dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czy "nawóz" od dzikich gołębi jest do czegoś dobry

    Dwa lata temu zagnieździła się taka fajna parka pod podbitką dachu.Szkoda mi było je wygonic-takie ładne,fajnie gruchały, mimo że obsry...ły ciągle kostkę,aż rozbryzgiwało się na podmurówce. Kostkę trzeba było czyścic co tydzień Karcherem. Parapety tez ciągle czyściłam, aż wreszcie powiedziałam dośc!!!! Podbitka się wygięła-od ich odchodów-teraz groziło to opadnięciem komuś z wysokości piętra na głowę , wcześniej było ich 2 szt teraz ok 9szt
    Własnie trwa wymiana powoli całej podbitki -ok15 m. Jak na razie mam ponad wiadro nawozu, a będą pewnie jeszcze 3 wiadra

    Więc pytanie do znawców : Czy można cos z tym zrobic, wykorzystac? Pod tuje, rośliny ogrodowe? Czy nie zawracac sobie tym głowy? Słyszałam że to jest bardzo dobry nawóz, tylko nieumiejetnie użyty-popali rośliny.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    1kg suchego pomiotu do 10l wody i niech się łannie rozpuści jako gnojowica ( warto dac dekiel bo pachnie intensywnie

    A potem, podlewać wokół roślin ( nie, na rosliny , tylko wokół), w stęzeniu wodnym 1 : 20, czyli na wiadro wody, kubek gnojowicy
    Cieplutko - hanka

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Haniu. Na Ciebie zawsze mozna liczyc.
    Czy to nadaje się do wszystkich roślin i np.różaneczników,magnolii, tuii itp.?
    Chociaż tyle będę miała po tych dzikich lokatorach, oprócz strat moralnych , brudnej kostki i kosztów wymiany podbitki. Szkoda mi ich, ale ma dłuższą metę za rok byłoby ich pewnie z 18 szt .

    A podlewac raz w tygodniu czy rozcieńczonym można do woli?

    Muszę znaleźc Twój watek, gdzieś pisałaś jak kupiłaś jakieś zamorki - różaneczniki chyba i pięknie Ci potem wyrosły - może to też po takiej miksturze?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Pomiot ptasi to nawóz wieloskładnikowy , z dużą ilością azotu, bo razem z g..., są siuśki, czylimoczik.
    Dlatego to dobry nawóz do wiosennego zasilania, bo powoduje dożywienie niezbędna do tworzenia listków i budowy łodyg.
    Ale...przenawożenie, to wypadnainie roślin zimą.
    Więc stsouj go ostrożnie, raz na tydzień ale zakończ podlewanie w połowie czerwca, by już nie "podpędzać" tworzenia zielonych częsci roślin.
    Właściwości odżywcze pomiotu, są przedstawione w tabelce ekoogrodnictwa , tu:
    http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogro...ożenie/Nawozy


    Tub w wersji suchej, ale przedsiewnie! :


    "Pomiot ptasi od kur zawiera przeciętnie 1,6% N; 1,5% P2O5 ; 0,8% K2O; 2,4% CaO i 0,7% MgO przy zawartości 56% wody, natomiast pochodzący od ptactwa wodnego (kaczki i gęsi) zawiera 0,5-1,0% N; 0,5-1,4% P2O5 ; 0,6-0,9% K2O; 0,8-1,6% CaO i 0,2-0,3% MgO przy zawartości 70% wody. Azot w pomiocie ptasim występuje w przeważającej części w formie kwasu moczowego, który szybko rozkłada się do amoniaku.

    Wysoka zawartość składników pokarmowych w pomiocie ptasim i specyficzne działanie azotu powoduje, że należy stosować go w dawkach 10-15 t/ha, pod te same rośliny i w takich samych terminach jak obornik."

    http://www.polifoska.pl/module-Publi...t_30.html.html

    Ach, ale masz fajnie, że gołąbki same nawóz ekologiczny robią, Aniu
    Cieplutko - hanka

  5. #5

    Domyślnie

    Tak sobie pomyslałam,że może z tego wyjśc coś dobrego.

    Ale zapewniam Ciebie, ze mycie kostki jest niezbyt przyjemne, a po zimie- koszmar. Już parę razy próbowałam,ale białe ciężko zmyc....

    Dopóki parka siedziała na świerku to było ok, ale jak wichura zruszyła podbitkę 2 lata temu- to się przeniosły.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Anulko, coś za coś
    Masz piekne turkawice ( symbol gruchających gołabków, to przecież znak miłości ), a na dodatek nawóz.
    Chętnie bym taką parkę przytuliła
    My mamy 3 stanowiska z karmnikami dla ptasząt, ale prócz ich miłego widoku i resztek ziarna, niewiele g...zalega na balkonie
    Ale...makolągwy mamy na fotkach
    Cieplutko - hanka

  7. #7

    Domyślnie

    Haniu - przyjedź i weź sobie wszystkie 9 szt. Zapraszam serdecznie.

    Nie wiem jak złapac, ale może coś wymyslisz.... Jeszcze są w gnieździe, powoli trwa wymiana - na razie może 1/4 zrobiona i idziemy w stronę gniazda.
    Nie wiem czy to są turkawice, ludzie starsi mówią na nie garłacze, mają takie grube brzuchy, chyba 2, może 3 razy większe od zwykłych gołębi.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    pomiot ptasi, to najostrzejszy z nawozów. Rozcieńcza się go 1 do 400. Na kilogram nawozu - 400litrów wody. Inaczej wypalisz wszystko

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko: jak długo ma się to moczyc i nabierac mocy "urzędowej" w tym wiadrze?

    I rozumiem,że inne nawozy juz nie są wskazane?
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał hanka55
    Anulko, coś za coś
    Masz piekne turkawice ( symbol gruchających gołabków, to przecież znak miłości ), a na dodatek nawóz.
    Chętnie bym taką parkę przytuliła
    My mamy 3 stanowiska z karmnikami dla ptasząt, ale prócz ich miłego widoku i resztek ziarna, niewiele g...zalega na balkonie
    Ale...makolągwy mamy na fotkach
    Ten symbol gołąbków-znak miłości - coś słyszałam na ten temat.... a od niedawna wiem,że powiększy nam się rodzinka....

    Jesteś pewna,że chcesz takie gołąbki? Musisz się przygotowac,że i Tobie może się powiększyc rodzinka...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    To zależy od temperatury. Zwykle fermentuje po 2 tygodniach
    A my...właśnie się zastanawiamy nad powiększaniem rodzinki
    Cieplutko - hanka

  12. #12

    Domyślnie

    To życzę powodzenia i trzymam kciuki.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Dziękuję Kochana
    Cieplutko - hanka

  14. #14

    Domyślnie

    To ja Ci dziękuję

    Jeszcze jedno: czy położenie obornika końskiego niezbyt grubo pod korę u magnolii nie popali korzeni?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    W ogległości 50 cm od pnia .
    Cieplutko - hanka

  16. #16

    Domyślnie

    Aha, dziękuję, czyli wszystko jasne- nie mogę kłaśc, bo 50 cm dalej jest juz trawnik.... moja magnolia ma 1,6 m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony