja tą wodę wyczułem od razu. To było nagle. Rano kąpiel i mycie się jak w maśle, wieczorem już wszystko szorstkie.

    I teraz najważniejsze. Jeżeli ktoś mi coś zasugeruje to zmiany to ewentualnie po tych zmianach w jakim czasie mając na uwadze, że kocioł ma 160l powinienem zauwazyć zmiane?

    Dziekuje.
    Masz regenerację ustawioną na sztywno co 10 dni czy co jakąś objętość wody?
    Włącz sobie regenerację ręcznie i zobacz czy po regeneracji nadal jest twarda - a jeśli tak to ile ma tej twardości (czy tyle co woda surowa czy tylko odrobinę). Najlepiej testerem, a nie tylko na czucie. Sól z Castoramy raczej nie ma tu nic do rzeczy (o ile sól schodzi w czasie regeneracji).

    Jakiekolwiek zmiany sprawdzaj na wodzie zimnej, a nie tej z kotła. Chyba, że spuścisz całą wodę i nalejesz nowej.

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Masz regenerację ustawioną na sztywno co 10 dni czy co jakąś objętość wody?
    Włącz sobie regenerację ręcznie i zobacz czy po regeneracji nadal jest twarda - a jeśli tak to ile ma tej twardości (czy tyle co woda surowa czy tylko odrobinę). Najlepiej testerem, a nie tylko na czucie. Sól z Castoramy raczej nie ma tu nic do rzeczy (o ile sól schodzi w czasie regeneracji).

    Jakiekolwiek zmiany sprawdzaj na wodzie zimnej, a nie tej z kotła. Chyba, że spuścisz całą wodę i nalejesz nowej.
    Co się okazało Porobione to jest tak, że woda może iśc przez cale filtry lub ją omijac. Podczas sprzątania moja Pani z racji tej, że mop jej nie wchodził przestawiła zawór i zapomniala go pozniej ustawic w pozycje w jakiej bylo. Przez to cala woda omijala uzdatniacz Wczoraj na to wpadlem jak poczyscilem recznie wszystko, poustawialem, spuscilem wiele jak pisałeś zimnej wody Qbek17 a nic nie pomagalo. Popatrzylem na te rurki i tak jakos na chlopski rozum wyszlo mi, ze tam cos nie pasuje. Zamknalem obieg, poszlismy sie kapac i jakby lepiej bylo. Rano dzisiaj mydlo w reke i znow ogromna piana a wszystko wrocilo do normy czyli maselko na skorze Czajnik odkamieniony przed wyjsciem do pracy ale juz osadu nie bylo rano podczas kapania więc na 99% jest juz ok. Dziekuje za pomoc i porady.

    A odnosnie ustawien mam ustawione regeneracje czasowo/objetosciowa. Albo co 10 dni albo co 6,5m3 (dziennie zuzywamy okolo 0,5m3)

  18. #238

    Domyślnie

    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?

    BARDZO

    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?

    22 stopnie niemieckie do około 2-3 stopni

    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)

    WS-20-C-1650

    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?

    Tak - śruba regulacyjna

    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania

    Brak smug na armaturze, skóra delikatniejsza i nie wysuszona, czajnik bez kamienia, pod prysznicem brak nalotów białych

    6. Jakie minusy

    Nie stwierdzam. Wymiana co 30 dni sznurka za 2,50 + co dwa-trzy miesiace 25kg soli dosypanie i zuzycie dodatkowe wody miesiecznie na pograniczu 0,8m3 to nic w zamian za ten komfort jaki mamy teraz w domku
    Ostatnio edytowane przez Diamondzik ; 17-08-2017 o 15:06

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Nasz zmiękczacz wody to CosmoWATER HOME 22


    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?

    Tak


    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?

    wyjściowy 14
    osiągniety 4


    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)

    CosmoWATER HOME 22


    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?

    oczywiście, że tak


    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania

    brak kamienia, minimalne koszty eksploatacji


    6. Jakie minusy

    żadnych
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A u mnie woda po przejściu przez uzdatniacz ma zmieniony smak - jest jakby słodka? Nie smakuje tak dobrze, neutralnie, jak woda surowa? Co może być tego przyczyną? Przed uzdatniaczem mam filtr 5 um i nawet założyłem filtr węglowy, ale smaku to nie zmienia ? Uzdatniacz to skalar eko 20. Ręczna, wymuszona regeneracja nie zmienia smaku ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 12 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony