dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Ok zbigmor SORRY!!!
    Masz rację....

    A z tezami przytoczonej wypowiedzi zgadzam się w 100%, bo to mój własny tekst, choć pisany kilka lat temu.......
    Dzisiaj pewnie coś bym tam jeszcze dodał...

    Aha!
    Nie jestem handlowcem.

    Jestem lekarzem, który czasem coś wyprodukuje, w wolnej chwili...

    No właśnie się zdziwiłem bo z innych wątków pamiętam, że jesteś lekarzem, nie zwolennikiem podłogówki.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Skoro piszesz, że miedź nie jest zła, i zgadzasz się jak piszesz z tezami przytoczonej przeze mnie wypowiedzi ............................to właściwie o co Ci chodzi?
    Nie potrafisz się powstrzymać, żeby mi dokopać?
    Uważasz się za kogoś lepszego i obiektywnego?
    Jak się mają twoje wstawki do tematu wątku?
    Przydają się do czegoś czytającym?
    Są dobre? pożyteczne?
    Boguś - nie denerwuj się tak i nie obrażaj mnie. Wydaję mi się, że żadnych inwektyw pod Twoim adresem nie wyprodukowałem. Wstydzisz się, tego co robisz czy co? Regulusy są fajne - nie musisz sie ukrywać. Moja wypowiedź była prosta - ujawnij się! Tylko tyle - czy to Cię obraża jakoś, czy co? W prawie anglosaskim jest coś takiego jak declaration of interest - należy ujawnić swój interes w danej sprawie. Nie dyskwalifikuje to nikogo, ale musi być ujawnione. Zabierasz akurat na forum głoś w tematach związanych z ogrzewaniem i chwała Ci - w sumie Twoja branża, więc jesteś fachowiec. To, że promujesz rozwiązania, które sprzedajesz nie znaczy, że nie masz racji, albo że kłamiesz itp. Ale Twoje słowa powinny być czytane z pewnym dystansem - nawet nieświadomie będziesz formułował wypowiedź w korzystny dla siebie sposób.

    Twoja wypowiedź nie była "krótka, kilkulinijkowa". To sążnisty elaborat i z całą pewnością zmieściłoby się parę słów krytycznych wobec miedzi jako materiału do instalacji CO. Czy może nie ma takich?

    Co prawda ja nie jestem fachowcem (w tej branży), więc moje wypowiedzi są "niedobre" i "niepożyteczne", ale żeby zawrzeć trochę treści merytorycznej w poście powiem czemu JA zrobiłem z PP:

    - taniej
    - łatwiej (argument ważny dla wykonujących coś samemu).
    - co wynika z poprzedniego TRUDNIEJ TO SCHRZANIĆ! (to, że prawidłowo zrobiona instalacja z miedzi nie będzie przeciekać, to fakt, ale kto zagwarantuje, że ją prawidłowo zrobią? PP zgrzeje dziecko)
    - PP jest gorszym przewodnikiem cieplnym

    Czy to są ważne argumenty? Dla mnie tak. Dlatego moim zdaniem FACHOWA wypowiedź powinna zawsze zawierać ZA i PRZECIW, bo gdyby było rozwiązanie idealne, to by wszyscy je stosowali. Jak jakieś jest idealne, to zazwyczaj jest drogie itd.

    Ergo - obiektywizm ex definitione nie istnieje materialnie , bo odbieramy świat subiektywnie poprzez aparat poznawczy, ale jest to pewien ideał, do którego można starać się zbliżać.

    A na zlot jednak Cię serdecznie zapraszam - na żywo nie jestem taki straszny
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Jakoś nie zauważyłem Depi byś innych wzywał do opiniowania jednocześnie Za i Przeciw, byś innych wzyywał do obiektywizmu.
    Czym zasłużyłem sobie na Twoje wyróżnienie w tym względzie?

    Wyrażam poglądy "politycznie niepoprawne" na tym forum.
    Istnieje i doradza na nim w najlepsze wielu samouków związanych biznesowo z rozmaitymi produktami.....

    Zajadłość atakowania mnie i zwalczania mojego punktu widzenia przez fachowców reprezentujących inne produkty + różnych dupków, którzy chcą im się podlizać, utwierdza mnie jedynie w przekonaniu, że mam sporo argumentów za tym by pisać czasem coś na forum.
    Kontrargumenty dają mi wgląd w tok myślenia co poniektórych i wskazują na moje własnew luki... Errare...
    Jako humanista i człowiek bardzo zajęty, mam problem w odpowiednim przekazaniu swoich tez czytelnikom o wykształceniu stricte technicznym.
    Może się poprawię...choć często myślę, że nie warto się produkować dla kogoś, kto prezentuje tak wielki ładunek zwyczajnej złej woli....

    Wiem, że w wielu kwestiach, co do których trzeba upływu czasu, by je
    udowodnić, mam rację. I to mi na dzisiaj wystarcza.
    Moja cicha satysfakcja, choć osobiście nie lubię, gdy ktoś mówi: a nie mówiłem!

  4. #24

    Domyślnie

    bez względu na rodzaj instalacji w celu zainstalowania grzejników polecam zakup zaworów z gwintem zewnętrznym GZ i do tego adaptery (przejściówki). Często zdarza się, że zawory dekoracyjne mają dziwne gwinty - tzn inne niż 1/2 " np 19x24 - i wtedy zaczyna się Meksyk i kombinacje alpejskie...

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Może tu mi ktoś podpowie:

    Jak prawidłowo ułożyć instalację CO w miedzi na takim stropie (kleina):



    Czy najpierw rozłożyć folię, styro, folię i na to dopiero rurki i wylewka czy jakoś inaczej?
    Pod parterem na całości jest piwnica (będzie ogrzewana ale bardzo mało).

  6. #26

    Domyślnie

    witam,

    ładna fotka - to wygląda jak po rodzinnej imprezie... - a instalację to proponuję położyć normalnie...w podłodze...

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    Może tu mi ktoś podpowie:

    Jak prawidłowo ułożyć instalację CO w miedzi na takim stropie (kleina):



    Czy najpierw rozłożyć folię, styro, folię i na to dopiero rurki i wylewka czy jakoś inaczej?
    Pod parterem na całości jest piwnica (będzie ogrzewana ale bardzo mało).
    Jeżeli miało być to doprowadzenie rur do grzejników to proponował bym pod sufitem piwnicy porządnie ocieplić otuliną a następnie przez strop do każdego z grzejników
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    supergrzejniki napisał:
    ładna fotka - to wygląda jak po rodzinnej imprezie...
    Dziś już jest wszystko pod tynkiem i zapewniam, że już wyglada lepiej...

    mariobros35 napisał:
    Jeżeli miało być to doprowadzenie rur do grzejników to proponował bym pod sufitem piwnicy porządnie ocieplić otuliną a następnie przez strop do każdego z grzejników
    Od jakiegoś czasu też mi taka myśl chodzi po głowie...

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Ja osobiści skłąniałbym się ku miedzi. Widziałem źle wykonaną instalację z tworzywa i w trakcie eksploatacji piknie się powyginała.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szyjka

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    A ja poprawiałem już i z miedzi i z pp, przyznam że poprawki łatwiej było wykonać na pp.

    Co do wyboru technologi to w praktyce i tak decyduje cena, czas i umiejętności tzw. "fachowca".

    A powyginała się bo nie uwzględniono rozszerzalności cieplnej:

    Rozszerzalność termiczna mm/m·K
    polietylen sieciowany PeX 0,18
    polipropylen PP-R 0,15
    polipropylen PP-R stabi 0,030
    polietylen PeX-Al-PeX 0,025
    miedź Cu 0,017
    stal - 0,012

    Która przy zwykłym pp jest znaczna i wymaga zastosowania kompensacji.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    HeXoda

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    London
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Miałem dokladnie takie samo pytanie jak na poczatku dyskusji.
    Wypowiedz Boguslawa calkowicie mnie zadowala.
    Niepotrzebnie robicie smietnik w tym temacie.
    Poza Boguslawem nikt nie raczyl wypowiedziec obszernie swojej opinii, wiec dyskusja jest bezprzedmiotowa.
    Pozdrawiam wszystkich

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    Każdy z tych systemów ma swoje wady jak i dobra strony
    Jednak podstawowa zasada rur miedzianych nie mogą być łączenia pod posadzką i bezpośrednio w betonie (korozja miedzi )
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Exclamation

    "Instalacja CO- rury miedziane czy plastikowe"

    A ja mówię że od kotła do rozdzielaczy ocynk.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #34

    Domyślnie

    Mam pytanie;co jakiś czas którys z lutów puszcza i zaczyna kapać(czyzby za wysoka temperatura).Na razie zacisnąłem prowizorycznie opaską.Nadmienię że tydzień temu kapało z sąsiedniego lutu i zostało to poprawione.Czy konieczne jest użycie tzw twardego lutu?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    jedna sprawa to że nie powinno się łączyć stali ocynkowanej z miedzą natomiast inna jest taka że kapie zapewne dlatego że podczas lutowania miedzi nie zachowano czystości połączenia chodzi o czyszczenie miedzi i gradowanie zadziorów oraz nie zadbano o odpowiednią temperaturę rur podczas lutowania i mógł powstać tag zwany zimny lut pojęcie tarze stosowane w lutowaniu przewodów elektrycznych
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  16. #36

    Domyślnie

    Czystość i temperatura lutowania były w porządku,próba cisnieniowa 2,5bar ok.Natomiast problemy pojawiaja się po kilku dniach palenia(prawdopodobnie pojawiaja sie tam wibracje badź duże (że tak to nazwe zmiany długosci)na wskutek zmian temperatury.Nigdzie indziej na instalacji tak się nie dzieje tylko przy samym kotle.Ponawiam pytanie czy takie połaczenie ma racje bytu czy trzeba ten pierwszy odcinek wymienic na np.stalowy?

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Możliwe że podczas palenia pod wpływem temperatury powstają naprężenia i strzela w najsłabszym punkcie czyli na lucię.
    Dlaczego masz ten kawałek z miedzi skoro z pieca masz rurkę stalową i przy naczyniu masz ocynk??
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #38

    Domyślnie

    fenix2;
    Wiesz co sam sie zastanawiam,pewnie dlatego że łatwiej było zrobić (zlutować) niż skręcać ocynk(ściana tego nie ułatwiała,pewnie trzeba by załozyc drugi śrubunek)itd.ale w obecnej sytuacji nie wiem czy tego nie bedę zmuszony przerobić.A że tak zapytam bezpośrednio-co bys zrobił w mojej sytuacji?

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wywalił to i zrobił z rur stalowych. Nie za cienka ta rurka miedziana jak na wyjście z pieca?
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 17-12-2010 o 16:17
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #40

    Domyślnie

    moment, jeżeli to c.o. i z pieca to tam ocynku wcale bycnie powinno tylko czarna stal i czarne kształtki
    wywal to wszystko, zrób przynajmniej1-1,5 stalą i będzie ok

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony