dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 84
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1680
  1. #121
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukastob Zobacz post
    Jeżeli jestem już zdecydowany na zmiękczacz i wiem że potrzebuję coś o pojemności min 30l i przepływie 2m3/h to pytanie co wybrać do ceny 3000zł i o jak najmniejszym zużyciu wody podczas regeneracji. Nie chciałbym przepłacać za wypromowaną chińszczyznę typu denver czy watermark ale kupić coś naprawdę dobrego.
    Po pierwsze z 30 litrów złoża wynika maksymalny przepływ na poziomie 1,5 m3/h (dane z karty katalogowej najlepszych złóż). Po drugie w tej cenie spokojnie kupisz składaka na najlepszych komponentach - ale ich wybór zależy od tego na czym Ci zależy... opcji jest sporo.

  2. #122
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Czy każdy zmiękczacz musi mieć dosypywaną sól?
    Fokus 2

  3. #123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    Czy każdy zmiękczacz musi mieć dosypywaną sól?
    Tak.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ... w tej cenie spokojnie kupisz składaka na najlepszych komponentach - ale ich wybór zależy od tego na czym Ci zależy... opcji jest sporo.
    Składaka tzn. dwuelementowy ? Opcje to poznam pewnie dopiero jak już będę miał urządzenie u siebie na razie to zależy mi ogólnie żeby służył jak najdłużej bezawaryjnie i zużywał jak najmniej wody do regeneracji. Najlepiej też jakby dało się go zakupić przez znany portal aukcyjny bo mają teraz raty 0% do końca listopada i jest to realne 0% bo już robiłem większe zakupy przez to.

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukastob Zobacz post
    Składaka tzn. dwuelementowy ?
    Nie. Składaka czyli urządzenie bez naklejki znanej firmy - w środku takiego "urządzenia" są dokładnie te same elementy, ale za tą naklejkę/logo/nazwę/promocję trzeba sporo dopłacić.
    Różne firmy to składają z różnych części i jak wiesz na co zwrócić uwagę to możesz się nawet dogadać z firmą, żeby Ci złożyli konkretny zestaw.

    Opcje to poznam pewnie dopiero jak już będę miał urządzenie u siebie na razie to zależy mi ogólnie żeby służył jak najdłużej bezawaryjnie i zużywał jak najmniej wody do regeneracji.
    To tak jakbyś chciał kupić samochód, a potem dowiedzieć się jaki ma silnik.
    Jeśli chcesz porównywać "deklaracje" z ulotek o ilości zużywanej wody/soli czy latach bezawaryjnej pracy to powodzenia - papier przyjmie wszystko. Tylko pomyśl jak później to wyegzekwować...

    Najlepiej też jakby dało się go zakupić przez znany portal aukcyjny bo mają teraz raty 0% do końca listopada i jest to realne 0% bo już robiłem większe zakupy przez to.
    Wracając do pomysłu z dogadaniem się z firmą składającą takie zestawy - raczej nie powinno być problemu żeby to wystawić na tym portalu.

  6. #126

    Domyślnie

    Witam, prześledziłem cały wątek i wybór padł Clack D40 lub Flamingo C30. Szukając głowicy clack którą tu polecano znalazłem chyba stronę producenta Clack http://www.clack.pl/index.php?p=1_14_Clack-CI-D40. Ale piszecie że kupie i fachowiec powinien ustawić parametry. Napisałem do Clack i odpisano mi że nie potrzebuje fachowca do uruchomienia zmiękczacza ani żeby gwarancja była ważna. Zapewno tak samo jest z Flamingiem bo nie znalazłem nigdzie serwisu flamingo ani clack. Wydaje mi się to istotne bo jak mi się coś zepsuje po gwarancji to gdzie zadzwonię ??. Dlatego zastanawiam się nad zmiękczaczem Viessmana Aquahom 30 gdzie servis jest ogólnie spotykany tylko jest minus bo nie wiem z jakich części to jest złożone i czy warte tych 3000 zł.

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziag Zobacz post
    Witam, prześledziłem cały wątek i wybór padł Clack D40 lub Flamingo C30.
    O ile Flamingo to "firmowe" urządzenie, o tyle D40 to składak robiony przez lokalną firmę (co samo w sobie nie jest niczym złym)... ale ta konkretna firma ma słabą reputację.

    Szukając głowicy clack którą tu polecano znalazłem chyba stronę producenta Clack
    Strona na którą trafiłeś to nie jest producent (firma Clack Corp.) tylko nasz lokalny "cwaniak" korzystający z mylącej domeny.


    Napisałem do Clack i odpisano mi że nie potrzebuje fachowca do uruchomienia zmiękczacza ani żeby gwarancja była ważna.
    W zasadzie jest to prawda - uruchomienie jest proste. Ale potrzebujesz go podłączyć i do tego potrzebny jest hydraulik. Co do gwarancji to sprawa indywidualna każdej firmy (akurat na gwarancję tej firmy bym nie liczył).

    Zapewno tak samo jest z Flamingiem bo nie znalazłem nigdzie serwisu flamingo ani clack.
    Clack to nazwa firmy produkującej głowice. Flamingo to model całego zmiękczacza. Żadne z nich nie ma "swojego" serwisu. Są to dość popularne urządzenia i większość serwisantów/firm powinna to obsłużyć.

    Wydaje mi się to istotne bo jak mi się coś zepsuje po gwarancji to gdzie zadzwonię ??.
    Do sprzedawcy albo do dowolnej firmy od uzdatniania wody Każdy na pewno chętnie przyjedzie i naprawi/wymieni jak już będzie po gwarancji.

    Dlatego zastanawiam się nad zmiękczaczem Viessmana Aquahom 30 gdzie servis jest ogólnie spotykany tylko jest minus bo nie wiem z jakich części to jest złożone i czy warte tych 3000 zł.
    Serwis Viessmanna (od pieców) to inny serwis niż ten od zmiękczaczy. Po prostu Viessmann nie robi sam zmiękczaczy tylko daje do nich naklejkę z logiem (podobnie jak inne firmy od pieców). Także ta "dostępność" serwisu może być myląca.
    Moim zdaniem nie warto przepłacać za logo bo jakościowo nie odbiega to od reszty urządzeń.

  8. #128

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką i pomocną odpowiedź qbek17. Aczkolwiek znowu nie wiem co zrobić bo na 99% byłem na kupnie Clack D40. Niewątpliwa zaletą wydaje mi się osobny zbiornik na złoże i solankę a do tego głowica jest na wierzchu i łatwo zaobserwować usterkę a także ułatwia sprawę naprawy. Boję się trochę tego Flamingo C30 bo jest zamknięty w obudowie i nie widzę co tam jest, czy w przypadku awarii będę musiał np kupić nową głowice z połową obudowy bo jest zintegrowana albo czy będę miał dostęp do wymiany złoża w przyszłości bez większych utrudnień. Do tego max ciśnienie tego zmiękczacza to 7bar a u mnie bywają większe wartości. Co prawda mogę założyć reduktor ale zwiększy to koszt o 150zł +robocizna.
    Może z innej beczki skoro ta firma Clack podejrzana jest to czy ktoś się orientuje, zna albo słyszał jaka firma robi "składaki" z dobrych części ??. Najlepiej z małopolski ale może być z całej Polski, może uda mi się kupić coś w przedziale 2100-2500zł bo za flamingo muszę dać przynajmniej 3000zł a jakoś nie jestem do końca przekonany no chyba że moje uwagi co do flamingo są nie słuszne ??.
    Szukałem po necie i znalazłem kilka zmiękczaczy ale często nie jest opisany typ złoża, rodzaj głowicy, czy ma płukanie przeciwprądowe a sprzedawca sam nie wie to jak ja mam kupić dobry sprzęt.

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ziag Zobacz post
    Niewątpliwa zaletą wydaje mi się osobny zbiornik na złoże i solankę a do tego głowica jest na wierzchu i łatwo zaobserwować usterkę a także ułatwia sprawę naprawy. Boję się trochę tego Flamingo C30 bo jest zamknięty w obudowie i nie widzę co tam jest, czy w przypadku awarii będę musiał np kupić nową głowice z połową obudowy bo jest zintegrowana albo czy będę miał dostęp do wymiany złoża w przyszłości bez większych utrudnień. Do tego max ciśnienie tego zmiękczacza to 7bar a u mnie bywają większe wartości. Co prawda mogę założyć reduktor ale zwiększy to koszt o 150zł +robocizna.
    Różnica w osobnym zbiorniku soli i obudowie kompaktowej jest tylko w ustawieniu. Części są praktycznie takie same. Głowica jest ta sama, jedynie elektronika jest inna (z wyświetlaczem bezpośrednio na płytce lub na kablu i na obudowie). W przypadku awarii postępowanie jest identyczne w obu przypadkach.
    Co do ciśnienia to głowica może pracować do 8,6 bar, a zbiorniki zazwyczaj do 10 bar. Jeszcze nie widziałem instalacji domowej o ciśnieniu >7 bar... jeśli takie masz to rozważyłbym reduktor niezależnie od zmiękczacza.

  10. #130

    Domyślnie

    W takim razie reduktor założę, Flamingo 30 w takim razie wraca jako mój nr 1.
    Wczoraj wypatrzyłem jeszcze ofertę firmy Global Water która ma bardzo duży wybór. Znalazłem zmiękczacz Clack Pallas EI za 2400zł http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-cl...ei-p-1076.html , wydaje mi się na porządną firmę ma duży asortyment czy możecie coś powiedzieć o tej firmie i zmiękczaczu ??
    Z opisu wydaje się być wszystko wporządku, posiada by-pass, mixing, głowiece Clack, złoże standardowe Purolite C100E, gwarancja 5 lat. W opisie jest tylko dla mnie niejasne "Wskaźnik niskiego poziomu baterii" przecież urządzenie ma podłącz pod 230V jaka znowu bateria ??.
    Ma jeszcze podane:
    "-Dwa w pełni programowalne kontakty
    - Podwójne wyjście NHWB i /lub MAV
    - Możliwość pracy z Kontrolerem Systemowym Clack (2 - 6 głowic)"
    ale to są jakieś chyba zbędne jak dla mnie bajery.

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Firma istnieje od wielu lat więc chyba mają solidne podstawy.
    Co do opisu zmiękczacza to polecieli na zasadzie kopiuj/wklej. Większość opisanych funkcji jest Ci nie potrzebna, a sam fakt, że głowica ma taką możliwość nic dla Ciebie nie zmienia. Złoże to średnia półka - ale powinno to wystarczyć. Głowica jest OK (tylko że ta nazwa to pomieszanie głowicy EI i głowicy Pallas - zwróć uwagę czy na pewno dostaniesz wersję Pallas). Dogadaj się też w sprawie typu regeneracji - w opisie są obie (współprądowa i przeciwprądowa) ale głowica jest zawsze w wersji jednej albo drugiej (i nie da się tego wybrać z poziomu menu). Cena jest podejrzanie niska za taki zestaw więc podejrzewam, że muszą na czymś oszczędzać...
    Bateria w głowicy podtrzymuje zegarek (aktualną godzinę) w przypadku braku zasilania.

  12. #132

    Domyślnie

    A widzisz z tą regeneracją a byłem pewien że jest to opcja do wyboru z panelu sterownika, jednak jak ktoś siedzi w temacie to wie o co chodzi a potencjalny klijent dowiaduje się o tym po fakcie. Dziękuję za pomoc, po zakupie i upływie czasu jak nie zapomnę napiszę co kupiłem i jak się sprawuje.

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    To ja jeszcze raz zapytam, być może była już podobna dyskusja ale nie identyczna z moją.
    Zmiękczacz CosmoWATER HOME 22, woda z wodociągu, na wejściu 16 stopni, po zmiękczeniu 0-1 stopnia.
    W czajniku zero jakiegokolwiek osadu, tudzież na innych urządzeniach.
    Problem pojawia się na bateriach, które zawsze muszą być wycierane do sucha, w przeciwnym wypadku po 2 3 dniach pojawia się nalot, który jest bardzo ciężki o usunięcia. Środki dostępne na rynku jako do tego przeznaczone w ogóle nie dają rady. Próbowałem środków przemysłowych również z nikłym skutkiem.
    Jedyne co pomaga to pasta lekko ścierna Autosol.
    Czy to normalne zjawisko?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-01-2017 o 20:59

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesperos Zobacz post
    To ja jeszcze raz zapytam, być może była już podobna dyskusja ale nie identyczna z moją.
    Zmiękczacz CosmoWATER HOME 22, woda z wodociągu, na wejściu 16 stopni, po zmiękczeniu 0-1 stopnia.
    W czajniku zero jakiegokolwiek osadu, tudzież na innych urządzeniach.
    Problem pojawia się na bateriach, które zawsze muszą być wycierane do sucha, w przeciwnym wypadku po 2 3 dniach pojawia się nalot, który jest bardzo ciężki o usunięcia. Środki dostępne na rynku jako do tego przeznaczone w ogóle nie dają rady. Próbowałem środków przemysłowych również z nikłym skutkiem.
    Jedyne co pomaga to pasta lekko ścierna Autosol.
    Czy to normalne zjawisko?
    Też miałem taki problem. Paradoksalnie woda o twardości 0 dh (nie powinno być żadnego nalotu) a wokół podstawy baterii na umywalce jakiś dziwny nalot. Zmieniłem twardość na mieszaczu stacji zmiękczające i zrobiłem 8-9 dh. Problem jak by ustąpił.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vesperos

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-501
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Też miałem taki problem. Paradoksalnie woda o twardości 0 dh (nie powinno być żadnego nalotu) a wokół podstawy baterii na umywalce jakiś dziwny nalot. Zmieniłem twardość na mieszaczu stacji zmiękczające i zrobiłem 8-9 dh. Problem jak by ustąpił.
    A to ciekawe, dzięki za podpowiedź, sprawdzę to.

  16. #136
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jac_enty

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mam bardziej skomplikowany problem, ponieważ potrzebuję zmniejszyć zawartość żelaza (0,88mg/l) manganu (0,255mg/l) oraz twardość (26Hd). Woda z ujęcia własnego. Ilość miejsca do podłączenia filtrów bardzo mała(hydrofor pod schodami). Jest jakiś zestaw 2w1 godny polecenia? Dom jednorodzinny, jedna łazienka, kuchnia, pralka i zmywarka, aktualnie zamieszkany przez 2 osoby, okazjonalnie przez większą ilość.

  17. #137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesperos Zobacz post
    To ja jeszcze raz zapytam, być może była już podobna dyskusja ale nie identyczna z moją.
    Zmiękczacz CosmoWATER HOME 22, woda z wodociągu, na wejściu 16 stopni, po zmiękczeniu 0-1 stopnia.
    W czajniku zero jakiegokolwiek osadu, tudzież na innych urządzeniach.
    Problem pojawia się na bateriach, które zawsze muszą być wycierane do sucha, w przeciwnym wypadku po 2 3 dniach pojawia się nalot, który jest bardzo ciężki o usunięcia. Środki dostępne na rynku jako do tego przeznaczone w ogóle nie dają rady. Próbowałem środków przemysłowych również z nikłym skutkiem.
    Jedyne co pomaga to pasta lekko ścierna Autosol.
    Czy to normalne zjawisko?
    Mam niestety podobny problem. Nalot jest nie do usunięcia.
    qubek17 czy mógłbyś mi podpowiedzieć czy clack-u w takim przypadku da się jakoś zmniejszyć stopień zmiękczenia wody?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jac_enty Zobacz post
    Ja mam bardziej skomplikowany problem, ponieważ potrzebuję zmniejszyć zawartość żelaza (0,88mg/l) manganu (0,255mg/l) oraz twardość (26Hd). Woda z ujęcia własnego. Ilość miejsca do podłączenia filtrów bardzo mała(hydrofor pod schodami). Jest jakiś zestaw 2w1 godny polecenia? Dom jednorodzinny, jedna łazienka, kuchnia, pralka i zmywarka, aktualnie zamieszkany przez 2 osoby, okazjonalnie przez większą ilość.
    Są złoża wielofunkcyjne, które zajmują się właśnie takimi przypadkami. Jednak twardość jest wysoka, więc ilość złoża będzie musiała być spora... Czy możesz określić miesięczne zużycie wody?

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mam niestety podobny problem. Nalot jest nie do usunięcia.
    qbek17 czy mógłbyś mi podpowiedzieć czy clack-u w takim przypadku da się jakoś zmniejszyć stopień zmiękczenia wody?
    Tak. W głowicy masz zawór mieszający (po lewej stronie głowicy), którym możesz ustawić twardość.

  20. #140
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jac_enty

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Są złoża wielofunkcyjne, które zajmują się właśnie takimi przypadkami. Jednak twardość jest wysoka, więc ilość złoża będzie musiała być spora... Czy możesz określić miesięczne zużycie wody?
    Niestety licznika wody nie mam. Szacunkowo pranie i zmywarka jakieś 2,5m3 miesięcznie, kąpiele pod prysznicem toaleta, kawa, herbat ze 3m3 ? Raczej wody dużo na co dzień nie zużywamy bo w domu więcej nas nie ma niż jesteśmy.

Strona 7 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony