dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 219
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 4363
  1. #3041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mazii

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Ktoś buduje właśnie silikatami? Jak wrażenia?
    Witam ja mam wybudowany dom na silce 24 cm na klej.
    Wszystko super.
    ps. mam dozownik do kleju na sprzedaz jak cos to pw

  2. #3042

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś spotkał się z rozwiązaniem, że pierwsze dwie warstwy ścian są z bloczków betonowych, a potem dopiero warstwa silki na zaprawie i potem już na klej. Wiem,ze to pewnie ułatwia pracę wykonawcy.Niech im tam bedzie.Chodzi mi czy to jest ok pod wzgledem wytrzymałościowym? Wcześniej planowaliśmy pierwsze dwie warstwy z isomuru, ale cena nas zabiła. Ocieplenia dajemy sporo, więc mam nadzieję, że nie popłyniemy z rachunkami na ogrzewanie. Może macie jakieś inne rozwiązania dobre pod względem wytrzymałościowo-cieplnym??

  3. #3043

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś spotkał się z rozwiązaniem, że pierwsze dwie warstwy ścian są z bloczków betonowych, a potem dopiero warstwa silki na zaprawie i potem już na klej. Wiem,ze to pewnie ułatwia pracę wykonawcy.Niech im tam bedzie.Chodzi mi czy to jest ok pod wzgledem wytrzymałościowym? Wcześniej planowaliśmy pierwsze dwie warstwy z isomuru, ale cena nas zabiła. Ocieplenia dajemy sporo, więc mam nadzieję, że nie popłyniemy z rachunkami na ogrzewanie. Może macie jakieś inne rozwiązania dobre pod względem wytrzymałościowo-cieplnym??
    Żadne z wytycznych chyba nie przewidują "systemu" z bloczkami betonowymi - nie bardzo rozumiem czemu ma to służyć? Pierwsza warstwa silikatu na zaprawie oczywiście tak. Bloczki są podobnie "zimne" jak silikaty.

    Dwie warstwy Isomuru? Każda kolejna kosztuje tyle samo a daje coraz mniejszy uzysk. Ja bym pewnie ani jedej nie dawał (zależy czym zasilasz ogrzewanie, ja GZ50), tylko ocieplił przyzwoicie ściany fund. (ale będę miał płytę fund. więc problemu nie ma).

  4. #3044

    Domyślnie

    Z płytą to rzeczywiście wiele problemów Ci się rozwiązuje. My z isomuru rezygnujemy. Kier radzi, by ewentualnie pod duże okno tarasowe dać. Co do "systemu" z bloczkami betonowymi to sama nie wiem czemu ma to służyć -tak wykonawca sugeruje, kier na razie nie zgłasza sprzeciwu,ale dopytam. Być może chodzi o podsiąkanie wody - strzelam.
    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Żadne z wytycznych chyba nie przewidują "systemu" z bloczkami betonowymi - nie bardzo rozumiem czemu ma to służyć? Pierwsza warstwa silikatu na zaprawie oczywiście tak. Bloczki są podobnie "zimne" jak silikaty.

    Dwie warstwy Isomuru? Każda kolejna kosztuje tyle samo a daje coraz mniejszy uzysk. Ja bym pewnie ani jedej nie dawał (zależy czym zasilasz ogrzewanie, ja GZ50), tylko ocieplił przyzwoicie ściany fund. (ale będę miał płytę fund. więc problemu nie ma).

  5. #3045

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    (...) My z isomuru rezygnujemy. Kier radzi, by ewentualnie pod duże okno tarasowe dać. (...)
    Co to za kierownik? Pod tarasowe dajesz coś co nazywa się "poszerzeniem dolnym" i jest dodatkowym kawałkiem profilu.
    U nas wygląda to tak:





    U nas okno stoi dodatkowo na jednej warstwie bloczków silikatowych, a to dlatego, że nasza podłoga będzie miała 24cm grubości (15cm styropianu + 7cm betonu + 2cm parkietu). Poszerzenie ma 13cm wysokości, bloczki mają 10cm wysokości.

  6. #3046
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witajcie, to po pirewsze primo!
    A po drugie primo, dzisiejszy dzień spędziłem na czytaniu całości tego wątku, od pierwszego postu.
    Po trzecie primo wiem nadal że będę budował z sillikatów. a reszta....

    cóż... hehe nie wiem jakby tu zacząć, bo mętlik w glowie i mnogość tematów po przeczytaniu całego farum naraz. Ale co tam. nawyżej dostanę po nosie.
    Będę budował dom z projektu http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW34.html niedaleko Dobroszyc (Oleśnica-Wrocław).
    Co prawda projekt będzie wymagał przeróbek, ale cóż... sie zrobi. Silikaty z Sil-Pro z Godzikowic. Cena dobra, dostawa z wyładunkiem za niedużą kasę.

    Ale... nie o tym miałem. Chciałem włożyć delikatnie kij w mrowisko. Bo nie rozumiem, po co ktoś się zastanawia nad 'zdrowością' (sorry za słówko) nateriałów takich jak silka jeśli ma zamiar zrobić z domu plastikowego kondoma z mechaniczną wentylacją? Może i mam tylko kilkuletnie doświdczenie budowlane, ale jeśli czytam że nikt nie wymyślił nic bardziej idealnego niż 20cm i wiecej styropianu i do tego mechaniczna wentylacja to mi się nóż w kieszeni otwiera. Bo jak rozumiem (będąc obrazobórczym), kilka tysięcy lat budownictwa to pasmo głupoty? Jakim cudem ziemianki robione z naturalnych materiałów na grawitacyjnej wentylacji nie są wylęgarnią boczniaka? Ciekawi mnie jaki będzie koszt utrzymania w nienagannej sterylności grzybowej rekuperacji w roku? Kompletnie nie rozumiem po co swój własny dom okładać nieprzepuszczalną folią tylko po to żeby potem kupić za jeszcze większe pieniądze mechaniczno-elektroniczne urządzenie przewietrzajace? Czy tak wielki problemem są mikrowentylacje w oknach drewnianych? Albo dobrze wykonana wentylacja grawitacyjna? Nie mówiąc już o takiej ekstrawagancji jak przewietrzanie domu? Wybaczcie, nie chciałem nikogo broń Boże urazić w moim pierwszym poście w tym temacie. Cieszę się że znalazłem to forum i że można wiele się z niego nauczyć. Pozdrawiam wszystkich prywatnych inwestorów
    Ostatnio edytowane przez ElwoodWroclaw ; 01-09-2011 o 22:37

  7. #3047

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Z płytą to rzeczywiście wiele problemów Ci się rozwiązuje. My z isomuru rezygnujemy. Kier radzi, by ewentualnie pod duże okno tarasowe dać. Co do "systemu" z bloczkami betonowymi to sama nie wiem czemu ma to służyć -tak wykonawca sugeruje, kier na razie nie zgłasza sprzeciwu,ale dopytam. Być może chodzi o podsiąkanie wody - strzelam.
    Pod tarasowym to myślę dźwigania nie ma wiele, prędzej bym BK zasugerował.
    Nie wdając się w technikę, wytyczne wykonawcze są jak mi się zdaje bardzo zapobiegliwe - uważasz że zaniedbali taki aspekt? Ja jestem przekonany że nie (a nie przypominam sobie, czytałem Xellę, GS, SilPro). Ja jestem amator, ale od czego jest izolacja pozioma?

  8. #3048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No to jak lecimy z primami to powiedz mi po:
    pierwsze primo-jaka temperatura nawiewa do domu przez nawiewniki przy -20st.C na zewnątrz a jaka przy -20st.C z WM z reku.
    drugie primo-ile ta przyjemność kosztuje(wentylacja grawitacyjna,nawiewniki) jeśli chodzi o koszt instalacji i eksploatacji
    trzecie primo-po jaką cholerę dziurawić szczelne okna jak właśnie za szczelność zapłaciliśmy ?
    czwarte primo-jaką masz gwarancję,że went.naturalna będzie dobrze się sprawowała przy szczelnych oknach (mało znam osób,które decydują się dziurawić okna,zwłaszcza zimą) ?
    ...a do tego to wszystko było już biliard-osiem razy, np. tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...BC-i-w-poprzek!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...i-quot-robiony
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-lub-5-litrowy

    ale witaj Elwood

  9. #3049

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie za bardzo zrozumiałam wypowiedź. Isomur pod okno tarasowe -dla zniwelowania mostka. Kto co zaniedbał?
    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Pod tarasowym to myślę dźwigania nie ma wiele, prędzej bym BK zasugerował.
    Nie wdając się w technikę, wytyczne wykonawcze są jak mi się zdaje bardzo zapobiegliwe - uważasz że zaniedbali taki aspekt? Ja jestem przekonany że nie (a nie przypominam sobie, czytałem Xellę, GS, SilPro). Ja jestem amator, ale od czego jest izolacja pozioma?

  10. #3050

    Domyślnie

    Z jakiego składu polecacie Silikaty?Czy Xella jest naprawdę taka naj, naj? Myślimy o Silikatach Barlinek

  11. #3051

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Przepraszam, ale nie za bardzo zrozumiałam wypowiedź. Isomur pod okno tarasowe -dla zniwelowania mostka. Kto co zaniedbał?
    Chodzi mi o to, że skoro w wytycznych wykonawczych producentów (takie dokumenty "jak murować") nie ma tematu "podsiąkania" czy bloczków betonowych, natomiast pisze się aby murować "od pierwszej warstwy" silikatem, to wnioskuję że problem jest wydumany.

    Isomur poza izolacją termiczną jest elementem "mocno" nośnym. Po okno tarasowe moim zdaniem przesadzonym, można sobie poradzić dodatkowym profilem (jak pisze Paweł) a jeśli już podmurować to dlaczego nie ciepłym BK?

    Polecam silikaty najtańsze w okolicy - myślę że między Xellą, SilPro i Grupą Silikaty istotnych różnic nie ma.

  12. #3052

    Domyślnie

    Niby nie ma tego w wytycznych, ale u nas ścian silikatowa będzie się zaczynała praktycznie równo z gruntem, stąd wykonawca zaproponował,by dać bloczek betonowy, taki jak na ścianie fundamentowej, a my się teraz zastanawiamy
    Druga sprawa -ten Barlinek,nad którym się zastanawiamy, niby ma dobre opinie, ale ta fabryka nie jest chyba z Grupy Silikaty.Dosyć chyba młode przedsiębiorstwo to jest.
    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Chodzi mi o to, że skoro w wytycznych wykonawczych producentów (takie dokumenty "jak murować") nie ma tematu "podsiąkania" czy bloczków betonowych, natomiast pisze się aby murować "od pierwszej warstwy" silikatem, to wnioskuję że problem jest wydumany.

    Isomur poza izolacją termiczną jest elementem "mocno" nośnym. Po okno tarasowe moim zdaniem przesadzonym, można sobie poradzić dodatkowym profilem (jak pisze Paweł) a jeśli już podmurować to dlaczego nie ciepłym BK?

    Polecam silikaty najtańsze w okolicy - myślę że między Xellą, SilPro i Grupą Silikaty istotnych różnic nie ma.

  13. #3053

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Niby nie ma tego w wytycznych, ale u nas ścian silikatowa będzie się zaczynała praktycznie równo z gruntem, stąd wykonawca zaproponował,by dać bloczek betonowy, taki jak na ścianie fundamentowej, a my się teraz zastanawiamy
    Druga sprawa -ten Barlinek,nad którym się zastanawiamy, niby ma dobre opinie, ale ta fabryka nie jest chyba z Grupy Silikaty.Dosyć chyba młode przedsiębiorstwo to jest.
    Ale silikatem można również murować ściany fundamentowe - od czegoś są izolacje przeciw wilgoci.

    Ten Barlinek wygląda na nowy zakład (w jakiejś współpracy z Niemcem?) - ja brałbym śmiało.

    I jeszcze o kleju - czy biały cement w zaprawie klejowej (który różni Alpola 110 od szarego 112) rzutuje wyłącznie na kolor zaprawy? Szary Alpol 112 deko tańszy.

  14. #3054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ElwoodWroclaw
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    56-410
    Posty
    529
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    jaka temperatura nawiewa do domu przez nawiewniki przy -20st.C na zewnątrz a jaka przy -20st.C z WM z reku.
    Nie mam pojęcia jaka leci z reku, pewnie taka jaką ustawisz. Zwyczajnie, jestem przeciwnikiem montowania w domu rekuperacji, klimatyzacji itp. Wychodzę z założenia, że jesli buduję dom i wybieram silikaty, które mają odpowiadać za mikroklimat w moim domu, to nie będę montował w nim urządzeń, podających mi grzybki do wąchania. - jaki jest koszt dezynfekcji rekuperatora?

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    drugie primo-ile ta przyjemność kosztuje (wentylacja grawitacyjna,nawiewniki) jeśli chodzi o koszt instalacji i eksploatacji
    eksploatacja jest darmowa, bo nic z nią nie robisz, a koszty montarzu? Minimalne.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    trzecie primo-po jaką cholerę dziurawić szczelne okna jak właśnie za szczelność zapłaciliśmy ?
    Właśnie taka filozofia jest najczęstrzą przyczyną grzyba we wspólczesnych domach wielorodzinnych. Zbyt duża szczelność pomieszczeń. Nieużytkowanie w oknach choćby mikrowentylacji, dającej możliwość ujścia pary wodnej.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    czwarte primo-jaką masz gwarancję,że went.naturalna będzie dobrze się sprawowała przy szczelnych oknach (mało znam osób,które decydują się dziurawić okna,zwłaszcza zimą) ?
    Myślę że większą niż przy rekuperacji. Bardzo mało osób znam psioczących na wentylację grawitacyjną, zwykłą a dużo więcej słyszałem niezadowolonych ze źle zamontowanej rekuperacji za kilkanaście tysięcy złotych. Osobiście nie będę tego montował w domu i tyle. wyrażam swoją opinię. I jeszcze raz powtarzam, nie zamierzałem nikogo urazić, ale jeśli tak się stało to jeszcze raz sorry

  15. #3055

    Domyślnie

    W Barlinku i w hurtowni, z której bierzemy bloczki, twierdzą, że zasadniczych różnic między klejami Alpol 110 i 112 nie ma. Analizując ich parametry itp. jedyną różnicą był kolor. Biały wiadomo wskazany, gdy wykonuje się elewację z silikatów. Wzięliśmy Alpol 112.
    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Ale silikatem można również murować ściany fundamentowe - od czegoś są izolacje przeciw wilgoci.

    Ten Barlinek wygląda na nowy zakład (w jakiejś współpracy z Niemcem?) - ja brałbym śmiało.

    I jeszcze o kleju - czy biały cement w zaprawie klejowej (który różni Alpola 110 od szarego 112) rzutuje wyłącznie na kolor zaprawy? Szary Alpol 112 deko tańszy.

  16. #3056

    Domyślnie

    Ile macie drążeń w swoich silikatach? "Nasz" bloczek to B 24/24 (250x240x240) z Barlinka. Jest śmieszny - z jednej strony patrząc ma 4 otworki,a z drugiej 9. W środku jest troszkę przestrzeni, do której drążenia nie docierają - z 2 cm.

  17. #3057

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Ile macie drążeń w swoich silikatach? "Nasz" bloczek to B 24/24 (250x240x240) z Barlinka. Jest śmieszny - z jednej strony patrząc ma 4 otworki,a z drugiej 9. W środku jest troszkę przestrzeni, do której drążenia nie docierają - z 2 cm.
    Różnie Generalnie więcej drążeń jest od spodu (nie na wylot) coby zaprawa nie wpadała do środka (tak sądzę).

  18. #3058

    Domyślnie

    Masz rację. 4 drążenia mają iść od góry.A co dawaliście na pierwszą warstwę muru? Bo mi silikat wychodzi praktycznie na równi z gruntem (potem 20 styro, 7 wylewki i 2 wykończeniówka) i mam obawy o podsiąkanie. Producent zapewnia,żeby się nie obawiać, ale skład silikatów mówi sam za siebie
    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Różnie Generalnie więcej drążeń jest od spodu (nie na wylot) coby zaprawa nie wpadała do środka (tak sądzę).

  19. #3059

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie - czym nakładali Wasi budowlańcy klej do silikatów? Zwykłą kielnią czy jakimś specjalnym przyrządem do rozprowadzania kleju?
    Ostatnio edytowane przez burundi ; 04-09-2011 o 17:04

  20. #3060

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Jeszcze pytanie czym nakładali wasi budowlańcy klej do silikatów? Zwykłą kielnią czy jakimś specjalnym przyrządem do rozprowadzania kleju?
    Kielnia lub skrzynka do cienkich spoin:
    http://www.grupasilikaty.pl/narzedzia_i_urzadzenia.php
    http://www.ytong-silka.pl/pl/content...rskie_1315.php

Strona 153 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony