dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    Fajny wątek więc odkopie staroć. Montujemy właśnie okno na dniach i mogę je jeszcze podnieść o kilka cm. Wyliczyliśmy że optymalna wysokość blatu będzie u nas na 92cm. Czy popularne sprzęty agd typu kuchenka i zmywarka dadzą się zabudować pod blatem tej wysokości. Dodam że ze względu na koszty skorzystamy z jakiś połgotowców systemowych typu meble z Ikei. Czy te szafki z ikei w ogole da sie dobrać do tej wysokosci blatów? Bo ja na stronie tam widze tylko szafki wysokosci 80cm czy pewnie z blatem 85-86cm... Czy przy blacie na h=92cm pozostaje tylko stolarz?
    Blaty w kuchniach z Ikei sa na pewno wyżej niż 86cm. Wydaje mi się, ze sa na 90cm, a może nawet i wyżej. Ja jestem niska i u mnie górna krawędź blatu w kuchni robionej przez stolarza jest na 86cm (blat laminowany o standardowej grubosci). Cokoły mam 10cm. Jak jestem w Ikei, to w tych ich kuchniach czuje się jak krasnoludek - mam wrażenie, ze blat mam prawie pod pachami (trochę przesadzam, ale nie czuję się w nich komfortowo - mam 153cm wzrostu).
    Jesli chcecie mieć blat na 92 cm to, moim zdaniem, da się to zrobić w ikeowych kuchniach. Zawsze można dać 2 cm wyższy cokół (jeśli nie dopasuje się z ikei, to np. cokoły moze zrobić stolarz).
    Ostatnio edytowane przez asizo ; 19-07-2016 o 13:28
    Tylko tu i teraz.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    ok a może ktoś kto ma kuchnie z ikei zmierzyć ile ma do blatu ? I czy na standardowych cokołach ? I jak jest z z tym sprzętem do zabudowy ?

  3. #63

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ikea ma 90 cm na standardowych nóżkach.

  5. #65

    Domyślnie

    Ikea ma 92 cm: 8 cm nozki, 80 korpusy szafeki i 4 cm blat. Bylam ostatnio i mierzylam

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo liczysz blat

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Powiedziano mi że 90% błedów przy montażu bierze sie właśnie przy osadzeniu okna od dołu a ten profil parapetowy praktycznie ma gwarantować szczelność od dołu. Także opinie znajomych zdecydowały.

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Szafki 80, blat 4 i nogi. Wychodzi min. 92 cm.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony