dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Mam szczęście posiadać zapłotnie ( właściwe napłotnie ) morwę w wieku ok 70 lat.
    Odmiana biała. Cudna, przepiękna..
    Uwielbiam ją do czasu, kiedy zaczyna sypać owocami. Zlatuje się do niej wszystko co się w locie rusza, ptaki, owady. Brakuje jedynie desantu spadochronowego.
    A i tego nalezy sie spodziewać, bo w ciepłe dni , owoce w trawie momentalnie fermentują i wydzielają specyficzny zapach. Można postawić leżak i wdychać.. kac murowany
    Ale zabawa jest , kiedy od rana wojny ptaki toczą o każdy kawałek słodyczy, srając przy tym ile wlezie.( fizyka się kłania i równoważność przestrzeni )

    Os , pszczół, szerszeni , muszek, muszolek i ważek aż nadto w czasach owocowania - więc jeśli masz małe dzieci, radzę posadzić gdzieś nie w okolicy , gdzie dzieci się zwyczajowo bawią.

    I smacznego !

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    haha, ziaba, mało posikałam się ze śmiechu

  3. #23

    Domyślnie

    Proszę
    Jacki
    ---------------------------------------
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-szuka-pana
    Ościeżnicę Porta nową sprzedam

  4. #24

    Domyślnie

    [quote="Jacki"]Proszę
    Jacki, bardzo Ci dziekuje! Pozostaje mi tylko wybrac sie do tej szkolki Super1 Wlasnie o cos takiego mi chodzilo, ta odmiana sie nie rozrosnie tak jak opisuje ZIABA

    Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze bardzo!!!!
    Karolina

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    bardzo ładne drzewko Ciekawe, jak kwitnie, bo tego nie pamiętam z dzieciństwa

  6. #26

    Domyślnie Re: Jedliscie owoce morwy? Gdzie kupic szczepiona na pniu?

    Cytat Napisał popcarol
    Zalezy mi na morwie szczepionej na pniu, o wysokosci ok 160 cm. Nie moge znalezc. Podobno owoce dobre, slodkie, podobne do jezyny.
    Prosze o info

    dziekuje!
    owoce słodsze niż jeżyna....
    BOHO
    Warszawa

  7. #27

    Domyślnie

    Pyszne, dziś też jadłam, niech śmieci, daleko od domu rośnie, ile radości daje
    Jacki
    ---------------------------------------
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nie-szuka-pana
    Ościeżnicę Porta nową sprzedam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacki
    Pyszne, dziś też jadłam, niech śmieci, daleko od domu rośnie, ile radości daje
    mam coś takiego jak Ty Jacki, ale gałęzie jej zwisają do samej ziemi....
    BOHO
    Warszawa

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Jacki
    Pyszne, dziś też jadłam, niech śmieci, daleko od domu rośnie, ile radości daje
    mam coś takiego jak Ty Jacki, ale gałęzie jej zwisają do samej ziemi....
    Boho bo to wlasnie tak rosnie, odmiana pendula. Masz czarne czy biale owoce? Gdzie kupiles? (mam nadzieje w Warszawie gdzies? Po wiela? )
    Dzieki

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał popcarol
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał Jacki
    Pyszne, dziś też jadłam, niech śmieci, daleko od domu rośnie, ile radości daje
    mam coś takiego jak Ty Jacki, ale gałęzie jej zwisają do samej ziemi....
    Boho bo to wlasnie tak rosnie, odmiana pendula. Masz czarne czy biale owoce? Gdzie kupiles? (mam nadzieje w Warszawie gdzies? Po wiela? )
    Dzieki
    1.owoce czarne
    2.sklep róg Krakowiaków i Alei Krakowskiej
    3.cena- nie pamiętam ale jakieś 35, może 40 czy też 45 zł - w tych granicach...
    BOHO
    Warszawa

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO

    1.owoce czarne
    2.sklep róg Krakowiaków i Alei Krakowskiej
    3.cena- nie pamiętam ale jakieś 35, może 40 czy też 45 zł - w tych granicach...
    Dzieki wielkie! Juz ustalilam ze firma nazywa sie PNOS al. Krakowska 179 czy jakos tak. Ale dodzwonilam sie tam, morwe maja na stanie jedna, ok 15 cm pnia i 1,5m calkowitej wysokosci. Normalna morwa za 22 zl.

    Chcialam zamowic taka szczepiona na pniu i odebrac ja za jakis czas, ale chca 120 zl...
    PS moze wrzucisz fotke swojej morwy? Na pewno masz szczepiona na pniu?

    Ta ktorej szukam na mniej wiecej taki pokroj po ladnych kilku latach:


    Do Konstantynowa chyba w koncu sie wybiore, chociaz nadal nie mieszkamy na dzialce i jest to 220 km... a w sobote staramy sie jak najwiecej podzialac i na zakupy brakuje czasu...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba
    Mam szczęście posiadać zapłotnie ( właściwe napłotnie ) morwę w wieku ok 70 lat.
    Odmiana biała. Cudna, przepiękna..
    Uwielbiam ją do czasu, kiedy zaczyna sypać owocami. Zlatuje się do niej wszystko co się w locie rusza, ptaki, owady. Brakuje jedynie desantu spadochronowego.
    A i tego nalezy sie spodziewać, bo w ciepłe dni , owoce w trawie momentalnie fermentują i wydzielają specyficzny zapach. Można postawić leżak i wdychać.. kac murowany
    Ale zabawa jest , kiedy od rana wojny ptaki toczą o każdy kawałek słodyczy, srając przy tym ile wlezie.( fizyka się kłania i równoważność przestrzeni )

    Os , pszczół, szerszeni , muszek, muszolek i ważek aż nadto w czasach owocowania - więc jeśli masz małe dzieci, radzę posadzić gdzieś nie w okolicy , gdzie dzieci się zwyczajowo bawią.

    I smacznego !
    ziabko, zapomniałaś dodać, że są przepyszne Reszta, to esencja prawdy o tym drzewie

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziaba
    Ale zabawa jest , kiedy od rana wojny ptaki toczą o każdy kawałek słodyczy, srając przy tym ile wlezie.
    Po czarnej robią to lepiej... szczególnie gustownie wygląda to na lakierze samochodowym, zwłasza w jasnych kolorach.

  14. #34

    Domyślnie Re: Jedliscie owoce morwy? Gdzie kupic szczepiona na pniu?

    Proponuję morwę białą. Oprócz smacznych owoców można wykorzystać liście do hodowli jedwabników ....

  15. #35

    Domyślnie

    Też postanowiłam zasadzić morwę. Znalazłam to:
    http://www.roslinyzmikoryza.pl/index...id=418&lang=pl
    Dzwoniłam - mają. Drzewko jest z mikoryzą po... 80zł. I chyba nie wysyłają. Można zapytać o odbiorców w pobliżu twojego miejsca zamieszkania, bo to producent i rozsyła po sklepach.
    Ja mam w sumie nie za daleko, więc jak uznam, że warto wydać tyle kasy, to pojadę. Choć mrożące w żyłach są opowieści o inwazjach wszystkich żyjących stworzeń. Ja i tak mam bujną ornitologię ...

  16. #36

    Domyślnie

    Ha! Kupilam! W szkolce pod Konstantynowem Lodzkim, wysokosci ok 2 metrow, z owocami juz, a co! 90 zl wprawdzie, ale mam nadzieje warto bylo. Na razie wyglada tak - morus alba pendula, o czarnych owocach
    DZIEKI JACKI!!!!!!


    i z bliska:


    Pozdrawiam i dzieki za pomoc

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu
    W dzieciństwie zajadaliśmy sie czarną morwą, która rosła na naszym podwórku (ogromna!). Owoce słodkie i smaczne, ale nie chciałabym tego przed dom - paskudnie śmieci, spadające owoce barwią i wyglądają nieestestycznie. A nie dasz rady wszystkich wyzbierać . Radzę przemyśleć
    Ja mam podobne doświadczenia, miałam starą, olbrzymią morwę tu z przy domu. Owoce jak dla mnie dość wodniste, 100 razy wole jeżyny, ale to kwestia gustu.
    Owocuje dość długo, jedna owoce juz opadaja, a nowe dopiero rosną.

    W razie ewentualnej chęci wycięcia konieczna jest zgoda gminy (niby to drzewo owocowe, ale wymaga pozwolenia, sprawdzalam).

    Spada bardzo dużo owoców, to sie roznosi, brudzi, a na dodatek chmary much fruwają (przeciez nie da się wszystkigo codziennie sprzątnąć).

    Kiedys podłożylismy folie, żeby natrząść na wino (podobno dobre). Najpierw delikatne trzęsienie, żeby te nadpsute spadły, zamiatanie, potem folia i "trzęsienie wlasciwe". Miskę z owocami schowalismy do lodówki, nie bardzo było jak płukac czy przebierać, a nastepnwego dnia... fuj... pełno jakichs larw i robali powyłaziło...

    Oczywiście przy małym drzewku nie ma tyle problemów, ale z drugiej strony warto pomyslec perspektywicznie.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał popcarol
    Ha! Kupilam! W szkolce pod Konstantynowem Lodzkim, wysokosci ok 2 metrow, z owocami juz, a co! 90 zl wprawdzie, ale mam nadzieje warto bylo. Na razie wyglada tak - morus alba pendula, o czarnych owocach
    Ha! Kupiłam i ja! W ogrodniczym w pobliżu.
    Dokładnie jak powyżej, 2m na pniu, alba o czarnych owocach i za ... 20 zł!
    Idę sadzić. Posadzę nad cienistą rabatą bylinową, bo liczę że owoce będą spadać pod tawułki i irysy może trochę przechytrzę te problemy. Jak nie to wytniemy.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    Ha! Kupiłam i ja! W ogrodniczym w pobliżu.
    Dokładnie jak powyżej, 2m na pniu, alba o czarnych owocach i za ... 20 zł!
    Idę sadzić. Posadzę nad cienistą rabatą bylinową, bo liczę że owoce będą spadać pod tawułki i irysy może trochę przechytrzę te problemy. Jak nie to wytniemy.
    Moniko B skad jestes? Bardzo tanio! Jak im sie oplaca wyprowadzic tak wysokie drzewko i sprzedac tylko za 20 zl???
    Wrzuc fotki jak mozesz.
    Poza tym poniewaz jest to drzewko szczepione na pniu nie urosnie tak duze jak zwykla morwa, korone bedzie miala duuuzo mniejsza. Podobnie jak np agresty zy porzeczki pienne - duzo mniej plenne. Mam nadzieje owoce nas nie zasypia, a sa pyszne

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał popcarol
    Moniko B skad jestes? Bardzo tanio! Jak im sie oplaca wyprowadzic tak wysokie drzewko i sprzedac tylko za 20 zl???
    Wrzuc fotki jak mozesz.
    Poza tym poniewaz jest to drzewko szczepione na pniu nie urosnie tak duze jak zwykla morwa, korone bedzie miala duuuzo mniejsza. Podobnie jak np agresty zy porzeczki pienne - duzo mniej plenne. Mam nadzieje owoce nas nie zasypia, a sa pyszne
    Mieszkam pod Lublinem. Drzewko zakupiłam w sklepie Zielone Centrum - to chyba sieć, w każdym razie w naszym regionie jest ich kilka. Fotki chwilowo nie mam czym zrobić, ale drzewko wygląda jak Twoje, może odrobinę krótsze ma pędy. Szczepione na wysokości około 2m. Musieliśmy objeść z owoców przed transportem żeby nie zapaskudzić samochodu (syn się obraził )
    żeby uniknąć problemów z sypiącymi się owocami drzewko wsadziłam na rabacie bylinowej.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony