dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wodnik74

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    2

    Domyślnie pomoc w oszacowaniu kosztu wykończenia domu

    Witajcie - mam problem jak w tytule, przeszukałam forum, ale nie mogę znaleźć podobnego wątku, więc pyatm z nadzieją, że ktoś łaskawy pomoże

    Odbieramy niedługo szeregówkę od dewelopera, i nie wiemy jaki przyjąć rząd wielkości kwoty potrzebnej na wykończenie (nie wiemy czy to co mamy nam starczy ). Parametry są takie:
    165 m kw w tym 30 m kw garaz
    Stan surowy zamknięty, porobione instalacje (prąd, hydraulika, rurki z ogrzewaniem w ścianach bo ma być pompa ciepla, sama pompa ciepła już też jest w cenie, rekuperator).
    Wylewki, tynki są.
    Cztery poziomy schodów, cztery sypialnie, dwie łazienki, salon kuchnia, piwnica - pomieszczenie gospodarcze.
    Nie mam pojęcia ile na to ogólnie założyć, gdziś słyszałam, że na okrętkę się liczy 1000 zł za metr kw - ale jak w takim liczyć garaż?
    Oczywiście mamy na myśli poziom średni wykończenia, czyli jak lodówka - to duża, ale bez telewizora

    Czy ktoś dałby radę mi w tej kwestii pomóc, albo odesłać do jakiegoś wątku? Bardzo będe wdzięczna za wszelką pomoc!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Bardzo trudne pytanie, zależące od wielu czynników ale ja bym liczył następująco :

    - garaż - tylko jakieś tanie płytki i malowanie, w zależności od kosztów robocizny założyłbym jakieś 3 kPLN
    - metr jakiejkolwiek podłogi - między 100 a 200 PLN, (przy czym 100 to np. parkiet dąb klasa II/III a 200 to jakaś deska egzotyczna). Koszt oczywiście z robocizną i materiałem
    - każda łazienka - od 10 do 20 kPLN za sztukę. W tym ceramika, robota, materiały.
    - kuchnia - od 10 do 30 kPLN. Za 10 coś z BRW / Ikea, za 30 coś pod wymiar z jakiegoś studia mebli kuchennych. Oczywiście z AGD ale bez szaleństw
    - meble - w zasadzie niepoliczalne, ciężko uśredniać. Za 10 kPLN można cokolwiek zrobić aby dało się mieszkać
    - osprzet elektryczny (gniazda, prztyczki) - 1-2 kPLN
    - przygotowanie ścian pod malowanie (gładzie, gruntowanie) - tak jak pisze mpoplaw, oczywiście w zależności od kosztów robocizny
    - taras, schody zewnętrzne ? W zasadzie to samo co podłoga w domu, zakładał bym 100-200 PLN za m2
    - schody wewnętrzne - 5 kpln za drewniane trepy z balustradą to moim zdaniem minimum.
    - jest kostka przed domem ? jak nie to 100-150 pln za m2 trzeba liczyć (150 to powiedzmy za granitową z materiałem)

    Podsumowując, jak nie będziesz szalał to myślę 150-200 kPLn powinno starczyc To oczywiście moje zdanie.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Jeśli nie ma drzwi to jeszcze od 500 pln w górę za sztukę. 5 pln za montaż osprzętu elektrycznego od sztuki. Od 1000 pln w góre jakieś lampy. Pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wodnik74

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki serdczeczne - naprawdę mi pomogliście!

  5. #5

    Domyślnie

    Ja ostatnio liczyłam wykończeniowkę na domek 150m2. Jakieś 150tys mi potrzeba, ale jakieś 100tyś aby się wprowadzić a reszta może być później zrobiona, jak np kostka przed domem której sporo potrzebuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony