dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 84
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1680
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Generalnie musiał bym zapytać dział produkcji, ale z tego co kojarzę to to RX-67B.
    http://www.run-xin.com/en/3314.htm
    nawet według producenta maksymalny przepływ przez taką głowicę to 4 m3/h... a zazwyczaj w cyklu płukania wstecznego jest to dużo mniej...

    Ale skoro mówisz, że złoże jest wypłukane to tylko się cieszyć

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    http://www.run-xin.com/en/3314.htm
    nawet według producenta maksymalny przepływ przez taką głowicę to 4 m3/h... a zazwyczaj w cyklu płukania wstecznego jest to dużo mniej...

    Ale skoro mówisz, że złoże jest wypłukane to tylko się cieszyć
    Sprawdzałem, i ja dysponuje info do 6m3. przyłącze jest calowe, wierz mi złoże jest do płukane. Generalnie to klient zawsze decyduje. Posiadamy wiele typów głowic.

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Sprawdzałem, i ja dysponuje info do 6m3.
    To juz samo w sobie swiadczy o solidnosci producenta... papier wszystko przyjmie

    wierz mi złoże jest do płukane.
    Wierze - jak dasz lekkie zloze to nie ma problemu z plukaniem.
    Generalnie to klient zawsze decyduje. Posiadamy wiele typów głowic.
    To nie klient jest specem od uzdatniania. On zdecyduje na podstawie ceny i tego co uslyszy od sprzedawcy.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To juz samo w sobie swiadczy o solidnosci producenta... papier wszystko przyjmie


    Wierze - jak dasz lekkie zloze to nie ma problemu z plukaniem.

    To nie klient jest specem od uzdatniania. On zdecyduje na podstawie ceny i tego co uslyszy od sprzedawcy.
    Zgadzam się z tobą, dlatego posiadam w sprzedaży wszystkie głowice o których tutaj piszemy. I jako odpowiedzialny producent informuje klienta o wszystkim. Większość z klientów decyduje się na tańsze głowice.

    Większość firm sprzedaje to co ma na magazynie, ja tak nie robię. Dzisiaj każdy klient jest na wagę złota.

  5. #205
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Przeniosłem post do właściwego działu.
    Ostatnio edytowane przez kukuku2 ; 04-04-2017 o 16:26

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał DariuszKoman Zobacz post
    Cześć. Mam do was pytanie. Zmiękczaczy wody jak mrówek w internecie i nie mam pojęcia czym się kierować. Wybierając pozostałe akcesoria do domu zawsze porównywałem tabeleczki, tutaj chciałem zrobić to samo, ale trafiłem na http://www.filtry-do-wody.info/uwazaj-na-dane-techniczne-zmiekczaczy-wody/ - to jak to właściwie jest? Na co zwracać uwagę?
    Na to jakie są części składowe wybranego zestawu. Nie ma jednego idealnego rozwiązania do każdej wody. Zmiękczacz powinien być "dobrany" do konkretnego przypadku.

  7. #207
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    To i ja dopytam o dobór. 4 ososby, wodociąg, twardość na przestrzeni marca-kwietnia od 250 do prawie 280. Zużycie nie mam pojęcia - budynek niezamieszkany Dwie łazienki: dwa prysznice w tym jedna deszczownica, jedna wanna. Do tego standardowe wyposażenie domu czyli zmywarka, pralka itp.

    Pewnie coś z głowicą Clacka, jakie złoże ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Jakiś przykład urządzenia w najlepszym stosunku jakość/cena?

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    To i ja dopytam o dobór. 4 ososby, wodociąg, twardość na przestrzeni marca-kwietnia od 250 do prawie 280. Zużycie nie mam pojęcia - budynek niezamieszkany Dwie łazienki: dwa prysznice w tym jedna deszczownica, jedna wanna. Do tego standardowe wyposażenie domu czyli zmywarka, pralka itp.

    Pewnie coś z głowicą Clacka, jakie złoże ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Jakiś przykład urządzenia w najlepszym stosunku jakość/cena?
    Zakładając zużycie ok 10 m3/miesiąc to nie szukaj niczego większego niż 25 litrów złoża.
    Zwróć uwagę żeby złoże było monosferyczne (np. Lewatit S1567 albo Dowex Marathon).
    Głowica dobrze żeby miała mixing (możliwość regulacji twardości wyjściowej) i zawór bypass.
    Jak dasz jakiś filtr wstępny to w głowicy może być regeneracja przeciwprądowa, ale jak nie musisz oszczędzać 40 litrów wody miesięcznie to może być też standardowa.
    Zbiornik soli może być osobny lub jako obudowa kompaktowa do zbiornika ze złożem... jak wolisz, jak masz miejsce...

  9. #209

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuję zmiękczacza wody dla rodziny 5 osobowej (3 małych dzieci) zużywającej 10-13 m3 wody wodociągowej na miesiąc. Twardość wody wynosi 27 stopni niemieckich.
    Wstępnie przyjrzałem się:
    1. Viessmann Aquahome 20-N
    2. Ecoperla Toro.
    Swój wybór chcę oprzeć na sprawach obiektywnych tzn na modelu głowicy i rodzaju złoża. Wiem, ze Ecoperla oferuje złoże Lewatit. Brak danych o typie głowicy. Co do Viessmann - nie mam danych ani o złożu ani głowicy.

    Doradźcie proszę, czy te zmiękczacze są odpowiednie do moich wymagań oraz który jest lepszy. Ewentualnie doradźcie jaki inny jest wart uwagi. Jestem gotów przeznaczyć na sprzęt do 3000 zł.

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilhelm Zobacz post
    Witam,

    Poszukuję zmiękczacza wody dla rodziny 5 osobowej (3 małych dzieci) zużywającej 10-13 m3 wody wodociągowej na miesiąc. Twardość wody wynosi 27 stopni niemieckich.
    Wstępnie przyjrzałem się:
    1. Viessmann Aquahome 20-N
    2. Ecoperla Toro.
    Swój wybór chcę oprzeć na sprawach obiektywnych tzn na modelu głowicy i rodzaju złoża. Wiem, ze Ecoperla oferuje złoże Lewatit. Brak danych o typie głowicy. Co do Viessmann - nie mam danych ani o złożu ani głowicy.

    Doradźcie proszę, czy te zmiękczacze są odpowiednie do moich wymagań oraz który jest lepszy. Ewentualnie doradźcie jaki inny jest wart uwagi. Jestem gotów przeznaczyć na sprzęt do 3000 zł.
    Toro ma chińską głowicę. Oba modele maja po 20 litrow złoża, co przy Twojej twardości jest zbyt małą ilością...

  11. #211

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Doczytałem wątek i widzę, że polecasz głowice Clack. Znalazłem dwie propozycje z głowicą Clack CI oraz złożami Purolite w dwóch pojemnościach:

    http://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zm...UR-1044-CI/343
    http://www.zmiekczacze.com/dwuelementowe/pur-0844-ci/

    Pytanie, czy są warte swojej ceny i ilośc złoża jest wystarczająca przy moich warunkach?

  12. #212
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    qbek17 dzięki za odpowiedź. Znalazłem zmiękczacz, który chyba spełnia wszystkie wymagania i jak tak słyszę po ile są te sprzęty to chyba w dobrej cenie. Clack CT - niecałe 2k, w cenie dają filtr wstępny. Dodatkowo jest możliwość dokupienia systemu osmozy za 400 złociszy pytanie czy warto, bo to tak samo jak zmiękczacz jest w promocji - przynajmniej tak piszą
    Ostatnio edytowane przez Mr A ; 25-05-2017 o 18:54

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    qbek17 dzięki za odpowiedź. Znalazłem zmiękczacz, który chyba spełnia wszystkie wymagania i jak tak słyszę po ile są te sprzęty to chyba w dobrej cenie. Clack CT - niecałe 2k, w cenie dają filtr wstępny. Dodatkowo jest możliwość dokupienia systemu osmozy za 400 złociszy pytanie czy warto, bo to tak samo jak zmiękczacz jest w promocji - przynajmniej tak piszą
    Po pierwsze cena - jak jest tak tani to raczej coś jest z nim nie w porządku. Po drugie nie ma takiej wersji głowicy CT. Jest TC i jeśli to ta to możesz sobie darować bo to czasówka.
    Po trzecie potrzebujesz minimum 30 litrów złoża (wtedy regeneracja wypada co tydzień), a najlepiej ze 40 litrów.

  14. #214
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Po pierwsze cena - jak jest tak tani to raczej coś jest z nim nie w porządku. Po drugie nie ma takiej wersji głowicy CT. Jest TC i jeśli to ta to możesz sobie darować bo to czasówka.
    Po trzecie potrzebujesz minimum 30 litrów złoża (wtedy regeneracja wypada co tydzień), a najlepiej ze 40 litrów.
    Przecena jest o prawie 1k. Zgadza się TC - literówka - czyli szukam dalej. A ze złożem kierowałem się pierwszą odpowiedzią - czyli nie więcej niż 25 litrów Przyjąłem 40 litrów do wiadomości. Dziękować za pomoc po raz drugi.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Przecena jest o prawie 1k. Zgadza się TC - literówka - czyli szukam dalej.
    Nikt nie robi "przecieny o 1000 PLN" na taki sprzęt. Ceny komponentów się nie zmieniają tak znacznie, więc albo musza na czymś oszczędzać, albo to ściema.
    A ze złożem kierowałem się pierwszą odpowiedzią - czyli nie więcej niż 25 litrów Przyjąłem 40 litrów do wiadomości.
    Moja wina - pomyliłem się czytając posty Twoje i kolegi Wilhelm'a. Przepraszam za zamieszanie - u Ciebie oczywiście max 25 litrów jest aktualne.

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza wody.
    Woda wodociągowa. Twardość ogólna wody mg/l CaCO3 - 262 do 280.
    Zużycie 10-12 m3 miesięcznie. 5 osób.
    Budżet 2 - 2,5 tysiąca zł.

    Proszę o podpowiedź czego szukać.

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Witam.
    Przymierzam się do zakupu zmiękczacza wody.
    Woda wodociągowa. Twardość ogólna wody mg/l CaCO3 - 262 do 280.
    Zużycie 10-12 m3 miesięcznie. 5 osób.
    Budżet 2 - 2,5 tysiąca zł.

    Proszę o podpowiedź czego szukać.
    Odpowiedni rozmiar to 25 litrów złoża.
    Nie jest istotna naklejka z logo czy nazwa modelu - ważne jakie jest złoże (najlepiej żeby było monosferyczne, dobre firmy to Dow, Lanxess (Lewatit)) i jaka jest głowica (powinna być objętościowa, z mieszaczem, bypassem, dobre firmy to Clack, Fleck, Autotrol)

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Odpowiedni rozmiar to 25 litrów złoża.
    Nie jest istotna naklejka z logo czy nazwa modelu - ważne jakie jest złoże (najlepiej żeby było monosferyczne, dobre firmy to Dow, Lanxess (Lewatit)) i jaka jest głowica (powinna być objętościowa, z mieszaczem, bypassem, dobre firmy to Clack, Fleck, Autotrol)
    Podlinkowałbyś do sensownych artykułów, zestawień i porównań? Chyba, że masz ochotę opisać funkcje, które wymieniłeś? Ale linkami nie pogardzę - lubię czytać i wiedzieć.

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Podlinkowałbyś do sensownych artykułów, zestawień i porównań? Chyba, że masz ochotę opisać funkcje, które wymieniłeś? Ale linkami nie pogardzę - lubię czytać i wiedzieć.
    Dawno nie widziałem już jakiegoś obiektywnego zestawienia czy artykułu... same reklamowe albo pisane pod konkretną tezę... Z takich bardziej naukowych stron możesz zajrzeć na http://www.lenntech.com/ lub http://www.technologia-wody.pl/index.php
    Opisywać mi się nie chce (leniwy jestem) - chyba, że masz konkretne pytania?

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Odpowiedni rozmiar to 25 litrów złoża.
    Nie jest istotna naklejka z logo czy nazwa modelu - ważne jakie jest złoże (najlepiej żeby było monosferyczne, dobre firmy to Dow, Lanxess (Lewatit)) i jaka jest głowica (powinna być objętościowa, z mieszaczem, bypassem, dobre firmy to Clack, Fleck, Autotrol)
    Dziękuję za informację.
    Czy mógłbyś podać jakieś konkretne modele, lub ewentualnie sklepy internetowe gzie można znaleźć takie składaki?

    Czy na przykład taki zmiękczacz jest warty uwagi?, Zastanawiam się nad tym złożem, raczej nie jest ono monosferyczne, ale występuje ono w większości zmiękczaczy w tym przedziale cenowym.
    Ostatnio edytowane przez peem26 ; 19-06-2017 o 14:07

Strona 11 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony