dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 68
  1. #21

    Domyślnie

    U mnie będzie standart, ale ja jestem kurdupelek ( 154 cm wzrostu), więc myślę że te 85 cm będzie o.k.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    100 cm to bedzie dla Ciebie idealna wysokosc.
    Super, to może nawet dodatkowe szuflady jakieś cieńkie się zmieszczą

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Cytat Napisał magpie101
    100 cm to bedzie dla Ciebie idealna wysokosc.
    Super, to może nawet dodatkowe szuflady jakieś cieńkie się zmieszczą
    Dokladnie tak wyjda szuflady 14 cm wysokie, nad zmywarka rowniez.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    Dokladnie tak wyjda szuflady 14 cm wysokie, nad zmywarka rowniez.
    Rewelacja, nie chciałabym mieć takiego wysokiego cokołu!

  5. #25

    Domyślnie Re: wysokość mebli kuchennych

    Cytat Napisał magpie101
    Cytat Napisał Afrodyta
    Cytat Napisał I.W.
    Cytat Napisał Afrodyta
    Róbcie według siebie a nie stolarza. Jak mu się nie podoba, bo musi zmieniać ustawienia w maszynach, to znajdźcie innego.
    90% "stolarzy" a raczej montażystów przyjeżdża do składów gdzie tną płyty na wymiar, oklejają krawędzie itp. Niewielu może sobie pozwolić na takie maszyny. Więc przestawiać nic nie musi bo tylko składa zlecenie. Typowe rozwiązania znają na pamięć więc nie ma z tym tyle kłopotu ale oczywiście da sie zrobic wszystko. A przy okazji przebicie na niektórych rzeczach jest niewiarygodne.Znajomym za ciche domykanie powiedzieli około 100 zł za drzwiczki a hamulec który przykręca się w 5 minut kosztuje od 4 do 10 zł
    Tylko, że zawias do tychże hamulców kosztuje już 25-28zł.

    Mieszkam w miejscu, gdzie co trzeci zakład to stolarstwo lub tapicerstwo. Meble kuchenne na wymiar są na wymiar tylko wtedy, gdy chodzi o szerokośc szafek. Gdyby chcieć podwyższyć szafkę stojącą na cokole to co innego. Jednak podwyższenie tejże szafki przez podwyższenie wnętrza i frontów, to już nie lada wyczyn. Zwłaszcza finansowy. Dlatego polecam małe, domowe firmy /sprawdzone, polecone/
    Sama mam kolegę, który do swojego domu zrobił większość mebli, wszystkie futryny, balustrady, schody i parapety. A jego narzędzia mieszczą się na półkach w garażu.
    Jeden orginalny zawias blum, do ktorego pasuja hamulce - spowalniacze kosztuje 4,5 zl, do jednej szafki musza byc 2 sztuki czyli 9 zl, do tego hamulec - spowalniacz 12 zl czyli razem 21 zl. Podana cena jest cena juz z naliczona marza jaka liczymy klienta.
    Normalny zawias GTV/ITV czy jakoś tak kosztuje 2 zł pasujący do niego hamulec mocowany kliknięciem to 6,5 zł. Oprócz tego są hamulce do wwiercenia w płytę 3,8 zł lub z adapterem do przykręcenia do płyty (nie wiem po ile bo akurat nie było).To ceny dla mnie chłopka z ulicy wchodzącego do sklepu z akcesoriami meblowymi (czytaj bez rabatów). Miałem też w ręce trochę dłuższy tłoczek bluma (do wwiercenia) za 10 zł ale jak mi bóg miły nie wiem czemu to jest 3 razy droższe. I jedno i drugie to pierdółka z kosztem produkcji 50 groszy a zatem analogia o mercedesie i maluchu jak dla mnie nie występuje

  6. #26

    Domyślnie Re: wysokość mebli kuchennych

    Cytat Napisał ania_i_seba
    Tak jak w temacie - na jakiej wysokości macie swoje meble kuchenne - stojące i wiszące? Stolarz nam powiedział, że stojące robi się zwykle na 85cm, ale dla mnie to jakoś tak nisko...nie jestem wielkoludem (168cm), ale wydaje mi się, że przy takiej wysokości człowiek sie troche garbi...Co o tym myslicie?
    W obecnym mieszkaniu mam dolne szafki właśnie na wysokości 85 cm (dokładnie 85,5 cm), dla mnie ciut za nisko, ale 5 lat temu nie wpadłam na to by poprosić o wyższe. Teraz bogatsza o doświadczenia, do nowego mieszkania zamówiłam na 90 cm (wyszło 90,5 cm). Mam 167 cm (małż 177 cm) i ta wysokość jest ok, choć jakby było 92 cm to też bym się nie obraziła
    Między dolnymi a górnymi szafkami jest 50 cm (w obecnym mieszkaniu tak mam, jest ok więc w nowym zamówiłam tak samo).

  7. #27

    Domyślnie

    ja mam szafki na 92 i wcale nie jest wysoko, wręcz nawet mogłoby być wyżej. Tyle że ja wysoka (180) a małż niski A jako, że on czasem też coś grzebie w kuchni no to niech ma żeby stołeczka nie musiał używać
    między górnymi a dolnymi mamy 60 cm przerwy i widzę, że na wyższe półki trochę ciężko mu dostać

    no i przy szerokich szafkach (a takie mamy) i niezbyt dużej kuchni (13m) wyższe szafki wyglądałyby pancernie nieco...

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Przy 177 cm wzrostu miałam szafki dolne na wys. 100 cm - dla mnie rewelacja. I takie same wysokie będą w domku

  9. #29

    Domyślnie

    Mam 164 cm wzrostu i z premedytacją 7 lat temu zamówiłam szafki dolne wys. 92 (z blatem). Mama ma standardowe szafki (85 cm) i już po 5 min. zmywania boli mnie kręgosłup.
    Niania moich dzieci jest niższa ode mnie i nigdy nie narzekała na ich wysokość.

    Tamtu

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mcmacpl2

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie Re: wysokość mebli kuchennych

    Cytat Napisał Afrodyta
    Tylko, że zawias do tychże hamulców kosztuje już 25-28zł.
    Chyba żartujesz. Zawias "do tych hamulców" to ten sam zawias co bez hamulców, i kosztuje 4zł (dobry Bluma), albo 1,5zł (jakiś zwykły bezfirmowy).

    Hamulce montuje się niezależnie od zawiasu, albo są hamulce nakładane na zawias (np. Blum takie robi, i nakłada się je na zwykłe zawiasy za 4zł).
    --
    pozdrawiam
    Maciek

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zegnij rękę w łokciu i odlicz 10-15 cm w dół. To podobno najbardziej optymalna wysokość.

  12. #32

    Domyślnie

    A macie pomysł, co zrobić z moją kuchnią?
    Mam niestety okno w kuchni - na wysokości 92 cm. (max wysokość parapetu 95 cm).
    Z wyliczeń wychodzi mi, że powinnam mieć kuchnię na wysokośći 98-103 cm. ... co zrobić w fantem? Pogodzić się z tym, ze będę miała blat na wysokości 95? czy też robić różnej wysokości blaty? ...

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mozna i tak. Na niższym blacie łatwiej wykonywac prace wymagające siły, np. ugniatanie ciasta oraz zaglądać do garnków bez wspinania się na palce.
    Wyższy blat głównie do krojenia i zmywania.

  14. #34

    Domyślnie

    ja mam nastepujace wysokosci:

    - stol 75cm
    - szafki stojace 86cm (w tym nozki 10cm, blat 4cm)
    - szafka wiszaca 200cm (wysokosc szafki 40cm)
    - wysoka zabudowa 200cm

    O wymiarach decydowalam ja i dla siebie, maz raczej nie bywa w kuchni Mam 161cm wzrostu.

  15. #35

    Domyślnie

    A ja mam blat na wysokości 92 cm i jest ok (168 wzrostu). Szafki typowe(85 cm wys.), ale tam gdzie miał być ciąg daliśmy kilkucentymetrowe podwyższenie, które jest obudowane płytkami podłogowymi -odpadł problem nietypowej wysokości szafek i dobrze myje się podłogę, bo mokry mop nie ociera się o cokoły szafek, tylko o kafle.

  16. #36

    Domyślnie

    Standardowo szafki kuchenne dolne mają 85cm wysokości. Wszystko jednak zależy jednak od cokołu ( 10cm, 12cm, 15cm...) oraz blatu ( standardowo 3cm, ale przecież robione są też blaty 5cm i więcej - z kamienia/konglomeratu). Można regulować i dostosowywać.
    Z doświadczenia wiem, że ludziom te 85cm wydaje się zawsze mało, a jak mierzą stare meble kuchenne - i tu zaskoczenie - 85cm! i było przecież ok. Ale przecież można dostosowywać do potrzeb każdego.
    Ze względów praktycznych czasem zlewy montuje się wyżej, a płyty kuchenne niżej ( do garnka można zajrzeć ).
    wnętrza wnętrza i .... wnętrza
    Kasia M. - Korzniakow

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    ja mam na 90ciu górę blatu i 165 wzrostu. Nie chciałabym niżej.Tak mi bardzo wygodnie
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  18. #38

    Domyślnie

    hm..
    troszkę nie bardzo sobie wyobrażam, jak to zrobić, bo mam kuchnię małą. i praktycznie jedną długą ścianę zakończoną z jednej strony kuchenką a z drugiej zlewozmywakiem... no i zostaje krótka ściana z oknem. i tam musi być nie więcej niż 92 cm.
    macie jakieś zdjęcie z kuchnią o różnych wysokościach? osobny stół to inna rozmowa. jasne, że fajnie mieć niższy stół.. ale to osobny kawałek kuchni..

  19. #39

    Domyślnie

    Ja też mam dosć wysokie szafki kuchenne - 96 cm, przy wzroście 182. I jak zamawiałam to planowałam 100 cm, jednak ostatecznie obniżyłam o te kilka cm. Pracuje mi się bardzo dobrze.
    Dawniej chyba były jakieś standardy, teraz przy kuchniach na zamówienie to chyba trudno o jakąś systematykę
    acha - kiedyś był u nas kolega, oglądał dom i wychodząc powiedział, że już chyba wie dlaczego się czuje jak kurdupel u nas teoria względności...
    (acha - pamiętajcie, że szef bez butów chodzi, mi robią kuchnię panowie z firmy w której pracuję. mierzyli we wrześniu, miała być gotowa na koniec października, zaczęli instalować pod koniec listopada, do dziś nie mam oświetlenia i cokołu... brak słów...kuchnia jest piękna i zrobiona doskonale, ale...

  20. #40

    Domyślnie

    A ja mam zagwostkę odnośnie górnych szafek. Małżonek wykombinował sobie, że jeśli zrobimy je do sufitu to zaoszczędzimy sobie ścierania tłustego kurzu z ich wierzchów, a sprzątając wystarczy przetrzeć drzwiczki, co ma być łatwiejsze.

    Jakoś mnie ten pomysł nie przekonuje. Przecież te szafki będą tam na górze puste. Bo dostęp do nich będzie uciążliwy. A i wyglądu ich nie potrafię sobie wyobrazić, bo tylko raz widziała takie coś na zdjęciu. Na dodatek wysokość pomieszczenia na kuchnię to około 2,80 m.
    Proszę o opinie albo link do zdjęcia z takim rozwiązaniem.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony