dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Sufit podwieszany z podświetleniem - Jak zrobić ?

    Witam

    Zaczynam powoli wykańczanie mieszkania i interesuje mnie jak najlepiej zrobić sufit podwieszany tego typu co na zdjęciu:



    Interesuje mnie jak zrobić najlepiej podwieszenie sufitu oraz zrobić krawędź boczną?

    Czym najlepiej podświetlić? Myślałem o diodach SMD na taśmie, ale chce tez by dało sie ściemniać takie podświetlenie wiec na zasilaczu 12v chyba nie da zrobić...

    Jak najlepiej umocować oświetlenie by światło dobrze sie rozchodziło?

    Widział ktoś moze w necie jakies tutoriale albo wskazówki ?

    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar reniaS
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Podciagam temat, bo półke już mam zrobiona i czekam mnie temat światła na półce.
    pozdrowionka ............ Renata
    Retro....dziennik
    Komentarze

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,
    odgrzewam kotleta...
    Czy ktoś ma moze instrukcje, jak zrobić taki podwieszany sufit, jak na pierwszym zdjęciu...??
    Te wszystkie późniejsze linki dotyczą całego podwieszanego sufitu a mi chodzi tylko o zrobienie takiej półeczki na diody LED..
    Prośba o instrukcje jak to wykonać

  6. #6

    Domyślnie

    Szukać, szukać, szukać! Nie znajdziesz - dopiero pytać.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ukcja-do-oceny

  7. #7

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...Atrze-do-oceny.

    dawno tutaj nie zaglądałem, jak by ktos szukał odpowiedzi na to pytanie zapraszam do mojego posta j.w.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zrobiłbym to tak:
    Niezbędne narzędzia - poziomica, wiertarka, drabina ew stołek, wkretarka, młotek i przecinak dla hardkorowców, szlifierka kątowe (nożyce do metalu)
    Potrzebne materiały profile do GK CD i UD (ilość zależy od wymiarów połki), wkręty najlepiej NIE szybkiego montażu(ale o tym dalej), wkręty do profilu tzw. żuki, płyta GK (jeżeli to ma być w łazience to koniecznie zielona, przewód DYp 2 x 1 - wystarczy na luzaka, jakaś zaprawa do zaszpachlowania dziur i połączeń GK, gładź, wyłącznik prądowy ( światła)


    1. Kupiłbym profile prześcienne do GK ( 30 mm wystarczy )

    Teraz myślami cofamy się do czasow podstawówki i przypominamy sobie jak przy uzyciu zapałek i plasteliny tworzyło sześcian ( ja jeszcze tworzyłem).

    2. Odmierzyłbym od sufitu jakąś odległość - ta odległość zależy od tego jaką poświatę chcemy mieć - myślę, że dla delikatnego efektu wystarczy 8 do 10 cm
    3. Ustaliłbym jakieś szerokości ma być półka - ile ma wystawać ze ściany

    Tutaj niezbędny może się okazać kawałek twardego kartonu - żeby przylożyć sobie do ściany i zobaczyć czy taka szerokość i takie opuszczenie wystarczy

    3. Doprowadzamy prąd wykuwany przecinakiem bruzdę ew. szlifierka kątowa dwie tarcze i pojechali
    4. w wykutej brużdzie układamy przewód - pamiętaj o tym, że musi być źródło prądu tj. wykuta bruzda do puszki i do wyłącznika.

    UWAGA - jeżeli masz taką możliwość to nie musisz kuć w półce - przewod może swobodnie leżeć na konstrukcji z z profili.
    5. Wchodzimy na drabinę i przykładamy profil przyścienny - najlepiej taki z dziurami lub wywiercamy je wcześniej i przy uzyciu wiertarki i wkrętów przymocowujemy go do ściany (nieodzownym narzędzie - POZIOMICA)
    Dlaczego nie wkręty SM - czasem trzeba coś poprawić i abyt te wkręty wyciągnąć ze ściany - droga przez mękę)
    Na ścianie tworzysz prostokąt - chyba, że chcesz mieć owalne rogi wtedy więcej zabawy z nacinaniem profili
    jak już przywierci się do ściany profile to kolejne po prostu wkładasz w nie i przykręcasz wkrętami typu żuk czy żółw - takie krótkie
    nie mart sie jak konstrukcja nie będzie zbyt stabilna - całą stabilność da płyta
    Przykręcasz płytę i od dołu i od góry - żeby łatwo było zbierać kurz. dalej jak na linka wyciągasz przez dziurkę którą zrobisz w płycie gk przewód i podłączasz pasek led - są takie na 230V ale takie na 12V też są i trzeba trafo wszystko gipsujesz, malujesz i przycierasz - dużo cierpliwości - halogen też się przda z mocna żarówą i efekt murowany.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    To ja jeszcze zaprosze do mojego bloga budowlanego, mam tam wpisy na temat półek z regipsów z halogenami (adres w stopce)
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony