dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ma ktoś jakiś patent jak się ich pozbyć.

  2. #2

    Domyślnie

    Są takie pułapki. Skuteczne są zielone, chyba raid.
    Tamte, które ganiałam były jakieś zmutowane. Nie lubiły cukru tylko wodę - czajnik. Oraz siedziały w pralce, tam gdzie sie wsypuje proszek....

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakie mrówki. Jeżeli leśne - umyj wszystko domestosem, jeżeli faraonki..... nalezy polubić.

  4. #4

    Domyślnie

    Faraonki jak już się gdzieś zadomowią, to trzeba poczekać, aż same się wyprowadzą. Te owady mają głeboko w czterech literach wszelkie nakazy eksmisji.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie trzeba sie przyzwyczajac do faraonek - ja tak myslalam z rodzinka kilka dobrych lat - ale w tamtym roku pozbylismy sie ich definitywnie. Jest taki srodek chemiczny (zapomnialam jak sie nazywa - sprawdze i jutro dopisze) malutkie, przezroczyste plastikowe, plaskie pudeleczko z wezszym wejsciem od gory, na tasmie przylepnej. W pudeleczku sa rozowe granulki. Mrowki jak wyczaily ze to jest zabraly sie do wynoszenia jak glupie - zaniosly to co mozliwe do gniazdka i wtedy trucizna dopiero dziala. taka bomba z opoznionym zaplonem. Wszystki gniazda zostaly wytepione i do tej pory nawet nie widzialam kawalka mrowki .

  6. #6

    Domyślnie

    Ten srodek na mroweczki to FARATOX B.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    a ja nie pozwoliłam im sie zagoscic na dobre
    mam male dziecko wiec nie wchodziła w gre dezynsekcja (ktora polecam przy zaawansowanym stadku)
    ale sposobem podeszłam te potwory i poszły sobie w diabły...(lub do sąsiada-u mnie to to samo akurat
    raid
    i zaatakowac trzeba gniazdko
    wybic zolnierzykow
    maciora zostanie (lub kilka)
    i wtedy ją...no wiesz
    takie małe a takie niesympatyczne w sumie

    lej raidem tam skad wychodza.opryskaj wszystkie sciezki.
    do skutku.
    tak jest



  8. #8

    Domyślnie

    Mrówki jak pszczoły, mają swoją królową. Farantox powoduje, że staje się ona bezpłodna. Bez unieszkodliwienia królowej, trudno mrówki zwalczyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Podobno faraonki bardzo lubią świerzo-gotowane żółtko z jaja kurzego i świerze surowe mięso. Jak zostawisz te produkty w pobliżu ich zakwaterowania, to powinny się ucieszyć i zrobić zbiorową ucztę. Inna sprawa to, faraonki mają wytyczone drogi po których kursują. Jeżeli ktoś taką drogę im zatrze, czują się zagubione.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Gdzie w Warszawie mozna kupić Faratox B

  11. #11
    Guest

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Ja juz nie mam faraonek od kilku lat - a mieszkam w bloku gdzie tego dziadostwa jest pod dostatkiem
    Kupiłam w chemicznym takie zielone płytki niemieckie(pudełko żółto-biało-czerwone z mrówką )
    1-łazienka, 2-kuchnia, 3-bliskość rur
    Wymieniam je 2 w roku i mam spokuj! Polecam!

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bzyx1

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Faraonek się nie pozbędziesz, bo w odróżnieniu od innych mrówek do kopulacji nie potrzebują innych mrowisk.
    Na tym możesz jeszcze zarobić Nie dużo, ale kilkadziesiąt złotych. Interesuję się mrówkami i odkupię od ciebie kilka złapanych osobników. Jak ktoś zainteresowany to pisać [email protected]

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    dzięki.Kupiłem właśnie na Allegro ten preparat. Bo mnie wyłażą w róznych miejscach, ale to chyba nie faraonki. Maszeruja pod panelami. I raz są w łóżku, raz koło pralki, a raz jeszcze gdzie indziej,. Kumpel mi jeszcze doradził żeby zlikwidować zbutwiałe drzewa spod okna jeżeli są. On wojował, wojował, w końcu usunął drzewo i ma spokój.

  15. #15

    Domyślnie

    Faraonek można się skutecznie pozbyć, innych mrówek też.
    Sprawdzone przez 10 lat mieszkania w bloku, zawsze działało bez zarzutu, bardzo skuteczne - płytka globol. Świetny natychmiastowy efekt, trzeba położyć gdzieś na meblech na górze pod sufitem albo na podłodze ale uwaga przez pierwsze dni jest bardzo intensywny zapach, więc pewnie jest bardzo "chemiczne", uwaga przy małych dzieciach, lepiej częściej wietrzyć i dać na górę, żeby nie dopuścić do kontaktu dziecka z płytką.

    Polecam, działa też na zwykłe mrówki które przychodził z donic z balkonu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony