dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janka19

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Question Pomóżcie dokonać wyboru- kupić / nie kupić ?!?

    Witam.
    Piszę to po raz pierwszy. Od 3 lat systematycznie przeglądam forum. Mieliśmy przez pewien okres fazę "a może by budować", jednak zbyt aktywny tryb życia jaki teraz prowadzimy skutecznie nas do tego zniechęcił.
    Teraz stoimy przed możliwościa kupna domu, piszę licząc na jakąś radę z Waszej strony. Z uwagi na to że nie możemy liczyć na żadne wsparcie ze strony rodziny, chciałbym żebyście spróbowali obiektywnie ocenić naszą sytuację I doradzić KUPIĆ/NIE KUPIĆ.
    Dom 6 letni,(180m bez piwnicy) wysoki standard wykończenia, cena 490 tys. działka 16 arów zagospodarowana.
    Miejsce dla nas idealne, obrzeża naszego 16 tys. miasta. Odległość nie wymaga drugiego samochodu. Część mebli zostaje, w środku dom wymaga odmalowania, wstawienia szaf wnękowych, niektórych mebli.Ogrzewanie-piec na drewno w piwnicy.
    Mamy gotówki 180 tys., na resztę musielibyśmy brać kredyt. Dla nas jest to zawrotna kwota. Dochody miesięczne średnio 6500-7000 zł-stałe + jakieś dodatkowe tak średnio 2 tys. (czasami w ogóle, czasami 4 tys.) Rodzina 2 +2, Wiek nasz to 33 i 40- chyba trochę dużo jak na taki kredyt ? Liczona rata byłaby w ok. 1500 zł. (CHF lub Euro)
    Co tu robić ??? Kupilibyście na moim miejscu, czy siedzieli w mieszkanku w bloku i odkładali sukcesywnie na ew. budowę lub inny dom ? Stać nas na utrzymanie takiego domu ? Nie porywamy sie z motyką na księżyc ?
    Rozmieszczenie pomieszczeń b. fajne, gdybym sama budowała pewnie byłby trochę mniejszy, pewnie tak do 150 m. Ten z piwnicą ma 200.

    Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałam, ale zależało mi na jak największe liczbie podpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Kupić.
    Wasz wiek OK
    Wasze zarobki OK
    Cena domu OK
    Lokalizacja OK
    Utrzymanie takiego domu jest tańsze niż czynsz za 60-cio metrowe mieszkanie w bloku.
    Życzę powodzenia.
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  3. #3

    Domyślnie

    Za kupnem przemawiają opisane przez ciebie plusy nieruchomości.Koszty utrzymania jeżeli nie niższe to porównywalne z utrzymaniem mieszkania.Raty kredytu przy podawanych dochodach są realne w spłacaniu.Tak więc chyba kupić,ale decyzja nalezy do was.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak bym miał takie dochody, to nie zastanawiałbym się ani minuty.
    Będziecie tak czekać do .... no właśnie do kiedy ?

    Proszę zauważyć, że kredyt na dom, czy mieszkanie to nie kara, tylko comiesięczna, rozsądna INWESTYCJA w nieruchomość, połączona z luksusem mieszkania we własnych "czterech kątach".
    Mogę się z Wami założyć, że jak po miesiącu mieszkanie w domu odwiedzicie znajomych w bloku Wasza reakcja będzie jedna: ale klitki !!
    Nie ma to jak poranna kawa na tarasie.
    Pozdrawiam.

    Ps. Zapomniałem dodać najważniejsze.
    Dokładnie sprawdzić do i sąsiadów !!! bo Ci mogą spi....rzyć cały urok sielanki.
    Ostatnio edytowane przez qwazar ; 16-09-2010 o 19:59 Powód: dopisałem.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony