dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 84
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1677
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    Jeśli masz ustawiony poziom zmiękczania na 0 - to czy nie denerwuje Cie,że nie możesz się zmyć z mydła podczas kąpieli ????
    I ile mniej detergentów Ci schodzi ?
    Jeśli piszesz o wodzie do płukania to większym minusem chyba jest dosypywanie soli
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Podczas kąpieli nie ma problemu ze zmywaniem mydła A mam wrażenie że lepiej się pieni.

    Detergentów dokładnie ile mniej to ciężko mi stwierdzić - nie ja się tym zajmuje Ale w zmywarce nie trzeba już dodawać soli. Poza tym zmiękczacz był od samego początku więc nie mam porównania co do zużycia "przed".

    Zużycie soli na regenerację nie jest jakoś strasznie duże. Ogólnie dom był projektowany jako dość oszczędny, więc zużycie wody jest małe. A ponieważ mam przepływowe ogrzewacze wody to nie ma sensu ustawianie wyższej twardości.

    Do picia stosuję wodę po osmozie i mineralizatorze.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17
    Podczas kąpieli nie ma problemu ze zmywaniem mydła A mam wrażenie że lepiej się pieni.
    Detergentów dokładnie ile mniej to ciężko mi stwierdzić - nie ja się tym zajmuje Ale w zmywarce nie trzeba już dodawać soli. Poza tym zmiękczacz był od samego początku więc nie mam porównania co do zużycia "przed".
    czyli przepisałeś coś z folderów. A my tu szukamy potwierdzeń



    Zużycie soli na regenerację nie jest jakoś strasznie duże. Ogólnie dom był projektowany jako dość oszczędny, więc zużycie wody jest małe. A ponieważ mam przepływowe ogrzewacze wody to nie ma sensu ustawianie wyższej twardości.

    Do picia stosuję wodę po osmozie i mineralizatorze.
    stosowanie filtra z osmozą nie jest oczędne - sporo wody trzeba zużyć aby uzyskać szklankę wody po filtrze. Dodatkowo oszczędność domu jakoś mało ma się do oszczędności wody ... chyba że masz na myśli że nie czekasz na ciepłą wodę bo podgrzewacze masz zaraz koło poboru wody.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    ale to sa wlasne (i w sprawie detergentów - innych domowników) wrazenia jesli w folderach jest to samo to oznacza ze sie sprawdza

    Wode z osmozy stosuje tylko do picia i gotowania (woda jest z wlasnego ujecia, wokol jest sporo pól, więc wole nie pić wody prosto z ziemi, a tym bardziej zmiękczonej do zera). To że przy okazji woda jest zużywana to normalne w takiej sytuacji. Idzie ona do oczyszczalni biologicznej i dalej w ziemię.

    To że dom jest oszczędny (np. pod kątem wody) widzę po jej zużyciu. Na głowicy sterującej zmiękczaczem mogę sprawdzić zużycie wody z każdego dnia z ostatnich kilku miesięcy, więc widzę ile idzie nawet przy gościach, praniu, sprzątaniu, itp. Podgrzewacze są, tak jak mówisz, zaraz przy kranach.

  5. #25

    Domyślnie

    odświeżam wątek.
    Jaki zmiękczacz polecacie, jakiej firmy, podajcie linki.
    Wodę mam ze studni głębinowej, odżelazioną, 4 osoby w domu.

  6. #26

    Domyślnie

    podciągam temat...
    zainteresowałem sie ostatnio stacją Viessmanna Aquahome 20, zadzwoniłem do nich, porozmawiałem...
    usłyszałem, że to bardzo dobrze sprzedający sie produkt, (bardzo) dużo (zadowolonych?) klientów...
    czy żaden z nich nie chciałby się podzielić uwagami?....

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigg Zobacz post
    podciągam temat...
    zainteresowałem sie ostatnio stacją Viessmanna Aquahome 20, zadzwoniłem do nich, porozmawiałem...
    usłyszałem, że to bardzo dobrze sprzedający sie produkt, (bardzo) dużo (zadowolonych?) klientów...
    czy żaden z nich nie chciałby się podzielić uwagami?....
    Tu może znajdziesz o tym:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i%C4%99kczanie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i%C4%99kczanie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i%C4%99kczanie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i%C4%99kczanie

  8. #28

    Domyślnie

    do cieszynianki...
    bez urazy oświecona góro rankingu, ale nie wystarczy wyszukać wątków z tematem zmiękczanie... tyle też potrafie...
    przeczytaj, w trzech z czterech wątków ani razu nie pojawia się Aquahome,
    w pierwszym zas, tez nie znajdziesz oceny pracy tych urządzen pisanych przez (szczęśliwych?) ich posiadaczy....
    .
    pozdrawiam...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigg Zobacz post
    do cieszynianki...
    bez urazy oświecona góro rankingu, ale nie wystarczy wyszukać wątków z tematem zmiękczanie... tyle też potrafie...
    przeczytaj, w trzech z czterech wątków ani razu nie pojawia się Aquahome,
    w pierwszym zas, tez nie znajdziesz oceny pracy tych urządzen pisanych przez (szczęśliwych?) ich posiadaczy....
    .
    pozdrawiam...
    Proszę:
    Ocena żywotności: http://forum.muratordom.pl/showthrea...me#post4276401 może i teoretyczna

    Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, że post zaczynał się od słów "Tu może znajdziesz ..."

    Bardzo mi się podobało to "nie wystarczy ..."
    Też pozdrawiam

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Mam pytanie, do używających zmiękczacza- czy woda z regeneracji może iść do przydomowej oczyszczalni ścieków?, Czy muszę ją jakoś inaczej wyprowadzić z domu?
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Z praktyki - może.
    Z teorii - nie powinna ale wszystko zależy od proporcji. Jeśli masz dużą oczyszczalnię, a regeneracji domowego zmiękczacza nie robisz codziennie to będzie OK.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Oczyszczalnię mam 2000l, na 4/5 osób, a złoże nie wiem jak często będe regenerować.
    Dzięki
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Że mam twardą wodę w mieszkaniu wiedziałem wcześniej, ale jakoś się tym nie przejmowałem. Teraz po kilku dniach mieszkania w nowym domu na moich nowiusieńkich bateriach i innych sprzętach mających kontakt z wodą zaczęły pokazywać się naloty kamienia. Trzeba więc coś zadziałać.
    Czy macie w swoich domach zmękczacze i wszelkie inne filtracje wody?
    Jeżeli tak to jakie są to rozwiązania, czy możecie je polecić i czy spełniają swoją rolę?

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Żeby odpowiednio dobrać metodę filtracji należałoby dokładnie zbadać wodę. U mnie działa zmiękczacz i nie ma osadów.

  15. #35

    Domyślnie

    Od kilku dni mamy zmiękczacz wody i jestem bardzo zadowolona. Mamy bardzo twardą wodę (20 stopni niemieckich, norma podobno wynosi 6). Ze zmiękczaczem naprawdę czuć różnicę. Po myciu skóra tak nie wysycha, włosy są miękkie, nie osadza się kamień na zlewie, umywalkach, naczynia po wyjęciu ze zmywarki lśnią - żadnych zacieków. Na razie same plusy.
    Tylko tu i teraz.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Norma przewiduje twardość od 3 do 27 stopni niemieckich - i ciężko znaleźć wodę która by tej normy nie spełniała... ale normy normami, a jak ktoś ma wodę o twardości 27 stopni to wie ile kamienia się z niej osadza...

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    Mam to szczęście/nieszczęscie że mogę podłączyć się do wodociągu - koszt bagatela 7000PLN. Obecnie mam wodę ze studni ale do krystalicznej czystości trochę jej brakuje. Proszę o podpowiedź - czy "iść" w wodociągi i płacić za wodę (no i oczywiście zainwestować na początek 7000zł) czy "iść" w uzdatnianie. pozdrawiam
    a to moje wyniki:
    mętność NTU 20,8 (1)
    barwa mg/l Pt >15 (15)
    odczyn pH pH 7,1
    przewodność właściwa uS/cm 1079
    twardość ogólna mg/l CaCO3 435,6
    azotyny mg/l NO2 0,018
    zasadowość mg/l 276
    żelazo ogólne mg/l Fe 0,77 (0,2)
    amonowy jon mg/l NH4+ 1,21 (0,5)
    azotany mg/l NO3 1,2 50
    mangan mg/l Mn >0,700 (0,05)
    chlor wolny mg/l Cl2 0

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    A ja instaluję klientom zamiast zmiękczaczy (oczywiscie nie w każdym wypadku) anody cynkowe Scale Buster ma to o tyle swoje zalety że kamień rownież się nie odkłada na urządzeniach czy instalacji (potrafi nawet udrożnić zabite kamieniem rury) a jest zupełnie bezobsługowy, długowieczny i pozytywnie wpływa na zdrowie (cynk zamiast sodu) . Bardzo fajne urządzenie
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiochman Zobacz post
    A ja instaluję klientom zamiast zmiękczaczy (oczywiscie nie w każdym wypadku) anody cynkowe Scale Buster ma to o tyle swoje zalety że kamień rownież się nie odkłada na urządzeniach czy instalacji (potrafi nawet udrożnić zabite kamieniem rury) a jest zupełnie bezobsługowy, długowieczny i pozytywnie wpływa na zdrowie (cynk zamiast sodu) . Bardzo fajne urządzenie
    Już nie będę się czepiał i pytał o "dowody" na skuteczność tego rozwiązania, ale "udrażnianie zabitych kamieniem rur" to już przesada... chyba, że liczymy to w jednostkach "długowiecznych" (w końcu skały też się kiedyś rozpuszczą w wodzie). Ciekaw jestem też tego pozytywnego wpływu na zdrowie - czyżbyś twierdził, że cynk się z tej anody uwalnia? Jeśli tak to ile, jak szybko? To by znaczyło, że anoda się zużywa, a to prowadzi do tego, że urządzenie nie jest bezobsługowe.
    Może jest też fajne, ale bardzo drogie. Poza tym nie zastępuje zmiękczacza, nie usuwa twardości z wody, a to prowadzi do jego osadzania np. w czajniku czy żelazku.
    Jeśli się mylę to mnie popraw, ale poproszę konkrety.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Wykonawca instalacji poleca mi uzdatniacz firmy AQUA SOFT. Kolejne zagadnienie które miałbym zgłębiać ... nie mam energii.... więc zdam się na opinie. Proszę o parę słów doradzenia: jak często uzupełnia się sól, jak często wymienia się złoże. Czy dla 4-5 osób wystarczy przepływ 0,7 m3/h ? Czy może lepiej kupić uzdatniacz Viessmana, w cenie ok 500 zł większej niż aqua softu ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 2 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony