dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czy jest szansa na Kolektory słoneczne z dofinansowaniem UE?

    Witam.

    Znalazłem w internecie http://funduszeue.info/index.php?tag=energia-odnawialna artykuł o tym, że mieszkańcy gmin których władze przygotują odpowiedni projekt mogą otrzymać za tylko część kosztów kolektory słoneczne dla swoich domów.

    Czy ktoś słyszał, żeby to już gdzieś w Polsce funkcjonowało?

    Niestety u mnie pytałem i gmina nic takiego nie prowadzi.
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  2. #2

    Domyślnie

    Musialbys miec niewyobrazalne szczescie by Twoja gmina dofinansowywala.
    Robia to moze 2-3 gminy w Polsce.

  3. #3

    Domyślnie

    Funkcjonuje podobno doskonale w Miechowie, małopolskie. Wiem, że trwaja prace przygotowawcze do wdrożenia dopłat w Nowym Targu. Sama na to liczyłam, ale wczoraj dowiedziałam się, że anonse w prasie i na tablicy ogloszeń w urzędzie to były tylko "sondażowe" że nie ma zainteresowania (ciekawe czyjego ) a wogóle to nie jest takie proste i z tym jest dużo roboty. Sadzę, że urzędnikom zwyczajnie nie chce się pozyskiwać takich srodków, bo rzeczywiście jest z tym sporo roboty, a przecież podwyżki za to nie dostaną. Łatwiej jest mówić, że ludzie "wolą" palić ekogroszkiem. Podobno mozna liczyć na dofinansowanie z narodowego i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, ale ze stron www wynika, że to raczej dofinansowanie dla samorządów i przedsiebiorców. Można wziąć kredyt preferencyjny w BOŚ lub BGK, no ale kredyt trzeba spłacić. Może ktos ma doswiadczenie z tymi instytucjami?
    renjul

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzej80

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam
    Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie mozna dostać zwrot 25% inewstycji nie wiecej jednak niz 6000zł
    ponizej link moze sie komus przyda :
    http://bip.krakow.pl/?dok_id=3276&su...dura&proc=WS-6

    aktualnie prubuje dostac ten zwrot


    Pozdrawiam
    Elektroinstalacje, systemy alarmowe, domofony automatyka to całe moje zycie

    Wystawiamy faktury VAT

  5. #5

    Domyślnie

    Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.
    Skąd takie wiadomości? Kto będzie zwracał?
    renjul

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej80
    witam
    Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie mozna dostać zwrot 25% inewstycji nie wiecej jednak niz 6000zł
    ponizej link moze sie komus przyda :
    http://bip.krakow.pl/?dok_id=3276&su...dura&proc=WS-6

    aktualnie prubuje dostac ten zwrot


    Pozdrawiam
    Super
    szkoda, że nie jestem z Krakowa..
    renjul

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał renjul
    Cytat Napisał tadzel
    Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.
    Skąd takie wiadomości? Kto będzie zwracał?
    Przecież dzisiaj nie 1. kwietnia.
    W której gminie można dostać dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych ? Dopisz się!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcemydom
    Cytat Napisał renjul
    Cytat Napisał tadzel
    Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.
    Skąd takie wiadomości? Kto będzie zwracał?
    Przecież dzisiaj nie 1. kwietnia.
    fakt ale chciałabym wiedzić, czy to dopiero mgliste plany czy coś na co jest realna szansa.
    renjul

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.
    Słyszałem też dzisiaj w mięsnym od Pani Zosi, że jak ktoś nie będzie miał okna i drzwi na północnej elewacji to może się starać o zwrot do 100% kwoty, która by wydał na te okna.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew74
    Cytat Napisał tadzel
    Podobno maja zwracać 50% ceny budowy stanu surowego jeśli dom bedzie ocieplony 30 cm warstwa styropianu.
    Słyszałem też dzisiaj w mięsnym od Pani Zosi, że jak ktoś nie będzie miał okna i drzwi na północnej elewacji to może się starać o zwrot do 100% kwoty, która by wydał na te okna.
    130%! dolicz transport i montaż.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem z powiatu polickiego koło Szczecina. Dowiadywałem sie już i powiat zwraca do 50% wartości inwestycji.Jesli inwestycja Twoja bedzie calys sytem kolektorow z np. kotlem kondensacyjnym to jest szansa ze dostaniesz czesciowy zwrot tej inwestycji.Warto skladac podanie o takie dofinansowanie.Oprocz tego BOŚ daje preferencyjne kredyty na ekologiczne inwestycje.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcat79
    Witam,

    Jestem z powiatu polickiego koło Szczecina. Dowiadywałem sie już i powiat zwraca do 50% wartości inwestycji.Jesli inwestycja Twoja bedzie calys sytem kolektorow z np. kotlem kondensacyjnym to jest szansa ze dostaniesz czesciowy zwrot tej inwestycji.Warto skladac podanie o takie dofinansowanie.Oprocz tego BOŚ daje preferencyjne kredyty na ekologiczne inwestycje.
    Do której komórki powiatu trzeba uderzyć
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #14

    Domyślnie

    [quo="tomcat79"]Witam,

    Jestem z powiatu polickiego koło Szczecina. Dowiadywałem sie już i powiat zwraca do 50% wartości inwestycji.Jesli inwestycja Twoja bedzie calys sytem kolektorow z np. kotlem kondensacyjnym to jest szansa ze dostaniesz czesciowy zwrot tej inwestycji.Warto skladac podanie o takie dofinansowanie.Oprocz tego BOŚ daje preferencyjne kredyty na ekologiczne inwestycje.[/quote]


    jesteś pewnien , że powiat???? Gdzie uzyskałeś takie informacje. My buduejmy dom w tym powiecie, ale gmina Dobra i w zeszlym roku gdzie pytałam to tylko wzruszali rękoma.

  15. #15

    Domyślnie

    Podobne dotacje są w Miastku w woj. pomorskim, to jest zwrot części kosztów.

  16. #16

    Domyślnie

    jestem pewny, juz dzwonilem do Polic do dzialu ochrony srodowiska. Zwracaja za kolektory sloneczne i pompy ciepla.Wnioski nalezy skladac do konca wrzesnia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony