dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 84
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1680
  1. #321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    robiłem badania wody w połowie zeszłego roku ale nie w sanepidzie , na żelazo , twardość oraz mętność
    Dosyć okrojony zakres badań...

    ponieważ filtr wstępny mam do wymiany w zasadzie co tydzień (jest brązowy ) , kamień w czajniku i na kranach masakryczny - wymieniam co dwa tygodnie ,
    Wymieniasz czajnik i krany co dwa tygodnie?

    wszystko wyszło w normach - w połowie dopuszczalnych wartości .
    Dopuszczalna wartość twardości jest bardzo duża. To dlatego, że są to wartości dla wody pitnej, a twardość to samo zdrowie (ale zabójstwo dla sprzętów). Wystarczy, że do tego kamienia dostanie się odrobina żelaza i już masz osad w kolorze rudym...

    sąsiad wzywał naszą gminna firmę do płukania rur/instalacji ze wzgledu na syf i kamień , jednak wielkiego efektu to nie dało.
    Płukanie instalacji nie ma prawa pomóc "na kamień" bo nie ma z nim nic wspólnego. Co innego jeśli w wodzie są "inne syfy" (piasek, rdza, glony, itp)

    podobno wodociąg w ulicy jest przewymiarowany , a odnogi do domów są mieszane z plastiku i stali - z tego co akurat mieli pod ręką .
    To też nie ma wiele wspólnego z jakością wody (przynajmniej pod względem kamienia).

    od ponad roku noszę się z zamiarem montażu stacji uzdatniania , jednak ciągle coś ważniejszego ...mam nadzieję ,że w tym da radę
    Też mam nadzieję, że Ci się to uda

  2. #322
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Dosyć okrojony zakres badań...


    Wymieniasz czajnik i krany co dwa tygodnie?


    Dopuszczalna wartość twardości jest bardzo duża. To dlatego, że są to wartości dla wody pitnej, a twardość to samo zdrowie (ale zabójstwo dla sprzętów). Wystarczy, że do tego kamienia dostanie się odrobina żelaza i już masz osad w kolorze rudym...


    Płukanie instalacji nie ma prawa pomóc "na kamień" bo nie ma z nim nic wspólnego. Co innego jeśli w wodzie są "inne syfy" (piasek, rdza, glony, itp)


    To też nie ma wiele wspólnego z jakością wody (przynajmniej pod względem kamienia).


    Też mam nadzieję, że Ci się to uda
    zakres badania taki sobie wybrałem , nie potrzebowałem więcej
    filtr wymieniem co dwa tyg
    sąsiad twierdzi , że 'źródło' gminy jest zażelazione , czyli co nie ma konieczności wymiany tak często ? czy dobrze robię
    dlatego sam nie zdecydowałem się na taki zabieg - płukanie , choć dostałem namiar gdzie mam uderzyć

  3. #323
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub.d

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam.Czas podjąć decyzję co do uzdatniania wody przed przeprowadzką do nowego domu.Ilość osób to 2+1( za pół roku 2+2)Wskazania z wodomierza w mieszkaniu to średnio 7 m3 na miesiąc.Dane z wodociągów to 302mg CaCo. 16,91stopnie niemieckie.Czy wybór uzdatniacza Aqua-Soft Basic 25 byłby odpowiedni?Może jakiś składak byłby lepszy?Proszę o poradę.

  4. #324

    Domyślnie

    Mam problem z wyborem zmiękczacze do wody. Trochę już zapoznałem się z tematem jednak mój największy problem to brak miejsca. Mieszkam w szeregówce w wiatrołapie mam szafkę w której schowane są rury wraz z wodomierzem. Zmiekczacz musi zmieścić się w tej szafce. Zasilanie jak i odpływ do kanalizacji już tam zrobiłem. Jednak maksymalna wysokość jaką tam mam to 60cm.
    Założenia:
    - dom jednorodzinny, łazienka, ubikacja
    - 2 dorosłych, 1 dziecko
    - woda z wodociągu, twardość w stopniach niemieckich - 17
    - miesięczne zużycie wody 6m3

  5. #325
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Witam,
    od miesiąca jestem w posiadaniu zmiękczacza od Technka Wody model Hydro plus 32l z żywicą monosferyczną firmy Lewatit.

    Głowica w urządzeniu to BNT. Twardośc wody około 21-23stopnie niemieckie.

    Jest problem bo wodę udaje się zmiękczyć do 7 stopni a to u mnie za mało do pozbycia się osadu w czajniku i na armaturze. Producent podał inne ustawienia do wprowadzenia do głowicy ale bez rezultatu. Jedynie po zainstalowaniu urządzenia od razu udało się wodę zmiękczyć do zera. Co może być przyczyną zanim zareklamuję zmiękczacz? link do zmiękczacza

    http://technikawody.pl/oferta/linia-...ekczacze-wody/

  6. #326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Masz jakieś duże przepływy?
    Ta głowica to tani chińczyk - zestawienie go z bardzo dobrą żywicą jest trochę dziwne. W głowicy szukałbym przyczyny problemu.

  7. #327
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Witam,
    Przepływy normalne. Co do głowicy to wiem że chińczyk ale u znajomych dobrze się sprawuje co to połączenia hmm może i dziwne ale zawsze lepiej mieć "tanią" głowice i dobre złoże niż obydwa "tanie "

  8. #328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Co do głowicy to wiem że chińczyk ale u znajomych dobrze się sprawuje
    I tu jest kwestia jakości i powtarzalności produkcji chińskiej... jeden egzemplarz może być dobry, a drugi kiepski. Kwestia szczęścia. Tak czy siak - nie ma co kombinować tylko reklamować urządzenie.

  9. #329
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Ok jest winowajca uszczelka w "bypasie" przepuszcza/ miesza wodę zmiękczoną z twardą (z zasilania). Jutro mają wysłać nowy "bypas".

    A jeszcze na marginesie jeśli woda w kranie będzie zmiękczona na 0 stopni a osad będzie dalej zostawał w czajniku/armaturze a już mangan i żelazo sprawdziłem wczoraj po raz kolejny i jest ok to gdzie szukać przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 29-03-2018 o 05:54

  10. #330

    Domyślnie

    Szukam opinii na temat produktów EcoWater, np. EcoWater Comfort 400. Warto w to inwestować czy w tej cenie da radę znaleźć coś lepszego ?

  11. #331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    A jeszcze na marginesie jeśli woda w kranie będzie zmiękczona na 0 stopni a osad będzie dalej zostawał w czajniku/armaturze a już mangan i żelazo sprawdziłem wczoraj po raz kolejny i jest ok to gdzie szukać przyczyny?
    Możesz próbować szukać przyczyny zbierając próbkę tego osadu i oddając do analizy w laboratorium, ale to może być kosztowne, a poza tym - po co? Nawet jak się dowiesz z czego jest ten osad to czy będziesz go usuwał? To może być wszystko, a rozwiązaniem jest demineralizowanie wody (tylko wtedy to już nie jest woda pitna). Woda zawiera bardzo wiele związków, część z nich może tworzyć osady, ale to nie znaczy, że są szkodliwe. Osad twardości (kamień kotłowy odpowiada za znaczną większość osadów i po jego usunięciu nie ma sensu się bawić w usuwanie pozostałych pierwiastków).

  12. #332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał htb Zobacz post
    Szukam opinii na temat produktów EcoWater, np. EcoWater Comfort 400. Warto w to inwestować czy w tej cenie da radę znaleźć coś lepszego ?
    Strasznie to drogie jak na tak niewielki model. Ecowater robi raczej dobry sprzęt ale moim zdaniem nie aż tak dobry żeby tyle kosztował.
    Może podaj parametry wody i wtedy będzie można chociaż stwierdzić czy to odpowiedni rozmiar?

  13. #333

    Domyślnie

    Co do parametrów. Zużycie na poziomie 10-12 m3. Woda z Zakładu Północnego w Warszawie. Według ostatnich oficjalnych informacji twardość na poziomie 302 mgCaCO3/l.

  14. #334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał htb Zobacz post
    Co do parametrów. Zużycie na poziomie 10-12 m3. Woda z Zakładu Północnego w Warszawie. Według ostatnich oficjalnych informacji twardość na poziomie 302 mgCaCO3/l.
    Przy takim zużyciu to będzie to zbyt mały zmiękczacz. Lepiej szukaj czegoś z 25 litrami złoża. Pewnie i tak zmieścisz się w nawet mniejszym budżecie.

  15. #335
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Witam bypass wymieniony na nowy a woda nadal ma 7-9 stopni twardości z tym że zauważyłem że jak puszcze wode na minimalny strumień wtedy twardość spada do 3 stopni a jak odkręceniu kran na max wtedy jest 9 stopni . Producent proponuje sprawdzisz rurę dystrybucyjną czy nie jest za krótka jeśli będzie okto mają wymienić głowice
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 07-05-2018 o 12:58

  16. #336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpepe Zobacz post
    Witam bypass wymieniony na nowy a woda nadal ma 7-9 stopni twardości z tym że zauważyłem że jak puszcze wode na minimalny strumień wtedy twardość spada do 3 stopni a jak odkręceniu kran na max wtedy jest 9 stopni . Producent proponuje sprawdzisz rurę dystrybucyjną czy nie jest za krótka jeśli będzie okto mają wymienić głowice
    Czyli problem jest zależny od ciśnienia/przepływu... to by znaczyło, że może być jakieś przebicie w okolicy łączenia głowicy z rurą dystrybucyjną lub pęknięcie samej rury.

  17. #337

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takim zużyciu to będzie to zbyt mały zmiękczacz. Lepiej szukaj czegoś z 25 litrami złoża. Pewnie i tak zmieścisz się w nawet mniejszym budżecie.
    A mógłbyś coś polecić ? Jestem w temacie totalnie zielony, więc są to dla mnie tylko nazwy i kwoty.

  18. #338
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał htb Zobacz post
    A mógłbyś coś polecić ? Jestem w temacie totalnie zielony, więc są to dla mnie tylko nazwy i kwoty.
    Zerknij na skrzynkę wiadomości - wysłałem Ci kontakt.

  19. #339
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alvarian

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kwaśniów Górny
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie regeneracji złoża, mam zmiękczacz AquaSoft Basic 25, woda ma twardość ok. 22° niemieckie i jest zmiekczana praktycznie do 0, serwisant ustawił regeneracje co 1,5 m3 i tu moje pytanie, czy to jest konieczne, aby po tak małym przepływie regenerować złoże?

  20. #340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Trochę mało. Powinno byc ok 3,4 m3.

Strona 17 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony