dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Tanio ma być czyli rób w/g projektu ( teriva),
    bo zmiana na drewniany może się okazać droższa .
    U konstruktora za kilka wyliczeń i zmian w projekcie zapłacisz ( najmniej) pare stów. (dla niego to nie problem a klient " nasz Pan ").
    Schody zaczną się przy wykonastwie i póżniejszym użytkowaniu.
    Do skrzypienia podłogi, pęknięć na suficie itp.musisz się już dzisiaj pogodzić bo taki urok podłogi na stropie drewnianym.

    A na końcu przyjedzie Janek z Frankiem zrobić swoje
    fachowo jak to potrafią " górale"
    (dobry goral-cieśla to nie każdy kto się urodzil na podchalu tak jak nie każdy marynarz co się urodził na wybrzeżu)
    Czasami pozostaje na naprawe gwarancyjną czekać 2 lata. ( brak kontaktu lub są tak zarobieni że czasu nie mają)
    A potem szukaj wiatru w polu ( a właściwie w górach).
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  2. #22

    Domyślnie

    [quote="mariankossy"]

    (dobry goral-cieśla to nie każdy kto się urodzil na podchalu tak jak nie każdy marynarz co się urodził na wybrzeżu)
    quote="mariankossy"]

    Nie wyobrażam sobie górala-cieśli urodzonego w Warszawie, chyba że chodzi o gorola.

  3. #23

    Domyślnie

    Są partacze cieśle z gór co za renome mają tylko to że mieszkają na podchalu ( i ludzie wierzą , że jak góral zrobi to musi by dobrze wykonane)
    U mojej sąsiadki górale spierniczyli dom ( w stylu góralskim) a na poprawki czekała od wiosny 2006 ( przeciekające kominy i balkon)
    ... i się nie doczekała

    Wzięła ludzi na miejscu, teraz ( w zeszły) piątek skończyli izolacje balkonu.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Tanio ma być czyli rób w/g projektu ( teriva),
    bo zmiana na drewniany może się okazać droższa .
    U konstruktora za kilka wyliczeń i zmian w projekcie zapłacisz ( najmniej) pare stów. (dla niego to nie problem a klient " nasz Pan ").
    Schody zaczną się przy wykonastwie i póżniejszym użytkowaniu.
    Do skrzypienia podłogi, pęknięć na suficie itp.musisz się już dzisiaj pogodzić bo taki urok podłogi na stropie drewnianym.
    Jeśli jest poddasze nieużytkowe lub kiedyś w dalekiej przyszłości będzie użytkowe to nie ma problemu skrzypienia podłogi czy pękania sufitu.Dlatego u mnie będzie drewniany Odżałuję parę stówek na przeprojektowanie
    Moim zdaniem suma sumarum wyjdzie znacznie taniej i łatwiej niż teriva.
    A górali do stropu będe szukał w Łapszach

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Są partacze cieśle z gór co za renome mają tylko to że mieszkają na podchalu ( i ludzie wierzą , że jak góral zrobi to musi by dobrze wykonane)
    U mojej sąsiadki górale spierniczyli dom ( w stylu góralskim) .
    Masz rację, są dobre ekipy ale i jest od cholery papraków którzy żerują na tych dobrych, a opinia idzie w świat.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetakap
    Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym i mam w planie strop drewniany oparty na belkach stropowych. Współczuję wielu różnych komentarzy ale niestety w naszym kraju przyjęty jest strop betonowy a jak chcesz mieć coś innego to niestety czeka cię wielka przeprawa z tymi mądrusiami co nie wiedzą nawet jak to wygląda a komentują.Powodzenia

    Mam i użytkuję strop drewniany (a nie planuję) i też uważam, że strop betonowy jest lepszy od drewnianego, choć nie pod każdym względem.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Mieszkałem przez dwa lata w domu z drewnianym stropem. Dla mnie to była podłoga (mieszkałem na górze), a i tak dźwięki z dołu były uciążliwe. Nie zdecydował bym się na strop drewniany jeśli na górze miały by być pokoje mieszkalne.
    Jest jeszcze jedna kwestia - taki drewniany strop pali się jak pudełko zapałek!
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony