dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 84
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1680
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    znalazłem na szybko clacka 30 i 40 tke za 2150 i 2200 na aledrogo , ale nigdzie nie ma info o możliwości przełączenia typu regeneracji . nie muszę mieć kompaktowego . filtr wstępny mam .

  2. #162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    ..., ale nigdzie nie ma info o możliwości przełączenia typu regeneracji .
    Bo to nie kwestia "przełączenia" tylko wybrania typu głowicy przy zamówieniu. Różnice są w budowie samej głowicy, a nie tylko wyborze opcji w programie.

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba się włączę, bo wam wolno to idzie. Też miałem taki dylemat i tez oczywiście uderzyłem do kolegi qbek17 no bo niby do kogo. Nikt tu nie ma takiego autorytetu jak On. Dostałem proste wytyczne.
    - głowica Clack
    - bypass
    - wielkość 20l jak pamiętam
    Firma praktycznie obojętna.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #164
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Dostałem proste wytyczne.
    - głowica Clack
    - bypass
    - wielkość 20l jak pamiętam
    Firma praktycznie obojętna.
    Firma jest obojętna o ile da dobrą głowicę i dobre złoże... bo od nich zależy działanie całego filtra.

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wrócę jeszcze do zmiekczacza sentencja Erie . Otrzymałem informację , że jest tam żywica monosferyczna czy takie złoże jest ok ? Czy w monosferyczna historia są jeszcze jakieś typy ?

    W Clack'u jest purolite . Są tam też dwa typy głowic - z 4 i 5 przyciskami . Która lepsza ?

    Clack'u zużywa po około 200l na regenerację , a Erie przynajmniej 50l mniej

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wrócę jeszcze do zmiekczacza sentencja Erie . Otrzymałem informację , że jest tam żywica monosferyczna czy takie złoże jest ok ? Czy w monosferyczna historia są jeszcze jakieś typy ?
    Monosferyczna to znaczy jednorodna, czyli wszystkie ziarna w tym samym rozmiarze. Takie żywice produkuje tylko kilka firm... ale nadal mogą się one różnić pojemnością i parametrami. Najlepiej byłoby znać konkretny model/typ.

    W Clack'u jest purolite . Są tam też dwa typy głowic - z 4 i 5 przyciskami . Która lepsza ?
    Jeśli są 4 przyciski to jest to prawdopodobnie model EI - starszy i nie ma możliwości obsługi regeneracji przeciwprądowej.
    5 przycisków to może być wersja CI lub inna, ale już nowsza i z obsługą tej regeneracji.

    Clack'u zużywa po około 200l na regenerację , a Erie przynajmniej 50l mniej
    To nie zależy od głowicy, ale od jej ustawień (a te zależą od wybranych części składowych zestawu).

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wrócę jeszcze do zmiekczacza sentencja Erie . Otrzymałem informację , że jest tam żywica monosferyczna czy takie złoże jest ok ? Czy w monosferyczna historia są jeszcze jakieś typy ?

    W Clack'u jest purolite . Są tam też dwa typy głowic - z 4 i 5 przyciskami . Która lepsza ?

    Clack'u zużywa po około 200l na regenerację , a Erie przynajmniej 50l mniej
    Monosferyczna jest lepszą żywicą, jest wydajniejszą. Erie to w chwili obecnie jeden z liderów produkujących zmiękczacze wody. Chyba tam jest stosowana żywica marki LEWATIT.

    Kupując Erie masz urządzenie od podstaw w 100% złożone przez producenta. Z tego co wiem to produkty Erie objęte są dość dużym okresem gwarancyjnym. Sprawdź tą info u dystrybutora.

    Co do Clacka to jedna z najlepszych firm produkujących głowicę do filtrów. Najprawdopodobniej jednak system złożony na tej głowicy to składak. Sprawdź i zapytaj dystrybutora o pochodzenie pozostałych komponentów.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 28-02-2017 o 12:18

  8. #168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Chyba tam jest stosowana żywica marki LEWATIT.
    Chyba to trochę mało Obawiam się, że jakby tam była ta żywica to by się tym chwalili, a nie chowali za ogólnikami...

    Kupując Erie masz urządzenie od podstaw w 100% złożone przez producenta.
    Najprawdopodobniej jednak system złożony na tej głowicy to składak.
    Możesz mi wyjaśnić czym się różni składak złożony przez "producenta" od składaka złożonego "nie przez producenta"?
    Żadna jedna firma nie robi wszystkich części potrzebnych do złożenia kompletnego zmiękczacza, więc to zawsze będzie składak... nie demonizujmy tego.

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chyba to trochę mało Obawiam się, że jakby tam była ta żywica to by się tym chwalili, a nie chowali za ogólnikami...


    Możesz mi wyjaśnić czym się różni składak złożony przez "producenta" od składaka złożonego "nie przez producenta"?
    Żadna jedna firma nie robi wszystkich części potrzebnych do złożenia kompletnego zmiękczacza, więc to zawsze będzie składak... nie demonizujmy tego.
    Generalnie chodziło mi o to że systemy Erie składane są w jednej fabryce. Natomiast firmy składające produkty na magazynach korzystają z różnych komponentów. I np. głowica może być wysokiej jakości a np. butla ciśnieniowa już nie. Nie zrozum mnie źle, nie mówię że takie filtry są złe. Chodzi o to że jeżeli miałbym kupić zmiękczacz i jeśli byłby to składak, to poprosił bym dystrybutora o świadectwo pochodzenia poszczególnych części, oraz atest PZH do całego urządzenia i oczywiście deklarację CE i deklarację zgodności.

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Generalnie chodziło mi o to że systemy Erie składane są w jednej fabryce. Natomiast firmy składające produkty na magazynach korzystają z różnych komponentów. I np. głowica może być wysokiej jakości a np. butla ciśnieniowa już nie. Nie zrozum mnie źle, nie mówię że takie filtry są złe. Chodzi o to że jeżeli miałbym kupić zmiękczacz i jeśli byłby to składak, to poprosił bym dystrybutora o świadectwo pochodzenia poszczególnych części, oraz atest PZH do całego urządzenia i oczywiście deklarację CE i deklarację zgodności.
    Nie żebym się czepiał słówek... ale przecież firmy składające to gdziekolwiek na świecie (choćby w garażu) robią to w jednym miejscu. Za to pochodzenie głowicy, butli, złoża, rurek, wężyków, kształtek, itd w każdym przypadku (czy to dużej markowej firmy czy lokalnego garażu) jest rozmaite... i nigdzie nie jest powiedziane, że duża firma ma komponenty innej (lepszej?) jakości od tych firemek garażowych.
    Co do atestów PZH to akurat miałem kilka razy do czynienia z tą instytucją i zapomnij aby oni mieli "misję" i faktycznie kontrolowali to na co wydają atesty... biorą za to solidną kasę i tylko to jest dla nich istotne. Każdy zmiękczacz z chińskim czy indyjskim złożem i najtańszą głowicą dostanie atest PZH po dokonaniu opłaty i przedstawieniu atestów z innych państw (np. Chin). To nie jest żaden wyznacznik jakości.
    A deklaracje CE (zgodności)? Czytałeś kiedyś czym w ogóle jest ten dokument? To "deklaracja" czyli oświadczenie producenta o tym, że jego produkt spełnia określone wymogi... każdy może sobie to zadeklarować i nikt nie kontroluje czy jest to zgodne z prawdą. Poza tym są różne zakresy tych deklaracji (czyli "deklaracja zgodności ... z czym"). Można przecież zadeklarować zgodność z dyrektywą o hałasie (a przecież zmiękczacz jest cichym urządzeniem więc na pewno jest on zgodny z tą dyrektywą... i producent deklaruje prawdę, a Ty możesz kupić urządzenie ze znakiem CE - i wszyscy są zadowoleni

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie żebym się czepiał słówek... ale przecież firmy składające to gdziekolwiek na świecie (choćby w garażu) robią to w jednym miejscu. Za to pochodzenie głowicy, butli, złoża, rurek, wężyków, kształtek, itd w każdym przypadku (czy to dużej markowej firmy czy lokalnego garażu) jest rozmaite... i nigdzie nie jest powiedziane, że duża firma ma komponenty innej (lepszej?) jakości od tych firemek garażowych.
    Co do atestów PZH to akurat miałem kilka razy do czynienia z tą instytucją i zapomnij aby oni mieli "misję" i faktycznie kontrolowali to na co wydają atesty... biorą za to solidną kasę i tylko to jest dla nich istotne. Każdy zmiękczacz z chińskim czy indyjskim złożem i najtańszą głowicą dostanie atest PZH po dokonaniu opłaty i przedstawieniu atestów z innych państw (np. Chin). To nie jest żaden wyznacznik jakości.
    A deklaracje CE (zgodności)? Czytałeś kiedyś czym w ogóle jest ten dokument? To "deklaracja" czyli oświadczenie producenta o tym, że jego produkt spełnia określone wymogi... każdy może sobie to zadeklarować i nikt nie kontroluje czy jest to zgodne z prawdą. Poza tym są różne zakresy tych deklaracji (czyli "deklaracja zgodności ... z czym"). Można przecież zadeklarować zgodność z dyrektywą o hałasie (a przecież zmiękczacz jest cichym urządzeniem więc na pewno jest on zgodny z tą dyrektywą... i producent deklaruje prawdę, a Ty możesz kupić urządzenie ze znakiem CE - i wszyscy są zadowoleni
    Deklarację CE wystawia producent na podstawie swoich wewnętrznych testów laboratoryjnych, A deklaracja zgodności tutaj chodziło mi zgodność z normą, ponieważ na azmiękczacze nie trzeba mieć aprobaty technicznej mimo iż urządzenie stanowi integralną część instalacji.

    Co do składaków, tak jak napisałem można składać w brudnym garażu, w którym nie obwiązują normy BHP oraz higieniczności. Można zakupić zmiękczacz markowego producenta składany w czystych sanitarnych warunkach. Każdy ma wybór
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 28-02-2017 o 22:57

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Deklarację CE wystawia producent na podstawie swoich wewnętrznych testów laboratoryjnych
    Testów czego?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE

    A deklaracja zgodności tutaj chodziło mi zgodność z normą,
    Jaką normą?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_zgodno%C5%9Bci

    Co do składaków, tak jak napisałem można składać w brudnym garażu, w którym nie obwiązują normy BHP oraz higieniczności. Można zakupić zmiękczacz markowego producenta składany w czystych sanitarnych warunkach. Każdy ma wybór
    Zgadza się - właśnie tego wyboru staram się tu bronić. Chciałbym żeby nie stawiać wyraźnego znaku wyższości jednego modelu (markowy) nad innymi (składak) tylko dlatego że są składane przez dużą firmę... Każda duża firma była kiedyś małym "garażowym" biznesem zanim urosła
    I nie zawsze też jest tak, że garaż jest brudny, a fabryka czysta... BHP i higieniczność warunków w jakich całość jest składana nie ma też wiele wspólnego z jakością zastosowanych komponentów

  13. #173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To mnie załamałeś . A może lepiej sprowadziłeś na ziemię.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Testów czego?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE


    Jaką normą?
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_zgodno%C5%9Bci


    Zgadza się - właśnie tego wyboru staram się tu bronić. Chciałbym żeby nie stawiać wyraźnego znaku wyższości jednego modelu (markowy) nad innymi (składak) tylko dlatego że są składane przez dużą firmę... Każda duża firma była kiedyś małym "garażowym" biznesem zanim urosła
    I nie zawsze też jest tak, że garaż jest brudny, a fabryka czysta... BHP i higieniczność warunków w jakich całość jest składana nie ma też wiele wspólnego z jakością zastosowanych komponentów
    Rozumiem że producent garażowy dysponuje laboratorium dzięki któremu może dokonać właściwych badań i wystawić odpowiedni dokument lub certyfikat.

    Powtórzę drugi raz, nie uważam żeby systemy typu składak były złe. Mając jednak do dyspozycji gotówkę w wysokości 2500,00 zł mimo wszystko wolał bym kupić system w 100% złożony u producenta. To jest moje zdanie, ktoś może mieć inne .

    Serdecznie pozdrawiam

  15. #175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Rozumiem że producent garażowy dysponuje laboratorium dzięki któremu może dokonać właściwych badań i wystawić odpowiedni dokument lub certyfikat.
    Producent garażowy może nie mieć laboratorium dokładnie tak samo jak duża firma i nadal wystawić te same dokumenty - te papierki o niczym nie świadczą.

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Producent garażowy może nie mieć laboratorium dokładnie tak samo jak duża firma i nadal wystawić te same dokumenty - te papierki o niczym nie świadczą.
    Pozwolę się z tobą nie zgodzić . No po prostu nie przekonały mnie argumenty. W taki sposób można zakwestionować wszystko. Myślę że oboje zostaniemy przy różnicy zdań w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 01-03-2017 o 21:59

  17. #177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Pozwolę się z tobą nie zgodzić . No po prostu nie przekonały mnie argumenty. W taki sposób można zakwestionować wszystko. Myślę że oboje zostaniemy przy różnicy zdań w tym temacie.
    Ja się z tobą zgadzam, że "tak powinno być"... ale praktyka pokazuje, że nie jest

  18. #178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Monosferyczna jest lepszą żywicą, jest wydajniejszą. Erie to w chwili obecnie jeden z liderów produkujących zmiękczacze wody. Chyba tam jest stosowana żywica marki LEWATIT.

    Kupując Erie masz urządzenie od podstaw w 100% złożone przez producenta. Z tego co wiem to produkty Erie objęte są dość dużym okresem gwarancyjnym. Sprawdź tą info u dystrybutora.

    Co do Clacka to jedna z najlepszych firm produkujących głowicę do filtrów. Najprawdopodobniej jednak system złożony na tej głowicy to składak. Sprawdź i zapytaj dystrybutora o pochodzenie pozostałych komponentów.

    Pozdrawiam
    Uzyskałem wkońcu odpowiedź od dystrybutora ,który pytał producenta . Monosferyczna Lewatit producent Lanxess

  19. #179
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Przylaczam sie do tematu, wlasnie jestem przed decyzja o nabyciu. Zaoferowano mi:
    1. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wo...22-p-1071.html
    2. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-cl...ei-p-1076.html

    i szczerze mowiac nie widze przekonujacych roznic, bede wdzieczny za kazda fachowa uwage.

    Pozdrawiam
    bcd

  20. #180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Witam,

    Przylaczam sie do tematu, wlasnie jestem przed decyzja o nabyciu. Zaoferowano mi:
    1. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wody-softaqua-22-p-1071.html
    2. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-clack-pallas-ei-p-1076.html

    i szczerze mowiac nie widze przekonujacych roznic, bede wdzieczny za kazda fachowa uwage.

    Pozdrawiam
    bcd
    To są różne modele... mają różną ilość złoża (oraz inny typ), inne głowice, inne obudowy...

    Może zacznij od podania twardości wody i jej zużycia (miesięcznego) - wtedy będzie można dobrać coś co będzie dobre dla Ciebie a nie "uniwersalne".

Strona 9 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony