dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak działa kondensat? Saunier Duval Isotwin Condens

    Witam,

    mam pytanie odnośnie działania pieców kondensacyjnych. W kwietniu wymieniłem atmosferyka na kondensat Saunier Duval Isotwin Condens. Podłączony jest on do pogodówki (wyp. fabryczne) i do czujnika pokojowego Exacontrol 7.
    Stary piec podlączony był tylko do czujnika pokojowego i w momencie, gdy aktualna temperatura była niższa od zadanej piec włączał się i grzał do momentu gdy została osiągnięta własciwa temperatura. Termostat dawał tylko jeden sygnał do włączenia i tylko jeden do wyłączenia pieca.

    W przypadku kondensata, sprawa wygląda inaczej. Termostat daje sygnał do właczenia pieca, piec się włącza. Z krzywej wynika, że ma podgrzaćwodę do np, 45 stopni, a on grzeje ją tylko do np. 36 i płomień gaśnie. Po chwili włącza się znowu i nie osiągając zadanej temperatury w układzie wyłącza się. Zauważyłem, że także temostat, mimo zadanych 20 stopni odłącza piec prze 19 stopniach i kilkakronie włącza i wyłacza piec zanim osiągnie właściwą temperaturę.
    Czy tak ma być, czy coś jest u mnie nie tak. Uprzedzając pytanie informuję, że nie mam podłogówki - same grzejniki. Dom około 180m2. Dodatkowo, zauważyłem, że pożera mi 6-8 m gazu na dobę przy takiej pogodzie jak dzisiaj - noc 6 stopni, dzień 11.

    Za wszystkie sugestie i wyjaśnienia będę wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Po co ci ustawienia do podłogówki poprostu zmień ustawienia na ogrzewanie grzejnikowe.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Po co ci ustawienia do podłogówki poprostu zmień ustawienia na ogrzewanie grzejnikowe.
    Napisał, że jest podłączony do pogodówki - nie podłogówki

  4. #4

    Domyślnie

    Sorry, moja kulpa.
    Ale po co ta pogodówka jak jest regulator pokojowy.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Sorry, moja kulpa.
    Ale po co ta pogodówka jak jest regulator pokojowy.

    Instalator orzekł, że termostat + pogodówka to układ idealny. Jeżeli trzeba będzie z czegoś zrezygnować to z czego? Ekonomiczniejsza praca pieca będzie na samej pogodówce czy tylko termostacie?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Sorry, moja kulpa.
    Ale po co ta pogodówka jak jest regulator pokojowy.

    Instalator orzekł, że termostat + pogodówka to układ idealny. Jeżeli trzeba będzie z czegoś zrezygnować to z czego? Ekonomiczniejsza praca pieca będzie na samej pogodówce czy tylko termostacie?

  7. #7

    Domyślnie

    Najekonomiczniej : pogodówka zamontowana w pomieszczeniu reprezentatywnym ( pokój ).
    ( oczywiście czujnik temp. zewnętrzny jest podłączony do pieca)
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Najekonomiczniej : pogodówka zamontowana w pomieszczeniu reprezentatywnym ( pokój ).
    ( oczywiście czujnik temp. zewnętrzny jest podłączony do pieca)
    .

    Nie bardzo rozumiem, przecież pogodówka to sonda zewnętrzna podłączana do automatyki w kotle. W reprezentatywnym pokoju podłączam regulator pokojowy...
    Czyli instalator miał rację, mówiąc, że najlepiej podłczyćoba gadżety?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_1974
    Cytat Napisał mariankossy
    Najekonomiczniej : pogodówka zamontowana w pomieszczeniu reprezentatywnym ( pokój ).
    ( oczywiście czujnik temp. zewnętrzny jest podłączony do pieca)
    .

    Nie bardzo rozumiem, przecież pogodówka to sonda zewnętrzna podłączana do automatyki w kotle. W reprezentatywnym pokoju podłączam regulator pokojowy...
    Czyli instalator miał rację, mówiąc, że najlepiej podłczyćoba gadżety?
    Bzdura
    pogodówka to pogodówka a powinna wisieć na ścianie w pokoju tak jak pokojowy. (nie ważny wygląd a ważne są " bebechy" )
    pokojowy tak wygląda
    http://www.junkers.com/pl/pl/ek/prod...00_milieu.html

    Sonda oczywiście na zewnątrz budynku ( teraz ona nic nie daje )
    ale jak dokupisz regulator pogodowy i podłączysz zamiast obecnego pokojowego to odczujesz różnice

    a pogodówka tak :
    http://www.junkers.com/pl/pl/ek/prod...w200_sach.html

    Więcej masz na stronie np. junkersa :
    http://www.junkers.com/pl/pl/ek/prod...cja/fw100.html
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  10. #10

    Domyślnie

    Kocioł ma pogodówkę zaszytą w sobie. Wszystko co trzeba było zrobić, to zainstalować sondę zewnętrzną i podłączyć ją do pieca. Zgodnie z instrukcją, piec na podstawie wartości temp. zewnętrznej dobiera temp. wody w obigu co. w zależności od wybranej krzywej grzewczej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony