dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie Ściana kominkowo-telewizyjna. Prośba o radę/opinię.

    Witajcie,

    Od jakiego czasu nie możemy się z żoną zdecydować w jaki sposób rozwiązać ścianę kominkowo-telewizyjną,między salonem,a jadalnią.
    Dopuszczamy montaż typowego kominka na drewno,jak również biokominka. Poniżej przedstawiam kilka naszych wersji i proszę i podpowiedzi i ewentualne pytania:

    - wersja 1: kominek trójstronny,a nad nim telewizor
    - wersja 2: kominek jednostronny,obok telewizor
    - wersja 3: telewizor na stelażu,a pod nim,od posadzki bio kominek
    - wersja 4: bio kominek przy ścianie,obok telewizor

    Proszę o rzeczowe uwagi/komentarze.

    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kominek1-page-0.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	247798   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon02_pop_fin (re).jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	247799   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1wariant4-page-001.jpg
Wyświetleń:	271
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	247802   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2wariant2-page-001.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	247803  

  2. #2

    Domyślnie

    Z tych czterech propozycji jak dla mnie 2 i 4 są sensowniejsze - czyli kominek obok telewizora a nie pod nim. W wersji 3 będzie to wyglądało jakbyście piekli tv nad ogniskiem. W wersji 1 zabudowa jest zwalista, niesymetryczna - miszmasz konkurujący z wizualnym zamieszaniem na ścianie w jadalni (widocznej w głębi - cegiełki, szafki...). W ogóle tamtą ścianę bym "uspokoiła" to wtedy będziecie mogli zrobić ciekawą konstrukcję na granicy kanapowni i jadalni widoczną z obu pomieszczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    A nie da się tego rozwiązać inaczej.........co masz na pozostałych 2 ścianach?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BogdanNalej
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-004
    Posty
    40

    Domyślnie

    Pytanie czy nie ma problemu jeśli tv wisi nad kominkiem? Ciepło z kominka nie wpływa w żaden sposób na sprzęciwo?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Mi ogólnie wersja 2 też podoba się najbardziej,ale w/g mnie wychodzi za daleko i tym samym zawęża ciąg komunikacyjny i przejście do kuchni. Salon i jadalnia nie są duże,powierzchnia całego parteru to 65m2.

    W załączniku wizka to wersji 2.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c01_nk.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	247835  

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Witajcie,

    Od jakiego czasu nie możemy się z żoną zdecydować w jaki sposób rozwiązać ścianę kominkowo-telewizyjną,między salonem,a jadalnią.
    Dopuszczamy montaż typowego kominka na drewno,jak również biokominka. Poniżej przedstawiam kilka naszych wersji i proszę i podpowiedzi i ewentualne pytania:

    - wersja 1: kominek trójstronny,a nad nim telewizor
    - wersja 2: kominek jednostronny,obok telewizor
    - wersja 3: telewizor na stelażu,a pod nim,od posadzki bio kominek
    - wersja 4: bio kominek przy ścianie,obok telewizor

    Proszę o rzeczowe uwagi/komentarze.

    pozdrawiam

    Podpowie ktoś jeszcze? Może jakieś inne rozwiązania warto rozważyć ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak dla mnie to szerokośc przejścia jest ok

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak dla mnie to szerokośc przejścia jest ok
    Tylko,u mnie jest trochę problemem to że,że salon i jadalnia jest dość mała i staram się nie tworzyć sztucznej bariery między nimi,żeby nie powstawały dwa osobne pomieszczenia podzielone ścianą telewizyjno-kolankową.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na wizualizacji nie są małe.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    na wizualizacji nie są małe.

    Kuchnia ma 10m2, salon 20 m2 i jadalnia 20m2

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolorowe okno

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A mnie najbardziej podoba sie 4 podobna do 2 ale "lżejsza", nowoczesniejsza, chyba lepiej pasuje do caloksztaltu

  12. #12

    Domyślnie

    Ja bym polecił zadanie pytania w dziale kominków jeżeli chodzi o możliwość postawienia (zabudowania) TV obok/nad kominkiem,

    Przy paleniu w kominków temperatora oparów dochodzi do kilkuset stopni a sam komin plus izolacja płytami nie spowoduje, że temperatura za tą izolacją będzie np. 22 stopni.

    Osobiście bym był daleki od stawiania sprzętu elektronicznego (bądź co bądź wrażliwego na wysokie temperatury) w plastikowej obudowie tuż przy samym kominku.

    Pozdrawiam,
    Olek
    Dom 182m2 pow. uż. (ogrzewanej - podłogówka po całości) + garaż 42,5m2 i strych (nieogrzewane). Ściany 24cm + 20cm styro 0,032; na gruncie 18cm płyty PUR 0,023 (tylko w pomieszczeniach ogrzewanych - garaż 12 cm wylewki bez ocieplenia); strop nad piętem ocieplony 33cm wełny (18cm 0,033 plus 15cm 0,039), dodatkowo 23cm wełny 0,039 na strychu (18cm plus 5cm). Okna 3-szybowe z U<1 (ciepły montaż). WM z Reku Jan-Gaz 500. Pompa ciepła 'made by Wihajster' 12,5kW (6 odwiertów po 50m każdy).

  13. #13

    Domyślnie

    Mnie się nie podoba takie umiejscowienie kominka i tv obok siebie,co innego jak ściana ma 3 m.Szukałabym innego rozwiązania na powieszenie tv,niż upychanie jedno na drugim.
    A nie można zrobić kominka bezpośrednio przy ścianie tz: odwrócić go o 90st?

  14. #14
    Banned
    marzenaew

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-210
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dokładnie wersja 3 odpada - po pierwsze dziwnie to wygląda po drugie pomyślcie sobie co będzie kiedy przy zgaszonym świetle będziecie oglądać TV . na pewno nie stworzy to klimatu a światło z kominka będzie rozpraszać

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Kuchnia ma 10m2, salon 20 m2 i jadalnia 20m2

    I 40 m2 salono-jadalni podzielone niską ścianką da wrażenie ciasnoty?

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    40 m2 to jest z ciągami komunikacyjnymi przy jadalni i między kuchnią,a salonem.
    Byłem dzisiaj na budowie i ustawiliśmy sobie to z bloczków i ze względu na długośc najlepiej wypada wersja 1,najmniej ogranicza przestrzeń i najmniej ją dzieli.
    Nie wiąże się z myślą zwykłego kominka na drewno,równie dobrze może być bio kominek,bardziej zależy mi na wyglądzie, Kominek i tak bym tylko palił bardzo okazjonalnie.
    Wersja 3 nie jest zła tylko za mała na mój salon.
    Kinka ta podpowiedź z tym obróceniem o 90 st jest dobra! Zaraz napiszę do projektanta

  17. #17

    Domyślnie

    Gdybyś go odwrócił o 90zł i dał wkład z 3 szybami będzie widoczny z wszystkich stron a tv powiesisz na bocznej ścianie.
    Coś podobnego http://topaz.pl/sklep/images/PIAZZETTA/MA274SLOB.jpg

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Gdybyś go odwrócił o 90zł i dał wkład z 3 szybami będzie widoczny z wszystkich stron a tv powiesisz na bocznej ścianie.
    Coś podobnego http://topaz.pl/sklep/images/PIAZZETTA/MA274SLOB.jpg

    Hej,

    Już przerobiliśmy temat z projektantem,zrobić można,ale jak kominek odrówcimy o te 90st i zostawimy telewizor obok to będzie cały czas odblask od kominka w telewizorze. Myślimy nad zmianą miejsca na tv,ale nie chcemy mieć kanapy tyłem do osób wchodzących do domu.
    W załączeniu wizka po zmianie i rzut naszego parteru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komine wariant6-page-001.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	248877   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek zle wariant-page-001.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	248878   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter-page-001.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	248879  

  19. #19

    Domyślnie

    Mnie chodziło o coś takiego:

    Jak dasz wkład z trzema szybami,kominek będzie widoczny z wszystkich stron,zarówno jadalni jak i tej z wypoczynkiem.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 17-03-2014 o 10:15

  20. #20

    Domyślnie

    Rodomano, przepraszam Cię, ale te dwie wizki po zmianie są bardzo nie OK. Wszystko tylko nie to .Taki kominek ma być ozdobą, ciekawym i praktycznym elementem, a na tych wizkach jest przyklejony do ściany obok wielkich okien czy szklanych drzwi . Niskie ścianki dobudowane na wizkach z TV .
    Nie widzę dokładnie na projekcie wymiarów ale zrób podobnie jak kinka radzi i podobnie jak na twojej wersji nr 1. Tylko dłuższa (jak na projekcie) ścianka do sufitu z trójstronnym kominkiem prawie na środku tej powierzchni 40m2, który to piękny kominek widać byłoby z kanapy i z kuchni i siedząc przy stole i siedząc na schodach ....Cudownie by tak było.
    Od strony kanapy telewizor po prawej, z drugiej strony zabudowy, od strony stołu, duży obraz lub galeria ze zdjęciami, albo duże powiększające i odbijające światło lustro.
    To moje "nieprojektanckie" zdanie.
    Ostatnio edytowane przez krystynajoanna ; 17-03-2014 o 11:00

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony