dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie Co dzieci dostają w przedszkolu/szkole na koniec roku?

    Do napisania tego postu zainspirowała mnie zuz@anka Można potraktować ten temat jako ściągę na przyszły rok, nie trzeba będzie wymyślać, tylko zobaczyć jakie pomysły mają inni

    Chciałabym wiedzieć, czy w Waszych szkołach i przedszkolach jest zwyczaj dawania dzieciom pamiątkowych prezentów? Co to są za upominki, kto je kupuje, czy są dobierane według wieku, kto ma wpływ na to co jest kupowane itp.

    Ja się nalatałam z koleżanką i kupowałyśmy w zależności od wieku:

    Zerówka - zestaw pióro+długopis+ołówek, kalkulator, globus
    Pięciolatki -worek na W-F Barbie /dziewczynki/, plecaczki /chłopcy/, piórnik z wyposażeniem
    Czterolatki i Trzylatki torebka na ramię Barbie /dziewczynki/, portfele /chłopcy/, zestaw przyborów szkolnych w torbie na zatrzask

    Globusy i firmówki zażyczyły sobie matki. Dla 1 dziecka ok 50zł, ale my mieszkamy na małej wsi.

    Córka na koniec 3 klasy dostała od nauczycielki płytę z "Pasowania na ucznia" i Jasełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Mój syn dostał ksiązkę jak co roku, zdał do 4 klasy. Uważam, że to bardzo dobry upominek, książek nigdy za wiele.
    Budujemy, budujemy...dom

    Moje bliźniątka 27-01-2009

  3. #3

    Domyślnie

    U nas dzieci również dostają książki, stosownie dobrane do ich wieku. Córka w gimnazjum dostała wczoraj w nagrodę "SKĄPCA"

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    U mojej młodszej na zakończenie pierwszej klasy też książka ( bardzo fajna, przyrodnicza - kolorowa, ciekawa- wydaje mi się , że to super prezent)...i oczywiście cukierk.ow do bólu - ile delikwent da radę w łapki złapać

    u starsze na zakończenie 3 klasy gimnazjum prezentów dla uczniów nie robili
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Książka dobra rzecz.
    Trzy lata temu dzieciaki dostały, w przedszkolu, książki z bajkami. Pięknie wydane i pisane dużymi literami, ponad 100 stron. Wygodne do szkolenia czytania. Jednak mamy naciski od kilku rodziców, aby prezenty się nie powtarzały.

    W ubiegłym roku były np. piłki do nogi, szkatułki na biżuterię, przyborniki na biurko. Jeszcze rok wcześniej skarbonki, piórniki tuby, plecaczki-pieski i piórniki-pieski.

    W podstawówce przez 2 lata córka nie dostała nic.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    mię też uczyli, że szkoła nie daje, ale tylko bierze...
    a do przeczkola mię nie posłali... gadali, że nie było
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie


    Rozumiem, że uczniowie, którzy sobie na to zasłużyli, dostają od szkoły nagrody książkowe. W przedszkolu pani za pieniądze, które zostały z wycieczek czy innych zbiórek (za zgodą rodziców) kupiła dzieciom drobne upominki. Wszystkie dostały po dyplomie i kolorowance, te, które zdobyly najwięcej "złotych miodków" (znaczki za grzeczność lub jakieś osiągnięcia) miały jeszcze inne drobiazgi (temperówka, gumki do włosów itp).
    Na koniec zerówki przedszkolnej dzieci dostawały poważniejsze książeczki i pióra w małych piórniczkach (od jakiegoś sponsora). Prezenty cieszyły, ale dyplomy i pochwały chyba nie mniej.
    Zwyczaj robienia składki na prezenty dla dzieci mnie zaskoczył. Cieszę się, że u nas tego nie ma. Po pierwsze - koniec roku i tak zawsze drenuje kieszenie (kwiatki dla pań, uczczenie świadectw w kawiarni itp.), wcześniej były wycieczki, niedługo trzeba kupić książki na przyszły rok (teraz promocje cenowe), o wakacjach nie wspominając. Po drugie - nigdy nie uda się kupić prezentu, który naprawdę zadowoli każdego (wolałabym sama wybrać dziecku książeczkę, piórnik itp).
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Agduś, to nie tak.

    W szkole nagrody za osiągnięcia, uważam jak najbardziej na miejscu, ale w przedszkolu.....młodsze dzieci chcą się też bawić.

    My nie zbieramy na te prezenty kasy na ostatnią chwilę. Te pieniążki są systematycznie co miesiąc zbierane. Cały rok rodzice prócz długopisów i zeszytów nie kupują dzieciom nic. Nożyczki, tusz i papier do drukarki, papier do rysowania, kredki, kleje, bibuły itp. wszystko jest z tych pieniędzy. Dodatkowo kawa cukier napoje i słodycze na np. Dzień Babci, Bal karnawałowy. Na paczki Mikołaja i autobus na wycieczki też z tej kasy. Na koniec roku kwiaty dla wychowawczyni, katechety, upominki dla dzieci...

    Uważam, że taki sposób o wiele mniej boli po kieszeni, zwłaszcza, że niektórzy mają więcej niż jedno dziecko.

    Wcale nie twierdzę, że dyplomy, czy pamiątkowe zdjęcia nie cieszą dzieci, wręcz przeciwnie. Ale mieć "święty spokój" nie musieć pamiętać, że jest np Dzień nauczyciela, czy co kupić na Mikołaja, albo na Wielkanoc, też ma znaczenie. Bo w końcu wyznaczone osoby zrobią zakupy za nich, a brak czasu doskwiera każdemu.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Nie mam nic przeciwko zabawie dla młodszych dzieci. Nasze średniaki miały na koniec roku "urodziny grupy" z tortami i dziecinnym szampanem, występem i zabawami z rodzicami. Jeżeli zbieracie kasę co miesiąc i wszyscy dają bez gadania, to fajnie macie.
    Ja jestem taką "wyznaczoną osobą" niemal zawodowo. Nie krzywduję sobie, bo w końcu sama się w to pakuję dobrowolnie i staram się robić, co mogę, ale denerwuje mnie, kiedy osoby, które od początku zaznaczyły, że nie mają na nic czasu ani ochoty, potem w okolicach Mikołaja, Dnia Nauczyciela itp. nawet słowem się nie odezwą (a mogłyby coś podpowiedzieć, zaproponować), w końcu za naszymi plecami obgadują, że prezenty nie takie, że za dużo/za mało dla pani. W dodatku 30 zł na cały rok zbierałyśmy do ostatniego dnia. W efekcie zostało nam na przyszły rok
    Na początku roku, kiedy pani pyta, kto chce..., zapada milczenie i jakoś nikt nie protestuje, kiedy znów pani wychowawczyni zwraca się do nas, czy byśmy jeszcze w tym roku...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Zawsze są osoby pokroju "nic nie robię, zawsze narzekam, nic mi się nie podoba".

    Osoby wyznaczane są na ochotnika do poszczególnych prac. Taki czyn społeczny.

    Kasa jest zbierana jak za przedszkole. Na początku roku ustalane jest przez rodziców po ile, później się płaci i o nic nie martwi.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    widzę że tu fajny wątek powastał

    ja działam w przedszkolu i szkole podstawowej i podobnie jak Wy organizuję, kombinuje, zbieram pieniadze, kupuje, wreczam prezenty na rozne okazje:
    Imieniny wychowawców, Mikołaj, Zakończenie roku szkolnego, Dzien dziecka, Dzien nauczyciela......
    i wiecie ja juz sie nie przejmuje ze ktos z rodzicow jest niezadowolony, bo jesli mowi do mnie ze cos mu nie pasuje to ja na to ze chetnie oddam swoja funkcje i ja bede oceniajacym, zwlaszcza ze wyegzekwowac pieniadze wcale nie jest łatwo....
    kiedys jeszcze organizowałam wycieczki ( z racji skonczonych studiów) zeby dzieci tzn rodzice zaoszczedzili kase, bylam pilotem/przewodnikiem wycieczek i oczywiscie tez bylo niezadowolenie - bo dlaczego do Kazimierza, a nie do Zelazwowej Woli, albo jeszcze gdzie indziej..... itd....
    Rodzice są upierdliwi ( oczywiscie jednostki) niewiedziec czemu bo dzieci sa na ogół zadowolone z kazdej wycieczki i otrzymanego podarunku.
    A rodzic....no cóż.... sami sobie zadajmy pytanie dlaczego tacy jestesmy....
    wybredni, krytyczni, wiecznie niezadowoleni.....

    ale ważny dla Nas jest uśmiech dziecka a cała reszta ( rodzice ) to osoby mocno drugoplanowe

    zwłaszcza że nie potrzeba dużych nakładów finansowych aby go wydobyć - bynajmniej w moim przypadku, w przedszkolu mojej córki potrzebowałam 1 zł zeby zrobić dzieciom niespodziankę i frajdę

  12. #12

    Domyślnie

    U nas w przedszkolu (środkowe grupy) nie ma prezentów na zakończenie roku. Jest przedstawienie kończące rok szkolny i tyle. Dzieci się "rozchodzą" w różnych terminach. Dzieciaki, które w tym roku odchodzą do szkoły dostały albumy ze zdjęciami dzieci ze swojej grupy oraz książki i dyplomy.
    W szkole niektóre dzieci dostają medale (inicjatywa pani) - za świetne wyniki, ciężką pracę itp a wszystkie dzieci wraz ze świadectwem dostają książki (książki kupują rodzice indywidualnie wg uznania i dostarczają pani).

  13. #13

    Domyślnie

    U nas zerówczaki dostali naprawdę fajne plecaki do szkoły.Nie będę kupować innego. Dziewczynki różowo niebieskie,a chłopcy jakieś inne.Oprócz tego pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja pamiętam, że dzieci dostawały na koniec książki z bajkami

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sienka

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-403
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja w tym roku miałam malutką grupę, bo tylko 5 maluchów i wpadłam na, uważam, oryginalny pomysł, bo nawiązujący do nauki w przedszkolu, a jednocześnie taki, z którego dzieciaki będą się cieszyć. Mianowicie, dla każdego zamówiłam płytę w formacie mp3 z piosenkami dla dzieci, a każda piosenka zawiera imię dziecka, dla którego jest prezent Na dubi jest właśnie taka świetna opcja personalizowania płyty Myślę, że dzeciaki są szczęśliwe z takiego osobistego prezentu od przedszkolanki

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    janeckija

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Otwock Mały
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sienka Zobacz post
    Ja w tym roku miałam malutką grupę, bo tylko 5 maluchów i wpadłam na, uważam, oryginalny pomysł, bo nawiązujący do nauki w przedszkolu, a jednocześnie taki, z którego dzieciaki będą się cieszyć. Mianowicie, dla każdego zamówiłam płytę w formacie mp3 z piosenkami dla dzieci, a każda piosenka zawiera imię dziecka, dla którego jest prezent Na dubi jest właśnie taka świetna opcja personalizowania płyty Myślę, że dzeciaki są szczęśliwe z takiego osobistego prezentu od przedszkolanki
    super pomysł! u nas dzieci dostały książki i każdy dyplom - własnoręcznie przygotowany przez dzieci, troche się baliśmy efektu ale wyszło fajnie a dzieciaki były bardzo zaangażowane

  17. #17
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Najczęściej są to książki dopasowane do wieku dziecka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony