dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41

    Domyślnie

    A ja mam zagwostkę odnośnie górnych szafek. Małżonek wykombinował sobie, że jeśli zrobimy je do sufitu to zaoszczędzimy sobie ścierania tłustego kurzu z ich wierzchów, a sprzątając wystarczy przetrzeć drzwiczki, co ma być łatwiejsze.

    Jakoś mnie ten pomysł nie przekonuje. Przecież te szafki będą tam na górze puste. Bo dostęp do nich będzie uciążliwy. A i wyglądu ich nie potrafię sobie wyobrazić, bo tylko raz widziała takie coś na zdjęciu. Na dodatek wysokość pomieszczenia na kuchnię to około 2,80 m.
    Proszę o opinie albo link do zdjęcia z takim rozwiązaniem.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Podlasianka
    A ja mam zagwostkę odnośnie górnych szafek. Małżonek wykombinował sobie, że jeśli zrobimy je do sufitu to zaoszczędzimy sobie ścierania tłustego kurzu z ich wierzchów, a sprzątając wystarczy przetrzeć drzwiczki, co ma być łatwiejsze.

    Jakoś mnie ten pomysł nie przekonuje. Przecież te szafki będą tam na górze puste. Bo dostęp do nich będzie uciążliwy. A i wyglądu ich nie potrafię sobie wyobrazić, bo tylko raz widziała takie coś na zdjęciu. Na dodatek wysokość pomieszczenia na kuchnię to około 2,80 m.
    Proszę o opinie albo link do zdjęcia z takim rozwiązaniem.
    Ja chciałam szafki do sufitu - bardzo mi się to podoba (i jak napisałas jest praktyczne), ale ja mam wentylację nad kuchenką, a nad kuchenką mam szafki i nie chciałam zasłaniać wentylacji.
    A dostęp do najwyższych półek będzie utrudniony, ale nie niemożliwy dosztukujesz sobie jakiś elegancki stołeczek

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    ja tez myślałam o kuchni zabudowanej do sufitu ale
    a) nie mam gdzie jej zabudować
    b) trzeba zastanowić się czy taka zabudowa nie będzie zbyt przytłaczać wnętrza.


    A z innej beczki
    jaką robicie wysokość słupków kuchennych, takich gdzie jest np piekarnik i mikro zabudowane?

    Czy są w tym obszarze jakieś standarty?

  4. #44

    Domyślnie

    Nie mam problemu z wentylacją i szafkami, nad gotowaniem. Płyta będzie na oddzielnej wyspie, te szafki pod sufit będą nad zlewem i blatem roboczym.

  5. #45

    Domyślnie

    Ja też stoję przed wyborem rozmiarów szafek - w sobote musze podac ostateczne wymiary stolarzowi.

    Co do wysokości baltu to już podjęlismy decyzje - dzieki lekturze opinii forumowiczow - bedzie to 90 cm+ 38 mm blat=93,8 cm. Zastanawiam się jednak czy w takim przypadku szafki dolne będą miały wysokość 72 cm więc cokół będzie miał wysokość 18 cm!!?? Czy można to jakos inaczej rozwiązać?

    Zastanawiam się także (szukałam ale nigdzie nie ma) jaką wysokość mają mieć szafki górne - chciałam dwie 30 cm- pasowałoby?? Tylko czy wtedy je dzielić w środku czy nie ??

    Stolarz wyliczył nam całkowitą wysokość mebli na 210 cm a wysokośc pomieszczenia to 270 cm (bedzie sufit podwieszany więc ok 255cm). Czy to nie za mało - w końcu zostanie do sufitu przerwa 45 cm....

    Z gory dziekuje za pomoc i wszelkie sugestie!!

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy olbrzymi problem z kuchnią ponieważ w kuchni mamy okno na wysokości 82cm!!!

    Ja chciałam od zawsze mieć wyższy blat. Oboje z mężem mamy po 170cm i myślę, że 90cm byłoby ok. ale...

    Wysokość pod oknem musi mieć 82 - logiczne (blat w tym miejscu będzie opusczony). Jak to teraz rozwiązać:

    1. Dać resztę blatu nisko czyli standardowo na 86cm.
    2. Dać resztę blatu wysoko czyli na 90cm ale czy wtedy nie będzie zbyt dużej różnicy miezy normalnym blatem, a opuszczonym.
    3. Dać cały blat na 82cm ale to chyba niezbyt dobry pomysł

    Poradzcie, proszę jak wy to widziecie.

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia.zdr

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Odp na"Problem z kuchnią ponieważ w kuchni mamy okno na wysokości 82cm!!!"

    Cytat Napisał monikaa13 Zobacz post
    My mamy olbrzymi problem z kuchnią ponieważ w kuchni mamy okno na wysokości 82cm!!!

    Ja chciałam od zawsze mieć wyższy blat. Oboje z mężem mamy po 170cm i myślę, że 90cm byłoby ok. ale...

    Wysokość pod oknem musi mieć 82 - logiczne (blat w tym miejscu będzie opusczony). Jak to teraz rozwiązać:

    1. Dać resztę blatu nisko czyli standardowo na 86cm.
    2. Dać resztę blatu wysoko czyli na 90cm ale czy wtedy nie będzie zbyt dużej różnicy miezy normalnym blatem, a opuszczonym.
    3. Dać cały blat na 82cm ale to chyba niezbyt dobry pomysł

    Poradzcie, proszę jak wy to widziecie.
    Co do wysokości blatu w kuchni WAŻNE CZY SIĘ NOSI W DOMU OBUWIE NA OBCASACH -ZAZWYCZAJ NA JAKICH WYSOKICH i w nich zmierzyć 10-15 cm od zgiętego łokcia w dół. To jest TWOJA wysokość blatu do pracy w kuchni.
    Oglądałam wczoraj fajną stronę z programem do projektowania kuchni, i gdzie róznicuje się wysokości blatów: do pracy, zmywania (trochę wyżej), na barek, i dla wysokości stołu jadalnego. Choć po niemiecku - mozna sie połapać:
    http://www.noblessa.de/#/kuechenplanung/webplaner
    Najpierw klikasz w pogrubione "hier", potem "Plannung starten", wybierasz rodzaj pomieszczenia , wpisujesz wymiary itd. Pozdrawiam.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia.zdr

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co do wysokości blatu pod oknem ; możesz urządzić tam blat -stół o kilka centymetrów niższy i do tego kupić stołki z regulacją wysokości siedziska - ja mam w domu wygodny stary dębowy stół z blatem na wys 79 cm. Fajnie jest zjeść szybkie śniadanko w kuchni przy oknie, wypić kawę, rozwiązać krzyżówkę, przeczytać przepis z książki kucharskiej.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia.zdr

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli okno jest uchylne można też zrobić blat podnoszony - jak w ladzie sklepowej - na okoliczność mycia okien, a pod nim ustawić stołki , kosze np. na ziemniaki. Ja tak właśnie w kuchni mam.

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwia.zdr

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Wysokość blatów w kuchni

    KONIECZNIE SPRAWDŹCIE zanim zamówicie meble:
    http://www.noblessa.de/#/kuechenplanung/arbeitshoehen - po prostu wpiszcie swój wzrost i ten program obliczy optymalne wysokości blatów. DOBRE TO.

  11. #51

    Domyślnie

    a co zrobić gdy ja mam 157 a maż 190, na jakiej wysokości blat?
    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 09-01-2011 o 09:51

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zrobiłabym standardowy Albo, jeśli jedno z Was w ogóle nie zbliża się do blatu kuchennego, to wg wzrostu tego drugiego.

  13. #53

    Domyślnie

    standardowo czyli 90cm? obydwoje przebywamy w kuchni z przewgą dla mnie
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  14. #54

    Domyślnie

    Ja mam 153, mąż 176 wzrostu, blat na 87cm. Wygodnie dla obojga.
    Tylko tu i teraz.

  15. #55

    Domyślnie

    przeczytałam i zgłupiałam, ponieważ pan od mebli wyliczył nam cokół 15 cm, szafki max 92 cm z blatem .
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Ja przy moich 180 cm mam blat na wysokości 110cm. Nie zamieniłabym na niższy.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  17. #57

    Domyślnie

    Piszę tu żeby nie robić njowego wątku.
    Na jakiej wysokości od blatu mam zawiesić takie poziome szafki z Ikea. Chcę zamówić płyty betonowe i one są na 60 cm wysokie- czy tyle wystarczy????

  18. #58

    Domyślnie

    Standardowa wys. szafek kuchennych to 60cm od blatu (ja tak mam).
    Tylko tu i teraz.

  19. #59

    Domyślnie

    A na jakiej wysokości wyprowadzić przewody do:
    - podświetlenia szafek górnych od spodu,
    - podświetlenia pochłaniacza/okapu
    - wentylatora pochłaniacza/okapu

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Fajny wątek więc odkopie staroć. Montujemy właśnie okno na dniach i mogę je jeszcze podnieść o kilka cm. Wyliczyliśmy że optymalna wysokość blatu będzie u nas na 92cm. Czy popularne sprzęty agd typu kuchenka i zmywarka dadzą się zabudować pod blatem tej wysokości. Dodam że ze względu na koszty skorzystamy z jakiś połgotowców systemowych typu meble z Ikei. Czy te szafki z ikei w ogole da sie dobrać do tej wysokosci blatów? Bo ja na stronie tam widze tylko szafki wysokosci 80cm czy pewnie z blatem 85-86cm... Czy przy blacie na h=92cm pozostaje tylko stolarz?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony