dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 216 z 219
Pokaż wyniki od 4.301 do 4.320 z 4363
  1. #4301

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Właśnie ruszamy z budową parteru z silikatów. Chcemy murować na tradycyjnej zaprawie. Jaki jest najlepszy przepis? Nie znalazłam żadnych informacji ani na stronie Silki ani Grupy Silikaty.

  2. #4302
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jest jedna zasada. Zaprawa nie może być mocniejsza niż materiał który zespala. Zaprawa cem-wap m10 powinna być ok, czyli 1 cem, 0,5wapno, 4,5 piasek. Zakładam silke 15Mpa.

  3. #4303

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Będziemy budować z silikatów pełnych - jak tylko w końcu dojadą. Dziś ekipa zrobiła pierwszą warstwę z Isomuru. Używaliście papy czy folii jako podkładu?

  4. #4304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Tylko papa zgrzewana palnikiem, folii w narożnikach nie uszczelnisz. Lepiej zrobić to raz i porządnie, poprawki są horendalnie drogie.

  5. #4305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Papa, ja dałem Icopal Fundament pod mury, potem zobaczę co na całość, folii nie dał bym nawet kotu pod kuwetę.

  6. #4306

    Domyślnie

    Nie można jakoś ominąć/zastąpić warstwy przeciwwilgociowej z papy na płycie? Muruje z 18ki, Mam sporo wąskich fragmentów muru - otwór, rdzeń żelbetowy - nie mam narożników. Nie chcę aby przed zalaniem te fragmenty muru się przesuwały, czy były niestabilne na wietrze (idą burze)...

  7. #4307

    Domyślnie

    czy budując ściany zewnętrzne z porothermu 25, mogę ściny działowe wewnętrzne budować z silki? Chodzi mi o wzmocnioną akustyczność w pomieszczeniach w domu. Proszę tylko nie piszę że wszystko można, chodzi mi o poradę czy się da (jesli tak może ktoś wie jak to najlepiej zrobić), a jeśli się nie da to dlaczego.
    projekt indywidualny | 1100 m3 | 150 m2 (mieszkalna) + 70 m2 (poddasze) + brak garażu | plan: prefabrykat keramzytobeton + 15 styro grafitowy | 15 cm xps | 25 cm wełny | kocioł jednofunkcyjny | podłogówka (tylko mieszkalna na parterze)

  8. #4308

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpieg20 Zobacz post
    czy budując ściany zewnętrzne z porothermu 25, mogę ściny działowe wewnętrzne budować z silki? Chodzi mi o wzmocnioną akustyczność w pomieszczeniach w domu. Proszę tylko nie piszę że wszystko można, chodzi mi o poradę czy się da (jesli tak może ktoś wie jak to najlepiej zrobić), a jeśli się nie da to dlaczego.
    Nie tylko można a nawet wypada Ściany działowe zwykle łączy się kotwami ze ścianami nośnymi przy murowaniu, więc to nie ma znaczenia z czego są te dwie ściany. Przykładowo u siebie mam wszystko z silikatów oprócz klatki schodowej do piwnicy, gdzie potrzebowałem lepszej izolacji cieplnej i tam jest beton komórkowy.

  9. #4309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałem zapytać jaja jest różnica pomiędzy zaprawami Baumit Planofix, a Baumit Planofix W. Bo myślałem, że 'cienka spoina' i 'klej' to to samo, ale:

    Ze strony producenta:
    Planofix:
    Fabrycznie przygotowana, łatwo urabialna, wydajna i prosta w użyciu, cementowa zaprawa. Przeznaczona do cienkowarstwowego murowania bloczków

    Planofix W:
    Fabrycznie przygotowana, biała, łatwo urabialna, bardzo wydajna i prosta w użyciu cementowa zaprawa klejowa. Przeznaczona do cienkowarstwowego klejenia bloczków.

    Czyli jakby W to klej, a bez W to cienka zaprawa murarska? To czego powinienem uzyć?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  10. #4310

    Domyślnie

    Wu jak...
    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Planofix W: ... biała ...
    ?

    Jak nie planujesz ocieplać ani tynkować, to może się bardziej podobać

  11. #4311
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękować, w takim razie kupię to co będzie tańsze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  12. #4312

    Domyślnie

    U mnie kleją na:



    I jest ok.
    Jest dedykowany do silikatów, kolor po wyschnięciu jest szary, jasno szary.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  13. #4313
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki. U mnie ostatecznie będzie Planofix w wersji W, bo taki mieli na składzie z kórego przyjedzie silikat. Cena chyba dobra, bo 14zł brutto / 25kg.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  14. #4314

    Domyślnie Problemy z zakupem Silki

    Niedługo startuje z budową domów z silikatów Silka E18, ale zdaje się, że zatrzymam się na etapie fundamentów.
    Okazuje się, że są problemy z zakupem silikatów (przynajmniej tych produkowanych przez firmę Xella).
    Hurtownie nie są zainteresowane tematem (i kierują na inne materiały).
    O co tu chodzi ?
    Ostatnio edytowane przez gp69 ; 06-07-2018 o 11:48

  15. #4315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To kup inne 18cm. Do wyboru masz jeszcze Sil-Pro, Grupę Silikaty i inne, mniejsze wytwórnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #4316

    Domyślnie

    A masz pewność, że inne są dostępne? Generalnie obecnie jest problem nie tylko z silikatami.

    Ja mam dostać w przyszłym tyg. Silkę po 3 tyg. od zamówienia. Ale jak będzie stać na działce to uwierzę W 90% obdzwonionych składów nikt nawet ze mną nie chciał rozmawiać o cenie Silki, bo jej nie ma.

  17. #4317

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To kup inne 18cm. Do wyboru masz jeszcze Sil-Pro, Grupę Silikaty i inne, mniejsze wytwórnie
    Planuję wykorzystać kanały na przewody elektryczne Silki E18. Inni producenci nie mają takiego "patentu".

  18. #4318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po prostu sugeruje, by sprawdzic innych producentów.
    Nie wszyscy sprzedają Xellę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #4319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gp69 Zobacz post
    Planuję wykorzystać kanały na przewody elektryczne Silki E18. Inni producenci nie mają takiego "patentu".
    Wszyscy planują, a malo kto to robi...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #4320
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Wu jak...

    ?

    Jak nie planujesz ocieplać ani tynkować, to może się bardziej podobać
    Dobry trop...
    W Niemczech ściany piwnic z silki stawialiśmy na białe kleje, które po przetarciu gąbką zostawiały gładką powierzchnię. Te ściany były przeznaczone pod bezpośrednie malowanie, bez tynków.

Strona 216 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony