dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 29
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 578
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Perłóweczka
    Oleńko nikt sie na ciebie nie złości ze Cie nie ma . my wszystkie bardzo dobrze rozumiemy co ty teraz przeżywasz. ja mialam to samo na urlopie cały czas wojowalismy w domku zeby jak najwięcej zrobić . połowa rodziny jest na mnie obrażona ze ich nie odwiedzałam nie potrafią zrozumiec
    trzymamy kciuki za Was zebyscie mieli jak najwięcej sił i wytrwałosci
    Dziękuję Ci za miłe słowa
    Sił mamy coraz mniej wytrwałości jeszcze dużo, bo wiemy, że robimy to dla siebie i że możemy liczyć tylko na siebie... cóż, takie życie.. może z czasem przyjdzie i satysfakcja z tego, co zrobiliśmy... ale to pewnie dopiero, jak wszystko nabierze odpowiedniego wyglądu... bo narazie tylko bałagan coraz większy....

    Mam jeszcze pytanko. Mieliście doświadczenie z naklejkami ściennymi? takimi np. z kwiatkami albo postaciami bajkowymi?? pytam, bo nasze starsze dziecię (Agata) wymyśliła sobie łąkę w pokoju znaczy już nie będzie pokój zielono - żółty. Teraz jest opcja taka, że na dole zielone, bo trawa, wyżej niebieskie bo niebo... na niebie ogromne słońce i chmurki no i ostatnio doszła opcja kwiatków, ale powiem szczerze, że trochę nie chce mi się bawić w ich malowanie... i szkoda mi czasu (wredna ze mnie matka ). A Franek będzie miał żółto - zielony pokój (jak kolejkowy Małgosi), ale jest fanem bajki "Tomek i przyjaciele" i pomyślałam o naklejkach na ścianę z ciuchciami (tego to już na pewno sama nie namaluję, bo znając Franka to doczepiłby się do każdego szczegóiku ). No i pomyślałam o takich naklejkach, np.: http://allegro.pl/item720370765_nakl...iele_w_pl.html niby napisane, że nie brudzą ścian, ale ciekawa jestem, czy jak dzieciom się za jakiś czas znudzą to czy nie zostaną ślady, albo czy nie odejdą z farbą

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał oz
    Mieliście doświadczenie z naklejkami ściennymi? takimi np. z kwiatkami albo postaciami bajkowymi??
    niestety nie miałam styczności z naklejkami ściennymi ale chętnie dowiedziałabym się więcej o nich . moze zastosuje je gdzieś u siebie

  3. #203

    Domyślnie

    Tutaj są zdjęcia z naszego (pokazowego ) ocieplania poddasza z opisami jakby ktoś miał jakieś pytania to spróbujemy odpowiedzieć

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że uzupełnię tę "pokazówkę" o szpachlowanie finiszowe Co prawda ten pokój już jest zaszpachlowany, ale jeszcze mamy kilka pokoi do zrobienia więc będzie z czego nadrobić ten brak
    Zapraszam do dyskusji i komentowania fotek
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Dodałem kilka fotek z prawie skończonego pokoju Została jeszcze tylko warstwa zaprawkowa do uzupełnienia rowków i rys w pierwszej warstwie finiszu.
    Spróbuję zrobić kilka fotek w trakcie prac, aby pokazać technikę szpachlowania, której używam
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  6. #206

    Domyślnie

    super opisowy trening daliście
    szkoda ze juz u nas jest ocieplone poddasze bo inaczej bym zagoniła męża do lektury i sami byśmy próbowali
    kawał dobrej roboty zrobiliscie

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem , w końcu co nieco zrozumiałam i zakumałam
    W końcu mamy lekcję pokazową wraz z opisem krok po kroku .Dzieki Wam za to, jak wróci Kamlot to będzie się uczył
    Ale mam jeszcze rarę pytań:
    _ czy te profile na UD-30 zamontowane na ścianach i suficie,wyznaczają granicę ocieplenia i przykręcania k-g?
    -czy dawaliście pustkę wentylacyjną między wełną a membraną?
    -czy nadziewając 2 warstwę wełny na wieszaki pchaliście ją na wieszaki,aż przeszedł przez nią,czy też robiliście dziury nożem?
    - ile wkrętów dawaliście do przytwierdzenia k-g do profili?

  8. #208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamlotek
    Jestem pod wrażeniem , w końcu co nieco zrozumiałam i zakumałam
    W końcu mamy lekcję pokazową wraz z opisem krok po kroku .Dzieki Wam za to, jak wróci Kamlot to będzie się uczył
    Ale mam jeszcze rarę pytań:
    _ czy te profile na UD-30 zamontowane na ścianach i suficie,wyznaczają granicę ocieplenia i przykręcania k-g?
    -czy dawaliście pustkę wentylacyjną między wełną a membraną?
    -czy nadziewając 2 warstwę wełny na wieszaki pchaliście ją na wieszaki,aż przeszedł przez nią,czy też robiliście dziury nożem?
    - ile wkrętów dawaliście do przytwierdzenia k-g do profili?
    Ad. 1) Tak - w profile UD wchodzą profile CD (bez przykręcania na pchełki - po prostu są wciśnięte do środka), do których klejona była folia paroizolacyjna i przykręcane na to płyty k-g.

    Ad. 2) Nie. Przy membranie wysokoparoprzepuszczalnej nie ma potrzeby stosować pustki. Jeśli masz pełne deskowanie, albo zwykłą folię paroprzepuszczalną, trzeba stosować pustkę wentylacyjną.

    Ad. 3). W sumie każda metoda jest dobra, byle nie postrzępić za mocno wełny. Ja robiłem tak, że tarłem wełną o krawędź grzybka - jest ona nieplanowana i dość ostra (se nawet łapę rozwaliłem na 1 grzybku, gdy mi się wkrętarka omsknęła w czasie przykręcania innego i z całej siły nadziałem sobie ramię na haczyczek - piękna blizna została ), więc łatwo przecina włókna wełny. Po wciśnięciu wełny na grzybek trzeba ją trochę skotłować wokół grzybka, żeby włókna zaczepiły się o hak - wtedy cała płachta się trzyma bezproblemowo nawet na 4 hakach

    Ad. 4) Wg fachowca za mało W zasadzie to nie liczyłem i kręciłem na oko Dlatego tak nierówno są powkręcane Najlepiej trzymać się wytycznych producenta płyty, co ile dawać wkręty.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Dzięki Martinezio za odpowiedź
    a co do
    Ad2 to mamy też membranę 3 warstwową wysokoparaprzepuszczalną,ale mówiono nam,żebyśmy i tak zrobili pustkę,bo gdy wełna zbyt długo będzie dotykała foli, to folia moze z czasem przeciekać
    Ale póki co dziękuję bardzo,

  10. #210

    Domyślnie

    gdzie ta nasza Oleńka
    pewnie ciężko pracuje , albo kolorki do pokoi wybiera

  11. #211

    Domyślnie

    Jestem jestem.. podczytuję pilnie.. ale Wy tak dużo piszecie (na innych wątkach), że zanim wszystko przejrzę i poczytam, to dzień mija a w domku netka brak (komp pod folią) i czasu tym bardziej brak... ale jestem z Wami tak łatwo się mnie nie pozbędziecie

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    O i Ola tu była
    mam nadzieję jak przyjdzie czas i wyciągniesz kompa spod foli,to zostaniesz z nami na dobre jako doradca

  13. #213

    Domyślnie

    Kamlotku ze mnie taki doradca jak z koziej d.. trąbka mój małż się na wszystkim zna a ja wykonuję tylko jego polecenia posłuszna ze mnie żona... chociaż ostatnio to nie za bardzo, bo zamiast wieczorami i nocami ciężko z nim pracować idę spać z dziećmi o 20-21 wredota ze mnie.... namówiłam go na budowę a teraz musi sam zasuwać

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    na tym to polega,ze jeden zarządza,a drugi urządza
    ja też w domu,a Kamlot na budowie cały urlop

  15. #215

    Domyślnie

    Wczoraj, oprócz wkurzenia męża swoją fryzurą zrobiłam coś w naszym domu pierwszy raz... wykopałam z czeluści bałaganu moje haftowanie w sensie kanwa, igła i mulina wiecie jak super?? uwielbiam to.. dzieciaku bawiły się na dworzu a ja poczułam się prawie jakby był zimowy wieczór, siedzę sobie przy kominku w fotelu bujanym... a siedziałam na jakimś plastiku... i już naprawdę wiem, że to moje miejsce na ziemi... kiedyś pokażę Wam trochę moich prac

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał oz
    ja poczułam się prawie jakby był zimowy wieczór, siedzę sobie przy kominku w fotelu bujanym... a siedziałam na jakimś plastiku... i już naprawdę wiem, że to moje miejsce na ziemi... kiedyś pokażę Wam trochę moich prac
    hmm hm..... rozmażyłam się
    czekamy na Twoje prace bo jestem bardzo ciekawa
    najwazniejsze ze masz takie zajęcia tylko dla siebie

    a mąż hm.... przejdzie mu niedługo. szybciutko ci włosy odrosną i będzie ok. hm...chyba on nie mysli cie za grzywe ciągać


  17. #217

    Domyślnie

    Uwaga, chwalę się

    To jest kucyk na podusi wyhaftowanej dla córeczki koleżanki (Agata też chciała ale chyba się nie doczeka... )

    całość wygląda tak:

    to dla Teściowej:

    a to największy hard core... 21600 krzyżyków.. robione ze zdjęcia - córka koleżanki..

    mam jeszcze inne, ale na kompie domowym...

  18. #218

    Domyślnie

    Ale cudaaaaaaa az mi gały wyszły
    ale zdolniacha z Ciebie . naprawde a ile pracy i miłości trzeba włożyć w takie prace to ho ho ho .
    ukłony dla Ciebie naprawde boskie
    zdjecie to mnie powaliło na kolana

    ..................BOSKIE PRACE.....................


    PS. ile czasu trzeba poswięcić na taką prace ?

    kurcze mi to by się za bardzo ręce trzęsły przy takiej pracy

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Perłóweczka
    PS. ile czasu trzeba poswięcić na taką prace ?
    to ze zdjęcia robiłam 9 m-cy ale jeszcze nie pracowałam, więc w wolnych chwilach nawet przy dzieciach haftowałam... ale to naprawdę żmudna praca.... 30 kolorów (odcieni szarości ) więc oczopląsu można dostać....

    Cytat Napisał Perłóweczka
    kurcze mi to by się za bardzo ręce trzęsły przy takiej pracy
    Perłóweczko, ja jestem strasznym nerwusem, a haftowanie mnie po prostu uspokaja i uczy cierpliwości. Niestety jest tak, że czasem na efekt trzeba czekać bardzo długo, ale warto

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar taka_ja & taki_on:)
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    2.956
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Oluuuuuuuuuuuu super te haftowane prace...
    Kiedyś moja mama dostała od koleżanki taką cygankę - format A3. miałam jeszcze kiedyś takie obrazki - 4 pory roku -domek ten sam a otoczenie co pora roku wokół niego inne... fajnie to wyglądało.
    Ba sama kiedyś chciałam spróbować...
    Pomyslałam, że kupię jakis gotowy obrazek, tam są kolory mulin i cyk... ale jedna znajoma mi powiedziała, że trzeba wiedzieć na ile nici dzielić itp. To się rozmysliłam.

    Mnie uspokaja malowanie, szkicowanie włączam do tego muzykę, lub jest cisza... Niestety ostatnio zaniedbałam się... Najwięcej prac jest z okresu studiów i to zostały w dużej teczce w domu rodzinnym...
    Teraz budowa i farby schną... ale może kiedyś wrócę
    W tych krzyzykach to wiem, że sie liczy je itp.
    ale dobra terapia na nerwy, ja wiem, jak odlatuje przy malowaniu, czy szkicowaniu - zapominam się

    Oluuuuuuuuuuuuuu ciekawa jestem twoich haftowanych prac z tamtego komputerka... chętnie obejrzę...
    Czy w domku u WAs cos jeszcze robicie?
    Pozdrawiam Olu Was....
    Dziennik takiej_ja LMB 01
    Komentarze do mojego dziennika
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-Pań-z-koła-)))

    Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy

Strona 11 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony