dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 84
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1680
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A u mnie woda po przejściu przez uzdatniacz ma zmieniony smak - jest jakby słodka? Nie smakuje tak dobrze, neutralnie, jak woda surowa? Co może być tego przyczyną? Przed uzdatniaczem mam filtr 5 um i nawet założyłem filtr węglowy, ale smaku to nie zmienia ? Uzdatniacz to skalar eko 20. Ręczna, wymuszona regeneracja nie zmienia smaku ?!
    Spróbuj podregulować twardość wyjściową.
    Smak jest kwestią bardzo subiektywną. Może akurat przy Twojej wodzie redukcja twardości (czyli zamiana jonów wapnia i magnezu ma jony sodu) wpłynęła na smak akurat w taki sposób.

  2. #242
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    To i ja dopytam o dobór. 4 ososby, wodociąg, twardość na przestrzeni marca-kwietnia od 250 do prawie 280. Zużycie nie mam pojęcia - budynek niezamieszkany Dwie łazienki: dwa prysznice w tym jedna deszczownica, jedna wanna. Do tego standardowe wyposażenie domu czyli zmywarka, pralka itp.

    Pewnie coś z głowicą Clacka, jakie złoże ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Jakiś przykład urządzenia w najlepszym stosunku jakość/cena?
    No i niby już miałem wszystko mniej więcej wybrane i znowu nic nie wiem

    Chciałem zakupić Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa. Wykonawca ze swojej strony zaproponował takie, które sam zakłada - BWT Aquadial softlife. Sam przyznaje, że na uzdatniaczach się nie zna, ale też zaznacza, że nigdy z BWT nie miał też problemów.

    Z racji tego, że cena jest podobna prośba o poradę - co wybrać? Jak BWT to czy do wersji BIO warto dopłacać?

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    No i niby już miałem wszystko mniej więcej wybrane i znowu nic nie wiem

    Chciałem zakupić Aqua-Soft Basic 25-wersja objętościowa. Wykonawca ze swojej strony zaproponował takie, które sam zakłada - BWT Aquadial softlife. Sam przyznaje, że na uzdatniaczach się nie zna, ale też zaznacza, że nigdy z BWT nie miał też problemów.

    Z racji tego, że cena jest podobna prośba o poradę - co wybrać? Jak BWT to czy do wersji BIO warto dopłacać?
    Nie wiem jakie masz oferty, ale zazwyczaj BWT jest sporo droższy. Potem jest też kwestia serwisu (BWT ma swoje wersje sterowników, więc jesteś skazany na ich serwis).
    Z tego co wiem to Basic jest na głowicy Clack i złożu Lewatit - z takim sprzętem też nie ma problemu...

  4. #244
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dzięki qbek17 jeszcze raz, w takim razie leci Basic.

    Pozdrawiam,

  5. #245

    Domyślnie

    Witam.

    Też przymierzam się do Aqua-Soft Basic wersja objętościowa, tylko 25 czy 30 ?????

    Zużycie do 13m3. - 5 osób

    z góry dzięki za podpowiedz

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlynoza Zobacz post
    Witam.

    Też przymierzam się do Aqua-Soft Basic wersja objętościowa, tylko 25 czy 30 ?????

    Zużycie do 13m3. - 5 osób

    z góry dzięki za podpowiedz
    A jaka twardość wody?

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A jaka twardość wody?
    Osobiście nie mierzyłem, ale dane z I półrocza 2017 ze strony wodociągów

    Średnia twardość wody I półrocza

    1. mmol/dm3 2,81
    2. °DH 15,7
    3. °Clarka 19,7
    4. stopnie F 28,1
    5.ppm (mg/dm3 CaCO3) 281

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlynoza Zobacz post
    Osobiście nie mierzyłem, ale dane z I półrocza 2017 ze strony wodociągów

    Średnia twardość wody I półrocza

    1. mmol/dm3 2,81
    2. °DH 15,7
    3. °Clarka 19,7
    4. stopnie F 28,1
    5.ppm (mg/dm3 CaCO3) 281
    W takim razie oba modele (25 i 30 litrów) będą odpowiednie.
    Mniejszy będzie regenerował się co 10-11 dni, a większy co 12-13 dni. Jeśli więc planujesz wzrost zużycia możesz wybrać większy model, a jeśli zużycie ma być takie samo lub mniejsze to raczej wybierz model mniejszy.

  9. #249

    Domyślnie

    Witam Panowie, jak wygląda sprawa z filtrami wstępnymi, są one niezbędne przy montażu zmiękczacza?

  10. #250

    Domyślnie

    Witam,
    Woda z wodociagu miejskiego. Wg informacji na stronie wodociagów twardość wody w mojej okolicy ok 15 stopni Niemieckich. Zuzycie około 5-7 m3 miesieczne. Posiadam szambo i chciałbym sie dowiedziec jaki kupic aby przy regeneracji nie zuzywało sie za dużo wody. Czym.sie rozni wersja czasowa od objętościowej. Kiedy sie którą stosuje, plusy i minusy.

  11. #251

    Domyślnie

    Witam,
    chciałbym dobrać zmiękczacz dla poniższych założeń:
    - dom jednorodzinny, 2 łazienki
    - 4 osoby - 2 dorosłych, 2 dzieci
    - woda z wodociągu, twardość w stopniach niemieckich - 18
    - szambo
    - miesięczne zużycie wody 9m3

    Z przeczytanych na poprzednich stronach informacji wysnułem wniosek, że dobry byłby zmiękczacz przeciwprądowy, z głowicą Clack CI.
    Nie wiem czy przepływy rzędu 1 - 1,2m3/h są wystarczające? Na logikę tak - pytanie jak w praktyce ?

    Rozważam któryś ze zmiękczaczy:
    https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Z...UR-1044-CI/343 - głowica Cloak CI
    https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Z...perla-Toro/566 - nie wiem jakiego typu głowica ale też przeciwprądowy; mniejsze złoże, częstsza regeneracja?

  12. #252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał myksio Zobacz post
    Witam Panowie, jak wygląda sprawa z filtrami wstępnymi, są one niezbędne przy montażu zmiękczacza?
    Są zalecane, ale nie niezbędne.

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał janumich Zobacz post
    Witam,
    Woda z wodociagu miejskiego. Wg informacji na stronie wodociagów twardość wody w mojej okolicy ok 15 stopni Niemieckich. Zuzycie około 5-7 m3 miesieczne. Posiadam szambo i chciałbym sie dowiedziec jaki kupic aby przy regeneracji nie zuzywało sie za dużo wody. Czym.sie rozni wersja czasowa od objętościowej. Kiedy sie którą stosuje, plusy i minusy.
    Wersja czasowa jest przeszłością jeśli chodzi o zmiękczacze. Nawet na to nie patrz.
    Wersja objętościowa różni się tym, że ma wbudowany wodomierz i regeneruje się wtedy kiedy trzeba, a nie co stałą liczbę dni.
    Co do zużycia wody to nie jest "właściwość" danego modelu, tylko zależy od ustawienia głowicy (a te powinny bazować na parametrach danego złoża, jego ilości, dawki soli, itp). Standardowo zmiękczacz zużywa ok 100-140 litrów wody na regenerację.
    Przy Twoim zużyciu spokojnie wystarczy model na 20 litrów złoża, więc i ilość wody na regenerację będzie z tych niższych (ok 100-120 litrów).

  14. #254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej.pindor Zobacz post
    Witam,
    chciałbym dobrać zmiękczacz dla poniższych założeń:
    - dom jednorodzinny, 2 łazienki
    - 4 osoby - 2 dorosłych, 2 dzieci
    - woda z wodociągu, twardość w stopniach niemieckich - 18
    - szambo
    - miesięczne zużycie wody 9m3

    Z przeczytanych na poprzednich stronach informacji wysnułem wniosek, że dobry byłby zmiękczacz przeciwprądowy, z głowicą Clack CI.
    Nie wiem czy przepływy rzędu 1 - 1,2m3/h są wystarczające? Na logikę tak - pytanie jak w praktyce ?

    Rozważam któryś ze zmiękczaczy:
    https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-PUR-1044-CI/343 - głowica Cloak CI
    https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Zmiekczacz-Ecoperla-Toro/566 - nie wiem jakiego typu głowica ale też przeciwprądowy; mniejsze złoże, częstsza regeneracja?
    Zmiękczacz przeciwprądowy jest OK ale to ogólne pojęcie i mówi tylko o sposobie regeneracji.
    Na Twoje potrzeby wystarczy 25 litrów złoża.
    Z tych podanych modeli pierwszy jest za duży i ma słabe złoże (nie monosferyczne), a drugi ma dobre złoże, ale słabą głowicę (chińską).

  15. #255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, ja również przymierzam się da zakupu zmiękczacze, rodzina 2+2, zużycie miesięczne wody ok 8m3. W oko mi wpadl viteco kzw 20. Czy warto wybrać ten egzemplarz?

  16. #256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Witam, ja również przymierzam się da zakupu zmiękczacze, rodzina 2+2, zużycie miesięczne wody ok 8m3. W oko mi wpadl viteco kzw 20. Czy warto wybrać ten egzemplarz?
    Nie warto.
    A po drugie istotna jest twardosc wody. Bez tego nie da sie czegokolwiek doradzic.

  17. #257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie warto.
    A po drugie istotna jest twardosc wody. Bez tego nie da sie czegokolwiek doradzic.
    Twardość wody ok 300 mg/l CaCO3

  18. #258

    Domyślnie

    Dołączę się i ja do pytania:
    - woda wodociągowa
    - zużycie ok. 11m3/miesiąc
    - twardość 20-25 (360-440 mg/l) (zmienna)
    - 4 osoby dorosłe, dwie łazienki

    Wg tego co wyczytałem to złoże min 30l (jakie?). Problemem są gabaryty - muszę się zmieścić w kubaturze 60x40 x 120 (wysokość) cm.
    Paweł

  19. #259
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rybaczu

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Dołączam się do tematu:
    - woda wodociągowa
    - szambo
    - zużycie 9m3/miesiąc
    - twardość 25 (441mg/dm3 CaCo3)
    - 3 osoby, dwie łazienki.
    Jaki dobrać filtr wstępny oraz zmiękczacz ?? Czy będzie potrzeba zrobienia bajpasu ??
    Pozdrawiam

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał eprom Zobacz post
    Twardość wody ok 300 mg/l CaCO3
    Wystarczy 20 litrów złoża.
    Propozycje już chyba masz z drugiego wątku...

Strona 13 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony