dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 78
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Podbitkę zrobiłem z tanich paneli komorowych z PCV (szer.10cm, dł. 2,70m, pióro-wpust, kolor biały). Po kilku latach od zamontowania nie widać żadnych negatywnych skutków oddziaływania warunków atmosferycznych. Nic się nie odbarwia, nie żółknie, nie wybrzusza, nie deformuje. Zastosowany system mocowania umożliwia swobodne ruchy elementów pod wływem zmian temperatury.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    se nie mogę wyobrazić... Może fotka??
    Jak uda mi się dziś zrobić jakieś zdjęcia to wrzucę wieczorem.
    Blachę mam taką:

    Do tej pory nikomu nie udało się poznać że to blacha, każdy myśli że pcv (choć jak się przyjrzeć wkręty widać )
    Jeśli chodzi o białe pcv, to też nie widziałam nigdzie takiego podniszczonego z upływem lat. Zależało mi na ciemnym brązie, a te po kilku latach na wielu domach wyglądają strasznie (szczególnie w szczytach od strony południowej ) Mam nadzieje że z blachą tak się dziać nie będzie

  3. #23

    Domyślnie

    Zdjęcia podbitki z blachy:



  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BudujeDom2

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-122
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja jednak wolę drewnianą podbitkę. Ekologiczna i naturalna z poleconego źródła. U mnie wygląda tak.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podbitkasroka.jpg
Wyświetleń:	1476
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	214073

  5. #25

    Domyślnie

    raczej u Ciebie na folderach reklamowych
    piotr

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sklejka_sklejka

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-384
    Posty
    2

    Domyślnie Wybór podbitki

    Cytat Napisał BudujeDom2 Zobacz post
    Ja jednak wolę drewnianą podbitkę. Ekologiczna i naturalna z poleconego źródła. U mnie wygląda tak.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podbitkasroka.jpg
Wyświetleń:	1476
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	214073
    Ostatnio pojawiła się fajna alternatywa - naturalna, ekologiczna sklejka http://www.sklejkaeko.pl/pl/nowosci.php

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Alternatywa czego? Jest jakaś nienaturalna sklejka? A jaka to ekologia skoro jest tam klej? Miejsce na reklamę jest w dziale Ogłoszeń drobnych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Będę miał dach dwuspadowy, chcę tego rodzaju podbitkę z drewna Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc_0564-319.jpg
Wyświetleń:	774
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	267740
    Moje zapytanie czy robić ją po całkowitym ociepleniu elewacji wraz z tynkiem, czy może ocieplić samym styropianem, siatka i klej miejsca wyżej podbitki i działać teraz, a tynk później, gdy będę ocieplał cały dom. Pytam ponieważ w tym roku robię dach, a ocieplenie docelowe na wiosnę 2015r., a nie chciałbym aby zamieszkały pod dachem ptaki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc_0564-319.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	267739  

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Załączone zdjęcia przedstawiają podbitkę z pwc. Oczywiście jak najbardziej podbitkę możesz zrobić razem z dachem a izolację cieplną wypuścić najlepiej poza nią na około 10 cm. W załączeniu zdjęcia z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000230.jpg
Wyświetleń:	1000
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	267783   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000231.jpg
Wyświetleń:	853
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	267784   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000232.jpg
Wyświetleń:	783
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	267786  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, dziękuję za fachową poradę - działam taka jak na Pańskim zdjęciu.

  11. #31

    Domyślnie

    Ciekawą opcją jest drewniana sklejka strukturyzowana. Coś takiego, jak tutaj: http://www.sklejkaeko.pl/pl/nowosci.php
    Z tej firmy można też zamówić darmowy próbnik: http://www.sklejkaeko.pl/pl/formularz.php

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Załączone zdjęcia przedstawiają podbitkę z pwc. Oczywiście jak najbardziej podbitkę możesz zrobić razem z dachem a izolację cieplną wypuścić najlepiej poza nią na około 10 cm. W załączeniu zdjęcia z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju czym dokładnie była malowana podbitka ze zdjęć?? Zapewne Tikkurila ale jaka dokładnie??

    Osobiście chciałbym mieć właśnie taki kolor lub ciemniejszy a dokładniej orzech bo w takim kolorze będą okna,

    Prosiłbym o dokładną nazwę tej farby.

    Jaka jest prawdziwa wydajność tej farby?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, jakie drewno wybrać na podbitkę Sosna czy Świerk?
    Mnie do malowania zaproponowali impregnat gruntujący Penetrin a następnie Altax woskowy-lakierobejca lub olej do drewna Altax.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Ponowie pytanko

    - Jaka to dokładnie Tikkurila?
    - Czy muszę zastosować podkład (Tikkurila base) ??
    - Jaka jest realna wydajność tej farby? producent podaje do 20m2 z 1 litra? Pytam poniewaz nie wiem ile zakupic na moje 60m2 podbitki

    Proszę o odpowiedz poniewaz na dniach musze zakupić farbę

    Pozdrawiam

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawko333

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rle
    Kod pocztowy
    37-306
    Posty
    77

    Domyślnie

    witam, w nast. tygodniu będę zawozil deski do obrobki na nadbitke, mam w związku z tym pytanie, jaka grubość kazac zrobić tej nadbitki? wg mnie najlepsza opcja byłoby 15mm, gdyż kontrlaty będę miał 25mm, wiec na wentylacje dachu w miejscu nadbitki będzie 10mm, wystarczy? deski jakie posiadam do obrobki na nadbitke sa to deski szerokości 10cm i dlugosci ok metra, czyli kazda deseczka będzie laczona na każdej jednej krokwi, będzie mieć to jakies negatywne skutki w przeciągu kilku,klikunastu lat? dlaczego takie krótkie? dostałem je za darmo, wysezonowane i wysuszone w suszarni, z przeznaczeniem na cos innego, ale darczyńcy koncepcja się zmienila i mi je dal

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Powiem Ci tak , za robote zaplacisz duzo wiecej bo malo kto chce sztachetami od plotu nabijac dach. ( nadbitke) wchodzi duzo wiecej gwozdzi , deska sucha bedzie pękać na łączeniach, co innego gdyby byly laczone na 2,3 polach między krokwiami. Dla mnie 15mm troche malo i sobie kladlbym minimum 18mm a najlepiej 22. Ale to juz twoj wybór.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawko333

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rle
    Kod pocztowy
    37-306
    Posty
    77

    Domyślnie

    kladl to będę sam, wiec niezaplace za robote, co do pekania zgodze się, ale nawet długie deski trzeba tez w kilkunastu miescach laczyc wie tez będzie pekac, gdyż raczej ciężko o lita deske dlugosci 16,1 m, a można np. co druga trzecia deske przybic ?przecież będzie tam piorowpust a później i tak to dociśnie kontrlata i lata. Zwiekszajac grubość nadbitki do 18mm zmniejszy mi się szczelina wentylacyjna do 7mm, a to raczej żadna wentylacja, mogę ew rozwazyc zakup kontrlat 32mm wtedy szczelina miałaby 14mm, tylko wtedy musiałbym dłuższych gwoździ uzyc do łat, zostaje jeszcze jedna opcja ale bardzo pracochlonna; nadbitka 20mm wycięcie w krokwiach tez 20mm zaglebien i wtedy kontralata po calosci 25mm, tylko to zajmnie dużo czasu którego niemam, dodatkowo koncowki krokwi mam już oszlifowane i pomalowane

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Na nadbitkę może być grubość 15 mm. przybić należy każdą deskę. Malować każą przed montażem. Na nadbitce konrtłata grubości 25 mm na pozostałej części dachu 40 mm (dla krycia wstępnego wykonanego folią). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawko333

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rle
    Kod pocztowy
    37-306
    Posty
    77

    Domyślnie

    1cm szczelina nie wystarczy? dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, ew moglbym zastosować 32mm kontrlaty i wtedy szczelina wyjdzie 17mm.Jakich gwoździ uzywac ew przy zastosowaniu kontrlaty 4cm i laty 4cm, 160 gwoździe? i jeszcze jedno pytanie, czym zaimpregnować laty i kontrlaty żeby miały obojętny wpływ na blachodachowke? pozdrawiam

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Szczelina ma mieć minimum 25 mm czyli wymiary kontrłat tak jak pisałem. Kontrłaty nie mają styku z blachodachówką więc impregnat obojętny. Natomiast łata ma bezpośredni styk ze spodem blachodachówki więc nie powinna być impregnowana. Dla kontrłaty grubości 25 mm minimalna długość gwoździ 75 mm natomiast dla kontrłat i łat grubości 40 mm minimalna długość gwoździa 120 mm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony