dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 219
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4363
  1. #21
    Guest

    Domyślnie Re: Jak budować SILKĄ?

    Ja buduję z Silikatów-Białystok na cienką spoinę. Obecnie jestem na etapie prac wykończeniowych. Dom ociepliłem systemem Rockwool o gr. 120 z tynkiem mineralnym.
    Ściany budowała ekipa specjalizująca się w ytongu. Trochę nazrekali na cięzar silikatów. Ściany są bardzo równe ( potwierdzał to fachowiec od tynków wewnętrznych gipsowych)i mają wiele zalet związanych z właściwościami silikatów. Barbarzyństwem byłoby ocieplanie silikatów styropianem. System rockwoola ecorock lub ecorock L jest trochę tańszy ( ja kupowałem z dużym rabatem) niż alternatywne np. Isover.
    Mankamentem silikatów już później na etapie ukłądania instalacji wewnętrznych jest ich twardość. Nie można jak w przypadku bet. kom. wyżłobić rynienki na przewody przysłowiową łyżeczką, trzeba albo zapłacić więcej przy kuciu, albo poźniej dać grubszą warstwę tynku.
    Generalnie jestem b. zadowolony z wyboru materiału i jeśli ktoś chce wybrać silikaty na ściany to raczej polecam.
    Piotr

  2. #22

    Domyślnie Re: Jak budować SILKĄ?

    Gość to ja.
    Już mieszkam we własnym domu. Czego i Wam serdecznie życzę!

  3. #23

    Domyślnie Re: Jak budować SILKĄ?

    Cytat Napisał Anonymous
    Mankamentem silikatów już później na etapie ukłądania instalacji wewnętrznych jest ich twardość. Nie można jak w przypadku bet. kom. wyżłobić rynienki na przewody przysłowiową łyżeczką, trzeba albo zapłacić więcej przy kuciu, albo poźniej dać grubszą warstwę tynku.
    Piotr
    Podobno silikatów nie wolno kuć tylko ciąć "gumówką". Czeka mnie ciężka robota z tymi bruzdami bo tynk chcę dać cieniutki.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie!

    Wybudowałem z Silikatów we Wrocławiu. Bloczki miałem z Teodorów koło Łodzi. Dostałem 23% rabatu (wiosna 2003). transport fabryczny 500 zł, dzwig sam załatwiałem 150 zł.. Generalnie wyszło ponizej 38 zł za sciane 25 cm. (Mozna buować z cieńszej 18 cm) wtedy jeszcze taniej.

    Murowałem na klej (dom 320 m.kw - 2,5 palety kleju = ok. 2000 zł)

    Ocoeplenie wełną (ja dałem Ekoroc L - 20 cm)

    Tynk silikonowy (wysokoparoprzepuszalny i samoczyszczącys się).

    Materiał twardy, jednak bez zadnego problemu (i bez żadnej dopłaty!!!!!!) elektrycy robili bruzdy pod przewody. (wyszło 300 punktów - po 30 zł za punkt na gotowo z uzborojeniem - w tej cenie juz złącze na zewnątrz WZL i 4 szafki na bezpieczniki i przekazniki)

    Przeciez to jest ich obowiązek....... Gdyby moi chcieli dopłatę za twardość materiału to zmieniłbym ekipę.....
    To tak jak by stomatolog brał więcej bo ząb jest bardzo twardy i trudniej się wierci.

    Niestety nasi "fachowcy" są spaczeni przez lata komunizmu...chociaż już coraz częsciej mozna spotkac ekipy "kapitalistyczne" (dbajace o markę, klienta i rynek)

    Generalnie jestem bardzo zadowolny i budując drugi raz wybrałbym ten sam materiał.

    POlecam klej do silikatów od producenta. Ten z Teodorów był po prostu biały....wszystkie inne w hurtowaniach na terenie Wrocławia były szare.
    Nawet jesli na klej wychodzi troche drozej to sciany są równe, i bałaganu dużo mniej.

    Pozdrawiam

    Grzesiek

  5. #25

    Domyślnie

    Grzegorz,
    zaczynam na wiosnę i też zdecydowałem się na silikaty. Dlaczego wybrałeś teodeory? Zadecydowała cena?, jakość? termin dostawy?
    pzdrawiam
    BiK

  6. #26

    Domyślnie

    BiK - polecam również Białystok lub Ostrołękę / PISZ. Chyba, że CI bliżej do Teodorów. Jezeli chodzi o jakość materiałów to wszędzie jest podobnie.
    Ja też zamierzam budować z silikatów i zdecyduje się na polskie... a co - gospodarka musi ruszyć do przodu
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  7. #27

    Domyślnie

    Do Piotra z Silikatami - Białystok - Gdzie budujesz i ile wyniósł CIę transport.
    ALL- Czy polskie firmy produkujące cegły silikatowe mają jakieś przedstawicielstwa czy też najkorzystniej jest po prostu brać od producenta. Ja buduje się w okolicach Trójmiasta.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    No dobra, wszyscy budują lub będąbudować z silikatów ale czy ktoś będzie lub już ocieplił wełną. Dlaczego przy tej technologi gdzie producenci zalecają wełnę wszyscy ocieplają styropianem. Taniej to wiem ale ...
    Czekam na odpowiedź.

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Może po ty by zachować przepuszczalnosć ściany z silikatów - możliwość tzw. oddychania?

  10. #30

    Domyślnie

    Ociepliłem styropianem bo :
    - było taniej,
    - nie chciałem budować ,,ze szczeliną",
    - bałem się, że przez te kilka lat które miną od wybudowania ścian do zamieszkania wałna złapie wilgoć,
    - bardziej jestem przekonany do styropianu.

  11. #31
    yasioo
    Guest
    yasioo

    Domyślnie

    A czy ma sens dla ściany 3-warstwowej taki układ:
    Styropian z izolacji fundamentów wyciągnięty na 50-80 cm nad poziom terenu, a wyżej aż do dachu wełna. Wszystko rzecz jasna ze szczeliną. Paroprzepuszczalność zachowana, zaś te kombinacje ze styropianem w obawie przed podsiąkaniem wilgoci. Dla murarza to chyba żaden problem.
    yasioo

  12. #32

    Domyślnie

    yasioo - powinno być OK, nie zapomnij o wentylacji szczeliny.

  13. #33

    Domyślnie

    BiK,
    też jestem z Wrocka i też jestem zainteresowana silikatami. Czy cena transportu silikatów Cię nie odstrasza? Bo najbliżej mamy chyba producenta w Wielkopolsce.
    Masz namiary na hurtownię oferującą atrakcyjne ceny? Czy robiłeś wyliczenia cen i porównianie z innymi materiałami? I wreszcie, czy masz ekipy znające się na tej technologii?

    A jak silikaty zachowują się w zetknięciu z wodą - czy chłoną wilgoć tak jak beton komórkowy. Wrocław jest wszak narażony na powodzie ...
    Pozdrowienia
    Beata

  14. #34

    Domyślnie

    BK - a jakie sa ceny transportu (średnio)? Czy bardziej opłaca się dostać upust u porducenta np ok 20% i zapłącić za transport czy tez w lokalnej hurtowni z upustem np 10 % i z zagwarantowanym transportem. Oczywiście cena transportu jest uzależniona od odległości, ale jakie są średnie ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  15. #35

    Domyślnie

    DO budujących z silikatów - a co stosujecie do piwnic - też silikaty czy też inny materiał? Na forum mówią, że piwnice z silikatów to nie najszczęśliwsze rozwiązanie - jak uważacie ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  16. #36

    Domyślnie

    DO budujących z silikatów - a co stosujecie do piwnic - też silikaty czy też inny materiał? Na forum mówią, że piwnice z silikatów to nie najszczęśliwsze rozwiązanie - jak uważacie ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    BK - a jakie sa ceny transportu (średnio)? Czy bardziej opłaca się dostać upust u porducenta np ok 20% i zapłącić za transport czy tez w lokalnej hurtowni z upustem np 10 % i z zagwarantowanym transportem. Oczywiście cena transportu jest uzależniona od odległości, ale jakie są średnie ?
    W hurtowni znajdującej się najbliżej budowy dostaliśmy lepszą cenę na silkę. W hurtowni w pobliżu producenta dostaliśmy lepszą cenę na transport. Ta druga była była sumarycznie lepsza . Oferty z pozostałych hurtowni były droższe w obu punktach.

  18. #38

    Domyślnie

    Właśnie jestem na etapie negocjacji cen i porównywania z cenami producenta + transport. Jak się doliczę, to dam znać.
    Wrocławiaków zapraszam na stonę "sondarze" post: "ktozaczyna na wiosnę..."
    Sorki za taki link ale nie wiem jak to profesjonalnie zrobić
    __________________
    pozdro Marcin

  19. #39

    Domyślnie

    MarcinF - dzięki. czekam na info, bo jestem mocno zainteresowany - sam niedługo zaczynam poszukiwania.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafalg
    DO budujących z silikatów - a co stosujecie do piwnic - też silikaty czy też inny materiał?
    Bloczki betonowe.

Strona 2 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony