dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41

    Domyślnie

    ????????
    A to nie rozumiem.W instalacji C.O.nie może być kształtek ocynkowanych???

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    moment, jeżeli to c.o. i z pieca to tam ocynku wcale bycnie powinno tylko czarna stal i czarne kształtki
    wywal to wszystko, zrób przynajmniej1-1,5 stalą i będzie ok
    dobra rada, bo jak patrzę na te luty to mi się rzygać chce, w tej kwestii Boguś miał by rację lepiej z plastiku to zrobić, bo to materiał dla Laików niewiele można zepsuć, ale tylko tyle UWAŻAM ŻE MIEDŹ JEST NAJLEPSZYM MATERIAŁEM DO INSTALACJI DOMOWYCH, czytając ten wątek wyłapałem kilka zarzutów w stosunku do miedzi np. że nie można jej zalewać betonem odpowiadam pytaniem, a kto teraz kładzie rurki bez otuliny????

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja by nie stosował PEX w tym miejscu bo jak się woda zagotuje to może być problem.

    Czarna rura jest tańsza i najlepiej z niej ale ocynk tez możesz spokojnie zastosować jeżeli temperatura ciągła nie będzie przekraczać 60'C.
    Ze zdjęcie widziałem że i tak masz już elementy w ocynku wykonane więc ten kawałek nie robi różnicy. .
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #44

    Domyślnie

    fenix 2
    No temperatura napewno będzie przekraczać 60C,albo często będzie dokładnie tyle wynosić.Nadmienię że te poskrecane trojaki ocynkowane to pozostałosc po wczesniejszym piecu i po 7latach montując to w innym miejscu nie zauważyłem aby coś było z nimi nie tak.A woda przy starym piecu zagotowana była z 10razy

  5. #45

    Domyślnie

    jeżeli chcesz wodę gotować to najlepiej w garnku, a tak poważnie to tylko miedź i stal możesz użyć stal tańsza czy ocynk czy czarna to nieważne, tylko dobrze podwiń gwinty najlepiej starymi dobrymi konopiami

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    fenix 2
    No temperatura napewno będzie przekraczać 60C,albo często będzie dokładnie tyle wynosić.Nadmienię że te poskrecane trojaki ocynkowane to pozostałosc po wczesniejszym piecu i po 7latach montując to w innym miejscu nie zauważyłem aby coś było z nimi nie tak.A woda przy starym piecu zagotowana była z 10razy
    Zagotowanie może nie wytrzymać PEX.
    A dla ocynku utrzymywanie przez długi czas temp. powyżej 60'C może być szkodliwe.
    Jeżeli masz nowy piec za sterownikiem to pewnie będzie palił na 50-60'C.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 17-12-2010 o 20:40
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  7. #47

    Domyślnie

    ale za nim się za to zabierzesz to wklej fotkę większej części tej twojej instalacji przy piecu, bo z tego co widzę to za dobrze to nie wygląda

  8. #48

    Domyślnie

    Dzięki za poradę.
    Będe musiał tak zrobic bo kapie cały czas zwłaszcza jak trochę przystygnie.Pytałem tu i tam i chyba znam powód takich lutów.Ano polutowałem to spoiwem do lutowanie elektroniki(inna mieszanka cyny z kalafonia niz ta do lutowania rur instalacyjnych )Taki zonk iteraz będę musiał przerabiać i to pewnie jutro.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Zagotowanie nie może nie wytrzymać PEX.
    A dla ocynku utrzymywanie przez długi czas temp. powyżej 60'C może być szkodliwe.
    Jeżeli masz nowy piec za sterownikiem to pewnie będzie palił na 50-60'C.
    uzasadnij dlaczego dla ocynku powyżej 60 jest szkodliwe

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Dzięki za poradę.
    Będe musiał tak zrobic bo kapie cały czas zwłaszcza jak trochę przystygnie.Pytałem tu i tam i chyba znam powód takich lutów.Ano polutowałem to spoiwem do lutowanie elektroniki(inna mieszanka cyny z kalafonia niz ta do lutowania rur instalacyjnych )Taki zonk iteraz będę musiał przerabiać i to pewnie jutro.
    brzuch mnie, boli śmiać się nie mogę, ale szczerość jest dużo warta, więc czekam na tą fotkę, a jakim palnikiem to lutowałeś pytam bo jak masz przyzwoity palnik to da się te złączki rozlutować i zrobić to odnowa, i oczywiście dlatego ci te złącza ciekły

  11. #51

    Domyślnie

    Instalacja w domu bez piwnic tak że kocioł stoi na poziomie innych pokoi.obydwie rurki zasilanie i powrót rozprowadzone dwiema nitkami na wysokosci 10-15cm nad poziomem podłogi,a iżeby jeszcze dołozyc to układ oczywiście zamkniety.
    Ostatnio edytowane przez turra1 ; 18-12-2010 o 11:02

  12. #52

    Domyślnie

    Nie wiem czy będę się bawił w poprawki bo to rozlutować wyczyscić,itd no a przede wszystkim spuscic 150l wody i po zalutowaniu i ponownym zalaniu znowu sie rozczarować-nie mam na to nerwów.Rurki juz się gwintują.No a palnik mam taki

  13. #53

    Domyślnie

    to gdzie jest umiejscowione naczynie membranowe (ten czerwony zbiornik) niema znaczenia, za to ważne jest by było jak najmniej kolanek bo to niepotrzebne opory, na naczyniu membranowym chyba jest zawór bezpieczeństwa (nie widać dokładnie na zięciu) upewnij się czy rurka przelewowa niema czasami zredukowanej średnicy bo to poważny błąd, jakiej średnicy są te rurki od pieca do zbiornika i nitek????? reszta jak na samoróbkę przejdzie

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Nie wiem czy będę się bawił w poprawki bo to rozlutować wyczyscić,itd no a przede wszystkim spuscic 150l wody i po zalutowaniu i ponownym zalaniu znowu sie rozczarować-nie mam na to nerwów.Rurki juz się gwintują.No a palnik mam taki
    dobry palnik ale jak wolisz to skręcić to niema sprawy

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    uzasadnij dlaczego dla ocynku powyżej 60 jest szkodliwe
    Według badań w temperaturze do 50stC cynk tworzy przyczepną warstwę, dającą dobrą ochronę metalu.
    W temperaturze powyżej 55stC warstwa cynku traci przyczepność a jej działanie ochronne słabnie.
    Dodatkowo powyżej 70stC następuje zmiana biegunowości pary Zn-Fe na niekorzyść żelaza.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Według badań w temperaturze do 50stC cynk tworzy przyczepną warstwę, dającą dobrą ochronę metalu.
    W temperaturze powyżej 55stC warstwa cynku traci przyczepność a jej działanie ochronne słabnie.
    Dodatkowo powyżej 70stC następuje zmiana biegunowości pary Zn-Fe na niekorzyść żelaza.
    o tym nie wiedziałem, dzięki za informację jak byś mógł podrzucić jakiś link na ten temat to bym był bardzo wdzięczny

  17. #57

    Domyślnie

    Dodatkowo powyżej 70stC następuje zmiana biegunowości pary Zn-Fe na niekorzyść żelaza.
    U mnie żelazo i cynk to porządne atomy.żelazo sie nie gniewa że ma niekorzyść powyzej 70'C.

  18. #58

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Bedzie???
    Musi.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #60

    Domyślnie

    Łatwiej i taniej można wykonać instalacje z bora, właściwie trudno coś zepsuć, instalacja miedziana jest jak dla mnie żywotniejsza, ale wymaga umiejętności lutowania.
    Czasem trzeba coś robić...

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony