dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 84
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1680
  1. #61

    Domyślnie

    qbek17
    Bardzo dziękuję Ci za fachową poradę. Możesz jeszcze podpowiedzieć czy np. takie urządzenie byłoby dla mnie odpowiednie:
    http://www.clack.pl/index.php?p=1_11_Clack-EI-C25
    A może lepiej niekompaktową wersję: http://www.clack.pl/index.php?p=1_12_Clack-EI-D25 ?

    Piszesz, że złoże Lewatit lub Dowex Marathon byłoby najbardziej odpowiednie, ale w tych urządzeniach, do których podałem linki jest jakieś inne o nazwie Purolite.
    Może mógłbyś polecić jakieś konkretne urządzenie, które spełniałoby sugerowane przez Ciebie kryteria?
    Byłby bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. #62

    Domyślnie

    A może coś z produktów Prowater? np. Magic-Box 25 lub PWS Prestige 30??

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjkmjk Zobacz post
    Możesz jeszcze podpowiedzieć czy np. takie urządzenie byłoby dla mnie odpowiednie:
    http://www.clack.pl/index.php?p=1_11_Clack-EI-C25
    A może lepiej niekompaktową wersję: http://www.clack.pl/index.php?p=1_12_Clack-EI-D25 ?
    Cytat Napisał mjkmjk Zobacz post
    A może coś z produktów Prowater? np. Magic-Box 25 lub PWS Prestige 30??
    Wszystkie te zestawy będą działały. W pierwszym przypadku musisz dopłacać za dodatkowe opcje, a w drugim masz już większość w standardzie.
    Niestety w żadnym z nich nie widziałem opcji regeneracji przeciwprądowej, więc mają nieco wyższe zużycie soli i wody do regeneracji.

    Piszesz, że złoże Lewatit lub Dowex Marathon byłoby najbardziej odpowiednie, ale w tych urządzeniach, do których podałem linki jest jakieś inne o nazwie Purolite.
    Purolite to najtańsze złoże z tych "markowych". Typ C100 nie jest monosferyczny. Na pewno też działa i może być OK jeśli będziesz się decydował na standardową regenerację.

  4. #64

    Domyślnie

    qubek17
    Mam szambo więc zależy mi na niskim zużyciu wody. Jaki producent ma urządzenia które spełniają wszystkie podane przez Ciebie warunki. Może źle szukałem ale nie mogę znaleźć. Może mógłbyś zaproponować konkretne urządzenie dopasowane do moich potrzeb. Widzę przecież ze się b. dobrze znasz to na pewno coś Ci konkretnego przychodzi do głowy. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Przykładowym modelem jest Flamingo.

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał lumarcin Zobacz post
    Witam serdecznie, a jaki zmiekczacz polecicie dla domku z 10 lokatorami i zuzyciem ok 30 M3 na miesiac ;/
    Cześć
    Wystarczającym rozwiązaniem będzie zastosowania zmiękczacza PUR 1248 CI (amerykańska głowica Clack CI).
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pierwsze pytanie to jaka jest twardość?
    Kolejne pytania to ile jest punktów poboru (przepływ chwilowy) ewentualnie ile łazienek, kuchni itp? Czy ścieki idą do kanalizacji, szamba czy może POŚu?
    łazienek jest 3, 2 kuchnie, scieki trafiaja do kanalizacji, jeśli chodzi o twardość to wynosi ok 20 stopni niemieckich

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Zmiękczacz z 50 litrami złoża (czyli zbiornik 12x48 ) będzie się regenerował raz w tygodniu - i to by było optymalnie.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 19-05-2015 o 13:54

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?
    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?
    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)
    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?
    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania
    6. Jakie minusy
    Ad.1 Bardzo
    Ad.2 11 - 4
    Ad.3 cosmo water
    Ad.4 Tak
    Ad.5 Przede wszystkim brak kamienia na bateriach, brak zacieków na armaturze.
    Ad.6 nie widzę

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Witam,

    Przebrnełam wątek, ale nadal słabo się orientuję jaki zmiekczacz wody wybrac.

    Mamy wode +/- 370 mg/l CaCO3.
    Rodzina 4-osobowa,zuzycie wody -ok 12 m szesciennych na miesiac.
    Trzy wc, 3 umywalki+ zlew w kuchni, wanna, prysznic.
    Scieki odprowadzane do kanalizy.
    Mieszkamy od ponad dwoch lat, baterie się kompletnie zakamieniły, obawiamy się najbardziej o podłogówkę i piec kondensacyjny, Po raz kolejny cieknie nam piec na uszczelkach od osadzonego kamienia, dlatego serwisant doradził zakup zmiękczacza. Mamy przgotowane miejsce na niego, tylko brak pomysłu jaki wybrać model
    Słyszałam dużo dobrego o Cosmowater, ale nie wiem czy to tylko dobry marketing, czy faktycznie warto

    Cena - najlepiej do 2 tys zł

    Byłabym wdzięczna za poradę

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Przy takim zużyciu i takiej twardości potrzebujesz zmiękczacza z 20-25 litrów złoża (przy założeniu, że nie wszyscy jednocześnie będą korzystać z wody)
    Dobry zmiękczacz to koszt ok 2100-2300 PLN netto. Możesz kupić taniej ale będzie to prawdopodobnie produkt z Chin (raczej nie najwyższej jakości i trwałości).

    Zajrzyj w ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthrea...u-urz%B9dze%F1
    jak przebrniesz przez kilkadziesiąt ostatnich stron to na pewno będziesz wiedziała więcej o zmiękczaniu
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 02-06-2015 o 09:35

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź. Zużycie nam wychodzi, ze względu na ciągle tluczącą się pralkę i zaleganie w wannie, ale nigdy nie zdarzyło się, ze schodziło na raz wiecej niz wanna, wc, pralka - czyli 3 pkt poboru. Wątek przeglądałam wczoraj, ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy ; ) Poza tym głównie są tam informacje o uzdatnianiu i uzdatniaczach, a nie ma za wiele o zmiękczaniu. Tyle co sie orientuję, ze jednymi z lepszych gowic są te z clacka.

    Ps. Jestem kobieta
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 02-06-2015 o 08:03

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Dzieki za odpowiedź. Zużycie nam wychodzi, ze względu na ciągle tluczącą się pralkę i zaleganie w wannie, ale nigdy nie zdarzyło się, ze schodziło na raz wiecej niz wanna, wc, pralka - czyli 3 pkt poboru.
    Czyli to co pisałem (25 litrów) powinno wystarczyć.

    Wątek przeglądałam wczoraj, ale dla mnie to już wyższa szkoła jazdy ; ) Poza tym głównie są tam informacje o uzdatnianiu i uzdatniaczach, a nie ma za wiele o zmiękczaniu.
    Zmiękczanie to jeden z procesów uzdatniania I to ten chyba najprostszy.

    Tyle co sie orientuję, ze jednymi z lepszych gowic są te z clacka.
    Zgadza się.
    Jeśli chcesz koniecznie szukać gotowego produktu, z "nazwą" modelu to polecam Flamingo. Ma dobre złoże (monosferyczne) i głowicę Clacka z regeneracją przeciwprądową. Do takiego zestawu musisz tylko pamiętać, żeby dać filtr wstępny.

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post


    Zgadza się.
    Jeśli chcesz koniecznie szukać gotowego produktu, z "nazwą" modelu to polecam Flamingo. Ma dobre złoże (monosferyczne) i głowicę Clacka z regeneracją przeciwprądową. Do takiego zestawu musisz tylko pamiętać, żeby dać filtr wstępny.

    Wielkie dzięki za konkretną informację

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    .
    1. Czy jesteś zadowolony ze zmiękczacza?
    2. Jaki był wyjściowy poziom twardości a jaki osiągnąłeś?
    3, Urządzenia jakiej firmy używasz? ( ewentualnie typ)
    4. Czy urządzenie daje możliwość regulacji stopnia twardości wody ?
    5. Jakie widzisz plusy zmiękczania
    6. Jakie minusy

    pozdrawiam

    1. tak, a żona jeszcze bardziej
    2. 28
    3. COSMOWATER HOME 22
    4. tak
    5. brak kamienia na bateriach, brak kamienia na ceramice łazienkowej, można uzywac mniej środków czyszczacych (np do prania)
    6. mając miękką wodę trudniej spłukuje się mydło

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Wielkie dzięki za konkretną informację


    MSU jak zywa
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    MSU jak zywa
    Żywa i do tego kobieta

  18. #78
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robii23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w wyborze uzdatniacza dla:

    4 osoby, 1 łazienka, zużycie 6-7m3 na miesiąc
    niestety woda najtwardsza w skali 486 na 500 dopuszczalnej
    stosunkowo mało miejsca będzie w pokoju technicznym, ale uzdatniacz ma priorytet. Więc jak trzeba duży to tez da radę.
    Jak wygląda regeneracja złoża, chodzi mi o ilość miejsca potrzebnego na tą czynność? Żeby nie było u mnie z tym problemu.
    Z jednej strony czytam że większy uzdatniacz bo mam b. twardą wodę, a z drugiej strony dość małe zużycie. Co wybrać?
    Proszę o pomoc

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał robii23 Zobacz post
    Z jednej strony czytam że większy uzdatniacz bo mam b. twardą wodę, a z drugiej strony dość małe zużycie. Co wybrać
    To nie jest sytuacja "albo - albo". Z tych dwóch parametrów wynika jak dużego zmiękczacza potrzebujesz. W tym przypadku wystarczy 15-20 litrów. W standardzie są 25-litrowe zmiękczacze - taki też spokojnie wystarczy.
    Regeneracja zmiękczacza to nie czynność, którą ty wykonujesz, tylko automatyczny proces sterowany przez głowicę. Jedyna czynność obsługowa jaką musisz wykonywać to dosypywanie soli - i do zbiornika z solą musisz mieć wygodny dostęp. Reszta obsługi to czynności zlecane serwisowi i wykonywane raz na 1-2 lata (przegląd) lub kilka-kilkanaście lat (wymiana złoża).
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 03-09-2015 o 10:47

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    robii23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    4

    Domyślnie

    A coś konkretnego możesz podpowiedzieć. Niekoniecznie producent, ale głowica i te inne parametry, które podpowiadałeś w tym temacie innym osobom.
    Z uwzględnieniem stanu mojej wody. Reszta parametrów wody jest ok, nie jest koniecznie dalsze filtrowanie. Jest zdatna do picia z kranu tak twierdzą miejskie wodociągi.

Strona 4 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony