dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Otwor a brama garazowa (rys)

    Poradzcie prosze, mam otwor 5,12 m. Brama segmentowa ma miec 5 m. Jestem na etapie ocieplenia (styr. 15 cm). Jakiej szerokosci nalezaloby dac czesci zaznaczone na zielono na obrazku ponizej aby po montazu bramy bylo dobrze.
    Dziekuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Bramę musisz zamówić na szerokość otworu w stanie surowym , bo nie da rady zamontować prowadnic do styropianu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cos mi sie wydaje, ze nie do konca masz racje (nie mowie o mocowaniu prowadnic do styropianu). Zgodze sie, ze tak jest najlatwiej. Jednak otwor mam 5,12m, a standardowa brama to 5 m. Ale dobrze - otwor 5 m - jakiej szerokosci dawaliscie zielone czesci (rys.)

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A co radzi przyszły producent Twojej bramy??

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem rysunek.. niebieski to mur, czerwony styropian 15cm a zielony to też styropian? Chodzi Ci o ocieplenie ościeżnicy czy o dopracowanie (zwężenie) otworu aby pasował pod bramę 5m?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy mam rację, ale chciałam zrobić podobnie to znaczy zwęzić otwór styropianem , żeby zrobić wymiar standardowy i w firmie sprzedającej bramy Normstahla, Krispolu i Nowofermu właśnie tak mi to uzasadniono. Miałam otwór 4.83 m i chciałam standard 4.75 albo 5.0 i mam 5.0,(będzie bardziej zachodzić po bokach). Właściwie to nie wiem czemu to zielone rysujesz przed murem, a nie w świetle otworu , chyba nie rozumiem twojego rysunku , a przez to być może i pytania.

  7. #7

    Domyślnie

    bramę się montuje wewnątz garażu na ścianie a nie w świetle otworu....
    tak więc zwężając samym styropianem możesz niewiele zdziałać, bo może się okazać, że nie będą mieli jej jak osadzić...
    nsjlepiej zaprociś kogoś z firmy zajmującej się bramami na pomiar i wtedy się wszystkiego dowiesz...
    Wszystko w powijakach...

  8. #8

    Domyślnie Re: Otwor a brama garazowa (rys)

    Cytat Napisał czopuch
    Poradzcie prosze, mam otwor 5,12 m. Brama segmentowa ma miec 5 m. Jestem na etapie ocieplenia (styr. 15 cm). Jakiej szerokosci nalezaloby dac czesci zaznaczone na zielono na obrazku ponizej aby po montazu bramy bylo dobrze.
    Dziekuje za pomoc.
    Tutaj kluczowa jest szerokość otworu w murze - czyli 5,12 - i Twoja brama musi być szersza niż ten otwór - bo prowadnice bramy mocujesz do muru!!. Zawężanie otworu styropianem nic Ci nie da.
    Ja np. mam otwór 4,60, a rozmiar bramy 4,75.
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  9. #9

    Domyślnie

    Święta racja Savik i badboyryba-M05aL. Trza ich słuchać. Co prawda brama ma niewielką regulację jeżeli chodzi o szerokość, ale nie 12cm.
    Ja radzę podczas zamawiania niech opomiarowanie zrobi ktoś z ekipy montażowej, aby później nie było pretensji.
    GG 2971919

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar telmunia
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    Mieliśmy u siebie ten sam problem. Otwór 512cm, a zamówiniona brama Normstahla 500cm. Tak, jak powiedzieli przedmówcy pozostaje tylko zawęzić otwór do 500cm, inaczej monteży nie zamontują bramy. Tak przynajmniej jest w przypadku bramy tego producenta. Obłożenie styropianem wnętrza otworu nic ci niestety nie da. W moim dzienniku możesz zobaczyć jak to wyglądało u mnie przed i po montażu.

  11. #11

    Domyślnie

    A jednak jest wyjscie:
    1. Brama hormann 5500 docieta na wymiar
    2. Normstahl 5000 (slupki stalowe tworzace odpowiednia konstrukcje)
    A styropianem oklejony glef i zasloniete 6 cm dziury.

    Ma moze ktos takie rozwiazania?
    Dziekuje za dyskusje?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    A jednak jes wyjscie:
    1. Brama hormann 5500 docieta na wymiar
    2. Normstahl 5000 (slupki stalowe tworzace odpowiednia konstrukcje)
    A styropianem oklejony glef i zasloniete 6 cm dziury.

    Ma moze ktos takie rozwiazania?
    Dziekuje za dyskusje?
    Oba rozwiązania poprawne. Opcja nr 2 wydaje mi się tańsza i mniej pracochłonna.
    GG 2971919

  13. #13

    Domyślnie

    też obstawiałbym rozwiązanie nr 2.

    ps. a gdzie kupujesz bramę?

  14. #14

    Domyślnie

    a po co obcinać tą bramę 5,5m ???? nie trzeba przecież.... będzie po prostu mocniej zachodzić....
    Wszystko w powijakach...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    zamów pomiar bramy i zobaczysz co powiedzą...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    A jednak jest wyjscie:
    1. Brama hormann 5500 docieta na wymiar
    2. Normstahl 5000 (slupki stalowe tworzace odpowiednia konstrukcje)
    A styropianem oklejony glef i zasloniete 6 cm dziury.

    Ma moze ktos takie rozwiazania?
    Dziekuje za dyskusje?
    A po co aż tak kombinować?? Czy brama 5500 nie zmieści Ci się pomiędzy ścianami??
    Sprzedam bloczki fundamentowe.

  17. #17

    Domyślnie

    czopuch, ściągnij sobie z netu instrukcję bramy, sprawdź wymiary standartowej, dobierz naj odpowiednią i pomyśl nad mocowaniem. Z tego co piszesz brakuje po 6 cm z każdej strony. Można dać solidne kątowniki i będzie się trzymać. Robiłem tak przy Hormanie. Jest kilka sposobów mocowania w zależności od producenta. Nie licz za bardzo na "cenne rady" monterów-pójdą po najmniejsze linii oporu.
    Poza tym staraj się "zabrać" jak najmniej ze światła wjazdu. Przy dwóch autach średniej klasy każdy centymetr będzie na wagę złota

  18. #18

    Domyślnie

    Dziekuje wam za rady. Spotkalem sie z instalatorem i chlop powiedzial o montazu na dyble zdaje sie zewnetrzne. Powiedzial, ze otwor obrabiac na 5 m (i tu chyba sie chlopina pomylil, obrobie na 4,94) i nie bedzie problemu z pozniejszym wstawieniem.

    Dziekuje wszystkim za rady.

  19. #19

    Domyślnie

    ja mam podobny problem. Otwór ma 495 cm czy można na nim zamontować bramę 500. Jeden fachowiec od bram mówił, ze nie ma problemu a drugi że trzeba wycinać ścianę . Kogo słuchać. Czy tego pierwszego tylko nie wiem jak będzie z uszczelką czy nie będzie mi zaciekać. Czy ktoś miał podobny problem

  20. #20

    Domyślnie

    jotem-jak segmentowa to można. Przede wszystkim słuchaj się swojego rozumu!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony