dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturromarr
    No tak, ale pomyślałem, że można zrobić regulacje tanio i skutecznie bez zbędnej elektroniki.
    Coś takiego jak tutaj:

    Wystarczy wyprowadzić powrót na ścianę.
    Do tego łatwo odpowietrzyć każdą pętlę ogrzewania podłogowego.
    Widzisz rozwiązanie przez ciebie tu przytoczone nie mieży tenperatury podłogówki a raczej tenperaturę przepływającej cieczy w związku z tym jest mało precyzyjnew regulacji tenperatury podłogi no ale do ciebioe należy decyzja twoje pieniądze pozdrawiam
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  2. #22
    dodiddone
    Guest
    dodiddone

    Domyślnie

    ciekawe jak z ustawienie instalacji bez zaworu trojdrogowego. Opory hydrauliczne na piecu moga byc wieksze od oporu petli a wowczas nie bedzie dobieral wody z pieca . Bez zaworu trojdrogowego nie robilbym podlogowki.

  3. #23

    Domyślnie

    zawór trójdrogowy naturalnie musi być, mi chodzi tylko o regulację temperatury w pomieszczaniach.
    Te termostaty działają na temperaturę powietrza a nie cieczy to są takie same jak do kaloryferów.

  4. #24

    Domyślnie

    Te termostaty działają na temperaturę powietrza a nie cieczy to są takie same jak do kaloryferów
    no tak i jak w pokoju zimno to puszczą Ci w podłogę pełną temperaturę 90
    st. zasilania bez zmieszania z zimną? poparzysz nogi i popęka wylewka.
    A jak będzie ciepło puszczą tylko zimną ?
    Chyba że w zakresie od 30 do np 40 st.
    Wogóle ten pomysł mi sie nie podoba ze względu na dużą bezwładność
    cieplną i czas reakcji. Poza tym dwa termostaty w pokoju : na kaloryferze
    i na podłogówce ? to który tak naprawdę będzie sterował ?
    Ja planuję inaczej : na kaloryferach zawory termostatyczne, na podłogówce
    ustawiona temperatura na stałe aby przy np 5 st wystarczyły tylko one.
    Podłogówka cały czas (oprócz lata ) a temperaturę kiedy zimniej regulują
    kaloryfery.
    M. Lenart

  5. #25

    Domyślnie

    Przecież napisałem, że oprócz sterowania indywidualnego pomieszczeń, zawór trójdrogowy przy rozdzielaczu też musi być.
    W jednym pomieszczeniu nie będzie i kaloryferów i podłogówki tylko w różnych.
    Ten zawór termostatyczny nie reguluje temperatury cieczy tylko jej ilość tak samo jak układy elektroniczne montowane na rozdzielaczu, z tą różnicą że jest mechaniczny.

  6. #26
    dodiddone
    Guest
    dodiddone

    Domyślnie

    niektore zpowyższych skrzynek rozdzielczych nie maja zaworu trojdrogowego, przy okazji co sie stanie jezeli podlogowka bedzie zasilana +90st ?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie rozumiem Was, czy naprawdę nie wiecie jak to działa?
    To są rozwiązania proponowane w dokumentacjach producentów akcesoriów do podłogówki, dlatego nie pytam czy będzie działać czy nie a czy ktoś to ma i jak się spisuje w praktyce.
    Wyobraźcie obie klasyczną instalacje bez regulacji z zaworem trójdrożnym i dołóżcie do niego termostatyczny w pomieszczeniu.Ren termozawór robi dokładnie to samo co elektroniczny montowany zamiast pokręteł dławiących na rozdzielaczu, tylko jest prostszy i tańszy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony