dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe elektryczne czy hydrauliczne

    Witam
    Mam drobny dylemat. Tak jak to teraz mi się wydaje, to raczej elektryczne wygląda sensowniej bo przecież w lecie płytki są tak samo zimne jak w zimie i fajnie móc je podgrzewać włączając przycisk w ścianie. Cena za prąd ma nie być wielka bo to małe pobory mocy (przynajmniej według reklamy). A więc wygoda, funkcjonalność, cena jak sprawdzałem też zbliżona a i położenie dziecinnie łatwe, co przemawia więc za hydraulicznym ogrzewaniem podłogowym. Muszę czegoś nie brać pod uwagę bo przecież to drugie rozwiązanie zdecydowanie dominuje na rynku więc zapewne musi być jakiś czynnik którego na razie nie dostrzegam. Proszę o wyjaśnienie niedoświadczonemu inwestorowi. Panowie od hydrauliki gdy ich o to pytałem wyrazili duże zdziwienie moim pomysłem instalacji elektrycznego ogrzewanioa podłogowego ale nie umieli uzasadnić swojego zdziwienia mówiąc jedynie o tym ze tamto drugie jest popularne.
    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bazhyl
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    444
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Moim zdaniem koszt ogrzewania elektrycznym jest znacząco wyższy, chociaż nigdy tego nie liczyłem. W lecie równie dobrze możesz sobie ogrzewać płytki ogrzewaniem hydraulicznym gdy masz taki kaprys.

  3. #3

    Domyślnie

    macm
    zastanawiam się co Cię pcha w kierunku elektryczności ?
    nie piszesz jaki domek zamierzasz ogrzewać, jakie masz mieć ogrzewanie podstawowe i wiele innych tematów,
    wnioskuję że masz zamiar mieć CO wodne ale marzy ci się też ogrzewanie elektryczne czy aby nie troszkę dla kaprysu ??
    jak piszesz
    Cena za prąd ma nie być wielka bo to małe pobory mocy (przynajmniej według reklamy). A więc wygoda, funkcjonalność, cena jak sprawdzałem też zbliżona a i położenie dziecinnie łatwe,
    widzę że nie jesteś dokładnie obeznany w temacie takiego ogrzewania, zapewne myślisz o matach grzewczych, wiele by można pisać na temat każdego ogrzewania, na temat ogrzewania elektrycznego też można wiele napisać ale nie ma sensu powtarzać tego co było już wielokrotnie napisane na tym forum, poszukaj, poczytaj
    ja uważam że nie jest to dobry pomysł, ale tak jak napisałem wyżej zależy to od wielu uwarunkowań.
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  4. #4

    Domyślnie

    Odpowiem opinią kolegi który 5 lat temu zrobił sobie dogrzewanie elektryczne płytek w kuchni....

    Ciepło w nogi świetna sprawa ale tylko przez pierwsze dwa miesiące ..... od 4 lat zrezygnował z tego komfortu

    Oczywiście wszytsko zależy od tego iel mamy $$$$ do wydania i czy nas na to stać.
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta. Ogrzewanie elektryczne jest bardziej zawodne ( w części ukrytej do ewentualnej naprawy) oraz sporo droższe w utrzymaniu. Nie w każdym domu da się zrobić ze względu na wielkość przyłącza elektrycznego.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    " Muszę czegoś nie brać pod uwagę..."

    Kosztu nośnika energii przy potrzebnych mocach pobieranych ciągle....

    Jest tu wiele różnych wątków z oszacowaniem kosztów.
    1kWh to koszt od 3 groszy do blisko złotówki.
    W zależności od wkładu własnej pracy i wybranego rozwiązania.
    A jak się kilka miesięcy pobiera blisko po 100kWh dziennie....

    Rozwiązania tanie w utrzymaniu są drogie w inwestycji... zwykle...
    Z prądem jest po prostu odwrotnie...

    Do taniego ogrzewania prądem trzeba sobie drogi dom zbudować a łatwe to nie jest...

    Adam M.

  7. #7

    Domyślnie

    Jesteście świetni. Na prawdę miałem wątpliwości co do ogrzewania a tu tyle jednoznacznych opinii, szkoda, że fachowcy z którymi rozmawiałem tylko miny robili i uśmieszki zamiast to wyjaśnić.
    Teraz ja wyjaśniam czego wcześniej nie napisałem:
    Podstawowe ogrzewanie hydrauliczne - piec kondensacyjny z zasobnikiem 130l.
    Mata grzejna miała być do podgrzania płytek ale i tak będzie grzejnik drabinkowy.
    Rozumiem, że nie ma problemu w puszczeniu ciepłej wody do rurek ogrzewania hydraulicznego podłogowego, pewno także ma znaczenie że piec i tak grzeje bo robi ciepłą wodę użytkową cały przecież rok.
    Wydaje mi się, że instalacja wyszłaby tyle samo. Obliczyłem, ze będę potrzebował ogrzewania na 11m w łazience i 10 w kuchni. Dwie maty wyszłyby w sumie za ok 1100zł i pewno podobnie hydrauliczne. Różnica jest jednak jak wnioskuję z Waszych odpowiedzi duża w użytkowaniu więc wybór jest jasny.
    Dzięki ogromnie!
    Acha oczywiście racja że nie mam doświadczenia zupełnie w budowlance. Czytam intensywnie muratory, domy i inne oraz forum)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony