dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Scieżki z betonu wylewanego w grunt -robił ktos ?

    Witam

    Mam taki pomysł - Rozrobic beton w betoniarce (ew.dodać barwnik do betonu jeśli to ma sens) w ziemi kopać nieregularne kształty mniej wiecej 70x70cm i głębokosci tak ze 25-30cm i wlewać w to beton równając powierzchnię albo robiąc jakiś wzorekna przyklad kładac starą szmate na swieży beton i tak po kolei tworzyc ściezkę imitująca kamienne płyty oczywiscie do prawdziwych kamieni będzie jej daleko jednak cenowo wyjdzie prawie za darmo .Zadne to odkrycie Ameryki ten mój pomysł jednak na forum nie znalazłem żadnych zdjec ani osób chwalących sie takim rozwiązaniem ,więc czekam na opinie .Myśle ze za kwotę kilkuset zł można zrobić całkiem pokaźną scieżkę zwłaszcza ze piach został po budowie . Kamienne płyty kosztują majątek wiec tego nie biorę pod uwagę .
    Jak myslicie ma to sens ??

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cześć, może ja z innej beczki. U nas został piach, cement, żwir i bele, w związku z brakiem kasy na polbruk do garażu i ścieżkę do domu zrobiłam sama i tak:
    ścieżka do domu: wykorytowałam, zwałowałam, w odległości między sobą ok 70 cm poukładałam po dwie zaimpregnowane 50 cm bele, wszystko obsypałam piachem, zwałowałam, wysypałam kamienie, zwałowałam, zrobiłam suchy beton lekko posypałam i jest ok.
    podjazd prawie tak zamo tylko bez bel

    Muszę powiedzieć że wyszło bardzo fajnie, jutro zaczynam eksperymentować ze ścieżkami

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Cześć, może ja z innej beczki. U nas został piach, cement, żwir i bele, w związku z brakiem kasy na polbruk do garażu i ścieżkę do domu zrobiłam sama i tak:
    ścieżka do domu: wykorytowałam, zwałowałam, w odległości między sobą ok 70 cm poukładałam po dwie zaimpregnowane 50 cm bele, wszystko obsypałam piachem, zwałowałam, wysypałam kamienie, zwałowałam, zrobiłam suchy beton lekko posypałam i jest ok.
    podjazd prawie tak zamo tylko bez bel

    Muszę powiedzieć że wyszło bardzo fajnie, jutro zaczynam eksperymentować ze ścieżkami

    Pozdrawiam
    zrobiłaś to własnoręcznie ?
    BOHO
    Warszawa

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Tak, wiem że to może śmieszyć ale ja silna baba jestem a do tego uparta


    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Scieżki z betonu wylewanego w grunt -robił ktos ?

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Mam taki pomysł - Rozrobic beton w betoniarce (ew.dodać barwnik do betonu jeśli to ma sens) w ziemi kopać nieregularne kształty mniej wiecej 70x70cm i głębokosci tak ze 25-30cm i wlewać w to beton równając powierzchnię albo robiąc jakiś wzorekna przyklad kładac starą szmate na swieży beton i tak po kolei tworzyc ściezkę imitująca kamienne płyty oczywiscie do prawdziwych kamieni będzie jej daleko jednak cenowo wyjdzie prawie za darmo .Zadne to odkrycie Ameryki ten mój pomysł jednak na forum nie znalazłem żadnych zdjec ani osób chwalących sie takim rozwiązaniem ,więc czekam na opinie .Myśle ze za kwotę kilkuset zł można zrobić całkiem pokaźną scieżkę zwłaszcza ze piach został po budowie . Kamienne płyty kosztują majątek wiec tego nie biorę pod uwagę .
    Jak myslicie ma to sens ??
    U dziadków tak alejki dookoła domu były robione.
    Jednak musisz brać pod uwgę objętość betoniarki. Na ile Ci starczy jeden zrzut i ile razy będziesz musiał oblecieć, aby zrobić całą alejkę.

    I trzeba będzie się zastanowić nad jakimś albo zabezpieczeniem tego betonu albo jego lepszej odmianie, coby z czasem się nie rozpadł pod wpływem działania natury.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    damimax

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Cześć, może ja z innej beczki. U nas został piach, cement, żwir i bele, w związku z brakiem kasy na polbruk do garażu i ścieżkę do domu zrobiłam sama i tak:
    ścieżka do domu: wykorytowałam, zwałowałam, w odległości między sobą ok 70 cm poukładałam po dwie zaimpregnowane 50 cm bele, wszystko obsypałam piachem, zwałowałam, wysypałam kamienie, zwałowałam, zrobiłam suchy beton lekko posypałam i jest ok.
    podjazd prawie tak zamo tylko bez bel

    Muszę powiedzieć że wyszło bardzo fajnie, jutro zaczynam eksperymentować ze ścieżkami

    Pozdrawiam
    Hej, czy masz może jakieś fotki? Bardzo mnie zaciekawiłaś!

  7. #7

    Domyślnie Re: Scieżki z betonu wylewanego w grunt -robił ktos ?

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Mam taki pomysł - Rozrobic beton w betoniarce (ew.dodać barwnik do betonu jeśli to ma sens) w ziemi kopać nieregularne kształty mniej wiecej 70x70cm i głębokosci tak ze 25-30cm i wlewać w to beton równając powierzchnię albo robiąc jakiś wzorekna przyklad kładac starą szmate na swieży beton i tak po kolei tworzyc ściezkę imitująca kamienne płyty oczywiscie do prawdziwych kamieni będzie jej daleko jednak cenowo wyjdzie prawie za darmo .Zadne to odkrycie Ameryki ten mój pomysł jednak na forum nie znalazłem żadnych zdjec ani osób chwalących sie takim rozwiązaniem ,więc czekam na opinie .Myśle ze za kwotę kilkuset zł można zrobić całkiem pokaźną scieżkę zwłaszcza ze piach został po budowie . Kamienne płyty kosztują majątek wiec tego nie biorę pod uwagę .
    Jak myslicie ma to sens ??
    U dziadków tak alejki dookoła domu były robione.
    Jednak musisz brać pod uwgę objętość betoniarki. Na ile Ci starczy jeden zrzut i ile razy będziesz musiał oblecieć, aby zrobić całą alejkę.

    I trzeba będzie się zastanowić nad jakimś albo zabezpieczeniem tego betonu albo jego lepszej odmianie, coby z czasem się nie rozpadł pod wpływem działania natury.
    Witam

    Jeśli chodzi o objętosc betoniarki to raczej nie ma to dla mnie znaczenia .Nawet jak starczy na dwa placki (chce aby to wyglądało jak kamienie rozłozone co kilkadziesiąt centymetrów ) wiec nie zależy mi na czasie .Ot w wolnej chwili rozrobic jedną czy dwie betoniarki , wykopać doly o nieregularnych bokach i wlać beton ......i tak przeć do przodu
    A trwalosć ...no własnie na ile moze wystarczyc taka scieżka ? Bo jak po 2-3 latach sie rozsypie to bez sensu ,jak na 10-15 lat starczy to by bylo ok.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    możesz jeszcze zrobić inaczej. Są do kupienia takie plastikowe foremki. Wlewasz w nie beton, on stygnie, wyciągasz i masz ładną kostkę chodnikową. Kształt regularny na całości chodniczka.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sa też foremki oddające łamane płyty kamienia

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Zrobiłem kawałek ścieżki przy użyciu takich foremek. Nie podobało mi się to, zerwałem i położyłem piaskowiec.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Tak, wiem że to może śmieszyć ale ja silna baba jestem a do tego uparta


    Pozdrawiam
    nieźle

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Mam taką formę co zwie się "kocie łby", sąsiad zrobił z tego ścieżkę - nawet niegłupio wygląda tylko tak "uporządkowanie" wybiera się grunt w/g obrysu formy, wlewa gęsty zabarwiony beton i na kilkanaście minut wciska tę formę; to wszystko Osobiście myślałam nad zrobieniem nieregularnego dołka w ziemi, wyłożeniu go miękką folią, w to kawałek siatki zbrojeniowej i zalać zabarwionym betonem. Po zastygnięciu odwrócić i powinna wyjść imitacja kamienia - przynajmniej teoretycznie
    gotowe formy

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Zdjęcia wkleję jutro
    a co do form jutro spróbuję zrobić taki kamyczek


    pozdawiam

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał kotek999
    Tak, wiem że to może śmieszyć ale ja silna baba jestem a do tego uparta


    Pozdrawiam
    Też tak mam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony