dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 83
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkaszka Zobacz post
    Łatwiej i taniej można wykonać instalacje z bora, właściwie trudno coś zepsuć, instalacja miedziana jest jak dla mnie żywotniejsza, ale wymaga umiejętności lutowania.
    Jest żywotna jeżeli pracuje odpowiednich warunkach.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkaszka Zobacz post
    Łatwiej i taniej można wykonać instalacje z bora, właściwie trudno coś zepsuć, instalacja miedziana jest jak dla mnie żywotniejsza, ale wymaga umiejętności lutowania.
    kolejny rewelacyjny pomysł: kocioł na paliwo stałe podłączyć PP ...

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    kolejny rewelacyjny pomysł: kocioł na paliwo stałe podłączyć PP ...
    myślę że trzeba wypuścić tych "ekspertów" niech zobaczą co cię stanie w tej sytuacji, a potem tylko na posty o ratunek odpisywać czytajcie forum bo na pewno wiele razy to napisano że niewolno

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał turra1 Zobacz post
    Bedzie???
    A ja się tak z czystej ciekawości zapytam - po co tyle kolanek wstawiałeś jak mogłeś z pieca pojechać prosto w górę i na wysokości trójnika jednym kolanem 90* polecieć do tegoż trójnika - wcześniej go odpowiednio przekręcając?

  5. #65

    Domyślnie

    do chris_w
    A ja się tak z czystej ciekawości zapytam - po co tyle kolanek wstawiałeś jak mogłeś z pieca pojechać prosto w górę i na wysokości trójnika jednym kolanem 90* polecieć do tegoż trójnika - wcześniej go odpowiednio przekręcając?
    A w jaki to cudowny sposób można taki trójnik jak to nazywasz "odpowiednio przekręcić"jak od góry i od dołu wkrecony jest w instalacje i to 7 lat temu?na drodze rurki z jednym kolankiem ponadto stanęło by naczynie przeponowe(patrz zdjęcie).Nie chciałem wszystkiego porozkręcać i składac od nowa bo to musiało byc zrobione szybko (temperatura mocno ujemna była na zęwnątrz).A i jedno z tych "kolanek" to śrubunek.toby było tyle wyjasnien,ale jak co nie wiesz jeszcze to pytaj.
    Ostatnio edytowane przez turra1 ; 27-12-2010 o 15:58

  6. #66

    Domyślnie

    Mnie instalator powiedział, że w przypadku miedzi woda może mieć metaliczny smak. Rury plastikowe pokrywają się z kolei jakąś śliską mazią. I bądź tu mądry ..

    Swoją drogą - co to za maź?

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał una Zobacz post
    Mnie instalator powiedział, że w przypadku miedzi woda może mieć metaliczny smak. Rury plastikowe pokrywają się z kolei jakąś śliską mazią. I bądź tu mądry ..

    Swoją drogą - co to za maź?
    Chyba jakaś flora bakteryjna rozwija się na powierzchni wew. rury.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Chyba jakaś flora bakteryjna rozwija się na powierzchni wew. rury.
    zdarza się ale to zależy od wody nie od rury, dajcie wodą do zbadania w laboratorium, wodociągi miejskie lub sanepid takie badania wykonuje

  9. #69

    Domyślnie

    u nas będzie z wodociągu

  10. #70

    Domyślnie

    jak z wodociągu to nigdy nie spotkałem się z jakimiś śliskimi maziami wewnątrz rury, a co do tego metalicznego smaku z miedzi to najlepiej wyskocz do sąsiadki która ma instalację z miedzi i sama spróbuj jak smakuje, bo profesjonalny instalator nie powinien mówić w ten sposób gdyż smak jest indywidualnym odczuciem każdego człowieka, a jak nie umie wykonać instalacji z miedzi to wymyśla jakieś bzdury

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Isildur
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-432
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja polecam rury typu pexa firmy tece wytrzymują 120stopni i 16 atmosfer , łatwo się z nimi pracuje (jedynym mankamentem jest cenna cała instalacja wychodzi porównywalnie do instalacji miedzianej ) , znów kotłownie najlepiej robić miedzią , miedz jest solidna i estetyczna , a co do opini rozciekania się miedzi , według mnie są bezsensowne !

  12. #72

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja ale...panowie gdyby tak podsumować, ja za parę dni kładę tzn. hydraulik kładzie instalację w całym domu i zapytał jakie chcę mieć rury...czy mozna pokusić się o doradzenie mi jakiego materiału użyć, czy miedzi, czy tworzywa?...dom ogrzewany bedzie piecem jednofunkcyjnym na gaz jak i woda oczywiście, w domu podłogówka i w piwnicy grzejniki...proszę o poradę jak Wy byście teraz zrobili bazując na doswiadczeniach...dziękuję

  13. #73

    Domyślnie

    jak przeczytałeś cały temat o wiesz że niema nigdy jednoznacznej odpowiedzi, przy piecu gazowym możesz zastosować wszystko a co wybierzesz to twoja sprawa

  14. #74

    Domyślnie

    Dzięki..wiem, że co wybiorę to moja sprawa ale gdybyś mógł napisać co Ty byś wybrał na moim miejscu bazując na doświadczeniu to trochę by mi pomogło...Pozdro

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał orasje Zobacz post
    Dzięki..wiem, że co wybiorę to moja sprawa ale gdybyś mógł napisać co Ty byś wybrał na moim miejscu bazując na doświadczeniu to trochę by mi pomogło...Pozdro
    w domu tylko miedź, bo najstarsza i najbardziej sprawdzona, na pętle podłogówki kisan też już sporo czasu na rynku, a do ziemi PE

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał orasje Zobacz post
    Dzięki..wiem, że co wybiorę to moja sprawa ale gdybyś mógł napisać co Ty byś wybrał na moim miejscu bazując na doświadczeniu to trochę by mi pomogło...Pozdro
    wodociąg zewnętrzny - PE
    instalacja wodna wewnętrzna - PP i PP-stabi (cwu)
    kanaliza PCV
    c.o. - miedź
    podłogówka pex-al-pex lub pex-al-pert, ja wybrałem wavina, w grę wchodził też kan-therm
    rozdzielacze podłogówki- kan-therm

  17. #77

    Domyślnie

    OK, to już coś, teraz tylko zapytam hudraulika czy czuje się dobrze w tych technologiach i do roboty. Oczywiście jak radziliście z dala od chińszczyzny i supermarketów. Pozdrawiam

  18. #78

    Domyślnie

    z
    ...dym sie z kumina nie wracał, bo był w nim fajny cug.

  19. #79

    Domyślnie

    Pytanko takie odnośnie całej instalacji miedzianej ( bez podłogówki) jak prawidłowo powina wyglądać instalacja? gdzie prowadzić instalację miedzianą CO (tzn. jaka grubość styropianu na podłogę w przypadku miedzi, jak izolować, jaka grubość wylewki itp.)

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    jak przeczytałeś cały temat o wiesz że niema nigdy jednoznacznej odpowiedzi, przy piecu gazowym możesz zastosować wszystko a co wybierzesz to twoja sprawa
    mam w związku z tym pytanie:

    na dzień dzisiejszy planuję piec gazowy dwufunkcyjny, a dodatkowo zapobiegawczo w kotłowni mam przygotowany drugi komin do podłączenia pieca węglowego w przyszłości, gdyby były problemy z gazem lub ceną. Czy jeśli zrobię instalacje w całym domu z alupexa to będzie to błąd? Nie nadaje się do pieca na węgiel?

    Pozdrawiam

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony