dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sallesz

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Podbitka dachowa

    Witam

    Mam dylemat jaka podbitke dachowa zamontowac, sklaniam sie w kierunku podbitki BORYSZEW ale czy to dobre rozwiazanie.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ja też mam dylemat, zastanawiam się czy robić podbitkę drewnianą czy z PCV. Podbitka PCV oże się odbarwiać na szczytach.Wymaga rusztu na krokwiach, żeby się nie obwieszała. Siding z wyższej półki nie będzie miał tych niedociągnięć ale będzie droższy niż boazeria sosnowa.

  3. #3

    Domyślnie Re: Podbitka dachowa

    ja zdecydowałem się na drewnianą, w przyszłym tygodniu prace ruszają

  4. #4

    Domyślnie

    uwazaj na podbitke drewniana.dekarz ktory kryl mi dach sam zasugerowal mi wykonanie podbitki z desek boazeryjnych.deski byly dobrze wysuszone/az za dobrze/.po wykonaniu pracy wszystko wygladalo swietnie.po kilku tygodniach podbitke zaimpregnowalem brazem.nigdzie nie bylo mozliwosci by woda podciekala na drewno.po kilku miesiacach deski zaczely peczniec na skutek wchlaniania wilgoci z atmosfery.nastapily wybrzuszenia i oderwania desek w kilku miejscach.grzeczny pan dekarz w ramach gwarancji przyszedl i troche poprawil/oheblowal kilka oderwanych desek/.powiedzial ze wszystko bedzie OK.uplynelo kilka miesiecy,sytuacja sie powtorzyla.znow grzeczny pan dekarz zrobil to samo..na wiosne tego roku sytuacja znow sie powtorzyla z potrojna intensywnoscia.dekarz znow poprawil w sobie wlasciwy sposob.deski byly zbyt ciasno obsadzone.obrobki blacharskie powyginane sa juz w kilkudziesieciu miejscach.nie wiem jak sytuacja wyglada obecnie ,bo jestem za granica.dopiero za dwa tygodnie bede mogl ocenic wplyw aktualnej pogody na ta fuszerke

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Trudno pracę drewna nazwać fuszerką. Podbitkę drewnianą powinno się pomalować (impregnować) z obu stron przed montażem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    jesli pod moja nieobecnosc majster tak zrobil jak zrobil,a byl ze mna zawsze w kontakcie telefonicznym i dysponowal moim kontem w sklepie,a mial zrobic prawidlowo,to znaczy ze to jest fuszerka.nadmieniam ze nie byl ograniczony finansowo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzy hajkowski
    jesli pod moja nieobecnosc majster tak zrobil jak zrobil,a byl ze mna zawsze w kontakcie telefonicznym i dysponowal moim kontem w sklepie,a mial zrobic prawidlowo,to znaczy ze to jest fuszerka.nadmieniam ze nie byl ograniczony finansowo.

    to co u Ciebie się wydarzyło to nie wina wybranego systemu, tylko prawdopodobnie złe wykonanie

  8. #8

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerzy hajkowski
    uwazaj na podbitke drewniana.dekarz ktory kryl mi dach sam zasugerowal mi wykonanie podbitki z desek boazeryjnych (...)
    Kolejny błąd - podbitki nie robi się z boazerii ...
    Deski na podbitkę dodatkowo są przefrezowane od strony tylnej - takie dwa , trzy rowki po długości - celem likwidacji naprężeń podczas schnięcia i pęcznienia w zależności od warunków atmosferycznych ...
    Poza tym podbitka powinna być zaimpregnowana dwa razy przed montażem - po montażu lakierowanie .
    Tak przygotowana podbitka nic się nie wypaczy , nie zeschnie , nie popęka ...

    U mnie już 3 lata - własnoręcznie wykonana podbitka / drewno świerkowe / - wygląda jakbym ją wczoraj montował .
    --
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    ... a jaki % wilgotnosci powinno miec drewno na podbitke ??
    Bartek

  11. #11

    Domyślnie

    Witam !
    Ja mam pytanie kiedy zabrać się za montaż podbitki przed ociepleniem domu czy dopiero po. Podbitkę będę montował na łatach przybitych do krokwi ze skosem tak jak cały dach. Oczywiście z odpowiednimi szczelinami wentylacyjnymi.
    Czy 13 mm grubości deski do podbitki wystarczy

  12. #12

    Domyślnie

    A ja mam podbitkę z blachy trapezowej (niski profil 6mm) I zastanawiam się czasem, czemu to rozwiązanie jest tak rzadko stosowane? Moim zdaniem nie ma wad podbitki drewnianej (konieczność impregnacji) ani pcv (odbarwienia od słońca) Czy ja o czymś nie wiem?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokole_oko
    Witam !
    Ja mam pytanie kiedy zabrać się za montaż podbitki przed ociepleniem domu czy dopiero po. Podbitkę będę montował na łatach przybitych do krokwi ze skosem tak jak cały dach. Oczywiście z odpowiednimi szczelinami wentylacyjnymi.
    Czy 13 mm grubości deski do podbitki wystarczy
    Po ociepleniu, chyba ze powyzej niej nie masz zamiaru ocieplac, ale przed elewacja.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yaco181
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    lubelskie/mazowieckie
    Posty
    1.352

    Domyślnie

    Moge dac namiary na chlopakow od podbitki.w ofercie maja podbitke z Boryszewa, Gamrata. Maja tez ladne parapety zewnetrzne. Powolujac sie na mnie na pewno bylaby znizka jakby cos, prosze pisac na priv

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokole_oko
    ...Czy 13 mm grubości deski do podbitki wystarczy...
    Trochę mało. Niezbędne minimum to 15 mm ja stosuję 19 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Cytat Napisał sokole_oko
    ...Czy 13 mm grubości deski do podbitki wystarczy...
    Trochę mało. Niezbędne minimum to 15 mm ja stosuję 19 mm. Pozdrawiam.
    A te 15 mm minimum to skąd? 19 na podbitkę to sporo, przecież to ma tylko osłonić?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Stosuję na podbitkę deskę szalówkę suszoną,frezowaną i szlifowaną, łączoną na pióro-wpust. Praktykowałem z taką deską o grubości 15 mm ale bardzo ją kręciło i miałem problemy z montażem. Teraz wyłącznie stosuję szalówkę grubości 19 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    A ja mam podbitkę z blachy trapezowej (niski profil 6mm) I zastanawiam się czasem, czemu to rozwiązanie jest tak rzadko stosowane? Moim zdaniem nie ma wad podbitki drewnianej (konieczność impregnacji) ani pcv (odbarwienia od słońca) Czy ja o czymś nie wiem?

    se nie mogę wyobrazić... Może fotka??
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Stosuję na podbitkę deskę szalówkę suszoną,frezowaną i szlifowaną, łączoną na pióro-wpust. Praktykowałem z taką deską o grubości 15 mm ale bardzo ją kręciło i miałem problemy z montażem. Teraz wyłącznie stosuję szalówkę grubości 19 mm. Pozdrawiam.
    Na łatwiznę się idzie . No ale ta 13 o której kolega wspomniał też się nada.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie na łatwiznę tylko na jakość . Jak ktoś montuje sobie sam to może nawet zastosować grubość 10 mm jego sprawa. Poprawki też sobie zrobi sam .
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony