dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mariorally
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Jak rozpoznać drzewo w wieku do 5 lat

    Witam, na swoje działce mam akacje (robinia akacjowa) które są samosiejkami.
    Wie może gdzie znajdę tabelę która na podstawie obwodu/średnicy pozwoli mi oszacować wiek drzewa?
    Wszystko co znalazłem podaje wiek drzewa od 10 lat w zywż A ja chce określić właśnie młodsze

    A pytam dlatego, że złożyłem już jeden wniosek do Urzędu Miasta i dostałem zezwolenie, nic nie muszę płacić ale urząd zażyczył sobie wsadzenie 25 drzew liściastych na działce !!! a zezwolenie dostałem tylko na drzew które są na granicy działki przy drodze!!
    w tych 25 drzewach są drzewa które mają OBWÓD kilka lub kilkanaście centymetrów i na 100% mają mniej niż 5 lat
    NA działce znajduje się jeszcze z 60 drzew i chce uniknąć sadzenie lasu na działce i przed kolejnym wnioskiem wyciąć drzewa do 5 lat na które nie potrzebuje zezwolenia
    Styczeń 2008 zakup działki
    2009 jak ma wyglądać projekt???
    Dzienniczek
    Pamiętniczek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Podziel przez dwa, a w przybliżeniu wyjdzie 5 lat, dla wieku 10 lat.
    Można też obwód z tabeli, podzielić przez lata z tabeli x 5.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mariorally
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Można i w ten sposób pod warunkiem, że przyrost w jest w każdym roku taki sam . Choć jak patrze na 10 -20 30 lat to by wynikało że mniej więcej równo przyrasta.
    Ale wolę się upewnić niż potem płacić karę za wycinkę jak ja to nazywam chaszczów
    Styczeń 2008 zakup działki
    2009 jak ma wyglądać projekt???
    Dzienniczek
    Pamiętniczek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    W tabelach sa podane wartości przybliżone, Tak więc jak usrednisz to też bedzie dobrze.
    Dokładne to sa tylko metody inwacyjne - np. scięcie drzewa i policzenie pierścienic.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mariorally
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    z tego co sobie wyliczyłem to Robinia akacjowa przez 5 lat urośnie ok 24 cm w obwodzie, a dąb 34 cm w obwodzie.
    I z tego co patrze na moją decyzję to z 25 drzew które tam sa to 18 mógłbym wyciąć bez pozwolenia I zamiast nasadzać 25 nowych nasadziłbym 7 szt.

    Ale jak to się mówi mądry Polak...

    Jak ktoś ma takowe chaszcze na działce to ma małą podpowiedź do oznaczenie wieku drzewa Oznaczanie wieku drzew

    Obwód mierzymy na wysokości 130 cm
    Styczeń 2008 zakup działki
    2009 jak ma wyglądać projekt???
    Dzienniczek
    Pamiętniczek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony