dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Temat: Strop drewniany

Domyślnie Strop drewniany

Czy strop drewniany nadaje sie na poddasze użytkowe czy raczej trzeba stosować teriwe czy strop betonowy lany??

Domyślnie

Nadaje się, ale dobrze wykonany coby nie skrzypiał po paru latach.

3. Ściany działowe murowane cz. I Czy po izolacji ze styropianu można chodzić? Poradnik Płytki podłogowe jak drewno lub kamień. Płytki ceramiczne udające inne materiały Schody zewnętrzne do domu. Co zamiast schodów żelbetowych?

Domyślnie

Też się nad nim zastanawiam(już jestem pewien,że taki będzie ) ze względów kosztowych,tym bardziej,że mam parterówkę z możliwością zagospodarowania poddasza a w projekcie mam terrivę .Przy okazji pytanie,kto może przeprojektować taki strop i czy "normalny" architekt potrafi czy trzeba poważnego konskruktora do tego ?
    Może ktoś ma namiary na dobrego wykonawcę właśnie takich stropów.
    labas1-u was na Podhalu pewnie taką ekipę by się znalazło

Domyślnie

Cytat Napisał wilmax
    Też się nad nim zastanawiam(już jestem pewien,że taki będzie ) ze względów kosztowych,tym bardziej,że mam parterówkę z możliwością zagospodarowania poddasza a w projekcie mam terrivę .Przy okazji pytanie,kto może przeprojektować taki strop i czy "normalny" architekt potrafi czy trzeba poważnego konskruktora do tego ?
    Zmiany dokonuje konstruktor.
    U nas w każdej chałupie fachowiec.
    Panocku syćko umim zrobić.
    Wystrzegaj się młodych i gniewnych.
    Szukaj w Łapszach, dobra ekipa - nie mam namiarów.

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie

Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał wilmax
    Zmiany dokonuje konstruktor.
    U nas w każdej chałupie fachowiec.
    Panocku syćko umim zrobić.
    i "starych" bo to piasek i wapno a pod spodem sloma
    Pragnę wszystkich przeprosić. Usuwam się z forum Muratordom. Jestem w trakcie kasowania wszystkich swoich postów. Aż dojdę do "ziro"

FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie

Cytat Napisał wilmax
    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał wilmax
    i "starych" bo to piasek i wapno a pod spodem sloma
    Znam Jaśka z Jurgowa,gość po pięćdziesiątce ale sam dla siebie chałpę z bala wystawił,że szok
    to po co szukasz namiarow skoro masz Jaśka z J.
    Pragnę wszystkich przeprosić. Usuwam się z forum Muratordom. Jestem w trakcie kasowania wszystkich swoich postów. Aż dojdę do "ziro"

Domyślnie

Cytat Napisał FlashBack
    Pewnie teraz ma sianokosy

Domyślnie

Cytat Napisał FlashBack
    Nie napisałem,że mam tylko,że znam a to jest wieeelka różnica
    Cytat Napisał wilmax
    Znam Jaśka z Jurgowa,gość po pięćdziesiątce ale sam dla siebie chałpę z bala wystawił,że szok
    Czyli czytamy ze zrozumieniem

Jaśko wybudował tylko sobie i nie ma zamiaru budować komuś i tyle.
    A znam,bo jeżdżę na wypady do Jurgowa i mieszkam u p.Chowańców

Ale to jest temat "Strop drewniany" i przy tym temacie pozostańmy.

Domyślnie

a ja znalazłam projekt parterowki ze stropem drewnianym a dokladnie jest napisane...w projekcie przewidziano konstrukcje dachu w oparciu o kratownice do ktorych przymocowany jest sufit. Widziałam ten strop u innych forumowiczow i wyglada mi na solidny bo cos tam jeszcze wzmacniali. I dlatego przyszedł mi do głowy pomysl aby zrobic poddasze uzytkowe ale oparte na tym stropie jak w projekcie - po prostu podniesc wysokosc domu i zostawic na pozniej poddasze a narazie miec parterowke. Ale przygotowac sobie poddasze na przyszlosc.
    Wiec radzicie, ze taki strop sie nadaje? To dobre info...
    piszcie co uwazacie o takim stropie.

Domyślnie

Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym i mam w planie strop drewniany oparty na belkach stropowych. Współczuję wielu różnych komentarzy ale niestety w naszym kraju przyjęty jest strop betonowy a jak chcesz mieć coś innego to niestety czeka cię wielka przeprawa z tymi mądrusiami co nie wiedzą nawet jak to wygląda a komentują.Powodzenia

Domyślnie

Hejka ja mam strop drewniany w Idalii,powiekszylem troche przekroj belek stropowych i w miedzy nie dalem welne 20 i od gory nabilem plyte osb 22,miadzy belke a plyte dalem podklad z takiej pianogomy(czy jakos tak)zeby wypoziomowac podloge i ja wygluszyc.Na te plyty dam wykladzine dywanowa,po zaadaptowaniu poddasza wyszedl mi pokoj ok.27mkw,dalem w dach dwa okna i jest git room,oprocz tego zostalo jescze dosc sporo strychu.Jedna uwaga wykonawcy niech sie postaraja o dobre laczenia plyt gk,zeby pozniej nie wychodzily spekania.

FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie

strop drewniany dobra sprawa, choc wole cale domy z drewienka.
    Cytat Napisał heniecki
    Jedna uwaga wykonawcy niech sie postaraja o dobre laczenia plyt gk,zeby pozniej nie wychodzily spekania.
    a co to, ma wspolnego z pekaniem?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

Cytat Napisał anetakap
    Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym i mam w planie strop drewniany oparty na belkach stropowych. Współczuję wielu różnych komentarzy ale niestety w naszym kraju przyjęty jest strop betonowy a jak chcesz mieć coś innego to niestety czeka cię wielka przeprawa z tymi mądrusiami co nie wiedzą nawet jak to wygląda a komentują.Powodzenia
    o co Ci chodzi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie

Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał FlashBack
    chcial sie chlopak zareklamowac

Domyślnie

Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał labas1
    Cytat Napisał FlashBack
    chcial sie chlopak zareklamowac
    Widzę,że osoby z Elity Forum mają problemy ze zrozumieniem tekstu I co tu dużo wymagać...
    FlashBack-po raz kolejny powtarzam,że znam a nie mam !!!
    I poszukuję wykonawcy stropu drewnianego !!! Dotarło czy jesteś jeszcze wczorajszy ??Może wymagasz przeliterowania albo faktycznie jak w swoim podpisie nie znasz się i za bardzo zarobiony jesteś. .
    I proszę Cię,jeśli nie masz nic do dodania w temacie Strop drewniany to nie produkuj się.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

a mi się wydawało, że to tylko warszafka się aż tak napina

a jak Kolego szukasz wykonawcy, to nie w tym dziale
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Domyślnie

Do flaschback chodzi o to ze jak sie ta sprawe oleja to plyty w tych miejscach czyli laczeniach popekaja, nie ma bata zeby bylo inaczej.U mnie w salonie w jednym miejscu wlasnie tak wyszlo, szerokosc pomieszczenia ponad 5m i dosc spore obciazenia,ja waze ok120kilo no i graty na podlodze na poddaszu.Poprostu strop pracuje.

Domyślnie

Cytat Napisał heniecki
    Do flaschback chodzi o to ze jak sie ta sprawe oleja to plyty w tych miejscach czyli laczeniach popekaja, nie ma bata zeby bylo inaczej.U mnie w salonie w jednym miejscu wlasnie tak wyszlo, szerokosc pomieszczenia ponad 5m i dosc spore obciazenia,ja waze ok120kilo no i graty na podlodze na poddaszu.Poprostu strop pracuje.

Domyślnie Re: Strop drewniany

Cytat Napisał Szelma29
    Czy strop drewniany nadaje sie na poddasze użytkowe czy raczej trzeba stosować teriwe czy strop betonowy lany??
    Oczywiście, że się nadaje. My mamy projekt indywidualny i sami wybraliśmy właśnie taki strop.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia