dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Britterm - czy ktoś z tego budował?

    Jestem zainteresowany budową domu z pustaków słowackich Britterm. Czy ktoś z tego budował ? Jaka jest tego jakość, jakie są związane z tym problemy ?
    Na składach mówią również że mają materiała z Rumunii, Węgier, Chorwacji. Czy wiecie czy są to dobre materiały ? Jak się nazywają ?
    Na razie znalazłem Britterm i znalazłem stronę internetową z ich specyfikacją techniczną.
    Ale wdzięczny byłbym za opinie osób które już z tego budowały lub mają na ten temat jakieś własne zdanie.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ja tez zastanawiam się czy nie budowac z tego materiału domku
    Obok bloku w którym mieszkam budują nowy blok i z tego co widziałem to budowali 2 pietra z porothermu a pozniej przywiezli britterm i z tego resztę (kolejne 2 pietra )stawiali (niższa cena ).Wyglada solidnie blok stoi

  3. #3

    Domyślnie

    Fajnie, że jeszcze ktoś ma podobne dylematy.
    Z tego co się dowiedziałem, to Britterm ma wytrzymałość 10 Mpa, Poroterm to 15Mpa. Prawdopodobnie nie ma to znaczenia w przypadku domku jednorodzinnego z użytkowym poddaszem - ale nie jestem tego pewien.

    Część hurtowni w Krakowie ma ten materiał - sprzedawcy twierdzą, że jest gorszej jakości niż Poroterm, tj. że Britterm nie trzyma jakości.

    Dostępny jest Britterm chyba 24cm. Sciany konstrukcyjne mam zaprojektowane na 25cm, ale wszyscy znajomi budowali ściany 30 cm. Albo pustak Max stawiany w poprzek, albo Poroterm 30cm. Tylko, że oni budowali rok, 2 lata temu a wtedy ceny były zupełnie inne.

    Czy Ty będziesz kupował Britterm ? Masz jakieś wiarygodne informacje na jego temat ? Widziałem blok budowany z Brittermu od postaw - ale to była 30-ka. Co myślisz na temat budowania z Brittermu ?

    Pozdrowionka

  4. #4

    Domyślnie

    Widziałem Britterm na składzie. Wyglądał bardzo dobrze tylko dosyc drogi był -9 zł za 30 cm (q6 szt/m kw). 10 MPa spokojnie wystarczy na dom jednorodzinny. My kupilismy Thermopor Leiera 30cm aż z Wegier też 10 MPa. A wewnątrz z kolei bedziemy mieć wyrób naszych sąsiadów z południa Termobrik (24 cm i 11,5cm). Takie czasy - buduje się z tego co jest i co w miarę tanie. Pozdr. M

  5. #5

    Domyślnie

    ja znalazłem skład
    http://www.nowydomjuniora.com.pl/
    mają britterm-a i max-a z węgier
    na razie nie kupuję jeszcze materiału - 17 maja złozyłem PNB i czekam na decyzję .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgonit
    ja znalazłem skład
    http://www.nowydomjuniora.com.pl/
    mają britterm-a i max-a z węgier
    na razie nie kupuję jeszcze materiału - 17 maja złozyłem PNB i czekam na decyzję .

    co do tego skladu to kupowalem tam pootherma miesiac temu po 7pln brutto (30p+w), teraz maja jakas kosmiczna cene. nie wspominajac ze za tone cementu wlaja ponad 600pln (a srednio wokol krakowa mozna kupic za 450). Zastrzezenie mialem tylko jedno - dowiezli 2/3 materialu a potem musialem sie szarpac by dowiezli reszte - ich argument: "przeciez dostał Pan juz dwa transporty wiec na 3 moze Pan chyba jeszcze poczekac...." Reszta bez zastrzezen - dowiezli na umowiony termin i zgadzalo sie co do zamowienia

  7. #7

    Domyślnie

    ale britterma 30 maja własnie po 7 zł za sztukę
    ale będe szukał dalej może znajdę tańszy skład

  8. #8

    Domyślnie

    wtedy britterm tez mieli w tej samej cenie. Jak widac podniesli tylko cene porothemra ktora na tamten czas byla calkie niezla. Na tym niestety koniec, wszleki pozniejsze telefony z zapytaniem o cene po prostu nie przestawaly mnie zadziwiac choc dostepnosc maja momentami od reki ale to ewidentnie wina ceny

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgonit
    ale britterma 30 maja własnie po 7 zł za sztukę
    ale będe szukał dalej może znajdę tańszy skład
    Aktualnie mają Britterma 30 po 7,00zł brutto ?
    Ile go wchodzi na m2 ściany?

    Cały czas się łamię, czy budować termoporu 25 klasy 15 MPa na ściskanie, czy wziąć np. britterm 10MPa ale 30tkę.
    Fachowcy doradzają mi na dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem materiał w klasie 15.
    Co o tym sądzicie ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgonit
    ja znalazłem skład
    http://www.nowydomjuniora.com.pl/
    mają britterm-a i max-a z węgier
    na razie nie kupuję jeszcze materiału - 17 maja złozyłem PNB i czekam na decyzję .
    Dzięki za namiar na Dom Juniora. Niestety Britterm już im podrożał i 25ka kosztuje 10zł brutto.

    Niemniej jednak mam nowe informacje na temat Brittermu. Znalazłem budowę, gdzie budują z tego materiału. Od fundamentów widziałem, ze przyjeżdżają tam żółte palety. Teraz są już 3 kondygnacje. Rozmawiałem z kierownikiem budowy. Budują z Britterm 25. Na budowie co kilka dni jest konstruktor - bo prawdopodobnie jak budowali na poprzedniej budowie to inwestor oszczędzał na stali i zaczęła pękać płyta. Moje wątpliwości wynikają z parametrów na ściskanie Brittermu, tj. 10,6MPa - ale jak w bloku zatwierdził to konstruktor - to chyba sobie to policzył, nie ? W końcu ręczy za to głową (a teraz nie jest legutko po tym jak zawaliła się hala na Śląsku). Blok ma zwykłą konstrukcję, nie ma żadnych słupów pionowych z betonu.

    Chyba się poważnie zastanowię nad tym Brittermem, bo ceny Porotermu oszalały.

    Heyah

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    tak z ciekawości zapytam - ile teraz kosztuje Porotherm 25?

  12. #12

    Domyślnie

    Porotherm 25 słowacki 9,80 zł brutto...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicja77
    Porotherm 25 słowacki 9,80 zł brutto...
    Alicja,
    W jakiej hurtowni jest ten britterm po 9,80 ? Napisz jeżeli możesz

  14. #14

    Domyślnie

    Nowy Dom Juniora ma teraz nowy "termopor"
    Pichler Ziegel austryjacki. Ściągnąłem jego dane, bardzo sensowny. Resztę domurówek wykonałem teraz Pichlerem.

    Jakby ktoś był zainteresowany to nazywa się 25/38/23,8 VZ. Jak się wpisze w internecie - wyskoczą dane. Po niemiecku, ale da się zrozumieć.
    No i cena - koło 5,00 brutto !

  15. #15

    Domyślnie Re: Britterm - czy ktoś z tego budował?

    Cytat Napisał HeyBobik
    Jestem zainteresowany budową domu z pustaków słowackich Britterm. Czy ktoś z tego budował ? Jaka jest tego jakość, jakie są związane z tym problemy ?
    Na składach mówią również że mają materiała z Rumunii, Węgier, Chorwacji. Czy wiecie czy są to dobre materiały ? Jak się nazywają ?
    Na razie znalazłem Britterm i znalazłem stronę internetową z ich specyfikacją techniczną.
    Ale wdzięczny byłbym za opinie osób które już z tego budowały lub mają na ten temat jakieś własne zdanie.

    Mój sąsiad z tego budował. Straszne gówno.W czasie boomu sprowadził to z Czech i przy stuknięciu lub puszczeniu na ziemie zostawał pył. Ja jak swoją cegłe upuściłem to tylko kawałek rogu się odłamał

  16. #16

    Domyślnie

    Szok !
    Ja sprawdzałem Britterm jak byłem tym zainteresowany i było OK.

    Majster powiedział mi, że powinienem to spuścić na ziemię z wys. metra i nic nie powinno się z tym stać. Klasę wytrzymałości miał 10 Mpa.

    Ale jak tak twierdzisz... to znaczy że trzeba sobie to sprawdzić przed zakupem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony