dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Shime

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    33

    Domyślnie Plyta Fundamentowa

    Witam mam pytanko do majstrow a wiec wykonuje plyte cos jak fundamentowa ale i wlasnie:
    Dom mam 10 na 7 a plute wylac chce 11na 8 aby razem z plyta zalac odwodnienie lecz tej plyty nie bede izolowal dopiero izolacja bedziena tej plycie i prawidlowe podlogi.
    Czy w taki przypadku musze stosowac dyletacje grubosc plyty to 20 cm i bedzie zbrojenie z siatki 4mm grubosci, oczka 15x15 jedna warstwa zbrojenia i do tego druty 12 na szerokosc ok 4 sztuki i dlugosc 2 druty. Macie moze jakies porody, wiedze w tym zakresie?? Moze ktos poleci mi cos innego zamiast takiego rozwiazania. Wylanie zwyklych fundamentow odpada.
    Aha beton b15.

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Shime

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dobra czyli beton b20 chociaz slyszlame ze i b15 wystarczy tylko zazbroic i do tego beton ze zbrojeniem rozproszonym.
    Czemu robic zbrojenie podwujne bo tego nie moge pojac czy nie wystarczy ta jedna warstwa mat zgrzewanych a pod spodem siatka zrobiona z pretow np 10??
    Moze laickie pytanie ale wole sie upewnic przed wylaniem betonu zeby mi to za pare lat nie popekalo.

  4. #4

    Domyślnie dlaczego podwójne

    jeśli dobrze to wszystko zrozumaiłem to dlatego żeby nie połamało się wszystko. Tak się zbroi płyty fundamentowe. Chodzi o parcie na grunt i gruntu na płytę z tąd powinno być podwójne.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Shime

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    A wiec podziekowal za odpowiedzi robie tak jak piszecie
    Beton b15 ze zbrojeniem rozproszonym dotego zbrojenie siatka 3 15x15 i druty x2 12 + troszeczke 6 bo mi zostalo.
    Grubosc wychodzi 20cm samej plyty, i odwodnienia ok 40 cm.

  6. #6
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    również poproszę o podpowiedź w kwestii wykonania płyty, ale pod garaż blaszak 6x4 (pod samochód osobowy). Zamyśliłem wylać płytę o gr. 12 cm. Czy i jak to zazbroić? Czy robic dylatację?
    Dadam jeszcze że "podbudówka" jest wykonana z około 35cm warstwy:
    - c.a15 cm gruz
    - c.a 15-20 cm piasek.
    Całość zagęszczana warstwami.

    Z góry dziękuję za porady

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Proponuję ;
    Folia
    1 x pręt fi 10 oczka 15 x 15 cm
    Dylatacja zbędna.

  9. #9

    Domyślnie

    Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie dotyczące poziomowania płyty. Czy warto wykonać płytę ze spadkiem np 1%, albo "kopertę" ze spadkiem do środka i kratką odpływową.
    W garażu "zespolonym" z domem mam wykonany tylko niewielki spadek rzędu 0,5%. Woda wytapiająca się błota pośniegowego z nadkoli samochodu przy takim spadku dość "leniwie" spływa w kierunku wjazdu, a jako że całkiem często zaglądam do garażu stanowi to pewną niedogodność.
    W przypadku garażu wolnostojącego zapewne będzie to mniej uciążliwe, ale może jednak warto zadać sobie dodatkowy trud? Trochę korci mnie wersja płyty ze spadkiem "w kopertę" - ale brakuje mi wiedzy jak ją dobrze wykonać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony